Resultatlistor 2015

  • 1

    Viktor Lindqvist

    Kolmården Mtb

    Pojkar 13-14

    0:49:20

  • 2

    Joel Ernstsson

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14

    0:49:27

  • 3

    August Höglund

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14

    0:49:45

  • 4

    Eric Herlitz

    Tullinge Sk

    Pojkar 13-14

    0:49:59

  • 5

    Carl Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14

    0:50:19

  • 6

    Nilsson Elias

    Tullinge SK

    Pojkar 13-14

    0:50:42

  • 7

    Axel Abrahamsson

    CK Master

    Pojkar 13-14

    0:53:27

  • 8

    Elias Nilsson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14

    0:53:37

  • 9

    Axel Wallentin

    CK Master

    Pojkar 13-14

    0:53:57

  • 10

    Felix Pettersson

    Mölndals ck

    Pojkar 13-14

    0:53:57

  • 11

    Joel Thulin-Elofsson

    Kolmården MTB

    Pojkar 13-14

    0:54:14

  • 12

    Adam Ureke-Wiktorsson

    Kvänums IF

    Pojkar 13-14

    0:55:29

  • 1

    Ida Johansson

    Team Merida/Mölndals CK

    Flickor 13-14

    0:55:45

  • 1

    Nicklas Langseth

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    0:56:06

  • 13

    Sixten Lord

    Borås CA

    Pojkar 13-14

    0:56:23

  • 14

    Lukas Rörfors

    MTB Täby

    Pojkar 13-14

    0:57:46

  • 2

    Johan Wiktorsson

    xxxx

    Motion Herrar 21 km

    0:58:23

  • 1

    Simon Gunnarsson

    Finspångs CA

    Motion Pojkar 21 km

    0:58:30

  • 2

    Måns Eliasson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Pojkar 21 km

    0:58:40

  • 3

    Jörgen Jonsson

    Hjältevad

    Motion Herrar 21 km

    0:58:41

  • 3

    Sebastian Pettersson

    Finspångs CA

    Motion Pojkar 21 km

    0:59:54

  • 4

    Stefan Gunnarsson

    Finspångs CA

    Motion Herrar 21 km

    0:59:54

  • 15

    Leo Janén

    Wexiö Velo

    Pojkar 13-14

    1:00:07

  • 1

    Tuva Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Flickor 21 km

    1:00:46

  • 2

    Felicia Andersson

    Göteborgs CK

    Flickor 13-14

    1:00:59

  • 5

    Jonas Andersson

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 21 km

    1:01:02

  • 2

    Alma Johansson

    Mölndals CK

    Motion Flickor 21 km

    1:01:24

  • 16

    Juan Strååt

    BTT Navarra

    Pojkar 13-14

    1:01:43

  • 4

    Jonathan Dahl

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:01:46

  • 6

    Björn Lagerwall

    Lammhultcyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:01:47

  • 3

    Stina Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14

    1:01:52

  • 7

    Nicklas Grönkvist

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:02:08

  • 17

    William Campbell

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14

    1:03:05

  • 5

    Love Blixt

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:06

  • 6

    Filip Larsson

    Tranås

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:06

  • 7

    Alexander Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:44

  • 1

    Matilda Karlsson

    Gnosjö FK

    Flickor 15-16

    1:04:50

  • 8

    Johan Kindahl

    Rimforsa

    Motion Herrar 21 km

    1:04:50

  • 9

    Mathias Andreasson

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:05:46

  • 3

    Ellen Johansson

    IKHP

    Motion Flickor 21 km

    1:05:49

  • 10

    Fredrik Bjarnehall

    Haltemåla

    Motion Herrar 21 km

    1:05:50

  • 8

    Noa Lundh

    Almby IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:06:19

  • 11

    Robert Lundh

    Almby IK

    Motion Herrar 21 km

    1:06:19

  • 4

    Ida Kristensen

    Stjärnhovs IK

    Flickor 13-14

    1:06:21

  • 12

    Manuel hrenstråle

    Kalmar

    Motion Herrar 21 km

    1:07:09

  • 9

    Oscar Carlsson

    Mjölby CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:09

  • 10

    Alfred Karlsson

    Anderstorp CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:12

  • 13

    Fredrik Ganfjord

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:07:38

  • 11

    Johan Granath

    Marhult SOFK

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:57

  • 14

    Pontus Janerstål

    CK Master

    Motion Herrar 21 km

    1:09:00

  • 4

    Ida Pettersson

    Ik Hakarpspojkarna

    Motion Flickor 21 km

    1:09:17

  • 1

    Tina Lindström

    xxxx

    Motion Damer 21 km

    1:09:32

  • 12

    Noa Forsman

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:07

  • 13

    Linus Falk

    IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:10

  • 15

    Robin Schagerlind

    OK Bävern

    Motion Herrar 21 km

    1:10:12

  • 14

    Simon Kleveros-Landén

    Trollhättans SOK

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:48

  • 15

    Axel Kans

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:02

  • 16

    Andreas Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Motion Herrar 21 km

    1:11:06

  • 16

    Albin Malmberg

    Flen

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:06

  • 17

    Hugo Holmberg

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:13

  • 17

    Jonas Granath

    Marhult SOFK

    Motion Herrar 21 km

    1:11:49

  • 18

    Nils Landgren

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:12:11

  • 19

    Jonathan Kindahl

    Finspång CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:12:29

  • 18

    Benny Fransson

    Finspång CA

    Motion Herrar 21 km

    1:12:29

  • 19

    Martin Olsson

    Kalmar

    Motion Herrar 21 km

    1:12:31

  • 20

    Noel Olsson

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:14:21

  • 20

    Tommy Falk

    IK

    Motion Herrar 21 km

    1:14:38

  • 21

    Mathias Söderbäck

    Kisa

    Motion Herrar 21 km

    1:15:25

  • 21

    William Lingmerth

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:15:26

  • 2

    Sandra Gustavsson

    Göteborg

    Motion Damer 21 km

    1:15:30

  • 3

    Susanna Blomberg

    Tjust BRC

    Motion Damer 21 km

    1:15:33

  • 4

    Pia Olsson

    Lönashult GOIF

    Motion Damer 21 km

    1:17:21

  • 5

    Kristin Jonsson

    Eksjö

    Motion Damer 21 km

    1:17:36

  • 22

    Viktor Larsson

    Tranås

    Motion Pojkar 21 km

    1:18:55

  • 6

    Linda Larsson

    Tranås

    Motion Damer 21 km

    1:18:58

  • 23

    Sebastian Persson

    Eskilstuna CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:19:01

  • 24

    Emil Karlsson

    rserums IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:26

  • 22

    Martin Karlsson

    rserums IK

    Motion Herrar 21 km

    1:21:26

  • 23

    Peter Sjöberg

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:23:55

  • 25

    Oskar Bengtsson Creaser

    jersjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:23:56

  • 24

    Stefan Martinsson

    Mantorp

    Motion Herrar 21 km

    1:25:05

  • 25

    Jan Rundström

    Hisingen CK

    Motion Herrar 21 km

    1:25:43

  • 26

    Gustav Rundström

    xxxx

    Motion Pojkar 21 km

    1:25:43

  • 5

    Julia Svensson

    Eksjö CK

    Flickor 13-14

    1:26:05

  • 26

    Morgan Svensson

    BTK-FINAL

    Motion Herrar 21 km

    1:27:01

  • 1

    Carl Jarnhagen

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16

    1:27:10

  • 3

    Samuel Lord

    Borås CA

    Pojkar 15-16

    1:27:11

  • 2

    Axel Höglund

    Ik Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16

    1:27:11

  • 27

    Mathias Berg

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:27:12

  • 4

    Jonatan Nejderås

    Borås CA

    Pojkar 15-16

    1:27:17

  • 7

    Helena Fors

    Mariannelund

    Motion Damer 21 km

    1:29:27

  • 5

    Albin Johansson

    Mera Lera MTB

    Pojkar 15-16

    1:30:42

  • 6

    Mathias Helin

    Borås CA

    Pojkar 15-16

    1:30:42

  • 7

    Simon Björklund

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16

    1:30:46

  • 8

    Christina Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 21 km

    1:30:57

  • 9

    Annika Hallén

    Trollhättan SOK

    Motion Damer 21 km

    1:30:57

  • 8

    Albin Pettersson

    Ik Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16

    1:31:34

  • 9

    Olof Abrahamsson

    CK Master

    Pojkar 15-16

    1:33:13

  • 1

    Nils Jacobsson

    Luleå Terrängcyklister

    Motion Herrar 41 km

    1:35:17

  • 10

    Johan Münch

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16

    1:35:31

  • 28

    Oscar Eriksson Östh

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:36:37

  • 27

    Mathias sth

    Lammhult cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:36:37

  • 10

    Lise-Lotte Kans

    Lammhultcyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:36:38

  • 5

    Alma Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:36:43

  • 28

    Christer Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:36:43

  • 11

    Rasmus von Stöckel

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16

    1:36:59

  • 2

    Tony Larsson

    KSK Karlshamn Triatlon

    Motion Herrar 41 km

    1:37:51

  • 4

    Adam Samuelsson

    Ingatorp

    Motion Herrar 41 km

    1:39:02

  • 3

    Johan Berglund

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:39:16

  • 5

    Thomas Bråhn

    IKHP

    Motion Herrar 41 km

    1:39:16

  • 6

    Martin Bjerkefeldt

    CKX

    Motion Herrar 41 km

    1:40:12

  • 7

    Anders Andersson

    BCA

    Motion Herrar 41 km

    1:40:30

  • 11

    Charlotte Westman

    Hällerum MTB

    Motion Damer 21 km

    1:40:41

  • 12

    Jona Berndtsson

    CK Master

    Pojkar 15-16

    1:40:48

  • 12

    Louise Ulveland

    Hällerum MTB

    Motion Damer 21 km

    1:40:59

  • 8

    Mikael Ulpe

    Tenhult SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:41:04

  • 9

    Peter Folkeson

    Tjust BRC

    Motion Herrar 41 km

    1:41:05

  • 10

    Henrik Jonsson

    Oskarshamn

    Motion Herrar 41 km

    1:41:06

  • 11

    Anders Ahl

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    1:41:24

  • 12

    Anders Wright

    Floda

    Motion Herrar 41 km

    1:41:27

  • 29

    Stefan Olsson

    Lönashult goif

    Motion Herrar 21 km

    1:41:53

  • 29

    Theo Johansson

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:41:54

  • 13

    Claes Dahlen

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    1:42:21

  • 14

    Micael Johnsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:42:22

  • 15

    Tomas Pettersson

    Mölndals ck

    Motion Herrar 41 km

    1:42:24

  • 16

    Andreas Johansson

    Kolmården MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:43:04

  • 13

    Rikard Andersson

    Finspångs Ca

    Pojkar 15-16

    1:43:29

  • 17

    Stefan kesson

    Di håle Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:43:51

  • 30

    Teddy Engverth

    Gråbo

    Motion Pojkar 21 km

    1:43:54

  • 18

    Göran Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:44:06

  • 19

    Håkan Josephsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:29

  • 14

    Erik Landgren

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16

    1:44:35

  • 20

    Tommy Rosell

    Hestra MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:45:33

  • 21

    Leif duRietz

    HESTRA MTB (ydre)

    Motion Herrar 41 km

    1:45:34

  • 22

    Per Andersson

    Finspångs Ca

    Motion Herrar 41 km

    1:45:40

  • 23

    Håkan Nordin

    Tajts MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:45:51

  • 24

    Per Wallentin

    CK Master

    Motion Herrar 41 km

    1:45:51

  • 25

    Roger Jansson

    Nybro

    Motion Herrar 41 km

    1:46:31

  • 26

    Conny Johansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:23

  • 27

    Per-Erik Nilsson

    CKX Team Rudy Projekt-Suunto

    Motion Herrar 41 km

    1:47:37

  • 28

    Anders Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:47:53

  • 29

    Stig Arnoldson

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 41 km

    1:48:19

  • 15

    Ludvig Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 15-16

    1:49:13

  • 30

    Peter Gustavsson

    IKHP

    Motion Herrar 41 km

    1:49:13

  • 31

    Christer Gustavsson

    IKHP

    Motion Herrar 41 km

    1:49:14

  • 32

    Johan Nilsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:49:20

  • 33

    Peter Wärnbring

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:49:22

  • 34

    Martin Dahl

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:49:22

  • 35

    Johnny Mauritzon

    Finspångs CA

    Motion Herrar 41 km

    1:49:24

  • 36

    Peter Estberger

    Karlshamn SK Triathlon

    Motion Herrar 41 km

    1:49:25

  • 37

    Andreas Söderen

    Värnamo

    Motion Herrar 41 km

    1:49:47

  • 38

    Rickard Torlamb

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:50:14

  • 39

    André Bittencourt

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    1:50:24

  • 40

    Jonas Bergvall

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:50:26

  • 41

    Jonas Engdahl

    CKX

    Motion Herrar 41 km

    1:50:28

  • 42

    Oskar Hjertberg

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:50:29

  • 43

    Marcus Tholin

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:50:32

  • 44

    Christer Fyhr

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:47

  • 45

    Henrik Severed

    La Lepre Stanca

    Motion Herrar 41 km

    1:50:51

  • 46

    Kjell Holgersson

    Hestra MTB (Ydre)

    Motion Herrar 41 km

    1:51:16

  • 47

    Kalle Svensson

    Oskarshamn

    Motion Herrar 41 km

    1:51:31

  • 48

    Tobias Svensson

    Björköby Enduro

    Motion Herrar 41 km

    1:51:34

  • 49

    Michael Norek

    xxx

    Motion Herrar 41 km

    1:51:39

  • 50

    Rune Djerv

    La Lepre Stanca

    Motion Herrar 41 km

    1:51:44

  • 51

    Hugo Hallberg

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 41 km

    1:51:47

  • 52

    Stefan Olsson

    lems CK

    Motion Herrar 41 km

    1:51:49

  • 53

    Fredrik Wibling

    Malmbäcks IF

    Motion Herrar 41 km

    1:51:50

  • 54

    Fredrik Wallberg

    xxx

    Motion Herrar 41 km

    1:51:50

  • 55

    Niklas Lundin

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:52:05

  • 56

    Lars Grindestam

    Färjestaden

    Motion Herrar 41 km

    1:52:09

  • 57

    Peter Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:52:13

  • 58

    Patrik Arvidsson

    Storebro SC

    Motion Herrar 41 km

    1:52:33

  • 59

    Patrik kerlind

    Hestra MTB Ydre

    Motion Herrar 41 km

    1:52:44

  • 60

    Joakim Jönsson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 41 km

    1:52:45

  • 61

    Christian Andersson

    Ingatorp

    Motion Herrar 41 km

    1:53:19

  • 62

    Benny Sjåstad

    Team HeadWind

    Motion Herrar 41 km

    1:53:19

  • 63

    Henrik Aronsson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:53:21

  • 64

    Jimmy Hallberg

    xxxx

    Motion Herrar 41 km

    1:53:22

  • 65

    John Adolfsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:53:24

  • 66

    Bengt Pettersson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    1:53:24

  • 67

    John Elf

    Tranås CK

    Motion Herrar 41 km

    1:53:24

  • 1

    Maja Johansson

    Team Merida/Mölndals CK

    Motion Damer 41 km

    1:53:25

  • 68

    Rickard Dahl

    Järfälla Alpina

    Motion Herrar 41 km

    1:53:25

  • 69

    Folke Lindroos

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 41 km

    1:53:39

  • 70

    Krister Engvall

    Le Lepre Stanca

    Motion Herrar 41 km

    1:53:43

  • 71

    Roland Mårtensson

    KSK Triathlon Karlshamn

    Motion Herrar 41 km

    1:53:45

  • 72

    Joakim Creutz

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:53:45

  • 73

    Fredrik Morén

    xxx

    Motion Herrar 41 km

    1:53:49

  • 74

    Oskar Andersson

    Highland Cycling

    Motion Herrar 41 km

    1:53:50

  • 75

    Niclas Heintze

    Finspång

    Motion Herrar 41 km

    1:53:55

  • 76

    Kristian Blomén

    Tämjarna

    Motion Herrar 41 km

    1:54:03

  • 77

    Anders Remle

    Nybro Ski

    Motion Herrar 41 km

    1:54:04

  • 16

    Noa Hurtig

    Anderstorps OK

    Pojkar 15-16

    1:54:13

  • 78

    Simon Samuelsson

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    1:54:30

  • 79

    Lars Arwidsson

    xxx

    Motion Herrar 41 km

    1:54:31

  • 80

    Ulrik Sjölin

    Alingsås

    Motion Herrar 41 km

    1:54:57

  • 81

    Henrik Svanberg

    Bromma

    Motion Herrar 41 km

    1:55:30

  • 82

    Fredrik Hansson

    Landsbro IF Skidor

    Motion Herrar 41 km

    1:55:38

  • 17

    Otto Hoff Paananen

    Mjölby CK

    Pojkar 15-16

    1:55:45

  • 83

    Ola Svenssohn

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:56:14

  • 84

    Thomas Bredhammar

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:56:15

  • 85

    Rolf Rovaniemi

    Absorbest

    Motion Herrar 41 km

    1:56:20

  • 86

    Arne Ljungblad

    Tjust BRC

    Motion Herrar 41 km

    1:56:39

  • 87

    Hans Magnusson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:56:43

  • 88

    Henrik Melin

    Landsbro IF Skidor

    Motion Herrar 41 km

    1:56:44

  • 89

    Torbjörn Svensson

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:57:23

  • 2

    Anna Erlandsson

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    1:57:24

  • 90

    Glenn Olsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    1:57:46

  • 91

    Hans Eliasson

    iK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:58:11

  • 92

    Fredrik Skillermark

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:58:19

  • 93

    Thomas Gustafsson

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    1:58:30

  • 94

    Patrik Otterdahl

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    1:58:31

  • 95

    Erik Kjell

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:58:40

  • 3

    Jenny Bådenmalm

    Göteborg

    Motion Damer 41 km

    1:58:41

  • 96

    Jörgen Malmberg

    Flen

    Motion Herrar 41 km

    1:58:56

  • 97

    Olle ström

    Falkenbergs Volleybollklubb

    Motion Herrar 41 km

    1:59:08

  • 98

    Mikael Frölich

    Mitsubishi MTBTeam

    Motion Herrar 41 km

    1:59:15

  • 99

    Thomas Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:59:20

  • 100

    Fredrik Sandberg

    MTB Borås

    Motion Herrar 41 km

    1:59:21

  • 101

    Rolf Sjögren

    Vadstena cykel

    Motion Herrar 41 km

    1:59:52

  • 102

    Mattias Bergkvist

    Highland Cycling

    Motion Herrar 41 km

    2:00:02

  • 103

    Martin Danielsson

    Braås

    Motion Herrar 41 km

    2:00:03

  • 104

    Thomas Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:00:14

  • 105

    Sebastian Bengtsson

    Ingatorp

    Motion Herrar 41 km

    2:00:19

  • 4

    Hanna Nyqvist

    Linköping

    Motion Damer 41 km

    2:00:25

  • 106

    Jonas Augustsson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:00:29

  • 107

    Tobias Samuelsson

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    2:00:38

  • 108

    Stefan Lundgren

    Di håle Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:00:56

  • 109

    Johnny Rentner

    Team Rentner

    Motion Herrar 41 km

    2:01:11

  • 110

    Torbjörn Frisk

    TJUST BRC

    Motion Herrar 41 km

    2:01:11

  • 111

    Magnus Lund

    Skara CK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:19

  • 112

    Rasmus Olsson

    Lammhulstcyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    2:01:20

  • 113

    Rickard Ruthér

    xxxx

    Motion Herrar 41 km

    2:01:24

  • 114

    Magnus Pettersson

    Katrineholm

    Motion Herrar 41 km

    2:01:25

  • 115

    Stefan Svensson

    Bredaryds SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:28

  • 5

    Cecilia Lindbäck

    Gnosjö FK

    Motion Damer 41 km

    2:01:28

  • 116

    Daniel Creutz

    Oskarshamn

    Motion Herrar 41 km

    2:01:28

  • 117

    Tony Sjöblom

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:28

  • 118

    Jörgen Lindbäck

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:28

  • 18

    Filip Stark

    Knivsta CK

    Pojkar 15-16

    2:02:10

  • 119

    Peter Andersson

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 41 km

    2:02:11

  • 120

    Niklas Wallanger

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:02:14

  • 30

    Tomas Titus

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    2:02:52

  • 19

    Jesper Johansson

    Hjo VK

    Pojkar 15-16

    2:02:54

  • 121

    Magnus Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:02

  • 122

    Benny Cederborg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:02

  • 123

    Lasse Allvin

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:03:07

  • 124

    Johan Ericsson

    Alvesta

    Motion Herrar 41 km

    2:03:08

  • 125

    Tommy Johansson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:03:55

  • 126

    Peter Sjövåg

    Krokarp CK

    Motion Herrar 41 km

    2:04:18

  • 127

    Johan Samuelsson

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    2:05:07

  • 128

    Jörgen Ahlbom

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:05:08

  • 6

    Johanna Wirsén

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 41 km

    2:05:12

  • 129

    Markus Blad

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    2:05:14

  • 130

    Kent Jonsson

    Alecta kamratförening

    Motion Herrar 41 km

    2:05:15

  • 131

    Johan Rapp

    Värnamo

    Motion Herrar 41 km

    2:05:15

  • 132

    Emil Nors

    Spinkabo

    Motion Herrar 41 km

    2:05:33

  • 7

    Sofia Götsten

    Vårgårda Ck

    Motion Damer 41 km

    2:05:48

  • 133

    Kristoffer Zetterdahl

    ZTRDHL

    Motion Herrar 41 km

    2:06:02

  • 134

    Mikael kesson

    Di håle Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:06:02

  • 8

    Linda Zetterdahl

    ZTRDHL

    Motion Damer 41 km

    2:06:02

  • 135

    Glenn Carlqvist

    TCCK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:09

  • 9

    Malin Klaesson

    Träningsverket Bodafors

    Motion Damer 41 km

    2:06:39

  • 136

    Niklas Fallgren

    Gudhems IF

    Motion Herrar 41 km

    2:06:47

  • 137

    Henrik Johansson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:06:52

  • 138

    Tommy Kopparsjö Alfredsson

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:06:56

  • 139

    Erik Lundqvist

    lmhults SC

    Motion Herrar 41 km

    2:06:57

  • 140

    Emil Karlsson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:07:02

  • 141

    Roland Björk

    ST1

    Motion Herrar 41 km

    2:07:22

  • 142

    Christian Lockström

    Silverdalen

    Motion Herrar 41 km

    2:07:31

  • 143

    Hans Jacobsson

    Gantofta

    Motion Herrar 41 km

    2:07:44

  • 144

    Ola Andersson

    Johannishus

    Motion Herrar 41 km

    2:07:48

  • 145

    Joakim Björklund

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:07:53

  • 146

    Andreas Hofstedt

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:07:56

  • 10

    Hillevi Samuelsson

    Tranås CK

    Motion Damer 41 km

    2:07:57

  • 147

    Mattias Thorell

    NiTRO.SE

    Motion Herrar 41 km

    2:08:11

  • 148

    Ingmar Adolfsson

    Storebro

    Motion Herrar 41 km

    2:08:12

  • 149

    Sten-Åke Eskilsson

    xxxx

    Motion Herrar 41 km

    2:08:23

  • 150

    Alf Andersson

    Tjust Brc

    Motion Herrar 41 km

    2:08:25

  • 151

    Martin Andersson

    Falkenberg

    Motion Herrar 41 km

    2:08:27

  • 11

    Ulrica Johansson

    Friskis & Svettis Skövde

    Motion Damer 41 km

    2:08:33

  • 152

    Weine Gustavsson

    IK Wallgårda

    Motion Herrar 41 km

    2:09:21

  • 12

    Mirann Tillerkvist

    CKC4

    Motion Damer 41 km

    2:09:34

  • 153

    Dag Nilsson

    Team Family

    Motion Herrar 41 km

    2:09:36

  • 13

    Jeanette Gullbrandson

    IFK Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:10:08

  • 154

    Magnus Gunnarsson

    Lenhovda

    Motion Herrar 41 km

    2:10:09

  • 155

    Henrik Larsson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:10:14

  • 14

    sa Bergfors

    SOK Viljan

    Motion Damer 41 km

    2:10:25

  • 156

    Göran Ljungberg

    Kolmårdens MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:10:28

  • 15

    Johanna Jonsson

    SOK Aneby

    Motion Damer 41 km

    2:11:27

  • 157

    Mattias Westman

    FMV Sport

    Motion Herrar 41 km

    2:11:33

  • 16

    Eva Kristina Gustafsson

    Specialfastigheter

    Motion Damer 41 km

    2:11:37

  • 158

    Per-Inge Borehäll

    Lotorp

    Motion Herrar 41 km

    2:11:41

  • 159

    Jan-Erik Heintze

    Rejmyre

    Motion Herrar 41 km

    2:11:58

  • 17

    Malin Claesson

    Eksjö

    Motion Damer 41 km

    2:12:13

  • 18

    Mona Wigren

    Göteborg

    Motion Damer 41 km

    2:12:45

  • 160

    Klas Adolfsson

    Raid Designs Racing

    Motion Herrar 41 km

    2:12:49

  • 161

    Henry Petersson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:13:06

  • 19

    sa Johansson

    PepUp Test Team

    Motion Damer 41 km

    2:13:14

  • 162

    Johan Söderqvist

    Finspång

    Motion Herrar 41 km

    2:16:05

  • 20

    Hanna Wågland

    Jönköping

    Motion Damer 41 km

    2:16:05

  • 21

    Kerstin Mauritzson

    Hässleholms CK

    Motion Damer 41 km

    2:16:05

  • 163

    Robert Nilsson

    Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:16:16

  • 164

    Fredrik Andersson

    Braås Åkeri

    Motion Herrar 41 km

    2:16:36

  • 165

    Thomas Kron

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:17:05

  • 166

    Marcus Nicklasson

    Klavreström

    Motion Herrar 41 km

    2:17:39

  • 22

    Therese Lind

    Huskvarna

    Motion Damer 41 km

    2:18:25

  • 167

    Tomas Klintmo

    lems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:53

  • 168

    Conny Fransson

    xxxx

    Motion Herrar 41 km

    2:18:57

  • 169

    Håkan Nyqvist

    SOK Viljan

    Motion Herrar 41 km

    2:19:25

  • 23

    Anette Olsson

    Tullinge

    Motion Damer 41 km

    2:20:34

  • 24

    Sandra Fransson

    PepUp Test Team

    Motion Damer 41 km

    2:20:39

  • 170

    Kjell Carlsson

    Gais cykelklubb

    Motion Herrar 41 km

    2:20:42

  • 171

    Daniel Lindström

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    2:20:44

  • 25

    Lena Hedin

    Jönköping

    Motion Damer 41 km

    2:21:08

  • 26

    Karin Hermansson

    Hallby mtb

    Motion Damer 41 km

    2:21:08

  • 172

    Robert Johansson

    Byrums mtb

    Motion Herrar 41 km

    2:21:37

  • 173

    Lars Hjertenstein

    Brokind

    Motion Herrar 41 km

    2:22:08

  • 174

    Ola Samuelsson

    OK Vivill

    Motion Herrar 41 km

    2:23:40

  • 27

    Anne Turesson

    Bredaryds SOK

    Motion Damer 41 km

    2:24:50

  • 28

    Linda Granath

    Lammhultscyklisterna

    Motion Damer 41 km

    2:25:05

  • 175

    Richard Jansson

    Växjö Stigcyklister

    Motion Herrar 41 km

    2:25:20

  • 176

    Hans Wilensjö

    Tjust BRC Västervik

    Motion Herrar 41 km

    2:26:40

  • 177

    Alex Nilsson

    Svedala

    Motion Herrar 41 km

    2:27:25

  • 29

    Lisa Långström

    PepUp Test Team

    Motion Damer 41 km

    2:27:56

  • 30

    Karin Pettersson

    Boxholm

    Motion Damer 41 km

    2:31:49

  • 31

    Birgitta Vegfors Pettersson

    Boxholm

    Motion Damer 41 km

    2:31:55

  • 178

    Andreas Granberg

    Habo

    Motion Herrar 41 km

    2:32:04

  • 32

    Elsmarie Kopparsjö Alfredsson

    Sävsjö

    Motion Damer 41 km

    2:34:50

  • 179

    Fredrik Gelander

    BCA

    Motion Herrar 41 km

    2:34:53

  • 180

    Andreas Bohlin

    Tämjarnar CK

    Motion Herrar 41 km

    2:35:59

  • 33

    Malin Söderqvist

    Finspång

    Motion Damer 41 km

    2:40:31

  • 181

    Claes Elvhammar

    Försvarsmakten

    Motion Herrar 41 km

    2:40:31

  • 182

    Johan Norberg

    Karlsborg

    Motion Herrar 41 km

    2:45:16

  • 183

    Mikael Serrby

    Karlsborg

    Motion Herrar 41 km

    2:45:20

  • 34

    Maria Holmblad

    PepUp Test Team

    Motion Damer 41 km

    2:47:09

  • 35

    Cecilia Wilhelmsson

    Växjö

    Motion Damer 41 km

    2:47:41

  • 1

    Mikael Flockhart

    CK Norrtälje/Pedalogerna.com

    Herrar Elit

    2:49:00

  • 36

    Viktoria Carlsson

    Pep up Test Team

    Motion Damer 41 km

    2:50:37

  • 36

    Maria Jonsson

    Lammhultcyklisterna

    Motion Damer 41 km

    2:50:37

  • 2

    Henrik Sparr

    Ck Ceres Team Scottskoda

    Herrar Elit

    2:51:08

  • 3

    Daniel Brengdahl

    Ck Hymer

    Herrar Elit

    2:52:22

  • 4

    Fredrik Berg

    Kvänums IF - Team evaldsmtb

    Herrar Elit

    2:52:22

  • 5

    Johan Norén

    Kvänums IF/Team Evalds MTB

    Herrar Elit

    2:52:29

  • 1

    Joakim Jonasson

    Gävle CA Team PPCykel

    Herrar 40

    2:52:30

  • 184

    Ulf Wågland

    Källby

    Motion Herrar 41 km

    2:52:38

  • 1

    Isak Nordin

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Junior

    2:53:48

  • 6

    Stefan Carlsson

    Kolmården MTB

    Herrar Elit

    2:53:50

  • 38

    Monica Johansson

    Gnosjö

    Motion Damer 41 km

    2:54:18

  • 7

    Kalle Axelsson

    Mjölby ck

    Herrar Elit

    2:55:32

  • 8

    Viktor Junell

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    2:55:32

  • 9

    Dan Holmberg

    UNI

    Herrar Elit

    2:55:33

  • 10

    Fredrik Lagercrantz

    Kolmården mtb

    Herrar Elit

    2:55:35

  • 11

    Stefan Dahl

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:56:21

  • 12

    Sebastian Olsson

    Skövde CK

    Herrar Elit

    2:57:54

  • 1

    Jerry Olsson

    CKX - Team Rudy Project- Suunto

    Herrar 30

    2:57:56

  • 2

    Erik Vrang

    MTB Täby

    Herrar 40

    2:57:57

  • 2

    Stefan Persson

    Ok Hammaren /Team PP Cykel

    Herrar 30

    2:58:20

  • 13

    Jesper Andersson

    Team TCM Sweden - Allt Om MTB

    Herrar Elit

    2:58:40

  • 14

    Niclas Andersson

    Kolmården MTB

    Herrar Elit

    2:58:40

  • 3

    Jens Pettersson

    Ik Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    2:59:17

  • 15

    Erik Jonsson

    voidcycling.com

    Herrar Elit

    3:00:26

  • 16

    Erik Kåberg

    CK Uni

    Herrar Elit

    3:00:39

  • 39

    Lena Martinsson

    Källby

    Motion Damer 41 km

    3:00:58

  • 17

    Stefan Sunnerberg

    Kolmården MTB

    Herrar Elit

    3:01:04

  • 4

    Tobias Evertsson

    Borås CA

    Herrar 30

    3:01:08

  • 1

    Martin Wenhov

    CKX/Team Rudy Project - Suunto

    Herrar 50

    3:01:29

  • 3

    Michael Johansson

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:01:52

  • 2

    Erik kesson

    Västerås CK

    Herrar Junior

    3:01:55

  • 18

    Mattias Forsberg

    Gävle CA/ Team Sportia

    Herrar Elit

    3:01:58

  • 5

    Sebastian Kemi

    OK Hammaren

    Herrar 30

    3:01:59

  • 19

    Rasmus Flink

    Ck uni

    Herrar Elit

    3:02:00

  • 2

    Atle Hansen

    PbH Sports - Hansen BIKE Racing

    Herrar 50

    3:02:03

  • 6

    Tor Andersson

    Kolmården mtb

    Herrar 30

    3:02:20

  • 4

    Joakim Carlson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:02:24

  • 20

    Tomas Wiklund

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    3:02:27

  • 7

    Tobias Dahlberg

    La lepre Stanca

    Herrar 30

    3:02:50

  • 5

    Alexander Lapajne

    CKX / Team Rudy Project Suunto

    Herrar 40

    3:02:51

  • 3

    Mikael Leitner

    AXA Sports Club

    Herrar 50

    3:03:01

  • 8

    Johan Nyman

    Mariestadscyklisten

    Herrar 30

    3:03:02

  • 9

    Tobias Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:03:35

  • 10

    Mathias Johansson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:03:55

  • 11

    Pär Larsson

    Västerås CK

    Herrar 30

    3:04:11

  • 6

    Per Sjudin

    Sandvikens ck team pp cykel

    Herrar 40

    3:04:37

  • 21

    Anders Eriksson

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    3:04:42

  • 7

    Morgan Björkdahl

    SMACK

    Herrar 40

    3:04:42

  • 12

    Johan Possman

    Järfälla ck

    Herrar 30

    3:04:45

  • 4

    Torbjörn Svantesson

    Ck Ceres

    Herrar 50

    3:04:51

  • 22

    Viktor Ludvigsson

    Hjo VK

    Herrar Elit

    3:05:24

  • 8

    Robert Eliasson

    Hisingens CK

    Herrar 40

    3:05:51

  • 1

    Olof Hagliden

    OK Tyr

    Herrar Sport

    3:06:08

  • 23

    Johan Karlsson

    Kvänums if

    Herrar Elit

    3:06:40

  • 24

    Martin Andersson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:06:41

  • 25

    Tord Nilsson

    Genarp

    Herrar Elit

    3:06:43

  • 9

    Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    3:07:31

  • 2

    Emil Krona

    Alingsås Sportsclub

    Herrar Sport

    3:08:08

  • 13

    Martin Egelius

    Kolmården MTB

    Herrar 30

    3:08:41

  • 14

    Gustaf von Eckermann

    Ck Hymer

    Herrar 30

    3:09:14

  • 15

    Per Flack

    Almby ik

    Herrar 30

    3:09:22

  • 10

    Christer Liliegren

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:09:33

  • 3

    Oliver Lindblom

    Eskilstuna CK

    Herrar Junior

    3:09:39

  • 11

    Pär Mörk

    CK Ceres

    Herrar 40

    3:09:55

  • 12

    Patrik Larsson

    CKX

    Herrar 40

    3:10:03

  • 3

    Lars Hansen

    338 Småland

    Herrar Sport

    3:10:34

  • 13

    Anders Singstedt

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:10:37

  • 5

    Stefan Carlsson

    Wexiö Velo

    Herrar 50

    3:10:38

  • 16

    Christopher Nord

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:10:39

  • 26

    Viktor Johansson

    Värnamo CK

    Herrar Elit

    3:10:43

  • 17

    Per Kumlin

    Cykloteket Racing Team

    Herrar 30

    3:10:47

  • 27

    Erik Mattelin

    Highland Cycling

    Herrar Elit

    3:11:13

  • 18

    Mattias Israelsson

    Fk Trampen

    Herrar 30

    3:11:16

  • 6

    Anders Wall

    hus CK

    Herrar 50

    3:11:57

  • 4

    Sebastian Eringfält

    Lidköpings CK

    Herrar Sport

    3:12:18

  • 19

    Anders Lindqvist

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:12:53

  • 14

    Allan Persson

    SMACK

    Herrar 40

    3:12:54

  • 7

    Tomas Kallin

    CK Revanche

    Herrar 50

    3:12:55

  • 5

    Robin Sandberg

    Göteborgs CK - CYKLAMERA

    Herrar Sport

    3:12:56

  • 8

    Thomas Stolt

    Uddevalla CK

    Herrar 50

    3:13:09

  • 185

    Tord Hultberg

    SOK Viljan

    Motion Herrar 41 km

    3:13:27

  • 20

    Stefan Brobeck

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:13:40

  • 6

    Henrik Gyllander

    Aktivitus sportsclub

    Herrar Sport

    3:13:49

  • 7

    Daniel Wennergren

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    3:13:57

  • 21

    Warren Bates

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    3:14:20

  • 28

    Anton Persson

    CK Hymer - Allt Om MTB

    Herrar Elit

    3:14:29

  • 8

    Markus Eneroth

    Gnosjö FK

    Herrar Sport

    3:14:31

  • 9

    Jerker Kristiansson

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:14:32

  • 15

    Marcus Seyffarth

    Lidingö CK

    Herrar 40

    3:14:35

  • 16

    Anders Fredriksson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:14:36

  • 9

    Jonny Nilsson

    Varbergs MTB

    Herrar 50

    3:14:38

  • 10

    Tomas Larsson

    Ringmurens CK

    Herrar Sport

    3:14:41

  • 22

    Jens Lindahl

    Wexiö Velo

    Herrar 30

    3:14:47

  • 11

    Patrick Roth

    CKX

    Herrar Sport

    3:15:27

  • 10

    Göran Larsson

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:15:31

  • 11

    Göran Eriksson

    Falu CK

    Herrar 50

    3:15:31

  • 17

    Jonas Cedås

    CK Bure

    Herrar 40

    3:15:41

  • 12

    Bernt Malmberg

    CK Sportson

    Herrar 50

    3:15:45

  • 4

    Henrik Zetterberg

    Västerås CK

    Herrar Junior

    3:16:25

  • 23

    Marcus Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:16:33

  • 24

    Gustav Kindmalm

    Highland Cycling Club

    Herrar 30

    3:16:33

  • 25

    Johan Bournonville

    KCK/Racing team Carbon8

    Herrar 30

    3:16:39

  • 29

    Mattias Johansson

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:16:44

  • 26

    Magnus Lindfors

    Spårvägencykel

    Herrar 30

    3:17:02

  • 18

    Stefan Jespersen

    Alingsås SC

    Herrar 40

    3:17:06

  • 27

    Fredrik Hermansson

    Mjölby ck

    Herrar 30

    3:17:43

  • 28

    Carl Adell

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:17:47

  • 19

    Kaj Kosonen

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    3:17:54

  • 13

    Kjell Olsen

    Alingsås SC/team 8848altitude

    Herrar 50

    3:17:55

  • 29

    Björn Nilsson

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:17:57

  • 14

    Göran Larsson

    Trosabygdens cyklister

    Herrar 50

    3:17:59

  • 20

    Gunnar Tibert

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:17:59

  • 21

    Patrik Alritzson

    Karlskrona CK

    Herrar 40

    3:18:01

  • 12

    Niklas Börjesson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:18:02

  • 1

    Sandra Backman

    Team Rudy Projekt - Suunto/CKX

    Damer Elit

    3:18:20

  • 30

    Benny Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:19:40

  • 1

    Anton Lund

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:19:51

  • 2

    Brian Malmberg

    storps CK

    Motion Herrar 78 km

    3:20:33

  • 3

    Patrik Karlsson

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:20:35

  • 22

    André Nilsson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:20:45

  • 31

    Jim Fransson

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:20:46

  • 13

    Johan Jonsson

    Wexiö velo

    Herrar Sport

    3:20:49

  • 32

    Anders Svensson

    Team Murphy SCS

    Herrar 30

    3:20:51

  • 4

    Hans Ulvbane

    Tjust brc

    Motion Herrar 78 km

    3:20:53

  • 33

    Marcus Ericson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:21:10

  • 23

    Pierre Larsson

    Norrköpings SK

    Herrar 40

    3:21:23

  • 34

    Henrik Arrhenius

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:21:41

  • 35

    Magnus Winblad

    Knivsta CK

    Herrar 30

    3:21:58

  • 14

    Kristoffer Jageteg

    Falkebergs CK

    Herrar Sport

    3:22:01

  • 30

    Ludvig Lagercrantz

    Borås CA

    Herrar Elit

    3:22:06

  • 15

    Anders Karlsson

    Skövde CK

    Herrar 50

    3:22:08

  • 24

    Henrik Ottosson

    Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:22:08

  • 15

    Hans-Olof Steen

    Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:22:09

  • 2

    Ivanda Eiduka

    Kvänum IF

    Damer Elit

    3:22:15

  • 16

    Robin Stenhöös

    Hck

    Herrar Sport

    3:22:26

  • 16

    Anders Englund

    Fredrikshof CK sk

    Herrar 50

    3:22:42

  • 5

    Peter Rundgren

    Cykelgubbar

    Motion Herrar 78 km

    3:22:45

  • 6

    Kristian Norrby

    lem CK

    Motion Herrar 78 km

    3:22:50

  • 17

    Pontus Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    3:23:12

  • 18

    Torgny Ericsson

    OK TYR

    Herrar Sport

    3:23:15

  • 17

    Anders Ljunggren

    Almby IK

    Herrar 50

    3:23:23

  • 19

    Henrik Ahlning

    Långared

    Herrar Sport

    3:23:37

  • 7

    Joakim Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:23:39

  • 25

    Magnus Hallström

    Borensbergs IF CK

    Herrar 40

    3:23:50

  • 36

    Tobias Erlandsson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:23:51

  • 26

    Andreas Bergman

    Team Canyon Sweden

    Herrar 40

    3:23:54

  • 27

    Mikael Langhammer

    SMACK

    Herrar 40

    3:24:00

  • 28

    Jyrki Terho

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    3:24:01

  • 37

    Jan Ornelid

    Kvänum IF team Muggeberg

    Herrar 30

    3:24:06

  • 31

    Hannes Olaison

    IF Hallby SOK

    Herrar Elit

    3:24:06

  • 18

    Jörgen Wallström

    Eskilstuna CK

    Herrar 50

    3:24:09

  • 20

    Andreas Järpmyr

    Mölndals Cykelklubb

    Herrar Sport

    3:24:19

  • 21

    Johan Lindström

    CK Naten

    Herrar Sport

    3:24:21

  • 29

    Micael Gustavsson

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    3:24:22

  • 38

    Christofer berg

    CK NORRTÄLJE

    Herrar 30

    3:24:27

  • 22

    Andreas Tellmo

    lems Ck

    Herrar Sport

    3:24:43

  • 23

    Niklas Johansson

    Ck Sundert

    Herrar Sport

    3:24:54

  • 30

    Peter Hampus

    Lidingö CK

    Herrar 40

    3:24:57

  • 31

    Per Nilsson

    Järfälla CK

    Herrar 40

    3:25:00

  • 24

    Oskar Bombier

    Eksjö

    Herrar Sport

    3:25:02

  • 32

    Björn Källgren

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:25:08

  • 25

    Kristoffer Gross

    Ck Wimer

    Herrar Sport

    3:25:16

  • 8

    Magnus Sundberg

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:25:24

  • 3

    Therese Lindqvist

    Kolmården MTB

    Damer Elit

    3:25:38

  • 26

    Anders Stigsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:25:58

  • 33

    Christian Thorsén

    CKX Team Acriplan

    Herrar 40

    3:26:15

  • 34

    Peder Karlén

    IF HALLBY SOK

    Herrar 40

    3:26:43

  • 27

    Jan Löfgren

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:26:53

  • 9

    Niclas Ylvén

    Hisingens CK

    Motion Herrar 78 km

    3:26:57

  • 19

    Leif Linderholt

    KLCK Karlskoga

    Herrar 50

    3:27:01

  • 10

    Oscar Törnebrant

    Kullaberg Stigcyklister

    Motion Herrar 78 km

    3:27:08

  • 5

    Emil Bjädefors

    CKC4

    Herrar Junior

    3:27:36

  • 28

    Anders Fred

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:27:42

  • 35

    Jonny Kock

    Spårvägen CF

    Herrar 40

    3:27:43

  • 29

    Lars Emanuelsson

    Mölndal

    Herrar Sport

    3:27:43

  • 32

    André Svensson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:27:59

  • 4

    Nellie Larsson

    CKX / Team Rudy Project - Suunto

    Damer Elit

    3:28:07

  • 39

    Tobias Von Stöckel

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:28:08

  • 11

    Victor Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:28:25

  • 36

    Håkan Smeds

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:28:29

  • 30

    Christian Nyberg

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:28:39

  • 40

    Mars Wilensjö

    Tjust BRC

    Herrar 30

    3:28:40

  • 20

    Johan Raud

    SMACK

    Herrar 50

    3:28:46

  • 21

    Thomas Wall

    CK Falken

    Herrar 50

    3:28:56

  • 12

    John Harrysson

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:11

  • 6

    Joachim holm Adolfsson

    IF Hallby SOK

    Herrar Junior

    3:29:13

  • 31

    Fredrik Granat

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    3:30:22

  • 32

    Fredrik Funk

    Mariestadcyklisten

    Herrar Sport

    3:30:25

  • 37

    Kristian Wirsén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:30:27

  • 13

    Conny Eskilson

    SMK Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:30:31

  • 14

    Anders Hernegård

    IFK Stockaryd

    Motion Herrar 78 km

    3:30:31

  • 15

    Filip Almqvist

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    3:30:38

  • 16

    Nisse Larsson

    Tenhult mtb

    Motion Herrar 78 km

    3:30:47

  • 17

    Mattias Berggren

    Hoforsaif/cykel

    Motion Herrar 78 km

    3:30:51

  • 18

    Staffan Granberg

    Kvänums IF

    Motion Herrar 78 km

    3:30:55

  • 33

    Tommie Ewers

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:31:00

  • 1

    Karin Hedlund

    CK Natén

    Damer 40

    3:31:10

  • 41

    Martin Nyman

    IK Trasten

    Herrar 30

    3:31:11

  • 38

    Andreas Wikstrand

    Vårgårda CK

    Herrar 40

    3:31:12

  • 42

    Kristoffer Ingemansson

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar 30

    3:31:43

  • 39

    Jimmy Kleveros

    Preem Team Pedalen

    Herrar 40

    3:32:05

  • 34

    Jani Teppola

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:32:09

  • 22

    Anders Sjunnesson

    Mjölby CK

    Herrar 50

    3:32:16

  • 40

    Ola Knutsson

    Halmstad mtb

    Herrar 40

    3:32:16

  • 43

    Henri Nilsson

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:32:52

  • 19

    Tony Larsson

    Borås CA

    Motion Herrar 78 km

    3:32:56

  • 41

    Freddie Larsson

    Ck Norrtälje

    Herrar 40

    3:32:58

  • 20

    Henrik Johansson

    Jönköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:33:17

  • 21

    Michael Schloenzig

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:33:23

  • 22

    Petter Johansson

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    3:33:34

  • 42

    Ulf Kans

    Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:33:35

  • 43

    Joel Birath

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:33:35

  • 186

    Raimo Väisänen

    xxxx

    Motion Herrar 41 km

    3:33:38

  • 35

    Carl-Fredrik Johansson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:33:47

  • 23

    Jan-Ove Holmberg

    Uddevalla CK

    Herrar 50

    3:33:49

  • 36

    Tomas Lindberg

    Sandvikens ck

    Herrar Sport

    3:33:51

  • 24

    Raymond Sjöberg

    Gävle CA

    Herrar 50

    3:34:01

  • 23

    Lars Samuelsson

    Svärtingesbilrecond

    Motion Herrar 78 km

    3:34:03

  • 37

    Peter kesson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:34:03

  • 44

    Niklas Sundin

    Wexiö Velo

    Herrar 30

    3:34:04

  • 24

    Niklas Rosén

    Kvänums IF

    Motion Herrar 78 km

    3:34:15

  • 25

    Andreas Rosén

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    3:34:28

  • 25

    Peter Rörfors

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:34:28

  • 26

    Jörgen Torin

    Borås CA

    Herrar 50

    3:34:38

  • 45

    Daniel Liljestrand

    Team Murphy SCS

    Herrar 30

    3:35:04

  • 5

    Fanny Kjellqvist

    Godegårds Skidklubb

    Damer Elit

    3:35:12

  • 1

    Anna From

    CSK Ludvika

    Damer 30

    3:35:13

  • 46

    Ola Evesjö

    La Leprestanca

    Herrar 30

    3:35:17

  • 44

    Morgan Munksjö

    Ck Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:35:17

  • 38

    Robert Kallin

    Kolmården mtb

    Herrar Sport

    3:35:17

  • 27

    Bengt Hansson

    Strömstad LK

    Herrar 50

    3:35:19

  • 26

    Mathias Storm

    Heby Cykel

    Motion Herrar 78 km

    3:35:31

  • 45

    Bo-Rickard Jepson

    CKX

    Herrar 40

    3:35:33

  • 39

    Andreas Lindeberg

    CKX

    Herrar Sport

    3:35:33

  • 27

    Calle Nelson

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    3:35:34

  • 28

    Andreas Nilsson

    Strandbaden

    Motion Herrar 78 km

    3:35:35

  • 29

    Jan Hermansson

    Ryda SK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:46

  • 46

    Lars Zetterberg

    Västerås CK

    Herrar 40

    3:37:03

  • 47

    Per Bergström

    Borås CA

    Herrar 40

    3:37:12

  • 30

    Pär Wallin

    Team Cykelcenter Södertälje

    Motion Herrar 78 km

    3:37:14

  • 33

    Johan Gustafsson

    Spårvägen CF

    Herrar Elit

    3:37:17

  • 31

    Henrik Nilsson

    Hässleholm

    Motion Herrar 78 km

    3:37:24

  • 40

    Tobias Wilhelmsson

    CK WIMER

    Herrar Sport

    3:37:25

  • 28

    Magnus Sandberg

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:37:25

  • 32

    John Hillberg

    Stålbyggaren

    Motion Herrar 78 km

    3:37:26

  • 33

    Fredrik Ruderfors

    Team Georgslid

    Motion Herrar 78 km

    3:37:27

  • 41

    Mattias Ganslandt

    CK Lunedi

    Herrar Sport

    3:37:27

  • 29

    Christer hlen

    MJÖLBY CK

    Herrar 50

    3:37:28

  • 34

    Adam Karlsson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:37:30

  • 35

    Roger Löfgren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:37:38

  • 36

    Magnus Karlsson

    Urshult IF

    Motion Herrar 78 km

    3:37:40

  • 48

    Ola Carlström

    Anderstorps orienteringsklubb

    Herrar 40

    3:37:58

  • 42

    Henrik Götsten

    Vårgårda Ck

    Herrar Sport

    3:37:59

  • 37

    Per Ericsson

    CK Antilopen

    Motion Herrar 78 km

    3:38:00

  • 38

    Michael Jansson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    3:38:06

  • 43

    Joakim Schwarzenberg

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:38:06

  • 6

    Hannah Kölling

    RC Endspurt Herford

    Damer Elit

    3:38:15

  • 49

    Jan Paananen

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:38:17

  • 30

    Peter Hultgren

    Eksjö CK

    Herrar 50

    3:38:17

  • 39

    Per-Anders Fransson

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    3:38:23

  • 40

    Per Thornblad

    Lomma Racing

    Motion Herrar 78 km

    3:38:24

  • 44

    Peter Mathiasson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:38:29

  • 41

    Robert Paulsson

    Bottnaryds IF

    Motion Herrar 78 km

    3:38:30

  • 45

    Tobias Tropp

    Mariestadcyklisten

    Herrar Sport

    3:38:34

  • 42

    Jacob Johansson

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:38:40

  • 50

    Håkan kesson

    Västerås CK

    Herrar 40

    3:38:46

  • 43

    Jesper Patrikson

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    3:38:48

  • 44

    David Karlsson

    Team Hu

    Motion Herrar 78 km

    3:38:49

  • 45

    Karl-Gunnar Johansson

    Skövde ck

    Motion Herrar 78 km

    3:39:13

  • 46

    Pontus Alexandersson

    Björnstorp

    Motion Herrar 78 km

    3:39:23

  • 46

    Torbjörn Holgersson

    xxxx

    Herrar Sport

    3:39:24

  • 47

    Per Ivarsson

    Varbergs mtb

    Motion Herrar 78 km

    3:39:32

  • 47

    Gustav Thurén

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:39:39

  • 48

    Rickard Mauritzson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:39:43

  • 48

    Niklas Cohen

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:39:54

  • 51

    Rickard Wahlberg

    Ck Sportson jkpg

    Herrar 40

    3:40:22

  • 7

    Josefine Ahlström

    Jönköpings cykelklubb

    Damer Elit

    3:40:49

  • 49

    Per Peterson

    Tranemo

    Motion Herrar 78 km

    3:40:55

  • 2

    Jenny Bernström

    Almby IK

    Damer 30

    3:40:55

  • 50

    Lars Häll

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:40:58

  • 51

    Martin Engström

    OK Tyr

    Motion Herrar 78 km

    3:41:00

  • 52

    Johan Berg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:07

  • 31

    Inkinen Tony

    PRIME CYCLING CLUB

    Herrar 50

    3:41:07

  • 53

    Jonas Birgersson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:41:09

  • 52

    Björn Eklund

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:41:15

  • 47

    Beto Franca

    Mera Lera MTB

    Herrar 30

    3:41:29

  • 54

    Stefan Gunnarsson

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:32

  • 55

    Frank Larsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:33

  • 3

    Elna Dahlstrand

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 30

    3:41:36

  • 49

    Jörgen Karlsson

    Linköping

    Herrar Sport

    3:41:52

  • 50

    Christian Hagberg

    Borås sk

    Herrar Sport

    3:41:54

  • 53

    Carl Johan Lindgren

    Järfälla CK

    Herrar 40

    3:42:05

  • 2

    Matilda Ahlquist

    Tulling SK

    Damer 40

    3:42:05

  • 1

    Ilona Schouten

    IK Nocout

    Damer Sport

    3:42:07

  • 56

    Patrik Svensson

    Team Essellge

    Motion Herrar 78 km

    3:42:16

  • 51

    Ralf Ivarsson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:42:22

  • 34

    Martin Granberg

    CK Antilopen

    Herrar Elit

    3:42:25

  • 57

    Göran Ancker

    Ekängens IF

    Motion Herrar 78 km

    3:42:29

  • 52

    Per Rooth

    Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:42:41

  • 35

    Niklas Olsson

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:42:48

  • 54

    Mattias Blomqvist

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:42:51

  • 58

    Torbjörn Dahlkvist

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:43:03

  • 59

    Marcus Malmsten

    CK 40+

    Motion Herrar 78 km

    3:43:21

  • 60

    Anton Rydell

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    3:43:22

  • 61

    Anders Nilsson

    Kexholms SK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:24

  • 32

    Conny Bjurman

    Tibro CK / Cyklamera

    Herrar 50

    3:43:31

  • 2

    Erika Jepson

    CKX

    Damer Sport

    3:43:41

  • 62

    Jonas Oskarsson

    Mullsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:43:44

  • 33

    Lars Leijon

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:43:50

  • 63

    Thomas Jönsson

    Tetra Pak

    Motion Herrar 78 km

    3:44:00

  • 64

    Jerker Kvick

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    3:44:03

  • 65

    Fredrik Karlsson

    Oskarshamn 337

    Motion Herrar 78 km

    3:44:11

  • 66

    Thomas Orrenius

    deshögs SK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:24

  • 67

    Calle Bjerkert

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:25

  • 68

    Anders Dahlberg

    MTB 343 - Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:44:27

  • 7

    Filip Carlström

    Anderstorps orienteringsklubb

    Herrar Junior

    3:45:03

  • 69

    Mathias Lennerholt

    Skövde Ck

    Motion Herrar 78 km

    3:45:07

  • 53

    Joakim Ivarsson

    Team Jibo Carlshamn

    Herrar Sport

    3:45:10

  • 70

    Marcus Samuelsson

    Wexiö Velo

    Motion Herrar 78 km

    3:45:32

  • 34

    Mikael Andersson

    Carbon8 Racing Team/KCK

    Herrar 50

    3:45:32

  • 55

    Fredrik Sterninger

    IF Hallby

    Herrar 40

    3:45:37

  • 71

    Per Stålhammar

    Tullinge SK

    Motion Herrar 78 km

    3:45:53

  • 72

    Mattias Gutegård

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:45:54

  • 73

    Ronald Kröger

    Västerås

    Motion Herrar 78 km

    3:45:56

  • 74

    Fredrik Henrysson

    Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    3:45:59

  • 56

    Tony Karlsen

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:46:18

  • 75

    Torgny Pettersson

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:46:25

  • 54

    John Larsson

    CKX

    Herrar Sport

    3:46:26

  • 8

    Elvira Larsson

    Kvänums IF

    Damer Elit

    3:46:35

  • 57

    Richard Karlsson

    Kvänums IF

    Herrar 40

    3:46:35

  • 76

    Daniel Evaldsson

    Allt Om MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:46:48

  • 58

    Christian Malmborg

    Action Bike Team/Team Fridhems

    Herrar 40

    3:46:49

  • 77

    Jan Söder

    Inspectera Västervik

    Motion Herrar 78 km

    3:46:49

  • 78

    Peter Lind

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:46:53

  • 55

    Mats Abrahamsson

    CK Master

    Herrar Sport

    3:46:59

  • 79

    David Nilsson

    stgöta Hkp SkoIF

    Motion Herrar 78 km

    3:47:00

  • 80

    Marcus Wårdmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:47:00

  • 59

    Fredrik Bjuveus

    Borås CA

    Herrar 40

    3:47:01

  • 35

    Anders Clason

    Falu CK

    Herrar 50

    3:47:11

  • 36

    Magnus Karlsson

    Godegårds sk Cykel

    Herrar 50

    3:47:11

  • 4

    Sofia deen

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 30

    3:48:28

  • 56

    Christian Grahn

    Kolmårde MTB

    Herrar Sport

    3:48:28

  • 57

    Ulf Dovemark

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:48:35

  • 81

    Martin Stadler

    Tågarp Racing

    Motion Herrar 78 km

    3:49:02

  • 58

    Henrik Andersson

    Värnamo

    Herrar Sport

    3:49:10

  • 48

    Max hman

    Borås CA/Team Ibex

    Herrar 30

    3:49:12

  • 37

    Thomas Storm

    Tullinge SK

    Herrar 50

    3:49:18

  • 82

    Adam Engström

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    3:49:19

  • 83

    Anders Eklund

    Club Activ Island Tjörn

    Motion Herrar 78 km

    3:49:19

  • 5

    Jessica Bengtsson

    BikeItaly Wilier Varbergs MTB

    Damer 30

    3:49:28

  • 84

    Joakim Hultqvist

    Färjestaden

    Motion Herrar 78 km

    3:49:36

  • 59

    Magnus Allmyr

    Västerås CK

    Herrar Sport

    3:49:45

  • 60

    Tobias Fridsjö

    SMACK

    Herrar 40

    3:49:51

  • 60

    Fredrik Segerfalk

    CK Fix

    Herrar Sport

    3:49:53

  • 85

    Henrik Enarsson

    Bromma

    Motion Herrar 78 km

    3:49:54

  • 3

    Carina Hultgren

    Eksjö CK

    Damer 40

    3:49:59

  • 4

    Helén Granberg

    Kvänums IF

    Damer 40

    3:50:41

  • 61

    Jannis Grammatihos

    Vreta Somk

    Herrar Sport

    3:50:46

  • 86

    Veit Krösslhuber

    OK Lienz

    Motion Herrar 78 km

    3:50:52

  • 87

    David Neess

    Neess Engineering

    Motion Herrar 78 km

    3:50:54

  • 62

    Jonas Forslind

    Göteborgs stigcyklister

    Herrar Sport

    3:50:57

  • 88

    Kai Karlsson

    Tjust BRC

    Motion Herrar 78 km

    3:51:08

  • 89

    Erik Verdrengh

    Alingsås MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:51:16

  • 90

    Tobias Engström

    IK NocOut.se

    Motion Herrar 78 km

    3:51:18

  • 91

    Mattias Trofast

    IFK Stockaryd

    Motion Herrar 78 km

    3:51:21

  • 92

    Mattias Strandborn

    Team Valla

    Motion Herrar 78 km

    3:51:22

  • 93

    Johan Bergström

    NocOut

    Motion Herrar 78 km

    3:51:22

  • 94

    Richard Hultman

    Järfälla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:22

  • 95

    Henrik Merkel

    Tranemo

    Motion Herrar 78 km

    3:51:23

  • 38

    John Larsson

    CKN Norrtälje

    Herrar 50

    3:51:23

  • 96

    Björn Bratvoldengen

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    3:51:28

  • 97

    Marcus Sirestam

    Tibro ck

    Motion Herrar 78 km

    3:51:28

  • 49

    Jonas Olsson

    Borås ca

    Herrar 30

    3:51:28

  • 98

    Mikael Jokinen

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    3:51:30

  • 99

    Erik Gustafsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:51:30

  • 100

    Jimmy Lönnetun

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    3:51:41

  • 101

    Micael Axelsson

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    3:51:45

  • 102

    Gustav Sassner

    CKX

    Motion Herrar 78 km

    3:51:49

  • 61

    Robert Forsgren

    IK NocOut.se

    Herrar 40

    3:51:57

  • 103

    Jesper Lindell

    Borensberg

    Motion Herrar 78 km

    3:52:07

  • 63

    Magnus Holmgren

    Hit the Dirt

    Herrar Sport

    3:52:40

  • 50

    Jonas Warnberg

    Alingsås SC

    Herrar 30

    3:52:56

  • 104

    Dennis Svensson

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    3:53:11

  • 51

    Daniel Grass

    CK Lunedi

    Herrar 30

    3:53:13

  • 105

    Ove Helgee

    Målerås IF

    Motion Herrar 78 km

    3:53:13

  • 39

    Maritn Helin

    Borås CA

    Herrar 50

    3:53:16

  • 106

    Patrik Elf

    Falköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:24

  • 107

    Bengt Dahlberg

    Sveaskogs IF

    Motion Herrar 78 km

    3:53:25

  • 108

    Bo Mårtensson

    Borås CA

    Motion Herrar 78 km

    3:53:26

  • 109

    Fredrik Johansson

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    3:53:27

  • 110

    Göran Bengtsson

    Eskilstuna ck

    Motion Herrar 78 km

    3:53:27

  • 111

    Martin Magnusson

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    3:53:29

  • 112

    Erik Svenningsson

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:31

  • 113

    Kenneth Mattelin

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:53:32

  • 114

    Tomas Larsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:37

  • 115

    Ingvar Welin

    Peab IF

    Motion Herrar 78 km

    3:53:58

  • 116

    Magnus Hellberg

    Eskilstuna CK

    Motion Herrar 78 km

    3:54:20

  • 117

    Jocke Sterner

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:54:35

  • 118

    Jon Lundborg

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    3:54:41

  • 119

    Richard Sundquist

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:04

  • 64

    Johan Kjellman

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:55:06

  • 120

    Jonas Elison

    Mölndal

    Motion Herrar 78 km

    3:55:07

  • 121

    Tony Tillerkvist

    CKC4

    Motion Herrar 78 km

    3:55:11

  • 122

    Jonas Gefvert

    #Justforfun

    Motion Herrar 78 km

    3:55:11

  • 123

    Oskar Johansson

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    3:55:12

  • 62

    Magnus Eriksson

    Uddevalla CK

    Herrar 40

    3:55:13

  • 124

    Anders Norberg

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    3:55:14

  • 52

    Joakim Sundén

    Borås CA

    Herrar 30

    3:55:19

  • 65

    Roger Andersson

    tvidaberg

    Herrar Sport

    3:55:25

  • 125

    Robin Patriksson

    Bodafors

    Motion Herrar 78 km

    3:55:38

  • 126

    Tobias Petersson

    Family Two

    Motion Herrar 78 km

    3:55:40

  • 127

    Lars Inglander

    CK Sportson

    Motion Herrar 78 km

    3:55:47

  • 128

    Mats Kjellstrand

    Mölndal Outdoor

    Motion Herrar 78 km

    3:56:02

  • 129

    Johan Kjellqvist

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    3:56:11

  • 130

    Magnus Claesson

    343MTB, Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:56:48

  • 131

    Henrik Persson

    CKX / Team Acriplan

    Motion Herrar 78 km

    3:56:56

  • 132

    Rasmus Gunnarsson

    Elmhults sport club

    Motion Herrar 78 km

    3:57:18

  • 63

    Anders Fornegård

    Vettlösa Ck

    Herrar 40

    3:57:25

  • 133

    Jimmy Hjelte

    Skogstroll

    Motion Herrar 78 km

    3:57:36

  • 134

    Robin Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:45

  • 135

    Kaji Löwhagen

    OT 4 Västervik

    Motion Herrar 78 km

    3:57:53

  • 136

    Lars Nilsson

    storp CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:57

  • 137

    Claes Lood

    Eksjö ck

    Motion Herrar 78 km

    3:57:58

  • 138

    Oskar Gottfridsson

    Torsås MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:58:01

  • 66

    Börje Ekstam

    lems CK/Cycle-in-Cyprus

    Herrar Sport

    3:58:02

  • 139

    Mikael Ekfeldt

    Järfälla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:11

  • 140

    Emil Wiberg

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:58:12

  • 141

    Markus Mangsten

    Kinds GoGreen CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:13

  • 142

    Magnus Svensson

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:33

  • 143

    Peter Lenestad

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:58:42

  • 53

    Hans-Daniel Steiner

    CK Lunedi

    Herrar 30

    3:58:45

  • 144

    Jonas Gunnarsson

    Mantorp

    Motion Herrar 78 km

    3:59:10

  • 6

    Yvonne stman

    Highland Cycling

    Damer 30

    3:59:16

  • 145

    Johan Patriksson

    Sandsjöfors SK

    Motion Herrar 78 km

    3:59:34

  • 7

    Maria Schollin-Borg

    stersund CK

    Damer 30

    3:59:40

  • 67

    Rickard Falksten

    Göteborgs CK

    Herrar Sport

    3:59:49

  • 146

    Patrik Ericsson

    CK Bure

    Motion Herrar 78 km

    3:59:59

  • 147

    Göran Bylin

    Ulricehamns ck

    Motion Herrar 78 km

    4:00:01

  • 148

    Eric Jonsson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:00:10

  • 149

    Joakim Plyhm

    CK Naten

    Motion Herrar 78 km

    4:00:13

  • 150

    Erik Bergman

    Axa Sport Club

    Motion Herrar 78 km

    4:00:16

  • 151

    Gunther Brose

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    4:00:26

  • 152

    Tomas Niska

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:00:38

  • 153

    Kenth Lund

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:00:40

  • 154

    Johan Davik

    Ok Hammaren

    Motion Herrar 78 km

    4:00:41

  • 155

    Claus Johansson

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:42

  • 156

    Carl Nylin

    Brunnen Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:00:44

  • 40

    Mikael Rydström

    Lygnens Venner

    Herrar 50

    4:00:55

  • 157

    Johan Ingvarsson

    Oskarshamn

    Motion Herrar 78 km

    4:01:20

  • 158

    Bengt Pettersson

    Cykellistan

    Motion Herrar 78 km

    4:01:23

  • 159

    Christoffer Haraldsson

    IF Rigor

    Motion Herrar 78 km

    4:01:25

  • 160

    Jon Mattsson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    4:01:30

  • 161

    Mikael Flink

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:01:33

  • 41

    Erik Lindeberg

    Gauldal SK

    Herrar 50

    4:02:05

  • 5

    Frida Helin

    Borås CA

    Damer 40

    4:02:12

  • 162

    Joakim Dahlund

    Skövde Brandkårs Idrottsförening

    Motion Herrar 78 km

    4:02:17

  • 64

    Johan Carlgren

    TCCK

    Herrar 40

    4:02:38

  • 42

    Mikael Zetterlund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    4:03:09

  • 163

    Jens Odhner

    Kungsängen

    Motion Herrar 78 km

    4:03:16

  • 164

    Peter Lundgren

    Anderstorp ok

    Motion Herrar 78 km

    4:03:22

  • 165

    Simon Samuelsson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:05

  • 166

    Pauli rje

    8848 Altitude

    Motion Herrar 78 km

    4:04:08

  • 1

    Anette Magnusson

    Västerhaninge

    Motion Damer 78 km

    4:04:19

  • 167

    Rikard Elg

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:23

  • 168

    Marcus Reinhold

    HJO

    Motion Herrar 78 km

    4:04:31

  • 169

    Fredrik Lyckedahl

    IFK Sala

    Motion Herrar 78 km

    4:04:50

  • 170

    Ivan Alesandro Garcia

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:04

  • 171

    Håkan Egerhag

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:07

  • 172

    Daniel Bokinge

    MTB Värnamo

    Motion Herrar 78 km

    4:05:14

  • 173

    Göran Lindqvist

    NCK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:21

  • 174

    Hans Grimsell

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:05:26

  • 175

    Göran Johansson

    Tvärreds IF

    Motion Herrar 78 km

    4:05:27

  • 176

    Christian Rudholm

    Sjömarken

    Motion Herrar 78 km

    4:05:29

  • 177

    Fredrik Karlsson

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    4:05:40

  • 178

    Tobias Wrigby

    Alingsås Sportclub

    Motion Herrar 78 km

    4:05:53

  • 179

    Mats Bergström

    CK Hymer

    Motion Herrar 78 km

    4:06:01

  • 180

    Anders Patriksson

    Sandsjöfors SK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:02

  • 181

    Fredrik Fridmar

    Ulricehamn CK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:55

  • 182

    Gunnar Jansson

    Kungsängen

    Motion Herrar 78 km

    4:06:56

  • 68

    Tobias Franzén

    Lammhultcyklisterna

    Herrar Sport

    4:07:09

  • 183

    Torbjörn Johnsson

    Team Noro

    Motion Herrar 78 km

    4:07:11

  • 184

    Alexander Wickström

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    4:07:38

  • 185

    Jonathan Wickström

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    4:07:41

  • 186

    Johan Provén

    Alriksons Go Green

    Motion Herrar 78 km

    4:07:44

  • 187

    Johan Linné

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:07:49

  • 188

    David Eriksson

    Sjömarken

    Motion Herrar 78 km

    4:07:49

  • 2

    Linda Linné

    växjö

    Motion Damer 78 km

    4:07:50

  • 189

    Thomas Johansson

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:07:57

  • 190

    Oskar Lindholm

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:07:59

  • 191

    Ulf Karlsson

    Babyhuset.se

    Motion Herrar 78 km

    4:08:00

  • 192

    Torbjörn Jönsson

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    4:08:00

  • 193

    Niklas Lundqvist

    Team Mani

    Motion Herrar 78 km

    4:08:06

  • 54

    Linus Eriksson

    CKX (TEAM Snigel)

    Herrar 30

    4:08:09

  • 194

    Daniel Westergren

    Halmstad

    Motion Herrar 78 km

    4:08:11

  • 195

    Olli Nikku

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    4:08:11

  • 3

    sa Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Damer 78 km

    4:08:12

  • 196

    Linus Moberg

    IF Rigor MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:08:32

  • 197

    Oskar rmander

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:35

  • 43

    Anders Risberg

    Hässlehols CK

    Herrar 50

    4:08:55

  • 198

    Christian Svensson

    Hovmantorp

    Motion Herrar 78 km

    4:09:13

  • 65

    Martin Blomberg

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    4:09:20

  • 199

    Christer Lindborg

    sarp

    Motion Herrar 78 km

    4:09:27

  • 200

    Johan Schildt

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    4:10:03

  • 201

    Ivan Ström

    Tjust Bike & Running Club

    Motion Herrar 78 km

    4:10:06

  • 202

    Micael Carlén

    Tibro CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:10

  • 203

    Tommy Jensen

    Klippan

    Motion Herrar 78 km

    4:10:22

  • 8

    Maria Kromnow

    CK HYMER

    Damer 30

    4:10:23

  • 204

    Per-Ola Risenberg

    Kalmar RC

    Motion Herrar 78 km

    4:10:27

  • 69

    Jonas Birgersson

    CK Flex

    Herrar Sport

    4:10:32

  • 205

    Joachim Henriksson

    Falkenberg

    Motion Herrar 78 km

    4:10:35

  • 206

    Per Henriksson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:37

  • 207

    Mikael Nordenhem

    Vikingstad

    Motion Herrar 78 km

    4:10:37

  • 3

    Hanna Erixon

    Varbergs MTB

    Damer Sport

    4:10:38

  • 208

    Paul Liljegren

    Hovmantorp

    Motion Herrar 78 km

    4:10:41

  • 209

    Martin Austli

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:11:11

  • 210

    Tommy Arfs

    CK Olympic

    Motion Herrar 78 km

    4:11:45

  • 211

    Peter Nilsson

    GGS

    Motion Herrar 78 km

    4:12:30

  • 212

    Albin Manly

    Vaggeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:13:17

  • 213

    Per Sivertson

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    4:13:20

  • 214

    Henrik Karlsson

    Team Hu

    Motion Herrar 78 km

    4:13:23

  • 215

    Andy Goodwin

    Atea AB

    Motion Herrar 78 km

    4:13:23

  • 216

    Mårten rlig

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:13:25

  • 217

    Håkan Andersson

    Kinda CK

    Motion Herrar 78 km

    4:13:26

  • 70

    Viktor Larsson

    Söderköpings SK

    Herrar Sport

    4:13:52

  • 218

    Janne Silén

    IF Rigor MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:14:12

  • 219

    Mattias Karlsson

    Borås SK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:20

  • 220

    Jonas Zetterlund

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:15:01

  • 221

    Martin Solberg

    Bca

    Motion Herrar 78 km

    4:15:18

  • 222

    Anders Hinn

    Axa Sport Club

    Motion Herrar 78 km

    4:15:24

  • 223

    Mikael Persson

    Kristianstad

    Motion Herrar 78 km

    4:15:27

  • 224

    Reza Ahadi

    Södertälje CK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:28

  • 225

    Gustaf Kvarnvik

    THULE SWEDEN

    Motion Herrar 78 km

    4:15:41

  • 226

    Peter Samuelsson

    Tranås CK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:45

  • 227

    Hans Rane

    Kungsbackacykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:15:50

  • 228

    Elias Helgesson

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    4:15:51

  • 229

    Niklas Einarsson

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    4:15:54

  • 230

    Ulrik Alvarsson

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:18

  • 231

    Tomas Dillman

    CK Dainon

    Motion Herrar 78 km

    4:16:27

  • 232

    Andreas Olsson

    Lund

    Motion Herrar 78 km

    4:16:27

  • 233

    Linus Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:28

  • 234

    Tommy Paananen

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:28

  • 235

    Axel Willman

    Gärahov

    Motion Herrar 78 km

    4:16:29

  • 236

    Mikael Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:31

  • 237

    Andreas Kronlund

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:16:31

  • 238

    David Ringström

    Team David

    Motion Herrar 78 km

    4:16:32

  • 239

    Tomas Johansson

    KålleredoSK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:33

  • 240

    Roine Lundberg

    CK-Dainon

    Motion Herrar 78 km

    4:16:36

  • 241

    Anders Jönsson

    Timmele

    Motion Herrar 78 km

    4:16:54

  • 242

    Niklas Patriksson

    Bodafors

    Motion Herrar 78 km

    4:17:05

  • 243

    Fredrik Strandh

    Cellskapet

    Motion Herrar 78 km

    4:17:09

  • 244

    Hans Danielsson

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:17:20

  • 245

    Rikard Pedersen

    Team Snigel

    Motion Herrar 78 km

    4:18:06

  • 246

    Rickard Bardh

    Team XL

    Motion Herrar 78 km

    4:18:10

  • 4

    Carolin Arvidson

    CK Master

    Damer Sport

    4:18:32

  • 247

    Robert Appelblom

    Ekerö

    Motion Herrar 78 km

    4:18:46

  • 248

    Olof Larsson

    CK Dainon

    Motion Herrar 78 km

    4:18:46

  • 249

    Joakim Carlström

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:19:01

  • 71

    Göran Berntsson

    tvidaberg

    Herrar Sport

    4:19:01

  • 250

    Björn Zetterström

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:19:17

  • 251

    Colin van Wijk

    Maersk IF

    Motion Herrar 78 km

    4:19:34

  • 252

    Joachim Sand

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    4:19:34

  • 253

    Henrik Johansson

    Lerum

    Motion Herrar 78 km

    4:19:50

  • 254

    Niklas Utterberg

    Team rentner

    Motion Herrar 78 km

    4:19:53

  • 255

    Petteri Karlsson

    Bromarv

    Motion Herrar 78 km

    4:19:56

  • 256

    Conny Nordgren

    Västerhaninge

    Motion Herrar 78 km

    4:20:25

  • 257

    Andreas Eriksson

    GGS

    Motion Herrar 78 km

    4:20:29

  • 258

    Ulf rlig

    OK Gränsen

    Motion Herrar 78 km

    4:21:21

  • 72

    Robert Carlsson

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    4:21:42

  • 73

    Claes Larsson

    Vettlösa Ck

    Herrar Sport

    4:22:16

  • 74

    Christian Franzén

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    4:22:37

  • 259

    Mattias Brage

    Ydres Stigfinnare

    Motion Herrar 78 km

    4:22:46

  • 260

    Micael Huss

    Lammhultcyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:23:29

  • 261

    Patrik Qvist

    Askersund

    Motion Herrar 78 km

    4:23:51

  • 75

    Stefan Borg

    SMACK

    Herrar Sport

    4:24:01

  • 262

    Anders Furubom

    Hisingens ck

    Motion Herrar 78 km

    4:24:09

  • 263

    Adam Larsson

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:24:10

  • 264

    Ulf Almqvist

    MTB Täby

    Motion Herrar 78 km

    4:24:12

  • 265

    Stefan Sundberg

    MTB Täby

    Motion Herrar 78 km

    4:24:12

  • 266

    Christoffer Gustafsson

    Västerfärnebo

    Motion Herrar 78 km

    4:24:17

  • 267

    Martin Nilsson

    Ljung

    Motion Herrar 78 km

    4:24:30

  • 187

    Per Björklund

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    4:24:31

  • 66

    Jesper keson

    Stjärnhovs IK

    Herrar 40

    4:25:18

  • 268

    Lasse sterbacka

    Ride Of Hope

    Motion Herrar 78 km

    4:26:19

  • 269

    Ralf Woodlund

    Ljungskile

    Motion Herrar 78 km

    4:27:19

  • 270

    Martin Ockedal

    Asarum

    Motion Herrar 78 km

    4:27:22

  • 271

    Carl Josefsson

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:27:25

  • 76

    Mikael Ramåker

    Vettlösa CK

    Herrar Sport

    4:27:31

  • 272

    Ulf Hellström

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    4:28:07

  • 273

    Elias Köhn

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    4:28:07

  • 274

    Olle Myrefelt

    Weixö velo

    Motion Herrar 78 km

    4:28:09

  • 9

    sa Andersson

    Vårgårda CK

    Damer 30

    4:28:13

  • 67

    Erik Thomasson

    MTB Täby

    Herrar 40

    4:28:30

  • 275

    Johan Carlsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:29:00

  • 276

    Patrik Granman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:29:17

  • 77

    Pär Brehmer

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:29:47

  • 5

    Sanna Collin

    Vreta Somk

    Damer Sport

    4:30:19

  • 277

    Kristian Clerstedt

    Babyhuset.se

    Motion Herrar 78 km

    4:30:25

  • 278

    Ola Lennström

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    4:30:32

  • 279

    Nicklas Lindqvist

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    4:30:36

  • 280

    Mattias Qvist

    Laxå

    Motion Herrar 78 km

    4:31:16

  • 281

    Per Wallin

    Kalmar

    Motion Herrar 78 km

    4:31:38

  • 282

    Håkan Carlsson

    Sjömarken

    Motion Herrar 78 km

    4:31:39

  • 283

    Eric Anderson

    rebro AIK

    Motion Herrar 78 km

    4:31:56

  • 284

    Nigel Walker

    Karlskrona cycle Klubb

    Motion Herrar 78 km

    4:31:58

  • 285

    Roger Jung

    Pepuptränan

    Motion Herrar 78 km

    4:33:40

  • 4

    Anneli Tellmo Jung

    Pepuptränarn

    Motion Damer 78 km

    4:33:41

  • 286

    Jörgen Hurtig

    Anderstorps Ok

    Motion Herrar 78 km

    4:33:46

  • 287

    Oskar Rydmarker

    Vaggeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:33:48

  • 288

    Sven Morén

    xxx

    Motion Herrar 78 km

    4:33:49

  • 289

    Thomas Svensk

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:33:51

  • 290

    Magnus Johansson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:35:00

  • 291

    Pär Olsson

    Rosendalen

    Motion Herrar 78 km

    4:35:08

  • 292

    Olle Carlsson

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    4:35:10

  • 293

    Jonas Persson

    Värnamo

    Motion Herrar 78 km

    4:36:02

  • 5

    Maria Back

    lems CK

    Motion Damer 78 km

    4:36:10

  • 294

    Esko sterbacka

    Frufällan

    Motion Herrar 78 km

    4:36:41

  • 78

    Hasse Jonsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:37:04

  • 295

    Melker Eriksson

    MTB343

    Motion Herrar 78 km

    4:37:49

  • 296

    Johan Olsson

    Karlskrona KC

    Motion Herrar 78 km

    4:39:02

  • 297

    Ingemar Löfqvist

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    4:39:29

  • 298

    Jonas Torkelson

    Billdal

    Motion Herrar 78 km

    4:39:49

  • 299

    Roger Olsson

    Lammhultscyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:42:24

  • 300

    Magnus Sjödin

    Peab IF

    Motion Herrar 78 km

    4:42:45

  • 301

    Conny Wicksell

    Tajts MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:43:14

  • 6

    Elaine Petersson

    storps CK

    Motion Damer 78 km

    4:44:10

  • 302

    Janne Välja

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:44:50

  • 303

    Ingvar Persson

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    4:45:13

  • 7

    Anna Drvota

    She Rides

    Motion Damer 78 km

    4:45:48

  • 304

    Patrik Gustafsson

    Mjölby

    Motion Herrar 78 km

    4:46:23

  • 6

    Joanna Isgren

    CKX

    Damer 40

    4:47:10

  • 305

    Anders Wiberg

    Russnäs LK

    Motion Herrar 78 km

    4:47:27

  • 306

    Fredrik Pehrson

    Ljusdals ck

    Motion Herrar 78 km

    4:48:43

  • 307

    Lasse Eriksson

    Mariefred

    Motion Herrar 78 km

    4:49:08

  • 308

    Patrik Oskarsson

    Sya SK

    Motion Herrar 78 km

    4:51:36

  • 309

    Joachim Hugosson

    Landsbro IF

    Motion Herrar 78 km

    4:52:13

  • 310

    Jörgen Hallén

    Trollhättan SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:53:14

  • 7

    Catina Karlsson

    Västerås

    Damer 40

    4:53:26

  • 8

    Lill Martinsson

    Nässjö CK

    Motion Damer 78 km

    4:53:28

  • 311

    Erik Gustafsson

    Aneby

    Motion Herrar 78 km

    4:54:37

  • 312

    Kalle Zetterlund

    Halmstad MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:55:17

  • 313

    Håkan Daremark

    Tidaholm

    Motion Herrar 78 km

    4:57:48

  • 9

    Christina Rundström

    Hisingen cykelklubb

    Motion Damer 78 km

    4:59:03

  • 314

    Mikael Ivarsson

    Lidingö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:59:13

  • 315

    Kristian Carlsson

    ngs SK

    Motion Herrar 78 km

    4:59:59

  • 316

    Alexander Almegård

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    5:00:09

  • 10

    Sofia Wånge

    Jönköping

    Motion Damer 78 km

    5:01:15

  • 11

    Karin Carlsson

    ngs SK

    Motion Damer 78 km

    5:03:12

  • 317

    Håkan Ahl

    Karlstad

    Motion Herrar 78 km

    5:03:21

  • 318

    Jimmy Fransson

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    5:03:23

  • 319

    Göran Johansson

    MAGRA IS

    Motion Herrar 78 km

    5:04:15

  • 12

    Ulrika Olsson

    Lammhultscyklisterna

    Motion Damer 78 km

    5:10:22

  • 320

    Jonas Johansson

    Emmaboda

    Motion Herrar 78 km

    5:10:24

  • 321

    Thomas Ahlgren

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    5:10:25

  • 322

    Martin Kristensson

    Solbyn Higths Health Club Särö

    Motion Herrar 78 km

    5:11:18

  • 323

    Niklas Lindblad

    Ovesholm

    Motion Herrar 78 km

    5:14:12

  • 324

    Christoffer Bonnevier

    Club ÅF Örebro

    Motion Herrar 78 km

    5:16:38

  • 325

    Joakim Bergfors

    Göteborg Energi IF

    Motion Herrar 78 km

    5:16:49

  • 326

    Jonas Edvardsson

    Hästveda OK

    Motion Herrar 78 km

    5:20:02

  • 13

    sa hman Andersson

    Nässjö ski

    Motion Damer 78 km

    5:22:40

  • 327

    Niklas Edvardsson

    Hästveda OK

    Motion Herrar 78 km

    5:22:41

  • 328

    Mikael Igelström

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    5:23:56

  • 329

    Pär Johansson

    Gnosjö

    Motion Herrar 78 km

    5:25:46

  • 330

    Anders Borg

    Norrköping

    Motion Herrar 78 km

    5:41:30

  • Anders Höjer

    IK Trasten

    Herrar Elit

    DNF

  • Olof Heijbel

    Allebike Crosscountry Testteam

    Herrar Elit

    DNF

  • Albin Andersson

    Herrljunga CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Kenneth Nilsson

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    DNF

  • Robert Carlsson

    Kvänums IF

    Herrar Elit

    DNF

  • Madeleine Jacobson

    Cykloteket Racing Team

    Damer Elit

    DNF

  • Jonas Friberg

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    DNF

  • Thomas Möller

    Skövde CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Andreas Dahlström

    Hit The Dirt

    Herrar Sport

    DNF

  • Henrik Elofsson

    Kolmården MTB

    Herrar Sport

    DNF

  • Per Johansson

    CKX

    Herrar Sport

    DNF

  • Ulf Lindberg

    CK Fix

    Herrar Sport

    DNF

  • Joakim Bergs

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    DNF

  • Joel Karlsson

    Bålsta CK

    Herrar 30

    DNF

  • Stefan Lundgren

    CK Sportson JKPG

    Herrar 30

    DNF

  • Rickard Widegren

    Jönköping CK

    Herrar 30

    DNF

  • Marcus Persson

    Kvänums If

    Herrar 40

    DNF

  • Tomas Karlsson

    Borås CA

    Herrar 40

    DNF

  • Anders Cederberg

    Eksjö CK

    Herrar 40

    DNF

  • Ulf Petäjä

    Halmstad MTB

    Herrar 40

    DNF

  • Nicklas Lindström

    Stockholm CK

    Herrar 40

    DNF

  • Anders Berndtsson

    CK Master

    Herrar 40

    DNF

  • Fredrik Landers

    Tajts MTB

    Herrar Sport

    DNF

  • Mattias Thyr

    Jönköpings Ck

    Herrar 40

    DNF

  • Kenneth Söderberg

    VCK Värnamo

    Herrar 50

    DNF

  • Amanda Hallén

    Trollhättan SOK

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Staffan Andersson

    FrostaMultisport

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Mats Hellberg

    lvängen

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Ted Håkansson

    lvängen

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Daniel Bash

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Henrik Johansson

    Axa Sports Club

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Leif Ahlstrand

    IF Hallby

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Gustav Borg

    Ydres Stigfinnare

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Claes Ringeby

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Staffan Alm

    Sörby

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Mats Nilsson

    Godegårds SK Cykel

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Henrik Sjöberg

    Borås

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Peter Egerhag

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Glenn Pettersson

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Magnus Karlsson

    Kexholms SK Åseda

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Kjell Eriksson

    Sannum

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Henrik Rosenlöf

    xxxx

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Martin Fransson

    Herrö IF

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Patrik Karlsson

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Johan Kasseberg

    Tämjarna

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Towald Gunnarsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Bengt-Inge Lundin

    Sya SK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Tommy Andersson

    Hjo VK

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Mattias Svensson

    Fmck Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Martin Münch

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Marcus Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Marcus Andersson

    SKF

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Maria Gnutten Henningsson

    Larm

    Motion Damer 21 km

    DNF

  • Magnus Johansson

    AmoKabel RC

    Motion Herrar 21 km

    DNF

  • David Hultström

    Skövde CK / CYKLAMERA

    Herrar Elit

    DNS

  • Viktor Larsson

    CK Hymer

    Herrar Elit

    DNS

  • Martin Tjern

    Falu CK

    Herrar Junior

    DNS

  • Alina Johansson

    Mjölby CK / Trek Sweden

    Damer Elit

    DNS

  • Malin Petersson

    Knivsta CK

    Damer Sport

    DNS

  • Tomas Ahlberg

    Långared BoIS

    Herrar Sport

    DNS

  • Peter hlen

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    DNS

  • Johan Hellman

    Strömstad LK Team Swesports

    Herrar 30

    DNS

  • Martin Engström

    AXA Sports Club

    Herrar 30

    DNS

  • Mattias Pettersson

    Jönköping CK

    Herrar 30

    DNS

  • Stefan Eliasson

    Borensbergs IF

    Herrar 40

    DNS

  • Fredrik Karlsson

    Vettlösa CK

    Herrar 40

    DNS

  • Fredrik Winberg

    Tullinge SK

    Herrar 40

    DNS

  • Jonas Rönngren

    MTB Täby

    Herrar 40

    DNS

  • Jörgen Bergström

    Skövde CK

    Herrar 40

    DNS

  • Mikael Svensson

    Jönköpings CK

    Herrar 40

    DNS

  • Tommy Skagert

    AXA/Team Öster Cykel

    Herrar 40

    DNS

  • Jarl Robertsson

    CK Wano

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Henrik Attefors

    Team Biner

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Tomas Stam

    Axima

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Martin Carlsson

    Boxholm

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Kristoffer Peterson

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Johannes Wikerfelt

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Magnus Salomonsson

    Lammhults cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Joacim Gustafsson

    Team Rentner

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Otto Claesson

    spereds if

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Håkan Svensson

    IK Vista

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Jimmy Karlsson

    Evalds.se

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mårten Wilberon

    CK Hymer

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Magnus Lindström

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Karl-Johan Pettersson

    Kolmården

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Gustaf Nyberg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Richard Hansson

    Värnamo ck

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Björn Gebenius

    Ringmurens CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Peter Almqvist

    Brunnen

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Michael Cederman

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Patrik Silverby

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mattias Carlén

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Matias Toftrup

    SAFT

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Peter Lundin

    Björköby

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mattias Svernedahl

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Carl Larsson

    CK Dainon

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Madelen Alexandersson

    Lenhovda

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Camilla Karlsson

    Götene

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Lena Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Lars Talpai

    CKX

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Marcus Göthesson

    Jönköpings ok

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Henrik Alexandersson

    Lenhovda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Mattias Fritzon

    Lerum

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • David Nors

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Håkan Johansson

    Vassmolösa Medvind

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Björn Danielsson

    Rejlers IF

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Patric Holm

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Rasmus Mörtsell Rörfors

    MTB Täby

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Oscar Lind

    Uddevalla CK

    Pojkar 13-14

    DNS

  • Eva Enell

    Höglandets Triathlon

    Motion Damer 21 km

    DNS

  • Leo Wahlandt

    jersjö

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Gustav Dahl

    Lammhultcyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Philip Merkel

    Tranemo

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Ludvig Lind

    Uddevalla CK

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Lasse Gustafsson

    Solberga

    Motion Herrar 21 km

    DNS