Resultatlistor 2016

  • 1

    Viktor Lindqvist

    Kolmårdens MTB

    Pojkar 13-14 21km

    0:50:25

  • 2

    Axel Wallentin

    CK Master

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:08

  • 3

    Oscar Lind

    Uddevalla CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:10

  • 4

    Viggo Karlsson

    Varbergs MTB / Team Lapierre Sweden

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:15

  • 5

    Adam Ureke-wiktorsson

    Kvänums IF

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:19

  • 6

    Elias Lindén

    CK Master

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:26

  • 7

    Erik Zälle

    Skövde CK / Skövde

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:31

  • 8

    Leo Janén

    Föreningen Wexiö Velo

    Pojkar 13-14 21km

    0:59:59

  • 9

    Noel Gustafson

    Södertälje CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:00:18

  • 10

    Theodor Antman

    Trosabygdens OK

    Pojkar 13-14 21km

    1:00:18

  • 11

    Simon Gunnarsson

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14 21km

    1:00:23

  • 1

    Tuva Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14 21km

    1:00:47

  • 1

    Alexander Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:01:12

  • 1

    Ida Danielsson

    Falu CK

    Flickor 15-16 21km

    1:01:34

  • 1

    Jonas Andersson

    Billdal

    Motion Herrar 21 km

    1:01:45

  • 12

    Anton Wiking

    MTB Täby

    Pojkar 13-14 21km

    1:02:21

  • 13

    Elias Bryngelsson

    Mölndals CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:02:25

  • 2

    Felicia Andersson

    Göteborgs CK

    Flickor 13-14 21km

    1:02:27

  • 2

    Oscar Lilja

    Frosta Multisport

    Motion Pojkar 21 km

    1:02:30

  • 2

    Gustav Grytsjö

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 21 km

    1:03:17

  • 2

    Stina Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 15-16 21km

    1:03:36

  • 14

    Alfred Karlsson

    Anderstorps OK / Gislaved

    Pojkar 13-14 21km

    1:04:25

  • 3

    Sebastian Pettersson

    Finspångs CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:30

  • 4

    Noa Lundh

    Almby IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:30

  • 3

    Robert Lundh

    Almby IK

    Motion Herrar 21 km

    1:04:31

  • 15

    Oscar Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:04:40

  • 3

    Ellen Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14 21km

    1:04:42

  • 16

    Albin Malmberg

    CK Ceres

    Pojkar 13-14 21km

    1:04:58

  • 3

    Ida Kristensen

    Stjärnhovs IK

    Flickor 15-16 21km

    1:05:39

  • 4

    Andreas Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Motion Herrar 21 km

    1:06:11

  • 17

    Noel Olsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Pojkar 13-14 21km

    1:06:33

  • 18

    Henry Frej

    Lammhult Cyklisterna

    Pojkar 13-14 21km

    1:07:18

  • 5

    Benny Fransson

    Finspångs CA

    Motion Herrar 21 km

    1:07:35

  • 5

    Jonathan Kindahl

    Finspångs CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:35

  • 6

    Ludvig Lind

    Uddevalla CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:16

  • 1

    Emma Sjöberg

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:08:18

  • 7

    Maximilian Andersson

    IK Trasten

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:27

  • 4

    Ida Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14 21km

    1:08:36

  • 2

    Alva Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Flickor 21 km

    1:08:36

  • 6

    Henrik Täck

    Nybro

    Motion Herrar 21 km

    1:08:36

  • 7

    Claes Andersson

    IK Trasten

    Motion Herrar 21 km

    1:09:27

  • 8

    Richardh Gustafson

    Vetlanda

    Motion Herrar 21 km

    1:09:56

  • 9

    Fredrik Bjarnehall

    Amokabel running club

    Motion Herrar 21 km

    1:10:55

  • 10

    Ulf Rydberg

    Rimforsa

    Motion Herrar 21 km

    1:11:18

  • 11

    Ulf Kans

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:11:55

  • 8

    Axel Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:55

  • 9

    William Lingmerth

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:13:22

  • 12

    Håkan Hjelm

    Vetlanda

    Motion Herrar 21 km

    1:13:34

  • 13

    Håkan Holmqvist

    Korsberga

    Motion Herrar 21 km

    1:13:34

  • 1

    Lise-Lotte Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Damer 21 km

    1:14:04

  • 10

    Filip Larsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Pojkar 21 km

    1:14:34

  • 14

    Stefan Olsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:15:33

  • 11

    Joakim Sahlén

    IF Hallby SOK

    Motion Pojkar 21 km

    1:16:27

  • 15

    Magnus Wiking

    MTB Täby

    Motion Herrar 21 km

    1:16:46

  • 16

    Stefan Andersson

    Skövde

    Motion Herrar 21 km

    1:17:03

  • 12

    Erik Andersson

    Skövde CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:17:03

  • 17

    Oscar Åkerhag

    Skillingaryd

    Motion Herrar 21 km

    1:18:00

  • 13

    Linus Falk

    Gränna

    Motion Pojkar 21 km

    1:18:01

  • 18

    Niclas Åkerhag

    Skillingaryd

    Motion Herrar 21 km

    1:18:08

  • 19

    Jimmy Kernell

    Norrrahammar

    Motion Herrar 21 km

    1:18:37

  • 2

    Pernilla Karlsson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 21 km

    1:20:34

  • 14

    Vidar Karlsson

    Varbergs MTB

    Motion Pojkar 21 km

    1:20:34

  • 3

    Anna Hultman

    Rimforsa

    Motion Damer 21 km

    1:20:50

  • 15

    Isak Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:04

  • 20

    Martin Falkbrink

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:21:32

  • 16

    Melker Falkbrink

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:32

  • 17

    Simon Andersson

    Göteborgs CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:42

  • 4

    Ulla Stina Andersson

    Göteborgs CK

    Motion Damer 21 km

    1:21:46

  • 3

    Wilma Erlandsson

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:23:25

  • 18

    Hampus Knutsson

    Sennan

    Motion Pojkar 21 km

    1:23:49

  • 21

    Martin Karlsson

    Örserums IK

    Motion Herrar 21 km

    1:23:53

  • 19

    Emil Karlsson

    Örserums IK

    Motion Pojkar 21 km

    1:23:53

  • 5

    Erica Frode

    Rimforsa

    Motion Damer 21 km

    1:24:03

  • 22

    Tommy Klaar

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:24:10

  • 23

    Anders Nyman

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:24:11

  • 6

    Jenny Fred

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 21 km

    1:24:32

  • 20

    Mikael Skoog

    IF Hallby SOK

    Motion Pojkar 21 km

    1:25:53

  • 7

    Pia Olsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:25:54

  • 21

    Liam Cuclair

    Lindö

    Motion Pojkar 21 km

    1:26:39

  • 4

    Elin Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Flickor 21 km

    1:26:49

  • 22

    Elton Carlsson

    IF Rigor

    Motion Pojkar 21 km

    1:27:01

  • 24

    Vincent Cuclair

    Lindö

    Motion Herrar 21 km

    1:27:35

  • 23

    Lukas Odell

    Lindö

    Motion Pojkar 21 km

    1:27:35

  • 8

    Monica Nielsen

    Skövde

    Motion Damer 21 km

    1:27:38

  • 25

    Tommy Falk

    Gränna

    Motion Herrar 21 km

    1:28:44

  • 24

    Melker Jakobsson

    Tranås

    Motion Pojkar 21 km

    1:29:01

  • 1

    Albin Johansson

    Mera Lera MTB

    Pojkar 15-16 41km

    1:29:45

  • 2

    Jonatan Nejderås

    Borås CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:29:52

  • 3

    Elias Nilsson

    Mjölby CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:30:38

  • 26

    Håkan Jönsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:31:21

  • 25

    Robin Jönsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:31:34

  • 4

    Mathias Helin

    Borås CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:31:36

  • 5

    Joel Ernstsson

    Finspångs CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:31:40

  • 5

    Kajsa Blomander

    Bruzaholm

    Motion Flickor 21 km

    1:31:58

  • 27

    Göran Svensson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 21 km

    1:32:22

  • 6

    Albin Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:32:43

  • 9

    Johanna Hulting

    Skövde

    Motion Damer 21 km

    1:33:12

  • 6

    Julia Svensson

    BTK-Final

    Motion Flickor 21 km

    1:33:26

  • 28

    Morgan Svensson

    BTK-Final

    Motion Herrar 21 km

    1:33:47

  • 7

    Simon Björklund

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:35:21

  • 29

    Stig Andersson

    IFK Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:36:06

  • 26

    Emil Jönsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:36:08

  • 27

    Theo Johansson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:36:16

  • 8

    August Höglund

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:37:25

  • 9

    Lukas Mörtsell Rörfors

    Tullinge SK

    Pojkar 15-16 41km

    1:37:27

  • 10

    Carl Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:37:44

  • 1

    Mattias Thyr

    Jönköpings CK

    Motion Herrar 41 km

    1:38:30

  • 28

    Emil Ganfjord

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:38:44

  • 30

    Fredrik Ganfjord

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:38:47

  • 2

    Thomas Bråhn

    IK Hakarpspojkarna / 7326

    Motion Herrar 41 km

    1:40:48

  • 11

    Rikard Andersson

    Finspångs CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:42:00

  • 1

    Saga Molin

    Varbergs MTB / Team Lapierre

    Motion Damer 41 km

    1:42:13

  • 3

    Tony Eriksson

    Team BH

    Motion Herrar 41 km

    1:42:31

  • 4

    Martin Munch

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:09

  • 10

    Eva Lundin Adolfsson

    SGS Kalmar

    Motion Damer 21 km

    1:44:13

  • 12

    Elliot Norlander

    CK Ceres

    Pojkar 15-16 41km

    1:44:13

  • 5

    Marcus Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:27

  • 6

    Oliver Svensson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:41

  • 11

    Kerstin Patriksson Orrhage

    Team Patriksson

    Motion Damer 21 km

    1:44:50

  • 7

    Fredrik Grytsjö

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 41 km

    1:45:05

  • 8

    Tomas Pettersson

    Mölndals CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:37

  • 9

    Stefan Åkesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:40

  • 10

    Andreas Johansson

    Kolmårdens MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:45:45

  • 11

    Erik Johansson

    338 Småland Ljungby

    Motion Herrar 41 km

    1:46:22

  • 12

    Joel Melkersson

    Eksjö Garnison IF

    Motion Herrar 41 km

    1:46:26

  • 13

    Lars Ljungqvist

    Bunkeflostrand

    Motion Herrar 41 km

    1:46:35

  • 13

    Otto Hoff Paananen

    Mjölby CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:46:51

  • 2

    Malin Karlsson

    Finspångs CA

    Motion Damer 41 km

    1:47:04

  • 7

    Anna Wallentin

    CK Master

    Motion Flickor 21 km

    1:47:23

  • 12

    Åsa Wallentin

    CK Master

    Motion Damer 21 km

    1:47:25

  • 14

    Johan Nilsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:35

  • 15

    Leif Johansson

    OK64 MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:48:11

  • 14

    Erik Junsved

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:48:13

  • 16

    Robin Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:48:27

  • 17

    Oskar Hjertberg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:49:54

  • 18

    Daniel Johansson

    CK X / Team JE68

    Motion Herrar 41 km

    1:49:55

  • 19

    Ola Lundmark

    Hallby

    Motion Herrar 41 km

    1:49:55

  • 20

    Benny Sjåstad

    Team HeadWind

    Motion Herrar 41 km

    1:50:06

  • 21

    Johan Kindahl

    Rimforsa

    Motion Herrar 41 km

    1:50:20

  • 22

    Joakim Jönsson

    BMC Fusion Suunto

    Motion Herrar 41 km

    1:50:25

  • 23

    Håkan Josephsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:29

  • 24

    Leif DuRietz

    OK64 MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:50:37

  • 25

    Oliver Olsson

    Uddevalla is

    Motion Herrar 41 km

    1:50:43

  • 26

    Michael Ahlquist

    Järla IF

    Motion Herrar 41 km

    1:51:06

  • 27

    Claes Markström

    Ekhagen MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:51:16

  • 28

    Micael Johnsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:52:20

  • 29

    Patrik Johansson

    IK Trasten

    Motion Herrar 41 km

    1:52:38

  • 30

    Christer Fyhr

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:52:57

  • 31

    Tobias Hammarström

    Fittipaldi

    Motion Herrar 41 km

    1:53:11

  • 32

    Joan Starck

    Hvetlanda SK

    Motion Herrar 41 km

    1:53:15

  • 33

    Kjell Holgersson

    OK64 MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:54:02

  • 15

    Simon Samuelsson

    Skövde CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:54:19

  • 16

    Anton Strand

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:54:20

  • 34

    Andreas Carlsson Walleng

    Umeå

    Motion Herrar 41 km

    1:54:23

  • 3

    Jennie Andersson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    1:54:25

  • 35

    Tommie Åkesson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    1:54:59

  • 36

    Thomas Salomonsson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    1:55:10

  • 37

    Albin Manly

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:55:13

  • 38

    Johan Gustafsson

    Mariestadcyklisten

    Motion Herrar 41 km

    1:55:14

  • 39

    Johan Antonsson

    Anneberg

    Motion Herrar 41 km

    1:55:16

  • 40

    Jakob Nygårds

    IFK Österbymo

    Motion Herrar 41 km

    1:55:27

  • 41

    Reine Johansson

    Herrljunga ck

    Motion Herrar 41 km

    1:55:29

  • 29

    William Mild

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:55:35

  • 42

    Karl-Magnus Johansson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    1:55:42

  • 4

    Linda Jansson

    CK Fix

    Motion Damer 41 km

    1:55:58

  • 43

    Sigge Pettersson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:56:03

  • 44

    Patrik Åkerlind

    OK64 MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:56:23

  • 31

    Stefan Ahlrik

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:56:44

  • 45

    Lars Carlgren

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:56:44

  • 46

    Magnus Tellt

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:56:45

  • 17

    Anton Wikström

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:56:49

  • 47

    Karl Petersson

    KPV

    Motion Herrar 41 km

    1:56:59

  • 48

    Mattias Vikström

    Ekhagen MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:57:27

  • 49

    Mikael Åkesson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:57:34

  • 50

    Martin Dahl

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:57:48

  • 51

    Johan Börjesson

    Ekhagen MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:57:51

  • 52

    Jesper Åkeson

    Stjärnhovs IK

    Motion Herrar 41 km

    1:58:06

  • 53

    Hans Magnusson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:58:23

  • 5

    Tina Lindström

    Försvarets SK

    Motion Damer 41 km

    1:58:31

  • 54

    Håkan Johansson

    Åbro KF

    Motion Herrar 41 km

    1:58:31

  • 30

    Victor Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:58:32

  • 13

    Therese Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:58:41

  • 55

    Johnny Lundgren

    Degerfors

    Motion Herrar 41 km

    1:58:46

  • 56

    Axel Willman

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:58:55

  • 6

    Ellen Fälth

    Eksjö

    Motion Damer 41 km

    1:59:02

  • 18

    Jacob Elg

    Lammhult Cyklisterna

    Pojkar 15-16 41km

    1:59:02

  • 57

    Joakim Creutz

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:59:06

  • 58

    Karl Jonsson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 41 km

    1:59:22

  • 59

    Thomas Hempel

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:59:36

  • 60

    Christer Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:59:41

  • 61

    Bengt Pettersson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    2:00:07

  • 62

    Mikael Andersson

    Storebro

    Motion Herrar 41 km

    2:00:09

  • 63

    Patrik Lundin

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    2:00:10

  • 64

    Tommy Johansson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:00:12

  • 7

    Catharina Mild

    Särö

    Motion Damer 41 km

    2:00:29

  • 65

    Oskar Rydmarker

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    2:00:32

  • 66

    Thomas Gustafsson

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    2:01:22

  • 67

    Fredrik Strandh

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:32

  • 68

    Folke Lindros

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 41 km

    2:01:37

  • 19

    Aron Jönnervik

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    2:02:29

  • 8

    Sara Jardén

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:02:45

  • 69

    Christer Gustavsson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:02:45

  • 70

    Simon Nilsson

    CK X

    Motion Herrar 41 km

    2:02:47

  • 71

    Per Johnren

    Kalmar RC

    Motion Herrar 41 km

    2:02:49

  • 72

    Viktor Johnren

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:02:51

  • 73

    Tobias Samuelsson

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    2:02:52

  • 74

    Per Björklund

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    2:02:54

  • 75

    Michael Lindh

    Vadstena Cykel

    Motion Herrar 41 km

    2:02:56

  • 76

    Stefan Olsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:00

  • 14

    Anneli Larsson

    CK Wimer

    Motion Damer 21 km

    2:03:28

  • 77

    Leo Pruth

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:04:28

  • 78

    Jörgen Larsson

    Åbro KF

    Motion Herrar 41 km

    2:04:34

  • 20

    Erik Landgren

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    2:04:42

  • 9

    Hanna Jensen

    Allingsås

    Motion Damer 41 km

    2:04:44

  • 79

    Matz Krångh

    Team Novitius

    Motion Herrar 41 km

    2:04:45

  • 8

    Maria Skoog

    IF Hallby SOK

    Motion Flickor 21 km

    2:04:53

  • 15

    Maria Johansson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    2:04:55

  • 16

    Elin Johansson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    2:04:55

  • 80

    Nils Thorvaldsson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:05:03

  • 81

    Per-Anders Björk

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    2:05:16

  • 82

    Christer Dacke

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 41 km

    2:05:37

  • 83

    Anton Geijersson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 41 km

    2:05:44

  • 84

    Patrik Otterdahl

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:05:57

  • 85

    Fredric Granat

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:01

  • 86

    Marcus Gunnarsson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:06:11

  • 10

    Carina Börjesson

    Åstorps CK

    Motion Damer 41 km

    2:06:19

  • 11

    Jenny Bådenmalm

    Göteborg

    Motion Damer 41 km

    2:06:25

  • 87

    Peeter Tiitso

    Kålltorpscyklisterna MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:06:32

  • 88

    Tobias Johansson

    Herrljunga CK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:47

  • 89

    Jonas Bertilsson

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    2:07:14

  • 90

    Stefan Svensson

    Bredaryds SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:07:14

  • 91

    Jimmi Andersson

    Ifk österbymo

    Motion Herrar 41 km

    2:07:42

  • 92

    Lars Asklund

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 41 km

    2:08:13

  • 31

    Vincent Cederberg

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    2:08:40

  • 93

    Weine Gustavsson

    IK Wallgårda

    Motion Herrar 41 km

    2:08:41

  • 94

    Karl Blomström

    Oskarström

    Motion Herrar 41 km

    2:08:46

  • 95

    Arvid Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:09:04

  • 96

    Thomas Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:09:04

  • 97

    Tobias Ingemansson

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    2:09:06

  • 98

    Jan Larsson

    Hultsfred

    Motion Herrar 41 km

    2:09:08

  • 99

    Gustav Gröning

    Göteborg

    Motion Herrar 41 km

    2:09:12

  • 100

    Anders Kullberg

    Borås

    Motion Herrar 41 km

    2:09:55

  • 101

    Tobias Gustafsson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:10:06

  • 102

    Svenåke Bälter

    Storebro

    Motion Herrar 41 km

    2:10:11

  • 103

    Simon Kleveros-Landén

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:21

  • 104

    Jimmy Kleveros

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:21

  • 12

    Pernilla Nilsson

    Godegårds SK

    Motion Damer 41 km

    2:10:34

  • 13

    Lotta Lundstedt

    Vadstena Cykel

    Motion Damer 41 km

    2:10:34

  • 105

    Anders Nestor

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    2:10:34

  • 106

    Albert Brickarp

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:10:38

  • 107

    Johan Samuelsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:51

  • 108

    Emil Olesen

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:52

  • 109

    Fredrik Von Hofsten

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:11:24

  • 110

    Niklas Pickl

    Kungsörs SK

    Motion Herrar 41 km

    2:11:31

  • 14

    Jenny Norden

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 41 km

    2:12:09

  • 15

    Karin Ingemansson

    Norrköping

    Motion Damer 41 km

    2:12:10

  • 111

    Lars-Olof Kullman

    Forserum

    Motion Herrar 41 km

    2:12:12

  • 112

    Tommy Mattsson

    Hult

    Motion Herrar 41 km

    2:12:19

  • 16

    Petra Svensson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:12:48

  • 113

    Manuel Ährenstråle

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:13:00

  • 114

    Joakim Nilsson

    Dalkarlarna

    Motion Herrar 41 km

    2:13:18

  • 17

    Sara Lundin

    Växjö

    Motion Damer 41 km

    2:13:30

  • 115

    Ingemar Adolfsson

    Storebro

    Motion Herrar 41 km

    2:13:31

  • 18

    Ulrica Johansson

    Skövde CK

    Motion Damer 41 km

    2:14:03

  • 116

    Patrik Brunngård

    Västgötaloppet MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:14:12

  • 117

    Anders Adolfsson

    SGC Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:14:17

  • 118

    Tobias Svensson

    IF Rigor

    Motion Herrar 41 km

    2:14:35

  • 19

    Maria Somvall

    IFK Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:14:51

  • 119

    Mats Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:15:10

  • 120

    Andreas Gustafsson

    Ådran

    Motion Herrar 41 km

    2:15:12

  • 121

    Lars Pettersson

    Ådran

    Motion Herrar 41 km

    2:15:13

  • 122

    Daniel Bjarsch

    Team BINER

    Motion Herrar 41 km

    2:15:20

  • 123

    Mikael Rosgren

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:15:33

  • 124

    Christian Lockström

    Silverdalen

    Motion Herrar 41 km

    2:15:57

  • 125

    Anders Tuvesson

    Ikea

    Motion Herrar 41 km

    2:15:59

  • 126

    Mats Nilsson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:16:02

  • 20

    Frida Odbro

    Borås CA

    Motion Damer 41 km

    2:16:10

  • 127

    Claes Rask

    Nykils MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:16:10

  • 128

    Dag Nilsson

    Team Family IF

    Motion Herrar 41 km

    2:16:48

  • 21

    Jeanette Gullbrandson

    Ifk Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:17:52

  • 129

    Fredrik Mattsson

    Tenhults SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:17:52

  • 130

    Peter Schelin

    Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:21

  • 131

    Per-Inge Borehall

    Lotorp

    Motion Herrar 41 km

    2:18:25

  • 132

    Joakim Björklund

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:19:03

  • 22

    Susanne Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    2:19:14

  • 133

    Martin Lageson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:19:52

  • 134

    Joakim Gunninge

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:20:24

  • 135

    Hans Jacobsson

    Gantofta

    Motion Herrar 41 km

    2:20:28

  • 23

    Lina Johansson

    Jönköping

    Motion Damer 41 km

    2:20:32

  • 24

    Anna Uhlin

    Krokarps CK

    Motion Damer 41 km

    2:21:05

  • 136

    Johan Nilsson

    Krokarps CK

    Motion Herrar 41 km

    2:21:05

  • 137

    Henrik Axelsson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:21:08

  • 138

    Tony Gustavsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:21:32

  • 139

    Kjell Johansson

    Ulricehamn

    Motion Herrar 41 km

    2:21:45

  • 25

    Eva Kristina Gustafsson

    Specialfastigheter

    Motion Damer 41 km

    2:22:09

  • 26

    Kristin Jonsson

    S1KT

    Motion Damer 41 km

    2:22:12

  • 27

    Michaela Dekker

    Halmstad MTB

    Motion Damer 41 km

    2:22:15

  • 140

    Assar Martinsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 41 km

    2:22:32

  • 141

    Klas Adolfsson

    Add design Racing

    Motion Herrar 41 km

    2:23:59

  • 28

    Karin Hermansson

    Allingsås

    Motion Damer 41 km

    2:24:22

  • 142

    Tomas Persson

    Göteborg

    Motion Herrar 41 km

    2:24:43

  • 143

    Pär Johansson

    Gnosjö

    Motion Herrar 41 km

    2:26:08

  • 144

    Thomas Björk

    Degerfors

    Motion Herrar 41 km

    2:26:10

  • 145

    Alex Nilsson

    Svedala

    Motion Herrar 41 km

    2:26:31

  • 146

    Viktor Karlsson

    KPV

    Motion Herrar 41 km

    2:27:04

  • 147

    Djamel Zeghachov

    Skarpnäck

    Motion Herrar 41 km

    2:27:25

  • 148

    Robert Pozek

    Älmhult

    Motion Herrar 41 km

    2:27:56

  • 149

    Martin Karlsson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:28:17

  • 150

    Christer Jonsson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 41 km

    2:28:29

  • 151

    Stefan Nylander

    Bodafors

    Motion Herrar 41 km

    2:28:42

  • 152

    Henrik Ohrt

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:30:05

  • 153

    Tommy Wiktström

    Linghem

    Motion Herrar 41 km

    2:30:20

  • 29

    Anette Parneryd

    Hestra IF

    Motion Damer 41 km

    2:30:46

  • 154

    Richard Möller

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    2:31:15

  • 30

    Pia Bork

    Stavsjö IF

    Motion Damer 41 km

    2:31:17

  • 155

    Jim Bengtsson

    SOK Aneby

    Motion Herrar 41 km

    2:33:14

  • 156

    Johan Hult

    FK Finn

    Motion Herrar 41 km

    2:33:29

  • 31

    Annapia Thorin

    Tranås

    Motion Damer 41 km

    2:33:36

  • 157

    Sebastian Bernal

    Latmask

    Motion Herrar 41 km

    2:33:58

  • 158

    Michael Peters

    IF Friskis & Svettis Lerum

    Motion Herrar 41 km

    2:34:41

  • 32

    Tina Virebrand

    Vetlanda

    Motion Damer 41 km

    2:34:43

  • 33

    Carina Petersson

    Vetlanda

    Motion Damer 41 km

    2:34:43

  • 159

    Mario Morling

    IFK Österbymo

    Motion Herrar 41 km

    2:35:16

  • 34

    Anna Hult

    Fk FInn

    Motion Damer 41 km

    2:35:29

  • 35

    Cecilia Pripp

    Karlskrona CK

    Motion Damer 41 km

    2:36:18

  • 36

    Sanne Korpås

    Herrljunga CK

    Motion Damer 41 km

    2:36:53

  • 160

    Hans Wilensjö

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 41 km

    2:38:06

  • 37

    Ewa Larsson

    Mariestadcyklisten

    Motion Damer 41 km

    2:38:20

  • 38

    Annelie Wilhelmsson

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Damer 41 km

    2:39:46

  • 39

    Sara Sterner

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:41:38

  • 161

    Jon Nordhammer

    TEAM BINER

    Motion Herrar 41 km

    2:41:44

  • 40

    Sanna Sörberg

    Godegårds SK / Cykel

    Motion Damer 41 km

    2:45:00

  • 41

    Lena Karlsson

    OK Skogsvargarna

    Motion Damer 41 km

    2:47:10

  • 162

    Per Bandenius

    Latmask

    Motion Herrar 41 km

    2:48:27

  • 163

    Dennie Heikki

    Latmask

    Motion Herrar 41 km

    2:48:27

  • 164

    Peter Saltvik

    Latmask

    Motion Herrar 41 km

    2:48:27

  • 1

    Mikael Flockhart

    CK Norrtälje / Pedalogerna.com

    Herrar Elit

    2:48:53

  • 2

    Michael Olsson

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:49:00

  • 3

    Tobias Ludvigsson

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    2:49:18

  • 165

    Per Silfveroxel

    Hard Rock Café Göteborg

    Motion Herrar 41 km

    2:49:25

  • 4

    Dennis Bengt Vincent Wahlqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:53:42

  • 42

    Elisabeth Andersson

    Habo

    Motion Damer 41 km

    2:53:53

  • 5

    Daniel Brengdahl

    CK Hymer

    Herrar Elit

    2:54:40

  • 6

    Fredrik Berg

    Kvänums IF / Evalds.se

    Herrar Elit

    2:54:43

  • 7

    Daniel Wennergren

    Vårgårda CK

    Herrar Elit

    2:54:46

  • 8

    Stefan Carlsson

    Kolmårdens MTB / Kolmårdens MTB

    Herrar Elit

    2:55:58

  • 166

    Bengt Karlsson

    Lenhovda

    Motion Herrar 41 km

    2:55:58

  • 43

    Emma Gannsjö

    Eksjö

    Motion Damer 41 km

    2:56:53

  • 9

    Johan Norén

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:57:24

  • 10

    Joakim Jonasson

    Gävle CA / Team PPCykel

    Herrar Elit

    2:57:37

  • 11

    Viktor Ludvigsson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    2:58:01

  • 167

    David Pettersson

    Västervik

    Motion Herrar 41 km

    2:58:53

  • 1

    Johan Limpan Lindbom

    Almby IK / UnoForsbergRacingTeam

    Herrar 30

    3:00:55

  • 2

    Björn Österberg

    CK X / Team Roslin S-core

    Herrar 30

    3:00:55

  • 12

    Erik Kåberg

    Knivsta CK

    Herrar Elit

    3:00:55

  • 13

    Stefan Persson

    OK Hammaren / Team PP CYKEL

    Herrar Elit

    3:00:56

  • 1

    Per Sjudin

    Sandvikens CK / Ppcykelbiketeam

    Herrar 40

    3:01:10

  • 14

    Mattias Brolin

    Borås CA / Team Henrikssons

    Herrar Elit

    3:01:25

  • 2

    Stefan Hellman

    Swesports CK / Team Swesports

    Herrar 40

    3:01:30

  • 3

    Robert Reyier Österling

    Waxholm CK / Vi som älskar lösgodis

    Herrar 30

    3:01:40

  • 3

    Robert Eliasson

    Hisingens CK

    Herrar 40

    3:01:50

  • 168

    Kjell Roswall Karlsson

    Linköpings OK

    Motion Herrar 41 km

    3:03:04

  • 4

    Richard Karlsson

    Kvänums IF / Evalds.se

    Herrar 40

    3:03:05

  • 5

    Erik Vrang

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:03:18

  • 169

    Jonas Fång

    Ödeshög

    Motion Herrar 41 km

    3:03:52

  • 170

    Stefan Engstrand

    Boxholm

    Motion Herrar 41 km

    3:03:55

  • 15

    Viktor Junell

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    3:04:01

  • 6

    Alexander Lapajne

    CK X / Scuderia Bikeitaly BMC

    Herrar 40

    3:04:10

  • 7

    Joakim Carlson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:04:10

  • 16

    Jonas Wing

    IK Trasten

    Herrar Elit

    3:04:10

  • 8

    Jens Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:04:12

  • 4

    Tobias Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:04:24

  • 17

    Jakob Björklund

    Kristinehamns CK / KTM Bikes Swe

    Herrar Elit

    3:04:32

  • 9

    Per Kumlin

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar 40

    3:04:46

  • 18

    Tomas Wiklund

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    3:04:48

  • 5

    Per Rönmark

    Dinvelo CK / Please select ...

    Herrar 30

    3:04:52

  • 171

    Johan Fälth

    Halmstad

    Motion Herrar 41 km

    3:05:13

  • 44

    Sandra Persson

    Halmstad

    Motion Damer 41 km

    3:05:31

  • 19

    Johan Wallström

    Serneke Allebike CK / Serneke allebike

    Herrar Elit

    3:05:45

  • 6

    Mathias Bohman

    Länna Sport CK / Länna Sport

    Herrar 30

    3:05:48

  • 7

    Fredrik Hermansson

    Mjölby CK

    Herrar 30

    3:05:48

  • 1

    Rolf Svensson

    Varbergs MTB / Team lapierre Sweden

    Herrar 50

    3:05:48

  • 20

    Jonatan Steen

    Falu CK

    Herrar Elit

    3:05:59

  • 8

    Johan Possman

    Länna Sport CK / Länna Sport

    Herrar 30

    3:06:05

  • 10

    Lars Hansen

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar 40

    3:06:45

  • 21

    Sebastian Olsson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    3:06:58

  • 22

    Johan Fryksenius

    Skoghalls CK-Hammarö / Team Rideaway/Haibike

    Herrar Elit

    3:07:12

  • 9

    Tobias Belforth

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:07:28

  • 11

    Anders Cederberg

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:07:42

  • 45

    Ulrica Järpehult

    Habo

    Motion Damer 41 km

    3:08:48

  • 172

    Alf Andersson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    3:08:49

  • 12

    Mattias Lundqvist

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:09:19

  • 13

    Peter Tellnor

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:09:20

  • 10

    Simon Gabrielsson

    CK Olympic

    Herrar 30

    3:09:21

  • 2

    Mikael Leitner

    AXA SC

    Herrar 50

    3:09:21

  • 11

    Henrik Hågård

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar 30

    3:09:29

  • 23

    Henrik Öijer

    Falu CK

    Herrar Elit

    3:11:16

  • 1

    Martin Tjern

    Falu CK

    Herrar Junior

    3:11:17

  • 12

    Joel Karlsson

    Bålsta CK

    Herrar 30

    3:11:18

  • 14

    Henrik Ottosson

    Föreningen Wexiö Velo / Team Merida Cykelvasan

    Herrar 40

    3:11:27

  • 15

    Morgan Björkdahl

    Sigtuna Märsta Arlanda CK / CykelhusetUV

    Herrar 40

    3:11:27

  • 173

    Thomas Kron

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    3:11:38

  • 16

    Anders Singstedt

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:11:43

  • 1

    Anders Hernegård

    CK Sportson Jönköping

    Herrar Sport

    3:12:40

  • 17

    Oskar Persson

    CK X

    Herrar 40

    3:12:54

  • 13

    Tobias Evertsson

    Borås CA / T

    Herrar 30

    3:13:05

  • 24

    John Karlsson

    Swedish Armed Forces Adventure Team

    Herrar Elit

    3:13:25

  • 25

    Martin Andersson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:13:30

  • 26

    Albin Andersson

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    3:13:30

  • 3

    Stefan Methander

    CK X

    Herrar 50

    3:13:33

  • 18

    Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    3:14:16

  • 4

    Anders Wall

    Åhus CK / Team Scuderia Bike Italy BMC

    Herrar 50

    3:14:18

  • 19

    Dennis Larsson

    CK Uni

    Herrar 40

    3:14:20

  • 2

    Carl-Emil Nettelman

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:14:21

  • 5

    Allan Persson

    Sigtuna Märsta Arlanda CK

    Herrar 50

    3:14:36

  • 3

    Christian Abrahamsson

    Rönninge Cykelförening

    Herrar Sport

    3:14:40

  • 20

    Fredrik Silvén

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:14:42

  • 6

    Tomas Kallin

    CK Revanche

    Herrar 50

    3:14:54

  • 4

    Sebastian Eringfält

    Lidköpings CK

    Herrar Sport

    3:15:08

  • 21

    Thor Kruse Een

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:16:00

  • 174

    Joakim Elofsson

    Målilla

    Motion Herrar 41 km

    3:16:12

  • 27

    Johan Gustafsson

    Spårvägen CF

    Herrar Elit

    3:16:14

  • 5

    Adam Engström

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:16:18

  • 14

    Philip Askeroth

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:16:52

  • 2

    Ludvig Kitzberger

    Länna Sport CK / Länna Sport CK

    Herrar Junior

    3:17:24

  • 28

    Jesper Svensson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    3:17:31

  • 15

    Per Flack

    Almby IK

    Herrar 30

    3:17:49

  • 29

    Oscar Jacobson

    Föreningen Cykloteket RT

    Herrar Elit

    3:18:16

  • 30

    David Hultström

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    3:18:25

  • 16

    Martin Söderlund

    Lidingö Cykelklubb

    Herrar 30

    3:18:42

  • 17

    Jim Fransson

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:18:51

  • 7

    Anders Ljunggren

    Almby IK

    Herrar 50

    3:18:54

  • 6

    Ulf Petäjä

    Halmstad MTB

    Herrar Sport

    3:19:06

  • 31

    Mattias Åkerlund

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:19:07

  • 8

    Bo Dertell

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 50

    3:19:42

  • 9

    Michael Johansson

    Strömstad CK

    Herrar 50

    3:19:43

  • 22

    Tomas Larsson

    Ringmurens CK

    Herrar 40

    3:19:48

  • 18

    Andreas Witén

    VPF Punschrullen

    Herrar 30

    3:19:51

  • 19

    Anders Svensson

    Team Murphy SCSS

    Herrar 30

    3:19:52

  • 7

    Jimmy Bjöörn

    CK Ceres

    Herrar Sport

    3:19:54

  • 10

    Kenneth Söderberg

    Värnamo CK / Värnamo

    Herrar 50

    3:19:56

  • 20

    Tor Andersson

    Kolmårdens MTB

    Herrar 30

    3:19:59

  • 8

    Hannes Olaison

    Jönköpings CK

    Herrar Sport

    3:19:59

  • 23

    Henrik Johansson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:20:08

  • 21

    Stefan Brobeck

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:20:10

  • 24

    Jyrki Terho

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    3:20:19

  • 25

    Mikael Langhammer

    Sigtuna Märsta Arlanda CK

    Herrar 40

    3:20:26

  • 11

    Stefan Jespersen

    Alingsås SC

    Herrar 50

    3:21:02

  • 22

    Anders Lindqvist

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:21:16

  • 1

    Daniel Lundén Windahl

    Nora

    Motion Herrar 78 km

    3:21:28

  • 9

    Jonas Wärnehall

    IF Rigor

    Herrar Sport

    3:21:53

  • 32

    Robin Stenhöös

    Hässleholms CK

    Herrar Elit

    3:22:03

  • 26

    Calle Nelson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:22:22

  • 33

    Oliver Lindblom

    Eskilstuna CK

    Herrar Elit

    3:22:31

  • 175

    Daniel Nordström

    Alingsås MTB Challenge

    Motion Herrar 41 km

    3:22:41

  • 23

    Marcus Ericson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:22:43

  • 12

    Torbjörn Svantesson

    CK Ceres

    Herrar 50

    3:22:50

  • 10

    Mathias Storås

    Ramnäs CK / Haga MTB

    Herrar Sport

    3:22:50

  • 13

    Pär Bergman

    Örebrocyklisterna

    Herrar 50

    3:22:52

  • 27

    André Nilsson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:22:54

  • 28

    Pierre Larsson

    Norrköpings SK

    Herrar 40

    3:22:57

  • 24

    Christian Lindegren

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:23:01

  • 2

    Rafael Dobnik

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:23:04

  • 29

    Rickard Malmström

    CK Uni

    Herrar 40

    3:23:10

  • 25

    Mattias Israelsson

    FK Trampen / Cykelhandlarn i Läddeköpinge

    Herrar 30

    3:23:14

  • 26

    Mattias Berggren

    Hofors AIF

    Herrar 30

    3:23:48

  • 27

    Ronnie Jansson

    Team TCM Sweden CF / Team Tcm

    Herrar 30

    3:23:49

  • 3

    Joakim Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:24:02

  • 34

    John Johansson

    Tjust Bike o RC

    Herrar Elit

    3:24:11

  • 4

    Jörgen Andersson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:24:11

  • 35

    Lars Eriksson

    Mora CK

    Herrar Elit

    3:24:23

  • 14

    Anders Fredriksson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:24:27

  • 28

    Jonas Nilsson

    CK X / Scuderia Bikeitaly bmc

    Herrar 30

    3:24:45

  • 11

    Jonas Hagström

    Godegårds SK

    Herrar Sport

    3:24:58

  • 29

    Carl Adell

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:24:59

  • 30

    Nils Jacobsson

    Luleå Terrängcyklister

    Herrar 30

    3:25:06

  • 15

    Bernt Malmberg

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:25:08

  • 30

    Pontus Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar 40

    3:25:13

  • 31

    Philip Nilsson

    Staffanstorp CK / Scuderia Bike Italy BMC

    Herrar 40

    3:25:30

  • 5

    Kristian Norrby

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    3:25:31

  • 16

    Göran Larsson

    Trosabygdens OK

    Herrar 50

    3:25:39

  • 36

    David Hansson

    IK Trasten

    Herrar Elit

    3:25:41

  • 32

    Jens Berndtsson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:25:42

  • 12

    Jonathan Eriksson

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar Sport

    3:25:42

  • 6

    Patrik Karlsson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:25:44

  • 13

    Tony Larsson

    Karlshamn Triathlon

    Herrar Sport

    3:25:47

  • 33

    Patric Alm

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:25:53

  • 14

    Andreas Tellmo

    Ålems CK

    Herrar Sport

    3:26:04

  • 34

    Björn Källgren

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:26:07

  • 35

    Tomas Molin

    Ringmurens CK

    Herrar 40

    3:26:13

  • 36

    Andreas Derblom

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:26:50

  • 37

    Johan Bjurhäll

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:27:03

  • 15

    Fredrik Karlsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:27:29

  • 38

    Björn Calavin

    CK Master

    Herrar 40

    3:27:37

  • 7

    Jacob Nyström

    Ifk österbymo

    Motion Herrar 78 km

    3:27:44

  • 39

    Henrik Mård

    CK Valhall

    Herrar 40

    3:28:02

  • 31

    Johan Wadegård

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:28:26

  • 17

    Ulf Tyrén

    Anderstorps OK

    Herrar 50

    3:28:26

  • 16

    Anders Stigsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:28:27

  • 18

    Mats Nilsson

    Godegårds SK

    Herrar 50

    3:28:28

  • 40

    Johan Ågren

    CK Lunedi

    Herrar 40

    3:28:29

  • 32

    Christofer Åberg

    CK Norrtälje

    Herrar 30

    3:28:45

  • 1

    Sandra Backman

    CK X / Scuderia Bikeitaly BMC

    Damer Elit

    3:28:54

  • 33

    Gustaf Von Eckermann

    CK Hymer

    Herrar 30

    3:28:54

  • 8

    Sebastian Thörn

    FMV Sport

    Motion Herrar 78 km

    3:28:55

  • 41

    Jonas Oskarsson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:28:58

  • 9

    Conny Eskilson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:29:08

  • 42

    Per Nilsson

    Järfälla CK

    Herrar 40

    3:29:38

  • 34

    Sebastian Holmgren

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar 30

    3:29:40

  • 43

    Patrik Alritzson

    Karlskrona CK

    Herrar 40

    3:29:41

  • 19

    Jörgen Wallström

    Eskilstuna CK

    Herrar 50

    3:29:42

  • 44

    Per Thornblad

    CK X / KCE

    Herrar 40

    3:29:43

  • 45

    Linus Netshagen

    Uddevalla CK

    Herrar 40

    3:29:47

  • 17

    Andreas Järpmyr

    Mölndals CK / Team Merida Vasaloppet

    Herrar Sport

    3:29:50

  • 46

    Michael Johansson

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:29:54

  • 10

    Robert Dahl

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    3:30:00

  • 20

    Micael Gustavsson

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:30:20

  • 18

    Henrik Kjellberg

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:30:22

  • 35

    Jaime Palou

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 30

    3:30:23

  • 37

    Niklas Olsson

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:30:46

  • 47

    Tomas Larsson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:31:05

  • 11

    Michael Jansson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    3:31:06

  • 21

    Thomas Wall

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 50

    3:31:10

  • 19

    Thobias Lindström

    Alingsås CK

    Herrar Sport

    3:31:11

  • 48

    Stefan Lundgren

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:31:30

  • 2

    Nellie Larsson

    CK X / Cykelmagneten

    Damer Elit

    3:31:33

  • 36

    Henri Nilsson

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:31:40

  • 37

    Magnus Winblad

    Knivsta CK

    Herrar 30

    3:31:42

  • 20

    Anders Ahl

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    3:31:46

  • 3

    Ivanda Eiduka

    Kvänums IF

    Damer Elit

    3:31:52

  • 12

    Mikael Thor

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:31:52

  • 13

    Henrik Rydelius

    Lidingö Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:31:54

  • 49

    Andreas Nilsson

    Highland Cycling Club / Team Summit MTB

    Herrar 40

    3:32:05

  • 38

    Anders Hedlund

    Karlskrona CK / Cykelhuset UV

    Herrar 30

    3:32:07

  • 50

    Tomas Eriksson

    Gävle CA

    Herrar 40

    3:32:10

  • 51

    Patrick Roth

    CK Fix / Team MariaPark El

    Herrar 40

    3:32:15

  • 21

    David Kellén

    IK Trasten

    Herrar Sport

    3:32:29

  • 22

    Carl-Fredrik Johansson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:32:35

  • 14

    Henrik Jonsson

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:32:50

  • 23

    Jonas Birgersson

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:32:58

  • 38

    Anders Bergström

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:33:00

  • 52

    Anders Lundin

    Kristinehamns CK

    Herrar 40

    3:33:02

  • 24

    Pelle Nilsson

    CK X / Rudy Projet/Suunto

    Herrar Sport

    3:33:03

  • 39

    Kristoffer Gross

    Frösö IF / Fuji Racing Team

    Herrar 30

    3:33:09

  • 53

    Göran Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:33:10

  • 40

    Daniel Bash

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:33:22

  • 25

    Magnus Johansson

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar Sport

    3:33:53

  • 22

    Thomas Sjögren

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:33:56

  • 54

    Kent-Inge Ahl

    Hjo Velocipedklubb

    Herrar 40

    3:34:14

  • 26

    Christian Thorsén

    CK X / Team Acriplan

    Herrar Sport

    3:34:34

  • 55

    Fredrik Solgevik

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:34:45

  • 41

    Marcus Sirestam

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:34:46

  • 1

    Karin Hedlund

    CK Natén Säter

    Damer 40

    3:34:49

  • 42

    Marcus Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:34:49

  • 27

    Rasmus Von Stöckel

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:34:56

  • 28

    Simon Månsson

    Svenska Cycling Plus Cykelförening / Göteborg

    Herrar Sport

    3:35:17

  • 29

    Pavel Lanberg

    VPF Punschrullen

    Herrar Sport

    3:35:24

  • 43

    Henrik Sahlqvist

    Vårgårda CK

    Herrar 30

    3:35:35

  • 30

    Jerker Kvick

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:35:35

  • 15

    Nisse Larsson

    Tenhults SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:35:52

  • 56

    Jeffrey Stokes

    CK X / Ängelholm

    Herrar 40

    3:35:58

  • 23

    Hans Jonsson

    Eskilstuna CK

    Herrar 50

    3:36:03

  • 16

    Stefan Kollberg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:03

  • 24

    Jörgen Eriksson

    Idrottssällskapet - Rooster Club Varberg

    Herrar 50

    3:36:07

  • 17

    Carl-Fredrik Haegerström

    Lidingö Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:36:09

  • 57

    Jimmy Rosdahl

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:36:13

  • 31

    Morgan Munksjö

    CK Sportson Jönköping

    Herrar Sport

    3:36:35

  • 44

    Christian Meijer

    Ankarsrums OK / ACT Cycling Team

    Herrar 30

    3:36:42

  • 3

    Johan Münch

    Eksjö CK

    Herrar Junior

    3:36:44

  • 32

    Simon Teodorsson

    Castleton University

    Herrar Sport

    3:36:45

  • 58

    Andreas Wikstrand

    Vårgårda CK

    Herrar 40

    3:36:53

  • 59

    Anders Fred

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:36:54

  • 60

    Gunnar Pettersson

    Tibro Cykelklubb / Team Brodit

    Herrar 40

    3:36:55

  • 33

    Christian Nyberg

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:36:56

  • 61

    Tom Vingård

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:37:10

  • 62

    Peter Vincent Blomqvist

    Serneke Allebike CK

    Herrar 40

    3:37:12

  • 63

    Christian Carlsson

    Åmåls Cykelamatörer

    Herrar 40

    3:37:14

  • 39

    Jimmy Bodin

    Värnamo CK / Boddan Cycling Project

    Herrar Elit

    3:37:28

  • 4

    Jessica Blomqvist

    Serneke Allebike CK

    Damer Elit

    3:37:38

  • 18

    Per Nylin

    Söderköping

    Motion Herrar 78 km

    3:37:43

  • 34

    Fredrik Rosengren

    Sandareds CK

    Herrar Sport

    3:37:54

  • 35

    Rickard Ivarsson

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    3:38:04

  • 64

    Freddie Larsson

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:38:05

  • 36

    Fredrik Georgsson

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:38:11

  • 19

    Mikael Strand

    Team Trek/poc

    Motion Herrar 78 km

    3:38:24

  • 20

    Erik Öhman

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:38:28

  • 37

    David Landberg

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:38:33

  • 21

    Eric Jonsson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    3:38:33

  • 22

    Magnus Ahlqwist

    Hard Rock Cafe Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    3:38:36

  • 23

    Michael Schloenzig

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:38:56

  • 24

    Pär Gustavsson

    CK Master

    Motion Herrar 78 km

    3:39:03

  • 45

    Mattias Persson

    CK X

    Herrar 30

    3:39:06

  • 65

    Johan Wennström

    Halmstad MTB

    Herrar 40

    3:39:28

  • 25

    Elias Andreasson

    Team MAB

    Motion Herrar 78 km

    3:39:37

  • 26

    Per Peterson

    Tranemo Cykelsällskap

    Motion Herrar 78 km

    3:39:40

  • 1

    Anna Lundin

    VPF Punschrullen

    Damer 30

    3:39:47

  • 66

    Martin Widfeldt

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:39:47

  • 2

    Erika Jepson

    CK X

    Damer 30

    3:39:49

  • 27

    Cristian Wall

    Uno Forsberg Racing Team

    Motion Herrar 78 km

    3:39:52

  • 38

    Torleif Andersson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:39:54

  • 39

    Adam Karlsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:39:54

  • 28

    Jimmy Östman

    Team AWESOME

    Motion Herrar 78 km

    3:39:57

  • 67

    Mikael Söderblom

    Herrljunga CK

    Herrar 40

    3:40:02

  • 29

    Per-Anders Fransson

    Lenhovda if

    Motion Herrar 78 km

    3:40:02

  • 30

    Patrik Svensson

    Cykelsällskap i Rimforsaskogarna

    Motion Herrar 78 km

    3:40:18

  • 68

    Peder Karlén

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:40:22

  • 40

    Magnus Månsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:40:23

  • 69

    Mattias Hjälmered

    Umara SC

    Herrar 40

    3:40:30

  • 70

    Kristian Wirsén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:40:33

  • 40

    Robin Molnar

    CK Master

    Herrar Elit

    3:41:04

  • 46

    Martin Granberg

    CK Antilopen / CK Antilopen

    Herrar 30

    3:41:06

  • 31

    Simon Carlsson

    Trosabygdens OK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:08

  • 41

    Joakim Enarsson

    Huseby

    Herrar Sport

    3:41:14

  • 32

    Mattias Trofast

    CK Sportson Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:41:21

  • 42

    Johan Korpisalo

    Anderstorps OK

    Herrar Sport

    3:41:22

  • 33

    Filip Almqvist

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    3:41:23

  • 47

    Mattias Andersson

    CK Fix

    Herrar 30

    3:41:41

  • 34

    Jonas Henriksson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:42:05

  • 71

    Fredrik Winberg

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:42:25

  • 35

    Claes Ringeby

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    3:42:25

  • 41

    Fredrik Selvin

    Karlskrona CK

    Herrar Elit

    3:42:30

  • 36

    Andreas Dahlström

    Hit the Dirt

    Motion Herrar 78 km

    3:42:39

  • 43

    Robert Kallin

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:42:45

  • 72

    Joakim Buckard

    Team Family IF

    Herrar 40

    3:42:49

  • 37

    Johan Birgerson

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    3:42:50

  • 48

    Viktor Larsson

    Söderköpings SK

    Herrar 30

    3:42:51

  • 44

    Linus Eriksson

    Frosta Multisport / TEAM Snigel

    Herrar Sport

    3:43:07

  • 38

    Frank Larsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:11

  • 45

    Tomas Nyberg

    Hillerstorp MTB

    Herrar Sport

    3:43:18

  • 73

    Mattias Blomqvist

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:43:22

  • 39

    Marcus Daniel Bäckman

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    3:43:24

  • 49

    Carl Larsson

    CK Dainon

    Herrar 30

    3:43:32

  • 40

    Trygve Jensen

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:32

  • 25

    Magnus Sandberg

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:43:39

  • 4

    Axel Hansson

    Varbergs MTB / Varbergs MTB

    Herrar Junior

    3:43:41

  • 74

    Martin Skjöldebrand

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:43:42

  • 75

    Martin Stadler

    CK X / KCE

    Herrar 40

    3:43:43

  • 26

    Hans Melkersson

    Trosabygdens OK

    Herrar 50

    3:43:43

  • 2

    Carina Hultgren

    Eksjö CK

    Damer 40

    3:43:44

  • 76

    Nicklas Ekbom

    OK Hammaren

    Herrar 40

    3:43:44

  • 77

    Tomas Engqvist

    Ulricehamns CK

    Herrar 40

    3:43:45

  • 46

    Niclas Holm

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:43:45

  • 27

    Thomas Storm

    Tullinge SK

    Herrar 50

    3:43:46

  • 41

    Johan Niklasson

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:46

  • 78

    Joel Birath

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:43:48

  • 47

    Jan Eriksson

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar Sport

    3:43:48

  • 48

    Jimmie Andersson

    IF Rigor

    Herrar Sport

    3:43:58

  • 42

    David Eriksson

    Sjömarkens MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:44:01

  • 49

    Daniel Bokinge

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    3:44:09

  • 5

    Fanny Kjellqvist

    Godegårds SK

    Damer Elit

    3:44:12

  • 28

    Magnus Thomasson

    Ulricehamns CK

    Herrar 50

    3:44:14

  • 29

    Bengt Hansson

    Strömstad CK

    Herrar 50

    3:44:29

  • 50

    Tom Andersson

    CK Dainon

    Herrar Sport

    3:44:29

  • 79

    Magnus Eriksson

    Uddevalla CK

    Herrar 40

    3:44:41

  • 30

    Peter Hultgren

    Eksjö CK

    Herrar 50

    3:44:48

  • 42

    Johan Karlsson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:44:50

  • 51

    Mikael Gustafson

    Södertälje CK

    Herrar Sport

    3:44:52

  • 43

    Gustav Ström

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    3:44:52

  • 43

    John Larsson

    CK X

    Herrar Elit

    3:44:56

  • 52

    Henrik Persson

    CK X / Team Acriplan

    Herrar Sport

    3:44:56

  • 44

    Erik Johansson

    Uppsala

    Motion Herrar 78 km

    3:45:01

  • 6

    Maria Sedemark

    MTB Täby

    Damer Elit

    3:45:18

  • 53

    Owe Gustavsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:45:21

  • 45

    Christian Tenggren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:45:27

  • 46

    Mattias Wengrud

    Tranemo Cykelsällskap

    Motion Herrar 78 km

    3:45:32

  • 47

    Lennart Parneryd

    CK Olympic

    Motion Herrar 78 km

    3:45:48

  • 80

    Henrik Bergström

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:46:04

  • 48

    Johan Berg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:46:04

  • 49

    Simon Samuelsson

    S1KT

    Motion Herrar 78 km

    3:46:12

  • 81

    Marcus Johansson

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:46:45

  • 82

    Carl Johan Lindgren

    Järfälla CK

    Herrar 40

    3:47:02

  • 54

    Simon Axeland

    Borås CA

    Herrar Sport

    3:47:05

  • 55

    Jonas Bärgh

    CK Ceres

    Herrar Sport

    3:47:07

  • 56

    Tobias Wilhelmsson

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:47:23

  • 50

    Greger Hultman

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    3:47:24

  • 50

    Beto Franca

    Mera Lera MTB

    Herrar 30

    3:47:35

  • 57

    Per Rooth

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:47:37

  • 3

    Matilda Ahlquist

    Tullinge SK

    Damer 40

    3:47:39

  • 51

    Andreas Enwide

    Team Enwide

    Motion Herrar 78 km

    3:47:53

  • 31

    Staffan Granberg

    Kvänums IF

    Herrar 50

    3:48:00

  • 52

    Peter Hillhagen

    KCE

    Motion Herrar 78 km

    3:48:07

  • 7

    Sara Öberg

    Vårgårda CK

    Damer Elit

    3:48:12

  • 53

    Andreas Johansson

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    3:48:16

  • 54

    Kay Gingbäck

    KGs MTB Team (Eskilstuna)

    Motion Herrar 78 km

    3:48:19

  • 83

    Per Andersson

    Finspångs CA

    Herrar 40

    3:48:24

  • 55

    Patrik Clifford

    Team X racing

    Motion Herrar 78 km

    3:48:32

  • 56

    John Hillberg

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    3:48:39

  • 57

    Johan Kjellqvist

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    3:48:41

  • 58

    Per Wallentin

    CK Master

    Herrar Sport

    3:48:55

  • 58

    Tomas Andersson

    Finspångs CA

    Motion Herrar 78 km

    3:49:15

  • 59

    Henrik Sandin

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:49:17

  • 59

    Björn Lilja

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:49:27

  • 60

    Nicholas Fokine

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:49:36

  • 51

    Christopher Nord

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:49:51

  • 3

    Hanna Östfeldt

    Team TCM Sweden CF

    Damer 30

    3:49:56

  • 52

    Daniel Liljestrand

    Team Murphy SCSS

    Herrar 30

    3:49:59

  • 32

    Kari Elfvengrén

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:50:14

  • 4

    Anna From

    CSK Ludvika

    Damer 30

    3:50:22

  • 61

    David Moldin

    Team X racing

    Motion Herrar 78 km

    3:50:36

  • 62

    Mats Öhman

    Falkenbergs CK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:47

  • 63

    Martin Wretman

    Ramnäs CK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:51

  • 53

    Per Johansson

    Idrottssällskapet - Rooster Club Varberg

    Herrar 30

    3:51:02

  • 33

    Lars Olsson

    Trollhättans SOK / 640926-5730

    Herrar 50

    3:51:06

  • 60

    Henrik Andersson

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    3:51:06

  • 61

    Thomas Fager

    CK Dainon

    Herrar Sport

    3:51:10

  • 62

    Peter Åkesson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:51:13

  • 64

    Tommy Jensen

    Åstorps CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:30

  • 63

    Mattias Carlén

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:52:08

  • 64

    David Karlsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:52:12

  • 54

    Jonas Richson

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:52:17

  • 65

    Gustav Käck

    Ride of Hope

    Motion Herrar 78 km

    3:52:21

  • 66

    Stefan Gunnarsson

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:27

  • 67

    Fredrik Johansson

    Tre Berg CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:33

  • 68

    Peter Egerhag

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:39

  • 69

    Bengt Dahlberg

    Sveaskogs IF

    Motion Herrar 78 km

    3:52:48

  • 65

    Henrik Götsten

    Vårgårda CK

    Herrar Sport

    3:52:54

  • 70

    Roger Löfgren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:57

  • 84

    Fredrik Bjuveus

    Borås CA

    Herrar 40

    3:53:05

  • 71

    Carl Nylin

    Brunnenbikers

    Motion Herrar 78 km

    3:53:17

  • 72

    Jonas Engdahl

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    3:53:35

  • 66

    Mikael Åberg

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:53:37

  • 73

    Niklas Thelning

    Älvsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:53:39

  • 74

    Johan Östlund

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:44

  • 75

    Peter Franklin

    Aktivitus SC

    Motion Herrar 78 km

    3:53:56

  • 76

    Hans Ekström

    Ekströms bygg Gamleby

    Motion Herrar 78 km

    3:54:04

  • 85

    Ivan Garcia

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:54:12

  • 67

    Tommie Ewers

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:54:12

  • 8

    Therese Lindqvist

    Kolmårdens MTB

    Damer Elit

    3:54:18

  • 77

    Per Larsson

    MTB Borås

    Motion Herrar 78 km

    3:54:24

  • 78

    Kent Kinkaid

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:10

  • 55

    Daniel Thalén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:55:16

  • 79

    Niclas Lindqvist

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:22

  • 80

    Andreas Kremsl

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:55:26

  • 81

    Christoffer Gustafsson

    IFK Sala

    Motion Herrar 78 km

    3:55:29

  • 56

    Marcus Svensson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:55:33

  • 82

    Robert Lindqvist

    Soggy Bottom Boys

    Motion Herrar 78 km

    3:55:36

  • 86

    Henrik Stomberg

    Almby IK

    Herrar 40

    3:55:49

  • 68

    Stefan Gustafsson

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:55:54

  • 4

    Helén Granberg

    Kvänums IF

    Damer 40

    3:56:02

  • 83

    Per Sahlström

    Team X

    Motion Herrar 78 km

    3:56:05

  • 84

    Ronny Gustavsson

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:10

  • 85

    Joakim Sundén

    Borås CA

    Motion Herrar 78 km

    3:56:10

  • 86

    Patrik Leiderth

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:11

  • 87

    Henrik Johansson

    Volvo

    Motion Herrar 78 km

    3:56:12

  • 88

    Tobias Rydholm

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:13

  • 89

    Claes Lood

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:22

  • 44

    Joakim Ramstedt

    Sigtuna Märsta Arlanda CK / SMACK

    Herrar Elit

    3:56:26

  • 90

    Magnus Larsson

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    3:56:30

  • 91

    Gustav Sassner

    CK X

    Motion Herrar 78 km

    3:56:37

  • 1

    Stina Sjöberg

    Godegårds SK

    Damer Sport

    3:56:52

  • 92

    Albin Malmgren

    Tyresö

    Motion Herrar 78 km

    3:56:54

  • 93

    Jonas Gunnarsson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:15

  • 45

    Alexander Jensen

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:57:18

  • 5

    Jessica Bentsson

    Staffanstorp CK / BMC BikeItaly

    Damer 30

    3:57:19

  • 94

    Christian Rudholm

    Sjömarken

    Motion Herrar 78 km

    3:57:20

  • 34

    Per-Ola Månsson

    Halmstad MTB

    Herrar 50

    3:57:21

  • 6

    Sanna Olsson

    Göteborgs Polismäns IF

    Damer 30

    3:57:23

  • 95

    Daniel Johansson

    Skultorp

    Motion Herrar 78 km

    3:57:25

  • 69

    Richard Widén

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:57:29

  • 70

    Johan Lindström

    CK Natén Säter

    Herrar Sport

    3:57:34

  • 96

    David Elgh

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:57:42

  • 96

    Rikard Elg

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:57:42

  • 98

    Glenn Johansson

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:44

  • 99

    Joakim Kallin

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:46

  • 100

    Jan Jonsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:52

  • 101

    Conny Johansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:55

  • 35

    Mikke Jönsson

    CK Cykelcity.se

    Herrar 50

    3:58:07

  • 71

    Håkan Danielsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:58:09

  • 72

    Bengt-Inge Lundin

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:58:17

  • 73

    Björn Eklund

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:58:24

  • 74

    Dan Nilsson

    CK X

    Herrar Sport

    3:58:31

  • 102

    Peter Bengtsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:58:33

  • 75

    Henric Blomberg

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:58:36

  • 103

    Kenneth Mattelin

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 78 km

    3:58:39

  • 104

    Fredrik Antman

    Trosabygdens OK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:44

  • 105

    Andreas Åkerstedt

    Tranås Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:58:44

  • 106

    Jocke Sterner

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:58

  • 107

    Peter Lundgren

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:59:01

  • 76

    Anders Norberg

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:59:02

  • 77

    Henrik Ahlning

    Långareds BOIS

    Herrar Sport

    3:59:23

  • 108

    Thomas Selvö

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 78 km

    3:59:37

  • 2

    Beatrice Sykell

    Cykelklubben SubXX

    Damer Sport

    3:59:45

  • 109

    Daniel Östvall

    FK Trampen / Sandby Oilers

    Motion Herrar 78 km

    3:59:47

  • 87

    Tony Karlsen

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:59:49

  • 110

    Mattias Gruvaeus

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    3:59:57

  • 88

    Daniel Evaldsson

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar 40

    3:59:59

  • 111

    Andreas Papagiannis

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:00:00

  • 36

    Patric Sahlberg

    Föreningen Cykloteket RT

    Herrar 50

    4:00:05

  • 112

    Fredrik Arbin

    Landskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:10

  • 113

    Mikael Ekfeldt

    Brandkårens IK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:32

  • 114

    Linus Bornmar

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    4:00:33

  • 115

    Hans Lind

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:35

  • 116

    Oskar Lindholm

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:37

  • 117

    Robert Andersson

    Fulltofta Fatbike

    Motion Herrar 78 km

    4:00:38

  • 118

    Magnus Gustafsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:42

  • 119

    Daniel Bergman

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:00:42

  • 120

    Magnus Andersson

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:46

  • 121

    Mårten Wilberon

    CK Hymer

    Motion Herrar 78 km

    4:01:10

  • 122

    Dan Flack

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:11

  • 123

    Johan Vallentin

    Burseryds IF

    Motion Herrar 78 km

    4:01:12

  • 124

    Urban Claesson

    Björkehovs IS

    Motion Herrar 78 km

    4:01:13

  • 125

    Tommy Aronsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:16

  • 126

    Klas Nyberg

    Åsa

    Motion Herrar 78 km

    4:01:32

  • 127

    Per Stålhammar

    Tullinge SK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:35

  • 128

    Ulf Johansson

    Hestra

    Motion Herrar 78 km

    4:01:45

  • 78

    Ola Serneke

    Team serneke allebike

    Herrar Sport

    4:02:09

  • 79

    Niklas Koistinen

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    4:02:09

  • 37

    Erik Lindeberg

    Gauldal SK

    Herrar 50

    4:02:13

  • 129

    Oskar Örmander

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:02:36

  • 57

    Johan Kjellkvist

    Skövde CK / Allt Om MTB CF

    Herrar 30

    4:02:45

  • 130

    Erik Blomström

    Alingsås MTB Challenge

    Motion Herrar 78 km

    4:02:47

  • 131

    Gustav Borg

    Ydres Stigfinnare

    Motion Herrar 78 km

    4:02:48

  • 38

    Martin Johanson

    Hisingens CK

    Herrar 50

    4:03:01

  • 132

    Linus Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    4:03:18

  • 80

    Petter Törefors

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    4:03:19

  • 81

    Bengt-Olof Olsson

    IK Trasten

    Herrar Sport

    4:03:20

  • 133

    Peter Berg

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:03:21

  • 39

    Jan-Anders Johansson

    Falkenbergs CK

    Herrar 50

    4:04:15

  • 1

    Caroline Ryge Carlsen

    DMKSRAM

    Motion Damer 78 km

    4:04:16

  • 134

    Pär Axenfjord

    Mullsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:17

  • 135

    Håkan Egerhag

    Apladalens Löparklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:04:30

  • 40

    Tomas Dillman

    CK Dainon / Nyköping

    Herrar 50

    4:04:39

  • 136

    Niklas Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:04:53

  • 137

    Claes Björklund

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:02

  • 138

    Mattias Brage

    Ydre Stigfinnare

    Motion Herrar 78 km

    4:05:27

  • 139

    Torbjörn Dahlkvist

    Tjust Bike o RC / Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:05:32

  • 140

    Tommy Paananen

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:43

  • 89

    Joakim Holm

    IK Nocout.se

    Herrar 40

    4:06:16

  • 7

    Jenny Bernström

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 30

    4:06:30

  • 141

    Johan Dalstad

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:41

  • 142

    Rasmus Gunnarsson

    Elmhults SC

    Motion Herrar 78 km

    4:06:42

  • 143

    Henrik Enarsson

    CK 40+

    Motion Herrar 78 km

    4:06:45

  • 144

    Johan Eriksson

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    4:06:51

  • 145

    Lars Nilsson

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:07:13

  • 82

    Christian Franzén

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    4:07:43

  • 83

    Mattias Haräng

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    4:07:53

  • 146

    Roger Fermskog

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    4:08:09

  • 147

    Patrik Svensson

    Team Essellge

    Motion Herrar 78 km

    4:08:10

  • 84

    Martin Löf

    Gävle CA

    Herrar Sport

    4:08:14

  • 148

    Peter Wärnbring

    Bankeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:08:17

  • 149

    Lars Johansson

    OK 64

    Motion Herrar 78 km

    4:08:22

  • 41

    Magnus Karlsson

    Godegårds SK

    Herrar 50

    4:08:35

  • 150

    Göran Bengtsson

    Eskilstuna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:47

  • 151

    Johan Nyman

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    4:08:54

  • 152

    Pär Sivesson

    Halmstad MTB / Halmstad

    Motion Herrar 78 km

    4:09:01

  • 153

    Stig Arnoldson

    MTB Gubbarna

    Motion Herrar 78 km

    4:09:01

  • 153

    Jonas Bergvall

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 78 km

    4:09:01

  • 155

    Andreas Rosén

    Assistansförmedling

    Motion Herrar 78 km

    4:09:19

  • 156

    Peter Svensson

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 78 km

    4:09:25

  • 157

    Daniel Fermskog

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    4:09:27

  • 85

    Martin Löf

    Gävle CA

    Herrar Sport

    4:09:29

  • 158

    David Ringström

    CK Lunedi / Staffanstorp

    Motion Herrar 78 km

    4:09:29

  • 159

    Kristian Blomén

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:09:30

  • 160

    Christer Lindborg

    Tean Mjöberg

    Motion Herrar 78 km

    4:09:32

  • 161

    Jim Augustsson

    Volvo

    Motion Herrar 78 km

    4:09:34

  • 162

    Gustaf Kvarnvik

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:09:37

  • 163

    Leif Hermansson

    Partille

    Motion Herrar 78 km

    4:10:05

  • 164

    Johan Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:10:24

  • 165

    Johan Holmberg

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:27

  • 166

    Lucas Selvö

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 78 km

    4:10:35

  • 167

    Dan Johansson

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:45

  • 86

    Jonas Gefvert

    OK Tyr

    Herrar Sport

    4:10:54

  • 168

    Andreas Skarland

    Lekeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:11:03

  • 169

    Per-Anders Fredriksson

    Tavelsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:11:16

  • 42

    Peter Jäderfeldt

    Södertälje CK

    Herrar 50

    4:11:17

  • 170

    Torgny Wijk

    FK Trampen

    Motion Herrar 78 km

    4:11:27

  • 171

    Peter Dahlquist

    IF Rigor

    Motion Herrar 78 km

    4:11:43

  • 172

    Hans-Göran Jakobsson

    Smålandsstenar

    Motion Herrar 78 km

    4:11:53

  • 173

    Per-Ola Johansson

    Halmstad MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:11:54

  • 174

    Mattias Lundell

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:11:56

  • 175

    Karl Björklund

    Mölndal

    Motion Herrar 78 km

    4:12:00

  • 176

    Erik Svenson

    Sandared

    Motion Herrar 78 km

    4:12:05

  • 177

    Peter Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    4:12:06

  • 178

    Martin Magnusson

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    4:12:07

  • 179

    Fredrik Morén

    Linghem

    Motion Herrar 78 km

    4:12:16

  • 180

    Christer Neuman

    Haga mtb

    Motion Herrar 78 km

    4:12:16

  • 181

    Torbjörn Johanson

    Halmstad

    Motion Herrar 78 km

    4:12:17

  • 182

    Hugo Hallberg

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:12:22

  • 183

    Linus Carlsson

    Nybro mtb

    Motion Herrar 78 km

    4:12:25

  • 184

    Christian Af Petersens

    Borås

    Motion Herrar 78 km

    4:12:41

  • 87

    Börje Ekstam

    Ålems CK / Cycle-in-Cyprus

    Herrar Sport

    4:12:44

  • 185

    Joacim Hägglöf

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:44

  • 186

    Roine Kaiberger

    Alingsås CK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:56

  • 187

    Erik Thorin

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    4:13:00

  • 188

    Mikael Lanneros

    Vallentuna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:13:06

  • 189

    Henrik Fridholm

    Mera Lera MTB / Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:13:11

  • 190

    Jonas Ahlström

    Älvsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:13:33

  • 191

    Jakob Johansson

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:13:35

  • 192

    Leif Wikström

    Sibbemålen

    Motion Herrar 78 km

    4:13:35

  • 2

    Tina Carlson Ingdahl

    IK Trasten

    Motion Damer 78 km

    4:13:36

  • 193

    Robin Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:13:39

  • 194

    Harald Hermansson

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:13:45

  • 88

    Håkan Wallgren

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:14:11

  • 195

    Björn Grönlund

    Mullsjö SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:19

  • 58

    Hans-Daniel Steiner

    CK Lunedi

    Herrar 30

    4:14:22

  • 196

    Fredrik Fridmar

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:25

  • 197

    Marcus Bäckman

    Team AWESOME

    Motion Herrar 78 km

    4:14:26

  • 198

    Adam Larsson

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:14:27

  • 199

    Bengt Pettersson

    Cykellistan

    Motion Herrar 78 km

    4:14:40

  • 200

    Kenth Lund

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:14:42

  • 201

    Johan Bergström

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    4:14:53

  • 202

    Claes Malmqvist

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:14:54

  • 203

    Tobias Alderhammar

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:04

  • 204

    Håkan Thulin

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:08

  • 205

    Peter Lind

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:15:11

  • 206

    Johan Alsin

    Transbaltika

    Motion Herrar 78 km

    4:15:15

  • 89

    Per Nobrant

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    4:15:18

  • 90

    Robert Carlsson

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    4:15:22

  • 91

    Gustav Thurén

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    4:15:36

  • 3

    Anna Eriksson

    Serneke if

    Damer Sport

    4:15:37

  • 92

    Henrik Tillemark

    Elmhults SC

    Herrar Sport

    4:15:45

  • 207

    Johan Widestrand

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:57

  • 208

    Clas Carlsson

    Team Connected

    Motion Herrar 78 km

    4:16:08

  • 209

    Patrik Karlsson

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    4:16:09

  • 210

    Mats Kjellstrand

    Mölndal Outdoor IF / Mölndal

    Motion Herrar 78 km

    4:16:10

  • 211

    Joakim Plyhm

    CK Natén Säter

    Motion Herrar 78 km

    4:16:15

  • 212

    Magnus Perersson

    Växjö Ok

    Motion Herrar 78 km

    4:16:16

  • 213

    Colin Van Wijk

    Maersk IF

    Motion Herrar 78 km

    4:16:40

  • 3

    Linda Johansson

    Herrljunga CK

    Motion Damer 78 km

    4:17:01

  • 214

    Elias Karl Gunnar Köhn

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    4:17:05

  • 215

    Göran Johansson

    Tvärred

    Motion Herrar 78 km

    4:17:06

  • 216

    Martin Austli

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:17:08

  • 217

    Pauli Ärje

    8848 Altitude

    Motion Herrar 78 km

    4:17:11

  • 218

    Björn Petersson

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    4:17:33

  • 219

    Peter Nilsson

    KSK Triathlon

    Motion Herrar 78 km

    4:17:35

  • 220

    Björn Zetterström

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:18:09

  • 221

    Thomas Johansson

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:18:14

  • 222

    Kaji Löwhagen

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    4:18:21

  • 93

    Ulf Holmberg

    CK Master

    Herrar Sport

    4:18:32

  • 94

    Carl-Johan Appelberg

    Skövde

    Herrar Sport

    4:18:41

  • 223

    Niklas Lundin

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:19:05

  • 224

    Anders Cederholm

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    4:19:11

  • 225

    Emil Andersson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:19:17

  • 226

    Patrik Mauritzson

    Hillerstorp

    Motion Herrar 78 km

    4:19:33

  • 227

    Krister Ljung

    Herrljunga CK

    Motion Herrar 78 km

    4:19:35

  • 95

    Tommy Arfs

    CK Olympic

    Herrar Sport

    4:19:49

  • 228

    Tobias Munkholm

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    4:20:24

  • 229

    Johan Carlsson

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    4:20:31

  • 230

    Anders Karlsson

    Action Scott

    Motion Herrar 78 km

    4:20:36

  • 231

    Fredrik Martinsson

    Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    4:20:51

  • 232

    Ulf Bengtsson

    CK Wano / Varberg

    Motion Herrar 78 km

    4:20:52

  • 4

    Anette Magnusson

    Västerhaninge

    Motion Damer 78 km

    4:21:15

  • 233

    Andy Goodwin

    ATEA

    Motion Herrar 78 km

    4:21:36

  • 234

    Christoffer Schüler

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:21:52

  • 235

    Anders Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:22:20

  • 236

    Fredrik Andersson

    51350MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:22:24

  • 237

    Joakim Hellström

    Tre Berg CK

    Motion Herrar 78 km

    4:22:33

  • 96

    Dusko Todorovic

    Team TCM Sweden CF / Team TCM

    Herrar Sport

    4:23:36

  • 238

    Peter Österdahl

    Visborgs ok

    Motion Herrar 78 km

    4:24:05

  • 239

    Stefan Wiklund

    Ingarö IF / Ingarö IF

    Motion Herrar 78 km

    4:24:06

  • 240

    Gunnar Berg

    Falkenberg

    Motion Herrar 78 km

    4:24:15

  • 241

    Jon Lundborg

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:24:26

  • 242

    Krister Roos

    Laholmscyklisten CK

    Motion Herrar 78 km

    4:24:26

  • 243

    Patrik Andersson-Löfgren

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    4:24:44

  • 244

    Andreas Petersson

    Oskarshamn

    Motion Herrar 78 km

    4:24:53

  • 245

    Kent Sandelius

    Oskarshamn

    Motion Herrar 78 km

    4:24:53

  • 246

    Albin Andersson

    Tvååker

    Motion Herrar 78 km

    4:24:56

  • 247

    Stefan Eklund

    IKO Fritid MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:25:01

  • 248

    Anders Andersson

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 78 km

    4:25:07

  • 249

    Stefan Thorstensson

    Vettlösa CK

    Motion Herrar 78 km

    4:25:11

  • 250

    Carl-johan Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:25:45

  • 251

    Mikael Herling

    Rimforsa

    Motion Herrar 78 km

    4:26:00

  • 252

    Tobias Svensson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:26:13

  • 253

    Magnus Riisgaard

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    4:26:33

  • 254

    Peter Szanto

    Hunghult MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:26:43

  • 255

    Peter Almqvist

    Brunnen

    Motion Herrar 78 km

    4:26:43

  • 256

    Bengt Sjunnesson

    Falkon sport club

    Motion Herrar 78 km

    4:26:44

  • 257

    Mikael Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    4:26:45

  • 258

    Roger Wallström

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    4:26:47

  • 5

    Linda Buckard

    Team Family IF

    Motion Damer 78 km

    4:26:53

  • 259

    Daniel Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:26:59

  • 260

    Mattias Bergström

    Nykil

    Motion Herrar 78 km

    4:27:17

  • 261

    Robin Rudholm

    51350

    Motion Herrar 78 km

    4:27:24

  • 262

    Tobias Wrigby

    Alingsås SC

    Motion Herrar 78 km

    4:27:34

  • 263

    Mattias Lundin

    Halmstad MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:27:48

  • 264

    Fredrik Hansson

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    4:28:03

  • 265

    Michael Karlsson

    OK Skogsvargarna

    Motion Herrar 78 km

    4:28:11

  • 266

    Jonas Augustsson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:28:18

  • 267

    Johan Lilius

    Kalmar

    Motion Herrar 78 km

    4:28:19

  • 268

    Linus Holmgren

    Ck CX

    Motion Herrar 78 km

    4:28:19

  • 269

    Joacim Eriksson

    Colorama Lycksele

    Motion Herrar 78 km

    4:28:22

  • 270

    Fredrik Bernström

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:28:38

  • 271

    Jonas Levin

    AXA SC

    Motion Herrar 78 km

    4:28:41

  • 97

    Mikael Ramåker

    Vettlösa CK

    Herrar Sport

    4:28:46

  • 272

    Mathias Åkerlund

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:29:20

  • 6

    Susann Evertsson

    IK Trasten

    Motion Damer 78 km

    4:29:39

  • 273

    Klas Eriksson

    Anderstorp

    Motion Herrar 78 km

    4:29:41

  • 274

    Mattis Nilsson

    Karlshamn

    Motion Herrar 78 km

    4:30:46

  • 275

    Jonas Nilsson

    Tajts MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:30:47

  • 276

    Per Ackevik

    Burseryds IF

    Motion Herrar 78 km

    4:30:47

  • 277

    Conny Nordgren

    Västerhaninge

    Motion Herrar 78 km

    4:31:26

  • 278

    Fredrik Torstensson

    NEXANS IKO Fritid MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:31:30

  • 279

    Jonas Niklasson

    Team Kungälv IS

    Motion Herrar 78 km

    4:31:40

  • 280

    Johan Stenberg

    Knivsta

    Motion Herrar 78 km

    4:31:50

  • 281

    Roger Hagberg

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    4:32:00

  • 282

    Tomas Stigsson

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:32:09

  • 283

    Jens Ragnarson

    Hard Rock Racing

    Motion Herrar 78 km

    4:32:54

  • 284

    Mathias Lind

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:33:09

  • 4

    Petra Lundgren

    Alingsås CK

    Damer Sport

    4:33:17

  • 285

    Ulrik Sjölin

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    4:33:18

  • 286

    Pär Hämäläinen

    Hillerstorp

    Motion Herrar 78 km

    4:33:29

  • 7

    Karin Olausson

    Torslanda

    Motion Damer 78 km

    4:33:35

  • 287

    Andreas Olsson

    Lund

    Motion Herrar 78 km

    4:33:50

  • 288

    Joakim Carlström

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:34:06

  • 289

    Peter Tegelberg

    Helsingborg

    Motion Herrar 78 km

    4:34:12

  • 290

    Andreas Kronlund

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:34:15

  • 291

    Daniel Wolgast

    Billdal

    Motion Herrar 78 km

    4:34:30

  • 292

    Johan Brandt

    Stenhamra

    Motion Herrar 78 km

    4:34:37

  • 293

    Robert Aspen

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:34:54

  • 294

    Carl Josefsson

    Taberh

    Motion Herrar 78 km

    4:34:54

  • 295

    Jörgen Hurtig

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    4:34:59

  • 296

    Niclas Borgelind

    DÖNA CK

    Motion Herrar 78 km

    4:35:25

  • 297

    Jon Mattsson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    4:35:42

  • 298

    Hasse Fahlström

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:35:45

  • 8

    Maria Wallner

    Göteborgs Polismäns IF

    Motion Damer 78 km

    4:35:46

  • 299

    Niklas Wallanger

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:35:50

  • 5

    Ulrika Krona

    Alingsås SC

    Damer 40

    4:36:19

  • 300

    Mats Eriksson

    Burseryds IF

    Motion Herrar 78 km

    4:36:20

  • 301

    Joakim Pettersson

    GhettoRiders

    Motion Herrar 78 km

    4:36:48

  • 302

    Magnus Nilsson

    Örebro

    Motion Herrar 78 km

    4:36:52

  • 303

    Patrik Granman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:37:00

  • 304

    Björn Sigvardsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:37:01

  • 305

    Viktor Rahm

    Döna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:37:02

  • 306

    Jörgen Stenhag

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:37:03

  • 307

    Gustav Borvander

    Hägersten

    Motion Herrar 78 km

    4:37:04

  • 308

    Michael Carlsson

    Växjö LGF

    Motion Herrar 78 km

    4:37:07

  • 309

    Per Hessel

    OK Skogsvargarna

    Motion Herrar 78 km

    4:37:31

  • 59

    Martin Olsson

    Borås CA / Transbaltika

    Herrar 30

    4:37:57

  • 310

    Per Henriksson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:38:39

  • 311

    Martin Lövgren

    IK Trasten

    Motion Herrar 78 km

    4:38:52

  • 312

    Marcus Almgren

    Kvänums IF

    Motion Herrar 78 km

    4:39:09

  • 313

    Jimmy Bokinge

    Allt om MTB Cykelförening

    Motion Herrar 78 km

    4:39:12

  • 314

    Lars-Henric Granedal

    Strömstad CK

    Motion Herrar 78 km

    4:40:11

  • 315

    Roine Lundberg

    CK Dainon

    Motion Herrar 78 km

    4:41:15

  • 316

    Pontus Juhlin

    Sya SK

    Motion Herrar 78 km

    4:41:37

  • 317

    Oskar Gottfridsson

    Torsås MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:41:40

  • 318

    Niclas Windahl

    Nora

    Motion Herrar 78 km

    4:41:41

  • 319

    Mikael Bork

    Stavsjö IF

    Motion Herrar 78 km

    4:41:50

  • 320

    Benny Pernius

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    4:41:51

  • 321

    Niklas Utterberg

    Team rentner

    Motion Herrar 78 km

    4:41:52

  • 9

    Diana Aronia

    Transbaltika

    Motion Damer 78 km

    4:42:12

  • 322

    Edvin Wilson

    Transbaltika

    Motion Herrar 78 km

    4:42:12

  • 323

    Johan Bengtsson

    Mariestad

    Motion Herrar 78 km

    4:42:39

  • 324

    Jörgen Nilsson

    Tollarp

    Motion Herrar 78 km

    4:42:42

  • 325

    Anders Remle

    Nybro Ski

    Motion Herrar 78 km

    4:42:43

  • 326

    Sven Thompson

    TORSLANDA

    Motion Herrar 78 km

    4:43:11

  • 327

    Rodrick Blomdahl

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:45:28

  • 328

    Mats Petersson

    Tajts MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:45:34

  • 10

    Camilla Oscarsson

    Nykil MTB

    Motion Damer 78 km

    4:46:08

  • 329

    Anders Theel

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    4:46:33

  • 11

    Linda Hjälmered

    Triathlon väst

    Motion Damer 78 km

    4:46:47

  • 330

    Jonas Ekdahl

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 78 km

    4:46:55

  • 331

    Roger Jung

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:48:10

  • 12

    Anneli Tellmo Jung

    Nässjö CK

    Motion Damer 78 km

    4:48:11

  • 332

    Håkan Lungren

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    4:48:23

  • 333

    Johan Rapp

    Värnamo

    Motion Herrar 78 km

    4:48:25

  • 334

    Janne Väljä

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:48:59

  • 335

    Magnus Andersson

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:50:03

  • 13

    Lena Nyberg

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 78 km

    4:50:17

  • 336

    Jonas Jakobsson

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:50:18

  • 14

    Liselott Brandt

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Damer 78 km

    4:50:27

  • 337

    Per Nielsen

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:50:27

  • 338

    Anders Larsson

    Fellingsbro

    Motion Herrar 78 km

    4:50:43

  • 339

    Lars-Erik Tälle

    Sya SK

    Motion Herrar 78 km

    4:50:55

  • 340

    Sonny Svensson

    Team SDSAB

    Motion Herrar 78 km

    4:52:06

  • 341

    Hardy Simonsson

    V Frölunda

    Motion Herrar 78 km

    4:53:10

  • 342

    Viktor Thulin

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    4:54:01

  • 343

    Johan Stenström

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    4:54:23

  • 344

    Andreas Mörkvik

    Västra Frölunda

    Motion Herrar 78 km

    4:54:37

  • 345

    Daniel Pettersson

    Alingsås SC

    Motion Herrar 78 km

    4:56:17

  • 346

    Jonas Tillback

    CK Master

    Motion Herrar 78 km

    4:56:17

  • 347

    Tobias Axenfjord

    Karlsborg

    Motion Herrar 78 km

    4:56:26

  • 348

    Martin Arnborger

    CK 40+

    Motion Herrar 78 km

    4:56:28

  • 349

    Håkan Sundström

    Helsingborg

    Motion Herrar 78 km

    4:56:32

  • 15

    Ulrika Olsson

    She Rides

    Motion Damer 78 km

    4:57:13

  • 16

    Sofia Wånge

    Jönköping

    Motion Damer 78 km

    4:57:21

  • 350

    Joakim Söderberg

    Nyköping

    Motion Herrar 78 km

    4:58:19

  • 351

    Jonas Ljunggren

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    4:58:19

  • 352

    Patrick Mårtensson

    Lomma

    Motion Herrar 78 km

    4:58:30

  • 353

    Mattias Schill

    Elmhults SC

    Motion Herrar 78 km

    4:58:34

  • 17

    Mari Sievers Furhoff

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Damer 78 km

    4:58:36

  • 354

    Thomas Bredhammar

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:59:30

  • 355

    Ola Svenssohn

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:59:31

  • 356

    Kennet Göransson

    Saltjsö--boo

    Motion Herrar 78 km

    5:00:19

  • 357

    Mats Maurin

    Friskis & Svettis Växjö

    Motion Herrar 78 km

    5:00:24

  • 358

    Magnus Andreasson

    Transbaltika

    Motion Herrar 78 km

    5:03:20

  • 359

    Thomas Sydvart

    Hisingens CK

    Motion Herrar 78 km

    5:03:30

  • 360

    Torbjörn Helgeson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    5:03:38

  • 361

    Lars-Olof Janefeldt

    La Zangola

    Motion Herrar 78 km

    5:04:59

  • 362

    Tor Karlsson

    Månsarp

    Motion Herrar 78 km

    5:05:01

  • 363

    Roger Olsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    5:12:16

  • 364

    Carl-Magnus Pripp

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    5:13:15

  • 365

    Fredrik Allvin

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 78 km

    5:15:58

  • 18

    Chantal Donnelly

    Tajts mtb

    Motion Damer 78 km

    5:16:33

  • 366

    Harri Saarela

    Eskilstuna CK / Eskilstuna CK

    Motion Herrar 78 km

    5:16:39

  • 19

    Marie Antman

    Trosabygdens OK

    Motion Damer 78 km

    5:25:02

  • 367

    Gert-Ove Johansson

    Brotorp

    Motion Herrar 78 km

    5:25:28

  • 368

    Kristian Lojek

    Transbaltika

    Motion Herrar 78 km

    5:28:26

  • 369

    Fredrik Andersson

    Sållareboda

    Motion Herrar 78 km

    5:28:29

  • 370

    Göran Andersson

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    5:28:45

  • 371

    Petter Fägersten

    Berghalla

    Motion Herrar 78 km

    5:28:55

  • 372

    Håkan Brorsson

    Motala

    Motion Herrar 78 km

    5:29:19

  • 373

    Leif Alriksson

    Växjö LGF

    Motion Herrar 78 km

    5:34:40

  • 374

    Håkan Nyqvist

    SOK Viljan

    Motion Herrar 78 km

    5:37:30

  • 375

    Robert Johansson

    Byrum MTB

    Motion Herrar 78 km

    5:37:36

  • 376

    Johan Lindström

    Visby

    Motion Herrar 78 km

    5:39:59

  • 377

    Håkan Rudinsson

    Visby

    Motion Herrar 78 km

    5:40:10

  • 378

    Magnus Johansson

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    5:41:00

  • 379

    Anders Rehn

    Skäldervikens Pågar

    Motion Herrar 78 km

    5:43:09

  • 380

    Inge Nelson

    Skäldervikens Pågar

    Motion Herrar 78 km

    5:43:09

  • 381

    Gunnar Carlsson

    Kalmar

    Motion Herrar 78 km

    5:43:10

  • Yvonne Östman

    Highland Cycling Club / Team

    Damer 30

    DNF

  • Elvira Larsson

    Kvänums IF

    Damer Elit

    DNF

  • Jessica Clarén

    Specialized Concept Store CK

    Damer Elit

    DNF

  • Louise Rundqvist

    Värnamo CK / Boddan Cycling Project

    Damer Elit

    DNF

  • Jon Ornelid

    Kvänums IF

    Herrar 30

    DNF

  • Niklas Sundin

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 30

    DNF

  • Max Åhman

    Borås CA

    Herrar 30

    DNF

  • Alexander Estehag

    Nässjö CK

    Herrar 30

    DNF

  • Pär Mörk

    CK Ceres

    Herrar 40

    DNF

  • Marcus Persson

    Kvänums IF

    Herrar 40

    DNF

  • Bo-Rickard Jepson

    CK X

    Herrar 40

    DNF

  • Ola Knutsson

    CK Bure

    Herrar 40

    DNF

  • Peter Tunek

    CK Wimer

    Herrar 40

    DNF

  • Mikael Von Pfaler

    AXA SC / Ha

    Herrar 40

    DNF

  • Kaj Kosunen

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    DNF

  • Peter Alvarsson

    Kisa SK

    Herrar 40

    DNF

  • Sören Kannius

    Ulricehamns CK

    Herrar 50

    DNF

  • Stefan Ek

    Södertälje CK

    Herrar 50

    DNF

  • Peter Rörfors

    Tullinge SK

    Herrar 50

    DNF

  • Lars Leijon

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    DNF

  • Jörgen Torin

    Borås CA

    Herrar 50

    DNF

  • Henrik Sparr

    CK Ceres / Team SCOTT Skoda

    Herrar Elit

    DNF

  • Alexander Vincent Blomqvist

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Kalle Axelsson

    Mjölby CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Erik Mattelin

    Highland Cycling Club

    Herrar Elit

    DNF

  • Anders Eriksson

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNF

  • Magnus Andersson

    Borås CA / Team Henrikssons Cykel

    Herrar Elit

    DNF

  • Martin Gustavsen

    CK Øst

    Herrar Elit

    DNF

  • André Svensson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Fhomas Engesgjerd

    HardRocx ABAX by Swix

    Herrar Elit

    DNF

  • Mattias Wengelin

    Almby IK / Team Bergslagsloppet

    Herrar Elit

    DNF

  • Per Johansson

    Norbergs CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Erik Jonsson

    Aktivitus SC

    Herrar Elit

    DNF

  • Axel Höglund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Junior

    DNF

  • Gustav Johansson

    Stockholm

    Herrar Sport

    DNF

  • Jörgen Bergström

    Skövde CK / Rejlers IF

    Herrar Sport

    DNF

  • Magnus Schnitzler

    Skövde CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Martin Skoog

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    DNF

  • Johan Pickl

    Kungsörs SK

    Herrar Sport

    DNF

  • Jim Uhlen

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    DNF

  • Claes Larsson

    Vettlösa CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Jonathan Wickström

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Manne Alzén

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    DNF

  • Andreas Carlberg

    Team Elgefos

    Herrar Sport

    DNF

  • Jani Teppola

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    DNF

  • Linda Larsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Damer 21 km

    DNF

  • Jenny Pöldmaa

    Reimers

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Hellen Anderson

    Eksjö CK

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Martin Bjerkefeldt

    CK X

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Robert Eriksson

    Dalkarlarna

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Håkan Tillander

    Nättraby

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Roger Olsson

    Bankeryd

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Niclas Abrahamsson

    Gränna

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Stefan Johansson

    Motala

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Niklas Hjalmarson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Elias Helgesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Jan Söder

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Torgny Pettersson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Claus Carlsen

    OK ØST, Birkerød

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Gustav Andersson

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Daniel Andersson

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Lasse Eriksson

    CK 40+

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Per-Erik Eriksson

    Action scott

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Aki Heilala

    Team SDSAB

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Gunnarsson

    Tajts MTB

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Fredrik Antonsson

    Nexans

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Christer Askerot

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Torvald Gunnarsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Tomas Hjalmarsson

    Team Elgetos

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Ulf Hellström

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Viktor Larsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Pojkar 21 km

    DNF

  • Nils Landgren

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14 21km

    DNF

  • Jakob Håkansson

    FK Trampen

    Pojkar 15-16 41km

    DNF

  • Felix Pettersson

    Mölndals CK / Team Lapierre S.I.B

    Pojkar 15-16 41km

    DNF

  • Emelie Karlsson Landén

    Vettlösa CK

    Damer 30

    DNS

  • Petra Svensson

    Varbergs MTB

    Damer 40

    DNS

  • Jennie Stenerhag

    Falu CK / ÅBRO

    Damer Elit

    DNS

  • Madeleine Jacobson

    Föreningen Cykloteket RT

    Damer Elit

    DNS

  • Ida Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Flickor 13-14 21km

    DNS

  • Kristoffer Ingemansson

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar 30

    DNS

  • Martin Nyman

    IK Trasten

    Herrar 30

    DNS

  • Stefan Stolpe

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    DNS

  • Nicolas Kouzas

    CK Fix / Team MariaPark El

    Herrar 30

    DNS

  • Jerry Olsson

    CK X / Team RudyProject/Suunto

    Herrar 40

    DNS

  • Henrik Spjut

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    DNS

  • Craig Gerber

    Squirt Sweden

    Herrar 40

    DNS

  • Christian Josefsson

    CK Olympic

    Herrar 40

    DNS

  • Henric Kreutz

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    DNS

  • Henrik Pilvinge

    Tajts MTB

    Herrar 40

    DNS

  • Hans Ulvbane

    Tjust Bike o RC

    Herrar 40

    DNS

  • Anders Ljungblad

    AXA SC

    Herrar 40

    DNS

  • Roger Hallberg

    Anderstorps OK

    Herrar 40

    DNS

  • Tommy Skagert

    AXA SC / Team ÖsterCykel

    Herrar 40

    DNS

  • Anders Clason

    Falu CK

    Herrar 50

    DNS

  • Zbigniew Wizner

    Dinvelo CK

    Herrar 50

    DNS

  • Per Ståhl

    Mera Lera MTB

    Herrar 50

    DNS

  • Håkan Berglund

    Jönköpings CK

    Herrar 50

    DNS

  • Peter Mathiasson

    Hässleholms CK

    Herrar 50

    DNS

  • Anders Höjer

    IK Trasten

    Herrar Elit

    DNS

  • Adam Gustafsson

    Eksjö CK / Team Merida Sverige

    Herrar Elit

    DNS

  • Olof Hagliden

    OK Tyr

    Herrar Elit

    DNS

  • Anton Persson

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar Elit

    DNS

  • Isak Strömberg

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNS

  • Erik Åkesson

    Västerås CK

    Herrar Junior

    DNS

  • Jonas Törndahl

    Sandareds cykelklubb

    Herrar Sport

    DNS

  • Kent Lindgren

    Östansjö SK

    Herrar Sport

    DNS

  • Magnus Kalén

    Kalmar RC / Kalmar RC Triathlon

    Herrar Sport

    DNS

  • Karl-Gunnar Johansson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    DNS

  • Dennis Aronsson

    Skövde

    Herrar Sport

    DNS

  • Johan Kjellman

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    DNS

  • Angelica Ek

    Södertälje CK

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Pernilla Nilsson

    Godegårds SK

    Motion Damer 78 km

    DNS

  • Alma Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Motion Flickor 21 km

    DNS

  • Hans Wilensjö

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 21 km

    DNS

  • Johan Hellmalm

    Dalby

    Motion Herrar 21 km

    DNS

  • Karl Petersson

    KPV

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Christer Neuman

    Haga mtb

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Tommy Andersson

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Petter Gerhardsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Roger Petersson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Emil Nors

    Nors Entreprenad

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Peder Andersson

    Hjo

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Pär Hörenius

    SOK ANEBY

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Rickard Amrén

    RIMEDA

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • John Nilsson

    CK X

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Fredrik Oscarsson

    Nykil MTB

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Martin Olsson

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Anders Frisk

    Ulricehamns CK / Vegby

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • HP Svensson

    Björkö Enduro

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Niklas Thörnberg

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Filip Almqvist

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Petteri Karlsson

    Bromarv

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Esko Österbacka

    Team Österbacka

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mikael Rigert

    Tranemo Cykelsällskap

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Micael Carlén

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Tomas Arnemyr

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Fredrik Hagström

    CK Ceres

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Karl-Johan Pettersson

    CK 40+

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Fredrik Ahlström

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Peeter Tiitso

    Kålltorpscyklisterna MTB

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Petter Jonason

    King of Torslanda CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Thim Lundgren

    Thim's Bilvård

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Andreas Magnusson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Albin Rehn

    Skäldervikens Pågar

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Rickard Bardh

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Peter Lenestad

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Niklas Cohen

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Axel Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Viktor Lindqvist

    Kolmårdens MTB

    Pojkar 15-16 41km

    DNS

  • Anton Terho

    Mariestadcyklisten

    Pojkar 15-16 41km

    DNS