Resultatlistor 2017

  • 1

    Theodor Antman

    Trosabygdens OK

    Pojkar 13-14 21km

    0:50:58

  • 1

    Simon Stålhammar

    Tullinge SK

    Motion Herrar 21 km

    0:53:55

  • 2

    Per Stålhammar

    Tullinge SK

    Motion Herrar 21 km

    0:53:58

  • 2

    Oscar Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:44

  • 3

    Hugo Hassellund

    IK Trasten

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:46

  • 4

    Sebastian Pettersson

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:50

  • 5

    Noa Lundh

    Almby IK

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:50

  • 1

    Tuva Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14 21km

    0:54:52

  • 1

    Carl Enhörning

    Almby IK

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:02

  • 2

    Nils Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:10

  • 6

    Noel Olsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:25

  • 1

    Felicia Andersson

    CK Master / Team lapierre sweden

    Flickor 15-16 21km

    0:55:49

  • 3

    Jonathan Kindahl

    Finspångs CA

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:53

  • 1

    Martin Dahl

    Västervik

    Motion Pojkar 21 km

    0:56:18

  • 4

    David Stomberg

    Almby IK

    Pojkar 10-12 21km

    0:56:41

  • 7

    Alexander Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:10

  • 3

    Jörgen Jonsson

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    0:57:19

  • 5

    Rasmus Lövgren

    Finspångs CA

    Pojkar 10-12 21km

    0:57:24

  • 6

    Axel Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Pojkar 10-12 21km

    0:57:25

  • 2

    Louise Ehrlin

    Almby IK

    Flickor 13-14 21km

    0:57:27

  • 4

    Emil Danielsson

    Jönköping

    Motion Herrar 21 km

    0:57:32

  • 2

    William Berg

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    0:57:42

  • 8

    Anton Ljung

    IF Hallby SOK

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:45

  • 9

    Emil Holgersson

    CK Fix

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:45

  • 3

    Emma Sjöberg

    Eksjö CK

    Flickor 13-14 21km

    0:57:52

  • 5

    Henrik Strömberg

    Almby IK

    Motion Herrar 21 km

    0:58:21

  • 2

    Amanda Johansson

    Almby IK

    Flickor 15-16 21km

    0:59:38

  • 10

    Joakim Sahlén

    IF Hallby SOK

    Pojkar 13-14 21km

    0:59:55

  • 6

    Göran Hansén

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 21 km

    1:00:28

  • 7

    Hugo Persson

    Varbergs MTB

    Pojkar 10-12 21km

    1:01:12

  • 8

    Kevin Du Rietz

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:01:13

  • 4

    Agnes Abrahamsson

    CK Master

    Flickor 13-14 21km

    1:01:58

  • 11

    Emil Kumpula

    Kungsörs SK

    Pojkar 13-14 21km

    1:02:05

  • 12

    William Lingmerth

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:02:07

  • 7

    Anders Hermansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:04:55

  • 9

    William Askerot

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    1:04:58

  • 3

    Noa Forsman

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:05:01

  • 1

    Ida Ernstsson

    Finspångs CA

    Flickor 10-12 21km

    1:05:16

  • 8

    Stefan Andersson

    Skövde

    Motion Herrar 21 km

    1:05:19

  • 10

    Wille Krafft Hernegård

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:05:29

  • 11

    Joel H Martinson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    1:05:31

  • 12

    Erik Andersson

    Skövde CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:05:48

  • 13

    Simon Elg

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:01

  • 14

    VIDAR KARLSSON

    Varbergs MTB

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:08

  • 9

    Jörgen Eek

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:06:17

  • 13

    Pelle Philipsson eek

    Tranås

    Pojkar 13-14 21km

    1:06:29

  • 1

    Rosie-Marie Fors

    Linköping

    Motion Damer 21 km

    1:06:46

  • 15

    Melker Carlén

    Skövde CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:58

  • 10

    Andreas Gustafsson

    Stjärnhovs IK

    Motion Herrar 21 km

    1:07:09

  • 4

    Mikael Skoog

    IF Hallby SOK

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:30

  • 5

    Edvin Wiberg

    PBW Bygg och Måleri

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:44

  • 6

    Simon Karlsson

    Ålems CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:07:56

  • 7

    William Bexell

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:05

  • 8

    Victor Lindmark

    Värnamo CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:26

  • 11

    Patrik Strock

    Team Denver

    Motion Herrar 21 km

    1:08:32

  • 9

    Kevin Edberg

    Lekeryd

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:46

  • 10

    Isac Wiberg

    Russnäs CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:08:52

  • 2

    Wilma Erlandsson

    Eksjö CK

    Flickor 10-12 21km

    1:09:00

  • 1

    Sara Andersson

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:09:38

  • 12

    Jonas Hultberg

    Rottnaby

    Motion Herrar 21 km

    1:09:56

  • 2

    Regina Hallgren

    Mjölby

    Motion Damer 21 km

    1:10:22

  • 11

    Oskar Edberg

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:39

  • 13

    Fredrik Bjarnehall

    Amokabel RC

    Motion Herrar 21 km

    1:10:41

  • 12

    Axel Thorén

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:41

  • 3

    Anna Björkman

    Jönköping

    Motion Damer 21 km

    1:10:52

  • 14

    Magnus Palm

    Bäckseda Vetlanda

    Motion Herrar 21 km

    1:11:46

  • 15

    Christer Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:11:54

  • 13

    Erik Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:58

  • 4

    Mona Österberg

    Tjällmo

    Motion Damer 21 km

    1:12:34

  • 16

    Jörgen Österberg

    Tjällmo

    Motion Herrar 21 km

    1:12:34

  • 16

    Erik Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    1:12:58

  • 17

    Jimmy Kernell

    Norrahammar

    Motion Herrar 21 km

    1:13:25

  • 14

    Melvin Blom

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:13:25

  • 18

    Lars Kumlin

    Vimmerby

    Motion Herrar 21 km

    1:13:53

  • 19

    Per Våtz

    Vadstena

    Motion Herrar 21 km

    1:14:55

  • 15

    Simon Gustavsson

    Ålems CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:16:03

  • 5

    Marie Ödlund

    Team Norrvalla

    Motion Damer 21 km

    1:16:10

  • 16

    Victor Widestig

    Hultsfreds Löparklubb

    Motion Pojkar 21 km

    1:16:11

  • 2

    Julia Svensson

    Eksjö

    Motion Flickor 21 km

    1:16:24

  • 20

    Conny Jäderkvist

    Nyköping

    Motion Herrar 21 km

    1:16:28

  • 17

    Malte Hjälmdahl

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:18:04

  • 21

    Tommy Klaar

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:18:08

  • 22

    Robert Carlsson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 21 km

    1:18:15

  • 6

    Elin Götesson

    Team Denver

    Motion Damer 21 km

    1:18:24

  • 3

    Tuva Carlsson

    Mjölby CK

    Flickor 10-12 21km

    1:18:41

  • 18

    Victor Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:19:37

  • 19

    William Kindahl

    Finspångs CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:03

  • 7

    Therese Kindahl

    Finspångs CA

    Motion Damer 21 km

    1:21:08

  • 23

    Joel Gustafsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:21:37

  • 24

    Stefan Ahlrik

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:22:09

  • 25

    Tapio Sulasalmi

    Eksjö Garnisons Idrottsförening

    Motion Herrar 21 km

    1:22:22

  • 20

    Tim Gustafsson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:22:45

  • 8

    Therese Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:23:31

  • 9

    Carina Blomander

    Bruzaholm

    Motion Damer 21 km

    1:24:28

  • 26

    Tommy Sandahl

    Kortebo

    Motion Herrar 21 km

    1:24:57

  • 27

    Stig Andersson

    IFK Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:25:12

  • 10

    Madelene Karlsson

    Arvaby

    Motion Damer 21 km

    1:26:26

  • 1

    Elias Nilsson

    Mjölby CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:26:26

  • 2

    Joel Ernstsson

    Finspångs CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:27:04

  • 11

    Linda Tellmo

    Ålems CK

    Motion Damer 21 km

    1:27:08

  • 12

    Nathalie Svensson

    Vetlanda

    Motion Damer 21 km

    1:28:25

  • 28

    Morgan Svensson

    BTK-FINAL EKSJÖ

    Motion Herrar 21 km

    1:28:32

  • 3

    Adam Wiktorsson

    Kvänums IF

    Pojkar 15-16 41km

    1:30:57

  • 21

    Theo Johansson

    Lammhult Cyklisterna / Fun 2 Bike

    Motion Pojkar 21 km

    1:31:05

  • 29

    Kjell Carlsson

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:31:07

  • 22

    Emil Ganfjord

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:31:21

  • 30

    Fredrik Ganfjord

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:31:22

  • 13

    Maria Johansson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:31:27

  • 14

    Elin Johansson

    Lammhult Cyklisterna / Fun 2 Bike

    Motion Damer 21 km

    1:31:27

  • 4

    Casper Johansson

    Varbergs MTB / Team crescent Varberg

    Pojkar 15-16 41km

    1:31:31

  • 5

    Oscar Lind

    Uddevalla CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:31:31

  • 6

    Carl Svensson

    Borås CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:32:04

  • 7

    Carl Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:32:04

  • 23

    William Mild

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:33:19

  • 1

    Andreas Lööw

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:33:42

  • 31

    Stefan Arvidsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 21 km

    1:33:59

  • 2

    Anders Wright

    Floda

    Motion Herrar 41 km

    1:34:01

  • 8

    Anton Strand

    Eksjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:34:04

  • 3

    Martin Andersson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:34:22

  • 3

    Kajsa Blomander

    Bruzaholm

    Flickor 15-16 21km

    1:34:36

  • 4

    Greger Philipsson

    CK Antilopen

    Motion Herrar 41 km

    1:35:07

  • 9

    Viggo Karlsson

    Varbergs MTB / Team Lapierre Sweden

    Pojkar 15-16 41km

    1:35:16

  • 5

    Anton Pettersson

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:35:28

  • 10

    Axel Abrahamsson

    CK Master

    Pojkar 15-16 41km

    1:36:12

  • 15

    Eva Lundin Adolfsson

    SGC Kalmar

    Motion Damer 21 km

    1:36:29

  • 6

    Mikael Gustafson

    Södertälje CK

    Motion Herrar 41 km

    1:36:40

  • 7

    Tony Eriksson

    Tonyz PR Look

    Motion Herrar 41 km

    1:37:14

  • 8

    Martin Bjerkefeldt

    CK X

    Motion Herrar 41 km

    1:37:38

  • 9

    Ulf Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 41 km

    1:37:59

  • 32

    Daniel Janén

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:38:31

  • 24

    Felix Janén

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:38:31

  • 10

    Bengt Dahlberg

    Sveaskogs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:39:20

  • 16

    Agneta Lif Kovacs

    Ljungsbro

    Motion Damer 21 km

    1:39:27

  • 11

    Hugo Sten

    Värnamo CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:39:34

  • 11

    Henrik Hejderud

    CK Fix

    Motion Herrar 41 km

    1:39:39

  • 12

    Anders Stjerndahl

    Sweden MTBO Master

    Motion Herrar 41 km

    1:40:02

  • 13

    Rickard Centervad

    Djurgårdens IF Cykelförening

    Motion Herrar 41 km

    1:40:58

  • 14

    Martin Svensson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:42:22

  • 12

    Erik Junsved

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:42:22

  • 3

    Maria Skoog

    Norrahammar

    Motion Flickor 21 km

    1:42:32

  • 15

    Björn Eklund

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:42:40

  • 16

    Anders Nilsson

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 41 km

    1:42:45

  • 1

    Ida Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Motion Damer 41 km

    1:42:52

  • 17

    Anders Norberg

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:43:00

  • 18

    Petter Törefors

    Värnamo CK

    Motion Herrar 41 km

    1:43:01

  • 19

    Robin Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:43:06

  • 2

    Ulrica Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Motion Damer 41 km

    1:43:35

  • 25

    Hampus Åberg

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:43:43

  • 17

    Ingela Åberg

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:43:44

  • 20

    Kenneth Mattelin

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 41 km

    1:44:28

  • 21

    Per-Anders Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Motion Herrar 41 km

    1:44:48

  • 22

    Johan Andersson

    Specialized Concept Store CK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:54

  • 23

    Lars Carlgren

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:06

  • 24

    Erik Axene

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:07

  • 25

    Fredrik Bredberg

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:45:22

  • 26

    Stefan Bodin

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:24

  • 27

    Daniel Samuelsson

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    1:45:25

  • 28

    Magnus Karlsson

    KSK Åseda

    Motion Herrar 41 km

    1:45:26

  • 29

    Jonas Bergvall

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:45:34

  • 30

    Peter Wärnbring

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:45:38

  • 31

    Thomas Hempel

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:49

  • 32

    Leif DuRietz

    OK64 TORPA MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:45:50

  • 33

    Mattias Fritzon

    Lerum

    Motion Herrar 41 km

    1:45:54

  • 34

    Ragnar Rosenqvist

    Hälsans Vc1

    Motion Herrar 41 km

    1:45:56

  • 13

    Noel Gustafsson

    Södertälje CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:46:13

  • 35

    Benny Sjåstad

    Pedalkraft Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:46:14

  • 36

    Simon Kleveros-Landén

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:23

  • 37

    Jimmy Kleveros

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:24

  • 38

    Marcus Andersson

    Göteborgs SC

    Motion Herrar 41 km

    1:46:34

  • 39

    Joakim Bylander

    Ljungby

    Motion Herrar 41 km

    1:46:43

  • 40

    Leo Pruth

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:47:30

  • 41

    Mikael Åkesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:37

  • 42

    Tobias Wrigby

    Alingsås SC

    Motion Herrar 41 km

    1:48:38

  • 3

    Lisa Söderholm

    Team CYKLAMERA

    Motion Damer 41 km

    1:48:59

  • 43

    Kennet Sandström

    Värnamo CK / Team CYKLAMERA

    Motion Herrar 41 km

    1:48:59

  • 44

    Olof Larsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    1:49:13

  • 45

    Lars Magnusson

    Halmstad

    Motion Herrar 41 km

    1:49:17

  • 46

    Johan Joelsson

    Göteborgs SC

    Motion Herrar 41 km

    1:49:18

  • 47

    Peter Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:49:22

  • 48

    Albin Manly

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:49:22

  • 49

    Jörgen Adolfsson

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:49:24

  • 50

    Martin Austli

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:02

  • 51

    Robert Carlsson

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    1:50:05

  • 52

    Matz Westerlund

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    1:50:18

  • 4

    Madeleine Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Damer 41 km

    1:50:39

  • 53

    Mattias Wicknertz

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:41

  • 54

    Kalle Rydén

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    1:50:51

  • 14

    Adrian Almetun Smeds

    CK Master

    Pojkar 15-16 41km

    1:50:58

  • 55

    Sven-Åke Bälter

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:51:13

  • 56

    Tommy Andersson

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 41 km

    1:51:37

  • 57

    Kjell Holgersson

    OK 64 TORPA MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:51:37

  • 58

    Anders Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:51:41

  • 59

    Lukas Lapinski

    Vinna-över-tjalle-oavsett-vad

    Motion Herrar 41 km

    1:51:56

  • 15

    Nicky Short

    Ålems CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:52:03

  • 18

    Malin Bengtssons

    MOTALA

    Motion Damer 21 km

    1:52:13

  • 60

    Andreas Möllås Sjödén

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:52:13

  • 26

    Viktor Johansson

    MOTALA

    Motion Pojkar 21 km

    1:52:13

  • 61

    Aron Jönnervik

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:52:20

  • 33

    Tomas Titus

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:52:41

  • 5

    Jennie Persson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    1:52:43

  • 62

    Martin Svensson

    Klåserup

    Motion Herrar 41 km

    1:52:51

  • 63

    Dennis Hillmarker

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:52:56

  • 6

    Felicia Samuelsson

    CK Wimer

    Motion Damer 41 km

    1:53:04

  • 7

    Åsa Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    1:53:10

  • 64

    Anders Eriksson

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    1:53:24

  • 65

    Stefan Olsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    1:53:41

  • 66

    Samuel Nordangård

    Bua

    Motion Herrar 41 km

    1:53:46

  • 67

    Thomas Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:53:48

  • 68

    Patrik Åkerlind

    OK64 Torpa MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:53:52

  • 69

    Michal Lindh

    Vadstena Cykel

    Motion Herrar 41 km

    1:54:01

  • 70

    Jacob Ekman

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:54:04

  • 71

    Viktor Ekman

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:54:05

  • 72

    Håkan Johansson

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:54:08

  • 8

    Moa Hansson

    Landsbro IF skidor

    Motion Damer 41 km

    1:54:09

  • 73

    Tobias Neuberg

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:54:16

  • 74

    Bengt Pettersson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    1:54:22

  • 75

    Mattias Thorell

    Team EVRY

    Motion Herrar 41 km

    1:54:28

  • 76

    Martin Johansson

    Tämjarna

    Motion Herrar 41 km

    1:54:45

  • 77

    Mikael Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    1:54:49

  • 78

    Daniel Andersson

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    1:54:53

  • 9

    Lotten Bergman

    Velotek Sweden

    Motion Damer 41 km

    1:55:04

  • 79

    Jacob Sandahl

    Kortebo

    Motion Herrar 41 km

    1:55:12

  • 80

    Erik C Gustafsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:55:19

  • 81

    Christer Fyhr

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:55:25

  • 82

    Niclas Hedman

    IK Hakarpspojkarna / Golvteam

    Motion Herrar 41 km

    1:55:26

  • 83

    Johan Blomgren

    SOK Aneby

    Motion Herrar 41 km

    1:55:55

  • 84

    Christian Forssell

    Lerkaka IF

    Motion Herrar 41 km

    1:56:09

  • 10

    Hanna Abrahamsson

    Eksjö SOK

    Motion Damer 41 km

    1:56:10

  • 85

    Petter Gerhardsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:56:14

  • 86

    Jonas Augustsson

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:40

  • 87

    Dennis Solander

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:56:56

  • 88

    Jan Kovacs

    Ljungsbro

    Motion Herrar 41 km

    1:57:05

  • 89

    Anders Nestor

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:57:12

  • 90

    Martin Karlsson

    Lekeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:57:27

  • 91

    Wincent Karlsson

    Fredrikshofs IF CK

    Motion Herrar 41 km

    1:57:31

  • 92

    Axel Willman

    Gärahov

    Motion Herrar 41 km

    1:57:37

  • 93

    Jonas Bertilsson

    Vaggeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:57:45

  • 94

    Per Björklund

    MellbyIF

    Motion Herrar 41 km

    1:57:46

  • 95

    Stellan Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:57:47

  • 11

    Hanna Jensen

    Alingsås SC

    Motion Damer 41 km

    1:57:56

  • 96

    Jim Bengtsson

    Anneberg

    Motion Herrar 41 km

    1:58:07

  • 97

    Stefan Svensson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    1:58:15

  • 98

    Göran Martinsson

    Vettlösa CK

    Motion Herrar 41 km

    1:58:21

  • 99

    Erik Lundblad

    Lidingö

    Motion Herrar 41 km

    1:58:27

  • 100

    Torbjörn Iserstål

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 41 km

    1:58:43

  • 101

    Kristian Karlsson

    Lidkö

    Motion Herrar 41 km

    1:58:46

  • 102

    Johan Larsson

    Team Rubank Racing

    Motion Herrar 41 km

    1:58:54

  • 103

    Peter Käck

    JFF Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    1:59:05

  • 104

    Thomas Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    1:59:20

  • 105

    Håkan Carlsson

    CK Wimer / Hultsfred

    Motion Herrar 41 km

    1:59:34

  • 106

    Matz Krångh

    Team Novitius

    Motion Herrar 41 km

    2:00:15

  • 12

    Staffan Borg

    Nybro

    Motion Damer 41 km

    2:00:34

  • 107

    Henrik Täck

    Nybro

    Motion Herrar 41 km

    2:00:35

  • 108

    Erik Landgren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:00:43

  • 109

    Mikael Arvidsson

    Byrum mtb

    Motion Herrar 41 km

    2:00:53

  • 110

    Karl Blomström

    Oskarström

    Motion Herrar 41 km

    2:01:01

  • 111

    Lars Persson

    Elmhults Sportclub

    Motion Herrar 41 km

    2:01:12

  • 112

    Staffan Käll

    Elmhults SC

    Motion Herrar 41 km

    2:01:13

  • 13

    Jennicka Berglind Uhlin

    AZ IF

    Motion Damer 41 km

    2:01:31

  • 113

    Henry Petersson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:55

  • 114

    Anders Tjernström

    Örebro

    Motion Herrar 41 km

    2:02:00

  • 115

    Gabriel Råvik

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:02:46

  • 116

    Tobias Samuelsson

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    2:02:56

  • 117

    Magnus Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:26

  • 118

    Christofer Kvarnefors

    Ölmstad IS

    Motion Herrar 41 km

    2:03:30

  • 119

    Martin Dahl

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:03:30

  • 120

    Mikael Hertz

    MegaZ

    Motion Herrar 41 km

    2:03:34

  • 121

    Peter Mickelsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Herrar 41 km

    2:04:09

  • 14

    Hannah Nordenhem

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:04:17

  • 122

    Lars Andersson

    Bodafors

    Motion Herrar 41 km

    2:04:26

  • 15

    Jeanette Gullbrandson

    IFK Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:04:29

  • 123

    Tony Tegheim

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:04:32

  • 124

    Stefan Arbin

    Annebergs GIF

    Motion Herrar 41 km

    2:04:50

  • 125

    Mats Nilsson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:05:14

  • 16

    Elin Hellgren

    Borås CA

    Motion Damer 41 km

    2:05:28

  • 126

    Christopher Dahlberg

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:05:29

  • 127

    Peeter Tiitso

    Kålltorpscyklisterna MTB Team BDS

    Motion Herrar 41 km

    2:05:37

  • 128

    Andreas Caesar

    Hovmantorp

    Motion Herrar 41 km

    2:05:41

  • 17

    Susanne Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    2:05:44

  • 129

    Dag Nilsson

    Team Family IF / Team Family IF

    Motion Herrar 41 km

    2:05:48

  • 130

    Andreas Mattsson

    Olivedal

    Motion Herrar 41 km

    2:06:09

  • 18

    Emma Ekström

    Sävsjö

    Motion Damer 41 km

    2:06:16

  • 131

    Martin Ockedal

    Muddtropers

    Motion Herrar 41 km

    2:06:46

  • 132

    Oskar Rydberg

    IF Hallby SOK / Team Cykelsmedjan

    Motion Herrar 41 km

    2:06:46

  • 133

    Sven Pankalla

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:06:49

  • 134

    Christian Lockström

    Silverdalen

    Motion Herrar 41 km

    2:06:57

  • 19

    Heidi Janson

    Hagryd Bikers

    Motion Damer 41 km

    2:07:01

  • 135

    Sivert Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:00

  • 20

    Lina Grundström

    Malmö

    Motion Damer 41 km

    2:08:03

  • 136

    Mattias Åberg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:16

  • 21

    Anna Classon

    Nässjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:08:20

  • 137

    Rikard Classon

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:21

  • 138

    Anders H Klerås

    Paddys

    Motion Herrar 41 km

    2:08:28

  • 22

    Satu Eriksson

    Eskilstuna CK

    Motion Damer 41 km

    2:08:36

  • 139

    Björn Karlsson

    Ronneby

    Motion Herrar 41 km

    2:08:50

  • 140

    Roger Ekström

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 41 km

    2:08:52

  • 141

    Tommy Johansson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:09:07

  • 142

    Robert Johansson

    Byrum mtb

    Motion Herrar 41 km

    2:09:11

  • 143

    Djamel Zeghachov

    SKARPNÄCK

    Motion Herrar 41 km

    2:09:52

  • 144

    Manne Johansson

    Alingsås Mountainbike Challenge

    Motion Herrar 41 km

    2:09:56

  • 145

    Marcus Lorentzon

    Munin

    Motion Herrar 41 km

    2:10:21

  • 23

    Fredrika Magnusson

    Lekeryd

    Motion Damer 41 km

    2:10:30

  • 146

    Tobias Gustafsson Gren

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:10:30

  • 147

    Kristian Jansson

    Team Norrvalla

    Motion Herrar 41 km

    2:10:31

  • 148

    Anders Adolfsson

    SGC Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:10:45

  • 149

    Markus Blad

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    2:11:12

  • 24

    Frida Ingemarsson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:11:21

  • 150

    Robert Sackemyr

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    2:11:28

  • 151

    Marcus Ingvarsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:11:31

  • 152

    Magnus Hillström

    Norrtälje

    Motion Herrar 41 km

    2:11:36

  • 153

    Joel Spångby

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:11:37

  • 25

    Sandra Enarsson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:11:41

  • 154

    Per-Olof Johansson

    Rydaholm

    Motion Herrar 41 km

    2:11:47

  • 155

    Alf Andersson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 41 km

    2:11:47

  • 156

    Samuel Milton

    Muddtropers

    Motion Herrar 41 km

    2:11:50

  • 157

    Martin Karlsson

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:11:58

  • 26

    Anna Lundin

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:12:13

  • 158

    Martin Andersson

    Vinberg

    Motion Herrar 41 km

    2:12:15

  • 27

    Catharina Falk

    CK Vesslan

    Motion Damer 41 km

    2:12:22

  • 159

    Alex Nilsson

    Svedala

    Motion Herrar 41 km

    2:12:22

  • 28

    Petra Svensson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:12:28

  • 160

    Henning Jonsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:12:30

  • 161

    Lars Hjertenstein

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:12:33

  • 162

    Patrik Hörenius

    Aneby

    Motion Herrar 41 km

    2:12:44

  • 163

    Ingwald Björklund

    OK Njudung

    Motion Herrar 41 km

    2:12:55

  • 164

    Linus Hillström

    Norrtälje

    Motion Herrar 41 km

    2:12:59

  • 165

    Jan-Åke Bengtsson

    Hässleholms CK

    Motion Herrar 41 km

    2:13:01

  • 166

    Dennis Malmehed

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 41 km

    2:13:02

  • 29

    Kerstin Mauritzson

    Hässleholms CK / Hässleholm

    Motion Damer 41 km

    2:13:24

  • 30

    Maria Eriksson

    Almby IK

    Motion Damer 41 km

    2:13:39

  • 167

    Per-Inge Borehall

    Lotorp

    Motion Herrar 41 km

    2:13:48

  • 31

    Viktoria Svensson

    Falkenberg

    Motion Damer 41 km

    2:13:49

  • 168

    Andreas Gradén

    Pålskog Lia

    Motion Herrar 41 km

    2:13:52

  • 32

    Marie Antman

    Trosabygdens OK

    Motion Damer 41 km

    2:13:55

  • 33

    Linda Juhlin

    Ankarsrum

    Motion Damer 41 km

    2:14:29

  • 169

    Håkan Hjelm

    Eksjö CK / HH

    Motion Herrar 41 km

    2:14:53

  • 170

    Håkan Holmqvist

    HH

    Motion Herrar 41 km

    2:14:54

  • 34

    Marie Blomquist

    Bjärred

    Motion Damer 41 km

    2:15:10

  • 35

    Klara Hjelm

    Hjelm

    Motion Damer 41 km

    2:15:36

  • 171

    Håkan Nyqvist

    SOK Viljan

    Motion Herrar 41 km

    2:16:13

  • 172

    Sten-Åke Eksilsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:16:48

  • 173

    Lars-Åke Andersson

    Lagan

    Motion Herrar 41 km

    2:16:55

  • 174

    Thomas Henrysson

    Tibro OK

    Motion Herrar 41 km

    2:17:01

  • 175

    Emil Boson

    Boosta Mat & Sälj

    Motion Herrar 41 km

    2:17:27

  • 176

    Sandra Colldin

    Motala

    Motion Herrar 41 km

    2:17:43

  • 177

    Tony Gustavsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:19:08

  • 36

    Lisa Norell

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 41 km

    2:19:34

  • 37

    Anette Parneryd

    Hestra if

    Motion Damer 41 km

    2:20:17

  • 178

    Martin Johansson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:21:21

  • 179

    Thomas Lundgren

    Pepparkroken

    Motion Herrar 41 km

    2:22:06

  • 180

    Rickard Palmqvist

    Tranemo

    Motion Herrar 41 km

    2:22:07

  • 181

    Emil Nors

    Nors Entreprenad

    Motion Herrar 41 km

    2:22:15

  • 182

    Niclas Envall

    Södra Vi

    Motion Herrar 41 km

    2:22:43

  • 183

    Anton Envall

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    2:22:44

  • 38

    Karin Hermansson

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 41 km

    2:23:08

  • 39

    Pernilla Kåremark

    Dalum

    Motion Damer 41 km

    2:23:13

  • 184

    Pär Hörenius

    Rönninge CF

    Motion Herrar 41 km

    2:23:44

  • 40

    Malin Ek

    Team Eks El och Motor/ Me Massage och Hälsa

    Motion Damer 41 km

    2:24:32

  • 185

    Magnus Ek

    Team Eks El och Motor/ Me Massage och Hälsa

    Motion Herrar 41 km

    2:24:32

  • 186

    Stefan Göransson

    Malmö

    Motion Herrar 41 km

    2:24:38

  • 41

    Charlotte Olsson

    Helsingborg

    Motion Damer 41 km

    2:25:03

  • 42

    Jenny Ahlquist

    Stockholm

    Motion Damer 41 km

    2:26:29

  • 187

    Anders Hjelm

    Hjelm

    Motion Herrar 41 km

    2:27:01

  • 188

    Anders Söderberg

    Pålskog Lia

    Motion Herrar 41 km

    2:27:49

  • 43

    Susanne Hedberg

    Vetlanda

    Motion Damer 41 km

    2:28:05

  • 44

    Linda Nörgaard

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Damer 41 km

    2:28:32

  • 45

    Åsa Andre

    Borås GIF

    Motion Damer 41 km

    2:29:14

  • 189

    Stefan Olsson

    Borås GIF

    Motion Herrar 41 km

    2:29:16

  • 190

    Joakim Elofsson

    Målilla

    Motion Herrar 41 km

    2:31:51

  • 46

    Johanna Råvik

    Vaggeryd

    Motion Damer 41 km

    2:32:53

  • 191

    Mikael Milano

    Dalum

    Motion Herrar 41 km

    2:32:57

  • 192

    Love Väljä

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:33:10

  • 193

    Janne Väljä

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:33:11

  • 47

    Petra Väljä

    Sävsjö

    Motion Damer 41 km

    2:33:12

  • 194

    Jonas Fång

    Ödeshög

    Motion Herrar 41 km

    2:33:41

  • 48

    Anne Turesson

    Anderstorps OK

    Motion Damer 41 km

    2:34:02

  • 195

    Håkan Lindqvist

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:34:37

  • 49

    Ulrika Woxlin

    Lidköping

    Motion Damer 41 km

    2:37:44

  • 196

    Leif Rydholm

    Nybro Ski

    Motion Herrar 41 km

    2:38:05

  • 50

    Agneta Hallberg Hansson

    Jönköpings OK

    Motion Damer 41 km

    2:38:56

  • 1

    Dennis Bengt Vincent Wahlqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:43:26

  • 2

    Emil Lindgren

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:43:35

  • 3

    Michael Olsson

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:43:36

  • 4

    Johan Norén

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:45:21

  • 5

    Fredrik Ludvigsson

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB

    Herrar Elit

    2:45:22

  • 197

    Per-Åke Sindell

    Tranemo

    Motion Herrar 41 km

    2:47:22

  • 6

    Lucas Eriksson

    CK HVR16 / SEG RACING ACADEMY

    Herrar Elit

    2:48:05

  • 7

    Mikael Flockhart

    CK Norrtälje / Pedalogerna.com

    Herrar Elit

    2:48:16

  • 8

    Jesper Svensson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    2:48:35

  • 9

    Jakob Björklund

    Team Skoglöfs Bil IF / KTMBikesSwe

    Herrar Elit

    2:49:41

  • 1

    Johan Limpan Lindbom

    Almby IK

    Herrar 30

    2:49:42

  • 10

    Mattias Brolin

    Team Henrikssons CK

    Herrar Elit

    2:49:42

  • 11

    Edvin Wilson

    Tranemo Cykelsällskap

    Herrar Elit

    2:50:06

  • 12

    Alexander Wetterhall

    Tre Berg CK / Tre Berg - PostNord

    Herrar Elit

    2:51:01

  • 1

    Albin Johansson

    Mjölby CK

    Herrar Junior

    2:51:20

  • 51

    Madelen Alexandersson

    LENHOVDA

    Motion Damer 41 km

    2:51:59

  • 198

    Henrik Alexandersson

    Lenhovda

    Motion Herrar 41 km

    2:51:59

  • 52

    Camilla Wiberg

    Eksjö

    Motion Damer 41 km

    2:52:37

  • 199

    Daniel Wiberg

    Hult

    Motion Herrar 41 km

    2:52:38

  • 13

    Daniel Wennergren

    Vårgårda CK

    Herrar Elit

    2:52:44

  • 14

    Stefan Carlsson

    Kolmårdens MTB / Öster Cykel

    Herrar Elit

    2:52:46

  • 53

    Eva Gunnarsson

    Skövde

    Motion Damer 41 km

    2:53:03

  • 15

    Adam Gustafsson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    2:53:54

  • 2

    Martin Johansson

    Aktivitus SC / Void cycling

    Herrar 30

    2:55:21

  • 3

    Per Rönmark

    Athletic Club Saltlake / Fortum

    Herrar 30

    2:55:22

  • 16

    Niklas Gustavsson

    Tre Berg CK

    Herrar Elit

    2:56:19

  • 17

    Erik Åkesson

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:56:25

  • 18

    Pär Bäcker

    Skruvstads Idrottsklubb

    Herrar Elit

    2:56:27

  • 19

    Emil Backlund

    CK Master

    Herrar Elit

    2:56:28

  • 1

    Robert Eliasson

    Hisingens CK

    Herrar 40

    2:56:29

  • 4

    John Andersson

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 30

    2:57:13

  • 2

    Alexander Ehrlin

    Almby IK

    Herrar Junior

    2:57:15

  • 2

    Martin Nilsson

    Svegs IK / Team PPcykel

    Herrar 40

    2:57:17

  • 3

    Lars Hansen

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar 40

    2:57:20

  • 20

    Henrik Öijer

    Falu CK

    Herrar Elit

    2:57:43

  • 21

    Oliver Lindblom

    Eskilstuna CK

    Herrar Elit

    2:58:22

  • 5

    Joel Karlsson

    Bålsta CK

    Herrar 30

    2:58:24

  • 6

    Fredrik Hermansson

    Mjölby CK

    Herrar 30

    2:58:26

  • 4

    Daniel Grass

    CK Lunedi

    Herrar 40

    2:58:28

  • 7

    Mathias Bohman

    Länna Sport CK

    Herrar 30

    2:58:45

  • 3

    Jonatan Nejderås

    Borås CA

    Herrar Junior

    2:58:45

  • 5

    Simon Gabrielsson

    CK Olympic

    Herrar 40

    2:58:48

  • 8

    Pär Dalhielm

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar 30

    2:58:50

  • 9

    Karl-Johan Gusenbauer

    Stensele SK

    Herrar 30

    2:59:05

  • 6

    Mattias Lundqvist

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    2:59:44

  • 22

    Johan Gustafsson

    Ulricehamns CK

    Herrar Elit

    2:59:49

  • 23

    Albin Andersson

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    3:00:04

  • 10

    Philip Askeroth

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:00:10

  • 7

    Stefan Hellman

    Swesports CK / Team Swesports

    Herrar 40

    3:00:24

  • 1

    Jennie Stenerhag

    Falu CK / ÅBRO

    Damer Elit

    3:00:27

  • 24

    Dennis Dertell

    Länna Sport CK

    Herrar Elit

    3:01:17

  • 25

    Viktor Junell

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    3:01:17

  • 26

    Olof Hagliden

    OK Tyr

    Herrar Elit

    3:01:27

  • 27

    Viktor Ludvigsson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    3:01:50

  • 11

    Marcus Wadell

    Ulricehamns CK / 0

    Herrar 30

    3:01:54

  • 8

    Joakim Carlson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:01:59

  • 28

    Mathias Hjärtström

    CK Hymer

    Herrar Elit

    3:02:17

  • 29

    Adam Engström

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:02:25

  • 30

    Carl-Emil Nettelman

    Oskarshamns CK

    Herrar Elit

    3:02:49

  • 9

    Jerry Olsson

    CK X

    Herrar 40

    3:02:59

  • 54

    Madeleine Ståhl

    Finspångs CA

    Motion Damer 41 km

    3:03:19

  • 55

    Åsa Franke

    Krokarps Cykelklubb

    Motion Damer 41 km

    3:03:23

  • 200

    Björn Franke

    Krokarps Cykelklubb

    Motion Herrar 41 km

    3:03:23

  • 56

    Anna Uhlin

    Krokarps cykelklubb

    Motion Damer 41 km

    3:03:26

  • 10

    Mathias Bergkvist

    Örebrocyklisterna

    Herrar 40

    3:03:27

  • 12

    Stefan Stolpe

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:03:29

  • 13

    Christian Abrahamsson

    Rönninge Cykelförening

    Herrar 30

    3:03:44

  • 14

    Anders Hernegård

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:04:02

  • 31

    Fredrik Lagercrantz

    Kolmårdens MTB

    Herrar Elit

    3:04:05

  • 11

    Tor Andersson

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:04:09

  • 32

    André Resende

    Tranås Cykelklubb

    Herrar Elit

    3:04:09

  • 15

    Carl-Fredrik Johansson

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:04:14

  • 1

    Mikael Leitner

    Team Ormsalva AC

    Herrar 50

    3:04:14

  • 12

    Oskar Persson

    CK X

    Herrar 40

    3:04:17

  • 33

    Joakim Ramstedt

    Team Ormsalva AC / Team Ormsalva

    Herrar Elit

    3:04:22

  • 2

    Henrik Hegender

    AXA SC

    Herrar 50

    3:04:45

  • 16

    Stefan Brobeck

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:05:50

  • 17

    Alexander Estehag

    Vexio welo

    Herrar 30

    3:05:52

  • 13

    Andreas Wahlstedt

    Almby IK

    Herrar 40

    3:05:59

  • 18

    David Landberg

    CK Wimer / Cykel33an /Torpado

    Herrar 30

    3:06:08

  • 19

    Fredrik Granat

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:06:38

  • 3

    Rolf Svensson

    Varbergs MTB / Team lapierre Sweden

    Herrar 50

    3:07:23

  • 1

    Elias Andreasson

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:07:31

  • 2

    Daniel Lundén Windahl

    Hjulsjö Byförening LK / Hjulsjö MTB

    Herrar Sport

    3:07:31

  • 20

    Andreas Jonsson

    Perbellum SS

    Herrar 30

    3:07:48

  • 14

    Marcus Sten

    AXA SC / Cykel-Viktor Uppsala

    Herrar 40

    3:08:07

  • 15

    Anders Stenberg

    Värnamo CK

    Herrar 40

    3:08:34

  • 4

    Christer Claar

    Borlänge CK

    Herrar 50

    3:08:36

  • 5

    Henrik Spjut

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:08:52

  • 21

    Marcus Lantz

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:08:53

  • 6

    Anders Wall

    Rocket Racing Sweden / Merida Cykelvasan

    Herrar 50

    3:09:08

  • 16

    Pontus Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar 40

    3:09:23

  • 22

    John Johansson

    Maxprestation Sports Club / ACT Cycling

    Herrar 30

    3:09:24

  • 7

    Tomas Kallin

    CK Revanche

    Herrar 50

    3:09:25

  • 17

    Henrik Johansson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:09:26

  • 18

    Pierre Larsson

    Norrköpings SK

    Herrar 40

    3:09:27

  • 23

    Christian Meijer

    Maxprestation Sports Club / Act Cycling Team

    Herrar 30

    3:09:28

  • 19

    Magnus Karlsson

    Enköpings CK

    Herrar 40

    3:09:29

  • 24

    Peter Gustavsson

    Värnamo CK

    Herrar 30

    3:09:30

  • 20

    Michael Jansson

    Örebrocyklisterna / Mitsubishi MTB Team

    Herrar 40

    3:09:30

  • 201

    Thomas Kron

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    3:10:20

  • 1

    Bo Dertell

    Länna Sport CK / Team Lapierre Sweden

    Herrar 60

    3:10:49

  • 8

    Peter Lundgren

    Mera Lera MTB

    Herrar 50

    3:11:18

  • 9

    Jyrki Terho

    Mariestadcyklisten / Team 30K

    Herrar 50

    3:11:18

  • 25

    Jimmy Edvardsson

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:12:08

  • 21

    Alexander Lapajne

    CK X

    Herrar 40

    3:12:16

  • 26

    Martin Söderlund Ek

    Lidingö Cykelklubb

    Herrar 30

    3:12:36

  • 10

    Pär Bergman

    Örebrocyklisterna

    Herrar 50

    3:12:42

  • 27

    Andreas Olsson

    Perbellum SS

    Herrar 30

    3:12:44

  • 28

    John Karlsson

    Försvarets SK

    Herrar 30

    3:12:56

  • 29

    Jannis Grammatik

    Östgöta helikopter

    Herrar 30

    3:13:04

  • 30

    Sebastian Eringfält

    Lidköpings CK

    Herrar 30

    3:13:05

  • 3

    Jimmie Andersson

    IF Rigor

    Herrar Sport

    3:13:10

  • 31

    Andreas Witén

    VPF Punschrullen

    Herrar 30

    3:13:13

  • 22

    Jens Rangefelt

    CK Lunedi

    Herrar 40

    3:13:17

  • 23

    Hans Ulvb

    Maxprestation Sports Club / TD BIKE

    Herrar 40

    3:13:17

  • 11

    Rickard Malmström

    CK Uni

    Herrar 50

    3:13:17

  • 32

    Jimmy Bjöörn

    CK Ceres

    Herrar 30

    3:13:18

  • 33

    Tobias Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:13:34

  • 24

    Tomas Larsson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:14:10

  • 4

    Edwin Kloo

    Norbergs CK

    Herrar Junior

    3:14:11

  • 1

    Michael Ahlström

    Umara SC

    Motion Herrar 78 km

    3:14:14

  • 25

    Urban Norin

    Gävle CA

    Herrar 40

    3:14:15

  • 34

    Jonas Hagström

    Godegårds SK

    Herrar 30

    3:14:20

  • 26

    Anders Svensson

    FK Trampen

    Herrar 40

    3:14:20

  • 27

    Peter Tunek

    CK Wimer / Cykel33an/Torpado

    Herrar 40

    3:14:21

  • 4

    Jakob Andreasson

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:14:22

  • 28

    Anders Ahl

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar 40

    3:14:25

  • 29

    Pär Mörk

    CK Ceres

    Herrar 40

    3:14:35

  • 5

    Gustav Johansson

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:14:40

  • 6

    Henrik Jonsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:14:55

  • 12

    Mats Nilsson

    Godegårds SK

    Herrar 50

    3:14:57

  • 30

    Peter Vincents blomqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM

    Herrar 40

    3:14:59

  • 31

    Lars Rosencrantz

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:15:02

  • 35

    David Lundgren

    Almby IK

    Herrar 30

    3:15:05

  • 13

    Ulf Petäjä

    Halmstad MTB

    Herrar 50

    3:15:09

  • 36

    Paul Flynn

    Ängby CC

    Herrar 30

    3:15:19

  • 2

    Martin Engström

    Solna

    Motion Herrar 78 km

    3:15:57

  • 3

    Joakim Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:16:06

  • 5

    Johan Münch

    Eksjö CK

    Herrar Junior

    3:16:09

  • 32

    Patric Alm

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:16:13

  • 14

    Patrik Larsson

    Terrible Tuesdays TC

    Herrar 50

    3:16:18

  • 4

    Andreas Johansson

    Eslöv

    Motion Herrar 78 km

    3:16:24

  • 33

    Clive Lewis

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:16:34

  • 2

    Felicia Ferner

    Borlänge CK

    Damer Elit

    3:17:00

  • 37

    Peder Bodén

    CK Master

    Herrar 30

    3:17:01

  • 2

    Ulf Spång

    Mjölby CK

    Herrar 60

    3:17:02

  • 38

    Ronnie Jansson

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 30

    3:17:18

  • 34

    Marcus Persson

    Lidköpings CK

    Herrar 40

    3:17:33

  • 39

    Linus Holmgren

    CK X

    Herrar 30

    3:17:40

  • 5

    David Elgh

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:17:42

  • 35

    Andreas Nilsson

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Herrar 40

    3:17:44

  • 7

    Fredrik Karlsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:17:44

  • 8

    Jim Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    3:17:47

  • 6

    Tomas Persson

    Åstorps CK / Team Maloja

    Motion Herrar 78 km

    3:17:47

  • 40

    Henric Danielsson

    Tidaholms CA

    Herrar 30

    3:17:50

  • 36

    Jonas Nilsson

    CK X

    Herrar 40

    3:17:51

  • 15

    Stefan Jespersen

    Alingsås SC

    Herrar 50

    3:17:51

  • 16

    Anders Ljunggren

    Almby IK

    Herrar 50

    3:17:51

  • 37

    Fredrik Tancred

    IK Vinco

    Herrar 40

    3:17:55

  • 41

    Karl Egerius

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:17:58

  • 9

    Henrik Ahlning

    Långareds BOIS

    Herrar Sport

    3:17:59

  • 10

    Jörgen Andersson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:18:02

  • 42

    Erik Hooft

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:18:15

  • 38

    Anders Bergström

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    3:18:18

  • 39

    Per Nilsson

    Järfälla CK / Utforska.com

    Herrar 40

    3:18:38

  • 7

    Björn Völcker

    Skabersjöby

    Motion Herrar 78 km

    3:18:40

  • 43

    Oscar Wigstrand

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 30

    3:18:49

  • 40

    Mattias Larssen

    Anderstorps OK

    Herrar 40

    3:18:50

  • 11

    David Nilsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:19:06

  • 12

    Johan Kastensson

    Eksjö CK / Eksjö

    Herrar Sport

    3:19:09

  • 41

    Björn Nilsson

    Hässleholms CK

    Herrar 40

    3:19:15

  • 44

    Anders Lindqvist

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:19:16

  • 42

    Morgan Björkdahl

    Sigtuna Märsta Arlanda CK

    Herrar 40

    3:19:16

  • 45

    Bo Mårtensson

    Borås CA

    Herrar 30

    3:19:36

  • 43

    Anders Lundin

    Kristinehamns CK

    Herrar 40

    3:19:47

  • 3

    Fanny Kjellqvist

    Godegårds SK

    Damer Elit

    3:19:54

  • 44

    Christofer Åberg

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    3:19:55

  • 45

    Tommy Eriksson

    Eskilstuna CK

    Herrar 40

    3:19:58

  • 46

    Lukas Börjes

    IK Jarl Rättvik

    Herrar 30

    3:20:00

  • 6

    Martin Münch

    Eksjö CK

    Herrar Junior

    3:20:01

  • 46

    Rickard Ivarsson

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:20:02

  • 47

    Johan Zetterström

    Spårvägen CF

    Herrar 40

    3:20:03

  • 4

    Jessica Blomqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM

    Damer Elit

    3:20:16

  • 47

    Tobias Rydholm

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:20:16

  • 48

    Andreas Järpmyr

    Giro Cycle Club / Team Merida Cykelvasan

    Herrar 40

    3:20:18

  • 49

    Carl-Johan Lindgren

    Järfälla CK

    Herrar 40

    3:20:21

  • 50

    Henrik Bergström

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:20:22

  • 51

    Peter Tellnor

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:20:26

  • 52

    Mattias Möller

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:20:37

  • 48

    Christopher Nord

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:21:01

  • 53

    Magnus Hallström

    Borensbergs IF CK

    Herrar 40

    3:21:10

  • 8

    Erik Josefson

    Rejlers IF

    Motion Herrar 78 km

    3:21:10

  • 54

    Mattias Andersson

    CK Fix

    Herrar 40

    3:21:13

  • 7

    Oscar Johansson

    Almby IK

    Herrar Junior

    3:21:13

  • 13

    Niclas Fredin

    CK Fix / CK Fix

    Herrar Sport

    3:21:15

  • 202

    Stefan Engstrand

    Boxholm

    Motion Herrar 41 km

    3:21:24

  • 1

    Monika Gradin

    CK Uni / Team Skandisloppet

    Damer 40

    3:21:36

  • 14

    Johan Kjellqvist

    Godegårds SK

    Herrar Sport

    3:21:37

  • 55

    Tony Larsson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar 40

    3:21:38

  • 49

    Carl Tagesson

    Lidköpings CK

    Herrar 30

    3:22:06

  • 50

    Tommy Wänerskär

    Lidköpings CK

    Herrar 30

    3:22:37

  • 5

    Camilla Backman

    Stockholm Cykelklubb

    Damer Elit

    3:22:43

  • 15

    Johan Fredriksson

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:22:44

  • 51

    John Larsson

    CK X

    Herrar 30

    3:22:57

  • 16

    Erik Öhman

    Motala AIF CK

    Herrar Sport

    3:22:59

  • 34

    Louis Defaut

    VTT saint Amand les eaux

    Herrar Elit

    3:23:09

  • 17

    Peter Olin

    CK X

    Herrar Sport

    3:23:13

  • 18

    Andreas Tellmo

    Ålems CK

    Herrar Sport

    3:23:14

  • 19

    Adam Karlsson

    EKSJÖ CK*

    Herrar Sport

    3:23:14

  • 6

    Erika Jepson

    CK X

    Damer Elit

    3:23:24

  • 20

    David Eriksson

    Borås CA

    Herrar Sport

    3:23:31

  • 17

    Mats Rinaldo

    CK Ceres

    Herrar 50

    3:23:34

  • 52

    Simon Månsson

    Aktivitus SC / Göteborg

    Herrar 30

    3:23:38

  • 35

    Alexander Jensen

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:23:40

  • 9

    Håkan Johansson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:23:47

  • 56

    Per Thornblad

    Landskrona CK / KCE

    Herrar 40

    3:23:53

  • 57

    Per Bergström

    Borås CA

    Herrar 40

    3:24:03

  • 53

    Niklas Jonsson

    CK Ceres

    Herrar 30

    3:24:08

  • 54

    Jonas Friberg

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:24:09

  • 7

    Jessica Clarén

    Specialized Concept Store CK

    Damer Elit

    3:24:15

  • 18

    Magnus Ahlqwist

    Aktivitus SC

    Herrar 50

    3:25:09

  • 19

    Magnus Eriksson

    Uddevalla CK

    Herrar 50

    3:25:15

  • 10

    Per Nylin

    Söderköping

    Motion Herrar 78 km

    3:25:16

  • 3

    Bengt Hansson

    Strömstad CK

    Herrar 60

    3:25:17

  • 21

    Torleif Andersson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:25:32

  • 58

    Fredrik Winberg

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:25:39

  • 59

    Christian Carlsson

    Åmåls Cykelamatörer

    Herrar 40

    3:25:42

  • 60

    Gunnar Pettersson

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 40

    3:25:48

  • 20

    Peter Lindskog

    Enköpings CK

    Herrar 50

    3:25:51

  • 21

    Kaj Kosonen

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 50

    3:26:06

  • 22

    Martin Nilsson

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    3:26:07

  • 23

    Jan Löfgren

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:26:08

  • 22

    Thomas Bråhn

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    3:26:10

  • 23

    Timo Eriksson

    CK Natén Säter

    Herrar 50

    3:26:11

  • 24

    Sören Fabricius

    CK Sportson Jönköping / Ck Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:26:20

  • 11

    Niklas Malmborg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:26:40

  • 24

    Andreas Steinwandt

    Karlskrona CK / Karlskrona

    Herrar Sport

    3:26:41

  • 25

    Mattias Holgersson

    CK Fix

    Herrar Sport

    3:26:41

  • 12

    Niklas Hjalmarson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:26:44

  • 13

    Mats Johansson

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:26:57

  • 55

    Marcus Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:27:02

  • 57

    Johanna Bjärving

    Enköpings CK

    Motion Damer 41 km

    3:27:04

  • 14

    Henrik Janson

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    3:27:10

  • 15

    Per Ivarsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:27:11

  • 61

    Anders Fred

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:27:14

  • 26

    Jan Eriksson

    Allt om MTB Cykelförening

    Herrar Sport

    3:27:21

  • 27

    Ola Serneke

    Serneke Allebike CK

    Herrar Sport

    3:27:27

  • 62

    Henrik Rönn

    Åstorps CK

    Herrar 40

    3:27:31

  • 16

    Dennis Svensson

    Torslanda

    Motion Herrar 78 km

    3:27:54

  • 17

    Emil Ranefjärd

    Hällingsjö MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:28:10

  • 18

    Frank Larsson

    Engelholms Bmx-klubb

    Motion Herrar 78 km

    3:28:14

  • 28

    Fredrik Wäppling

    CK Dainon

    Herrar Sport

    3:28:19

  • 63

    Tobias Fridsjö

    Sigtuna Märsta Arlanda CK / Järfälla ck

    Herrar 40

    3:28:23

  • 29

    Fredrik Ottosson

    Nässjö CK

    Herrar Sport

    3:28:23

  • 64

    Elias Helgesson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:28:24

  • 25

    Peter Mathiasson

    Hässleholms CK

    Herrar 50

    3:28:26

  • 19

    Tommy Jensen

    Åstorps CK

    Motion Herrar 78 km

    3:28:38

  • 65

    Niklas Koistinen

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:28:46

  • 20

    Robert Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    3:28:50

  • 30

    Peter Bengtsson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:28:52

  • 31

    Henrik Andersson

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    3:28:58

  • 21

    Jonatan Gernes

    Åstorps CK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:03

  • 32

    Per Rooth

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:29:11

  • 22

    Jonas Våtz

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:13

  • 23

    Carl Johan Ekelund

    Borgholm CK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:28

  • 33

    Andreas Johansson

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:29:43

  • 34

    Niklas Evertsson

    Almby IK

    Herrar Sport

    3:29:43

  • 24

    Samuel Lejon

    Team Lion Visuals

    Motion Herrar 78 km

    3:29:46

  • 25

    Mattias Brage

    Kolmårdens MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:29:47

  • 26

    Jörgen Wallström

    Eskilstuna CK

    Herrar 50

    3:29:48

  • 27

    Peter Rörfors

    Tullinge SK

    Herrar 50

    3:29:49

  • 35

    Joachim Fredriksson

    Almby IK

    Herrar Sport

    3:29:52

  • 36

    Jerker Kvick

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:30:07

  • 66

    Jimmy Rosdahl

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:30:11

  • 67

    Mårten Höglund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:30:13

  • 37

    Niclas Holm

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:30:14

  • 38

    Jonas Gunnarsson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:30:17

  • 56

    Niklas Israelsson

    AXA SC

    Herrar 30

    3:30:27

  • 57

    Mattias Berggren

    Sandvikens CK

    Herrar 30

    3:30:29

  • 39

    Rickard Mauritzson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:30:33

  • 26

    Gustav Borg

    Kolmårdens MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:30:34

  • 68

    Kay Gingbäck

    Eskilstuna CK

    Herrar 40

    3:30:36

  • 27

    Roger Löfgren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:30:38

  • 69

    Simon Siggelsten

    FK Trampen

    Herrar 40

    3:30:48

  • 28

    Erik Verdrengh

    Alingsås MTB Challenge 2017

    Motion Herrar 78 km

    3:30:50

  • 40

    Johan Kjellman

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:31:05

  • 70

    Fredrik Solgevik

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:31:13

  • 58

    Dan Johansson

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    3:31:16

  • 59

    Mikael Karlsson

    Kaizen idrottsklubb / Kaizen mtb

    Herrar 30

    3:31:22

  • 71

    Ulrik Thelin

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:31:31

  • 72

    Håkan Smeds

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:31:31

  • 73

    Mikael Von Pfaler

    AXA SC / HaleauUrsäkta!

    Herrar 40

    3:31:32

  • 74

    Jonny Kock

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 40

    3:31:32

  • 41

    Per Ståhl

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:31:33

  • 29

    Fredrik Martinsson

    Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    3:31:41

  • 28

    Peter Egerhag

    Värnamo CK

    Herrar 50

    3:31:51

  • 30

    Henrik Reidemar

    Enköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:32:07

  • 31

    Anders Karlsson

    UFRT Örebro

    Motion Herrar 78 km

    3:32:14

  • 4

    Hasse Jonsson

    Eskilstuna CK

    Herrar 60

    3:32:24

  • 60

    Tom Andersson

    CK Dainon

    Herrar 30

    3:32:25

  • 32

    Otto Wiberg

    CK Nollåtta

    Motion Herrar 78 km

    3:32:28

  • 42

    Mikael Åberg

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar Sport

    3:32:29

  • 43

    Henrik Sandin

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:32:29

  • 44

    Gunnar Frisk

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:32:31

  • 61

    Henrik Rosenlöf

    Mjölby CK

    Herrar 30

    3:32:32

  • 45

    Henrik Dahlberg

    Gävle CA

    Herrar Sport

    3:32:32

  • 8

    Ivanda Eiduka

    Kvänums IF

    Damer Elit

    3:32:43

  • 46

    Henric Blomberg

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:32:43

  • 62

    Martin Schagerlind

    Trollhättans SOK

    Herrar 30

    3:32:50

  • 33

    Niklas Korall

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:32:51

  • 34

    Gustav Johansson

    Ösarp

    Motion Herrar 78 km

    3:32:53

  • 35

    Lars Nilsson

    Åstorps CK

    Motion Herrar 78 km

    3:32:56

  • 47

    Gustav Thurén

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:32:57

  • 5

    Hans Melkersson

    Trosabygdens OK

    Herrar 60

    3:33:11

  • 48

    Magnus Carlsson

    Gnosjö FK / Gnosjö FK

    Herrar Sport

    3:33:13

  • 36

    Peder Hahne

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:33:15

  • 6

    Mats Öhman

    Falkenbergs CK

    Herrar 60

    3:33:16

  • 37

    Patrik Palm

    Hultafors

    Motion Herrar 78 km

    3:33:18

  • 38

    Kristoffer Eriksson

    Enköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:33:20

  • 39

    Andreas Dahlström

    Hit The Dirt

    Motion Herrar 78 km

    3:33:22

  • 75

    Joakim Karlsson

    Alingsås SC

    Herrar 40

    3:33:46

  • 76

    Ola Carlström

    Anderstorps OK

    Herrar 40

    3:33:49

  • 29

    Johan Raud

    Sigtuna Märsta Arlanda CK

    Herrar 50

    3:33:56

  • 40

    Rikard Elg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:34:32

  • 49

    Henrik Frithiof

    CK Master

    Herrar Sport

    3:34:38

  • 41

    Robert Jäderkvist

    Xxxx

    Motion Herrar 78 km

    3:34:46

  • 42

    Tobias Westman Wittlock

    Storebro

    Motion Herrar 78 km

    3:34:48

  • 63

    Christian Franzén

    CK C4

    Herrar 30

    3:35:23

  • 50

    Per Johansson

    Klubben Cyklisten / Hofterup

    Herrar Sport

    3:35:27

  • 51

    Bo-Rickard Jepson

    CK X

    Herrar Sport

    3:35:28

  • 52

    Andreas Lindeberg

    Ck CX

    Herrar Sport

    3:35:28

  • 53

    Peter Stened

    Halmstad MTB

    Herrar Sport

    3:35:29

  • 1

    Emelie Hjärtström

    CK Hymer

    Damer 30

    3:35:36

  • 43

    Anders Uhlin

    MSL MSL

    Motion Herrar 78 km

    3:35:53

  • 44

    Erik Uhlin

    Krokarps cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:35:53

  • 54

    Petri Karjalainen

    Motala AIF CK

    Herrar Sport

    3:35:56

  • 45

    Niklas Cohen

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:01

  • 46

    Johan Berg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:01

  • 47

    Linus Hildingsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:06

  • 64

    Daniel Thalén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:36:07

  • 65

    Jose Franca

    Mera Lera MTB

    Herrar 30

    3:36:09

  • 7

    Peter Hultgren

    Eksjö CK

    Herrar 60

    3:36:10

  • 55

    Johan Berg

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:36:10

  • 77

    Martin Stadler

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:36:11

  • 78

    Anders Åhlstad

    Försvarets SK / Team Skandisloppet

    Herrar 40

    3:36:11

  • 48

    Torvald Gunnarsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:36:11

  • 56

    Thomas Möller

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:36:23

  • 66

    Andreas Rosén

    Järfälla CK

    Herrar 30

    3:36:28

  • 79

    Mattias Carlén

    Skövde CK

    Herrar 40

    3:36:28

  • 57

    Karl-Gunnar Johansson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:36:28

  • 2

    Matilda Ahlquist

    Tullinge SK

    Damer 40

    3:36:30

  • 58

    Mats Abrahamsson

    CK Master

    Herrar Sport

    3:36:34

  • 59

    Mikael Ulpe

    Tenhults SOK

    Herrar Sport

    3:36:45

  • 60

    Markus Kumpula

    Kungsörs SK

    Herrar Sport

    3:36:49

  • 49

    Fredrik Henrysson

    Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    3:36:53

  • 50

    Johan Bergström

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    3:36:55

  • 3

    Carina Hultgren

    Eksjö CK

    Damer 40

    3:37:07

  • 51

    Mats Kjellstrand

    Mölndal Outdoor IF

    Motion Herrar 78 km

    3:37:18

  • 61

    Andreas Bogesten

    Anderstorps OK

    Herrar Sport

    3:37:19

  • 52

    Paul Liljegren

    Hovmantorp

    Motion Herrar 78 km

    3:37:39

  • 80

    Jani Teppola

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:37:46

  • 53

    Lars Rydberg

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    3:37:48

  • 1

    Hanna Winberg

    Svedala

    Motion Damer 78 km

    3:37:58

  • 62

    Tommy Aronsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:37:59

  • 54

    Andy Goodwin

    ATEA

    Motion Herrar 78 km

    3:38:03

  • 30

    Stefan Wendt

    Skövde CK

    Herrar 50

    3:38:29

  • 9

    Anna Lundin

    VPF Punschrullen

    Damer Elit

    3:38:46

  • 55

    Pontus Andresen

    Ärna IF, Uppsala Garnison

    Motion Herrar 78 km

    3:38:47

  • 56

    Arvid Antonsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    3:38:54

  • 57

    Oskar Hessel

    Titus-Skogis CK

    Motion Herrar 78 km

    3:38:55

  • 58

    Lenny Persson

    Åstorps CK / Team Maloja

    Motion Herrar 78 km

    3:38:55

  • 59

    Mikael Holst

    Telia IF Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:39:00

  • 60

    Joakim Pålsson

    CK X

    Motion Herrar 78 km

    3:39:00

  • 2

    Stina Sjöberg

    Godegårds SK

    Damer 30

    3:39:13

  • 10

    Malin Karlsson

    Finspångs CA

    Damer Elit

    3:39:24

  • 3

    Sanna Olsson

    Kvänums IF

    Damer 30

    3:39:27

  • 67

    Fredrik Persson

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar 30

    3:39:33

  • 61

    Henrik Ifwer

    Gävle CA

    Motion Herrar 78 km

    3:39:33

  • 62

    Per-Anders Fredriksson

    Tavelsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:39:43

  • 63

    Kent Kinkaid

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    3:39:59

  • 64

    Christer Björk

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:40:06

  • 65

    Daniel Bergman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:40:20

  • 66

    Adam Samuelsson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:40:27

  • 67

    Kim Andersson

    Tibro Cykelklubb / Mustasch Cruisers

    Motion Herrar 78 km

    3:40:29

  • 68

    Karl Rydén

    Skillingaryd

    Motion Herrar 78 km

    3:40:34

  • 69

    Joel Melkersson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 78 km

    3:40:41

  • 68

    Linus Jansson

    CK Norrtälje

    Herrar 30

    3:40:49

  • 31

    Kenth Karlström

    Skövde CK

    Herrar 50

    3:40:54

  • 70

    Patrik Cedving

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:40:56

  • 71

    Mikael Strand

    Team Trek Cykelsmedjan

    Motion Herrar 78 km

    3:41:14

  • 72

    Peter Lundgren

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:23

  • 63

    Robin Ducemark

    Örebrocyklisterna

    Herrar Sport

    3:41:24

  • 73

    Jakob Johansson

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:24

  • 74

    Magnus Bengtsson

    Göteborgs SC

    Motion Herrar 78 km

    3:41:24

  • 81

    Martin Skjöldebrand

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:41:27

  • 75

    Claes Ringeby

    Mitsubishi Mtb Team

    Motion Herrar 78 km

    3:41:28

  • 76

    Gustav Sassner

    CK X

    Motion Herrar 78 km

    3:41:29

  • 77

    Niclas Lindqvist

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:30

  • 78

    Mikael Åstrand

    Åseda

    Motion Herrar 78 km

    3:41:36

  • 79

    Johan Widestrand

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:52

  • 80

    John Hillberg

    Carpe Diem

    Motion Herrar 78 km

    3:41:55

  • 81

    Jöran Rydberg

    Farsta

    Motion Herrar 78 km

    3:42:03

  • 82

    Magnus Hallonlöf

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    3:42:04

  • 83

    Mikael Nordenhem

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:42:05

  • 84

    Fredrik Andersson

    51350 MTB TEAM

    Motion Herrar 78 km

    3:42:05

  • 4

    Jenny Eneroth

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 40

    3:42:32

  • 85

    Daniel Haraldsson

    Rottne

    Motion Herrar 78 km

    3:42:38

  • 86

    Henrik Gustafsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:42:45

  • 87

    Tobias Svensson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:42:47

  • 88

    Thomas Teodorsson

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:42:54

  • 89

    Markus Von Zweigbergk

    Borgholms CK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:18

  • 64

    Mikael Hidland

    MTB Täby

    Herrar Sport

    3:43:19

  • 90

    Erik Skogsberg

    Boställsvägens MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:44:01

  • 91

    Dan Johansson

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:10

  • 4

    Hanna Näslund

    Stockholm Multisport Klubb / Sweden Mountainbike

    Damer 30

    3:44:18

  • 92

    Thomas Lindgren

    Vessigebro

    Motion Herrar 78 km

    3:44:21

  • 93

    Filip Almqvist

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    3:44:21

  • 94

    Leif Wikström

    Team Sibbemålen

    Motion Herrar 78 km

    3:44:23

  • 95

    Mattias Blomberg

    Team EVRY

    Motion Herrar 78 km

    3:44:35

  • 96

    Stefan Mennborg

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:44:35

  • 97

    Henrik Götsten

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:35

  • 98

    Henric Widen

    Boosta mat & sälj

    Motion Herrar 78 km

    3:44:36

  • 99

    Henrik Aronsson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:44:36

  • 100

    Richard Lindow

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    3:44:42

  • 101

    David Lindgren

    Tenhults SOK / Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    3:44:45

  • 102

    Håkan Josephsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:46

  • 103

    Marcus Nordh

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:47

  • 1

    Matilda Dybäck

    Team Dybäck / MIPS Brain Protection system

    Damer Sport

    3:44:54

  • 104

    Marcus Tholin

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:44:59

  • 65

    Peter Franklin

    Aktivitus SC

    Herrar Sport

    3:45:05

  • 105

    Rickard Bardh

    Pedalkraft Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:45:11

  • 106

    Tobias Ingemansson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    3:45:21

  • 82

    Iván García

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:45:25

  • 107

    Rickard Dahl

    Järfälla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:45:25

  • 108

    Claes Lood

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:45:31

  • 109

    Roberth Wigren

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    3:45:41

  • 110

    Christer Lindborg

    Falköping/Åsarp

    Motion Herrar 78 km

    3:45:45

  • 69

    Ronny Gustavsson

    Motala AIF CK

    Herrar 30

    3:45:52

  • 66

    Simon Axeland

    Borås CA

    Herrar Sport

    3:45:58

  • 32

    Jan-Anders Johansson

    Falkenbergs CK

    Herrar 50

    3:46:11

  • 111

    Joakim Svensson

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    3:46:13

  • 112

    Patrik Elf

    Falköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:46:17

  • 67

    Jonas Gefvert

    OK Tyr

    Herrar Sport

    3:46:21

  • 113

    Fredrik Lagerstedt

    Etikhus

    Motion Herrar 78 km

    3:46:24

  • 8

    Ulf Rudberg

    Hjo Velocipedklubb

    Herrar 60

    3:46:26

  • 114

    Robert Magnusson

    BUS AB

    Motion Herrar 78 km

    3:46:29

  • 8

    Simon Samuelsson

    Skövde CK

    Herrar Junior

    3:46:34

  • 68

    Max Åhman

    Team Henrikssons CK

    Herrar Sport

    3:46:42

  • 115

    Claes Klarin

    Västerås

    Motion Herrar 78 km

    3:46:56

  • 116

    Kristian Blomén

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    3:46:56

  • 117

    Kenth Lund

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    3:47:05

  • 118

    Michael Ahlquist

    Järla Orientering

    Motion Herrar 78 km

    3:47:31

  • 119

    Urban Lundberg

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    3:47:37

  • 5

    Maria Kromnow

    CK Hymer

    Damer 30

    3:47:48

  • 120

    Oskar Örmander

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:47:56

  • 5

    Ulrika Grass

    CK Lunedi

    Damer 40

    3:48:00

  • 69

    Stefan Gustafsson

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:48:01

  • 6

    Åsa Dalhielm

    Västerås CK

    Damer 40

    3:48:08

  • 121

    Fredrik Andersson

    Söderköping

    Motion Herrar 78 km

    3:48:31

  • 33

    Conny Bjurman

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 50

    3:48:32

  • 122

    Ola Lundmark

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:48:32

  • 34

    Mikael Andersson

    Karlskrona CK / Carbon8 Racing Team

    Herrar 50

    3:48:41

  • 123

    Marcus Bäckman

    CK Sportson Jönköping / Team AWESOME

    Motion Herrar 78 km

    3:48:46

  • 70

    Tommie Ewers

    Vetlanda

    Herrar Sport

    3:48:52

  • 71

    Klas Wilsson

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:49:01

  • 35

    Ronnie Pettersson

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:49:13

  • 72

    Patrick Huijskens

    Rooster Club Varberg

    Herrar Sport

    3:49:14

  • 124

    Henrik Rynning

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:49:14

  • 125

    Anton Lund

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:49:15

  • 126

    Per Hjelte

    Örebrocyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:49:20

  • 73

    Bengt-Inge Rundin

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:49:28

  • 74

    Ulf Holmberg

    CK Master

    Herrar Sport

    3:49:29

  • 127

    Chrisitan Tenggren

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:49:34

  • 36

    Martin Helin

    Borås CA

    Herrar 50

    3:49:41

  • 128

    Daniel Stjernqvist

    Elmhults SC

    Motion Herrar 78 km

    3:49:44

  • 129

    Andreas Skarland

    Lekeryd

    Motion Herrar 78 km

    3:49:47

  • 130

    Torbjörn Dahlkvist

    Tjust Bike o RC / Västervik

    Motion Herrar 78 km

    3:49:54

  • 131

    Mathias Karlsson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:07

  • 132

    Robert Knutsson

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:14

  • 133

    Christoffer Schüler

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:15

  • 134

    Emil Andersson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:50:16

  • 135

    Roger Hagberg

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    3:50:18

  • 37

    Peter Jäderfeldt

    Södertälje CK

    Herrar 50

    3:50:25

  • 136

    Henrik Kronander

    Sjömarken

    Motion Herrar 78 km

    3:50:35

  • 137

    Per Sjökvist

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:50:37

  • 138

    Lars Johansson

    OK 64

    Motion Herrar 78 km

    3:50:50

  • 139

    Jan Söder

    Cannondale

    Motion Herrar 78 km

    3:50:55

  • 140

    Joakim Petersson

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:51:04

  • 141

    Jan Vilhelmsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:11

  • 142

    Henrik Fridholm

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:51:21

  • 143

    Fredrik Sveningsson

    Grönahögs IK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:24

  • 144

    Daniel Östvall

    FK Trampen / Sandby Oilers

    Motion Herrar 78 km

    3:51:28

  • 145

    Conny Johansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:29

  • 146

    Emil Wiberg

    Wiberg

    Motion Herrar 78 km

    3:51:35

  • 147

    Hugo Andersson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:51:35

  • 148

    Sören Nilsson

    Mullsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:51:51

  • 38

    Göran Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    3:51:57

  • 149

    Charlie Turesson

    Keva Motor AB

    Motion Herrar 78 km

    3:52:04

  • 150

    Jan Bergström

    CK Lygnens Venner

    Motion Herrar 78 km

    3:52:17

  • 151

    Mårten Ärlig

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    3:52:20

  • 152

    Fredrik Munkby

    Göteborgs Stigcyklister

    Motion Herrar 78 km

    3:52:21

  • 153

    Anders Theel

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:26

  • 154

    Daniel Abrahamsson

    Fliseryd

    Motion Herrar 78 km

    3:53:00

  • 11

    Catharina Rutgersson

    Giro Cycle Club

    Damer Elit

    3:53:06

  • 155

    Gunnar Engström

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    3:53:39

  • 156

    Magnus Karlsson

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:42

  • 157

    Marcus Wårdmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:43

  • 75

    Andreas Welin

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:53:46

  • 158

    Tommy Munther

    Borlänge

    Motion Herrar 78 km

    3:53:47

  • 159

    Mathias Lind

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:54:11

  • 36

    Martin Olsson

    Borås CA / Transbaltika

    Herrar Elit

    3:54:13

  • 70

    Martin Granberg

    CK Antilopen / CK Antilopen

    Herrar 30

    3:54:21

  • 76

    Markus Sjögren

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    3:54:46

  • 9

    Anders Clason

    Falu CK

    Herrar 60

    3:54:54

  • 160

    Sven Thompson

    Aktivitus SC

    Motion Herrar 78 km

    3:54:56

  • 161

    Gunnar Hägg

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:55:03

  • 162

    Johan Möller

    Essinge Ck

    Motion Herrar 78 km

    3:55:08

  • 163

    Reine Johansson

    Ljung

    Motion Herrar 78 km

    3:55:19

  • 77

    Håkan Wallgren

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:55:39

  • 164

    Ivan Ström

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:55:41

  • 165

    Johan Lilius

    Team RBW

    Motion Herrar 78 km

    3:55:44

  • 166

    Andreas Zakrisson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:46

  • 167

    Claes Markström

    Ekhagen MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:55:46

  • 168

    Joachim Henriksson

    Falkenberg

    Motion Herrar 78 km

    3:55:47

  • 169

    Carl-Johan Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:48

  • 170

    Otto Paananen

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:52

  • 171

    Mikael Flink

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:16

  • 172

    Mattias Borsiö

    Vimmerby

    Motion Herrar 78 km

    3:56:21

  • 173

    Bosse Steinvall

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:21

  • 174

    Petter Nordholm

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    3:56:27

  • 175

    Ola Larsson

    Falkenberg

    Motion Herrar 78 km

    3:56:28

  • 78

    Peter Dahlquist

    IF Rigor / Kållered

    Herrar Sport

    3:56:29

  • 176

    Jonas Bergvall

    Västerås

    Motion Herrar 78 km

    3:56:35

  • 177

    Mikael Karlsson

    Nordic Truckcenter-DAF

    Motion Herrar 78 km

    3:56:36

  • 79

    Peter Lenestad

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:56:42

  • 2

    Ellen Henrysson

    Skövde CK / Sportson Skövde

    Damer Sport

    3:56:51

  • 80

    Torbjörn Landenberg

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:56:59

  • 178

    Per Sivertson

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    3:57:03

  • 179

    Peter Koudahl

    Koudahl Racing

    Motion Herrar 78 km

    3:57:06

  • 180

    Mats Ivarsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    3:57:18

  • 181

    Lasse Jansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:20

  • 182

    Mikael Algotsson

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:51

  • 183

    Pierre Norling

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:58:00

  • 184

    Jon Mattsson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:58:04

  • 7

    Yvonne Östman

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Damer 40

    3:58:09

  • 2

    Laura Seppänen

    IBD Cycling

    Motion Damer 78 km

    3:58:11

  • 185

    Jimmy Gustavsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:11

  • 3

    Pernilla Nilsson

    Godegårds SK

    Motion Damer 78 km

    3:58:13

  • 186

    Tommy Warin

    PK Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:58:16

  • 187

    David Moldin

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    3:58:24

  • 188

    Henrik Johansson

    Aneby

    Motion Herrar 78 km

    3:58:41

  • 83

    Love Lönnblom

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:58:45

  • 4

    Ellen Fälth

    Team Sibbemålen

    Motion Damer 78 km

    3:58:51

  • 189

    Martin Skogeryd

    Team Hessel

    Motion Herrar 78 km

    3:59:04

  • 190

    Jonas Sterner

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:01

  • 84

    Claes Hommerberg

    CK Sportson Jönköping / Team mitsubishi

    Herrar 40

    4:00:08

  • 191

    Albin Andersson

    Tvååker

    Motion Herrar 78 km

    4:00:10

  • 192

    Andreas Mörkvik

    CK Vesslan

    Motion Herrar 78 km

    4:00:16

  • 193

    Tommy Paananen

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    4:00:16

  • 194

    Magnus Persson

    Vinberg

    Motion Herrar 78 km

    4:00:19

  • 195

    Andreas Axell

    Vadstena

    Motion Herrar 78 km

    4:00:21

  • 196

    Niklas Johansson

    Vadstena

    Motion Herrar 78 km

    4:00:21

  • 5

    Anna Eriksson

    Serneke IF

    Motion Damer 78 km

    4:00:26

  • 71

    Niklas Sundin

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 30

    4:00:28

  • 6

    Linda Tufvesson

    CK X / Rosebikes

    Damer 30

    4:00:42

  • 197

    Erik Sörman

    CK Vesslan

    Motion Herrar 78 km

    4:00:43

  • 198

    Per Mattsson

    PEREM MTB Uppsala

    Motion Herrar 78 km

    4:00:50

  • 199

    Fredrik Larsson

    Borås

    Motion Herrar 78 km

    4:00:50

  • 200

    Håkan Svensson

    IK Vista

    Motion Herrar 78 km

    4:01:07

  • 201

    Jimmy Andersson

    Höganäs Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:01:08

  • 202

    Torbjörn Wallin

    IBM-klubben

    Motion Herrar 78 km

    4:01:17

  • 203

    David Nyström

    Trånghalla

    Motion Herrar 78 km

    4:01:22

  • 204

    Morgan Johansson

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    4:01:22

  • 6

    Sofia Ekdahl

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 78 km

    4:01:38

  • 37

    Kimmo Kananen

    IBD Cycling

    Herrar Elit

    4:01:51

  • 58

    Lisa Karlsson

    Linköping

    Motion Damer 41 km

    4:01:53

  • 205

    Patrik Granman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:02:20

  • 206

    Mats Uddbäck

    FK Finn

    Motion Herrar 78 km

    4:03:32

  • 207

    Johan Hansson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:03:37

  • 85

    Per Nobrant

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    4:04:10

  • 208

    Mikael Svensson

    Tived

    Motion Herrar 78 km

    4:04:12

  • 209

    Per Stenström

    MedicRehab

    Motion Herrar 78 km

    4:04:17

  • 210

    Kalle Ekstrand

    Anderstorps OK / Team Jonsbo

    Motion Herrar 78 km

    4:04:20

  • 211

    Michael Carlsson

    Växjö LGF

    Motion Herrar 78 km

    4:04:24

  • 212

    Jörgen Nilsson

    Team Fjällturen

    Motion Herrar 78 km

    4:04:27

  • 213

    Daniel Alvehed

    Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:35

  • 214

    Ken Larsson

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:38

  • 215

    Thomas Bylund

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:04:59

  • 216

    Daniel Svensson

    ÅBY

    Motion Herrar 78 km

    4:05:00

  • 217

    Patrik Ferm

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:05:09

  • 218

    Ulrik Alvarsson

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:05:10

  • 219

    Magnus Claesson

    MTB 343

    Motion Herrar 78 km

    4:06:13

  • 220

    Fernando Diogo Junior

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:06:20

  • 221

    Lars Gutlöv

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:06:45

  • 222

    Sune Svärd

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:06:45

  • 223

    Roger Wallström

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    4:06:47

  • 224

    Fredrik Hessing

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:06:54

  • 225

    Martin Wahlström

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    4:07:13

  • 226

    Tobias Gäfvert

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:07:20

  • 81

    Johan Pickl

    Kungsörs SK

    Herrar Sport

    4:07:27

  • 227

    Niclas Windahl

    Hjulsjö mtb

    Motion Herrar 78 km

    4:07:30

  • 228

    Mattias Palmqvist

    Hestra

    Motion Herrar 78 km

    4:07:31

  • 229

    Pontus Hillström

    Team Hillström

    Motion Herrar 78 km

    4:07:38

  • 10

    Börje Ekstam

    Ålems CK / Cycle-in-Cyprus

    Herrar 60

    4:08:00

  • 82

    Johan Alsin

    Borås CA / Transbaltika

    Herrar Sport

    4:08:01

  • 39

    Magnus Månsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 50

    4:08:06

  • 230

    Mikael Ramåker

    Vettlösa CK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:14

  • 231

    Christopher Österholm

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:08:17

  • 232

    Patrik Pettersson

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:08:18

  • 233

    Leif Törn

    Gislaved

    Motion Herrar 78 km

    4:08:41

  • 234

    Niklas Arenius

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    4:08:51

  • 83

    Jonas Backman

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar Sport

    4:08:52

  • 7

    Ellen Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Motion Damer 78 km

    4:08:52

  • 235

    Daniel Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Motion Herrar 78 km

    4:08:53

  • 236

    Daniel Kjell

    Nyköping

    Motion Herrar 78 km

    4:09:14

  • 237

    Ola Emanuelson

    Hallby

    Motion Herrar 78 km

    4:09:27

  • 238

    Mojje Younan

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:09:39

  • 239

    David Larsson

    Fästeredssund

    Motion Herrar 78 km

    4:09:39

  • 240

    Robin Rudholm

    51350 MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:09:39

  • 241

    Håkan Lundgren

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    4:09:56

  • 242

    Gunnar Carlsson

    AXA SC

    Motion Herrar 78 km

    4:10:00

  • 243

    Martin Svensson

    Söderköping

    Motion Herrar 78 km

    4:10:03

  • 244

    Magnus Bonnevier

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:10:06

  • 11

    Erik Lindeberg

    Gauldal SK

    Herrar 60

    4:11:04

  • 84

    Jonas Tillback

    CK Master

    Herrar Sport

    4:11:06

  • 245

    Peter Gillgard

    Hestra Equmenik Hestra/Grimsås

    Motion Herrar 78 km

    4:11:12

  • 246

    Anders Lindström

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:11:12

  • 247

    Mats Brindeland

    Tidaholms CA

    Motion Herrar 78 km

    4:11:26

  • 248

    Dick Ljungberg

    Tidaholms CA

    Motion Herrar 78 km

    4:11:26

  • 249

    Claes Arvidsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    4:11:29

  • 250

    Mikael Herling

    Rimforsa

    Motion Herrar 78 km

    4:11:44

  • 59

    Madeleine Rannerud

    Bestorp

    Motion Damer 41 km

    4:12:01

  • 251

    Kjell Thorsby

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:01

  • 252

    Patrik Andersson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:12:07

  • 253

    Johan Källberg

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:09

  • 254

    Anders Hillström

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:12:20

  • 255

    Fredrik Knutsson

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:22

  • 256

    Peter Wiberg

    PBW Bygg och Måleri

    Motion Herrar 78 km

    4:12:33

  • 257

    Gunnar Melin

    Kolmården Adventures

    Motion Herrar 78 km

    4:12:39

  • 258

    Ola Svenssohn

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:12:41

  • 259

    Kaji Löwhagen

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    4:12:41

  • 260

    John Sörman

    CK Vesslan

    Motion Herrar 78 km

    4:12:42

  • 8

    Agnetha Folke

    Eksjö CK

    Motion Damer 78 km

    4:12:44

  • 72

    Johan Korpisalo

    Anderstorps OK

    Herrar 30

    4:12:52

  • 261

    Markus Godina

    Linz

    Motion Herrar 78 km

    4:13:09

  • 262

    Åke Haraldsson

    Rottne

    Motion Herrar 78 km

    4:13:14

  • 263

    Stefan Bregmo

    Alingsås SC

    Motion Herrar 78 km

    4:13:28

  • 264

    Mattias Qvist

    Laxå

    Motion Herrar 78 km

    4:14:35

  • 265

    Patrik Qvist

    Askersund

    Motion Herrar 78 km

    4:14:37

  • 266

    Weine Gustavsson

    IK Wallgårda

    Motion Herrar 78 km

    4:14:51

  • 267

    Fredrik Karlsson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:15:27

  • 268

    Thomas Gustafsson

    Eksjö CK / Mellby IF

    Motion Herrar 78 km

    4:15:35

  • 269

    Göran Lindqvist

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:00

  • 270

    Roger Johansson

    Nybro

    Motion Herrar 78 km

    4:16:06

  • 271

    Claes Larsson

    Vettlösa CK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:12

  • 272

    Mattias Berggren

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    4:16:13

  • 273

    Martin Eves

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:16:17

  • 274

    Jonas Elmered

    Alingsås Mountainbike Challenge

    Motion Herrar 78 km

    4:16:26

  • 85

    Anton Rommedahl

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    4:16:30

  • 275

    Benny Pernius

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    4:17:06

  • 276

    Mikael Fors

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:17:54

  • 277

    Martin Skoog

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:18:05

  • 12

    Hasse Jonsson

    Skövde CK

    Herrar 60

    4:18:47

  • 278

    Mats Maurin

    BÅSTAD MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:19:25

  • 279

    Carl Josefsson

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    4:19:39

  • 9

    Rut Elfving

    Fredrikshofs IF CK

    Motion Damer 78 km

    4:20:25

  • 280

    Göran Bengtsson

    Eskilstuna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:20:29

  • 281

    Anders Käll

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:20:33

  • 86

    Daniel Pettersson

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    4:20:41

  • 282

    Mattias Nilsson Modéer

    Broby GOIF

    Motion Herrar 78 km

    4:20:56

  • 283

    Morten Sivertsen

    Herfølge

    Motion Herrar 78 km

    4:21:34

  • 284

    Johan Rapp

    Värnamo

    Motion Herrar 78 km

    4:21:53

  • 3

    Carolin Forslind

    CK Master

    Damer Sport

    4:22:29

  • 285

    Kenth Palmér

    KE-PA Racing

    Motion Herrar 78 km

    4:22:37

  • 286

    Karl-johan Folke

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:22:39

  • 7

    Josefine Lissbol

    Lima IF / Malung

    Damer 30

    4:22:47

  • 287

    Roger Anjou Johansson

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:23:30

  • 288

    Magnus Öberg

    Boxholm

    Motion Herrar 78 km

    4:24:14

  • 289

    Dan Zetterberg

    Älmhult

    Motion Herrar 78 km

    4:24:18

  • 290

    Fredrik Persson

    Älmhult

    Motion Herrar 78 km

    4:24:48

  • 291

    Björn Sigvardsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:24:58

  • 292

    Niclas Andersson

    Rödeby

    Motion Herrar 78 km

    4:25:52

  • 293

    Lars-Erik Fast

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:25:59

  • 294

    Fredrik Kaburek

    Sk boge

    Motion Herrar 78 km

    4:26:03

  • 295

    Jesper Johansson

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:26:18

  • 296

    Thomas Bredhammar

    Bredhammar Consulting

    Motion Herrar 78 km

    4:26:24

  • 297

    Fredrik Edelius

    CK Vesslan

    Motion Herrar 78 km

    4:26:29

  • 298

    Johan Börjesson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:26:35

  • 299

    Ulf Bengtsson

    Varberg

    Motion Herrar 78 km

    4:26:43

  • 300

    John Gejvall

    Enköping

    Motion Herrar 78 km

    4:26:50

  • 301

    Jimmy Wångdahl

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:28:10

  • 302

    Fredrik Hansson

    Landsbro IF skidor

    Motion Herrar 78 km

    4:28:56

  • 303

    Robert Asplund

    Asplund

    Motion Herrar 78 km

    4:29:00

  • 304

    Olli Nikku

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    4:29:37

  • 305

    Matthias Lobsien

    Lobsiens Elteknik

    Motion Herrar 78 km

    4:29:44

  • 306

    Torbjörn Lööf

    Team Merida Cykelvasan

    Motion Herrar 78 km

    4:30:00

  • 307

    Per Gåvertsson

    Tidaholms CA

    Motion Herrar 78 km

    4:30:01

  • 308

    Andreas Binnberg

    Tidaholms CA

    Motion Herrar 78 km

    4:30:02

  • 309

    Morgan Hammarström

    Timmersdala motion

    Motion Herrar 78 km

    4:30:31

  • 310

    Stefan Nordén

    Bestorp

    Motion Herrar 78 km

    4:30:33

  • 73

    Jonny Ljungberg

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    4:30:43

  • 311

    Andreas Olsson

    Lund

    Motion Herrar 78 km

    4:30:54

  • 312

    Mattias Halldin

    Team Sporthyra.se

    Motion Herrar 78 km

    4:30:56

  • 313

    Per Nielsen

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:30:58

  • 10

    Louise Ström

    Tjust Bike o RC

    Motion Damer 78 km

    4:31:54

  • 314

    Bo Dalskog

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    4:31:55

  • 315

    Håkan Sundström

    Helsingborg

    Motion Herrar 78 km

    4:32:23

  • 316

    Fredrik Nilsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    4:33:46

  • 317

    Marcus Sillberg

    AXA SC

    Motion Herrar 78 km

    4:33:58

  • 318

    Joakim Kilén

    APT

    Motion Herrar 78 km

    4:34:37

  • 319

    Anders Rimén

    Mölndal

    Motion Herrar 78 km

    4:35:47

  • 320

    Jörgen Johansson

    AXA SC / Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    4:36:58

  • 321

    Per Malm

    Värnamo CK

    Motion Herrar 78 km

    4:37:31

  • 322

    Gustav Bohlin

    Knivsta

    Motion Herrar 78 km

    4:37:50

  • 323

    Björn Karlsson

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:44:40

  • 324

    Mats Hellberg

    Älvängen

    Motion Herrar 78 km

    4:44:49

  • 325

    Kjell Eriksson

    Sanrum

    Motion Herrar 78 km

    4:44:50

  • 326

    Mattias Westman

    FMV Sport

    Motion Herrar 78 km

    4:45:03

  • 327

    Daniel Jönsson

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    4:46:05

  • 328

    Kim Pettersson

    Mitsubishi MTB team

    Motion Herrar 78 km

    4:47:04

  • 329

    Peter Jarheden

    Sturefors

    Motion Herrar 78 km

    4:47:19

  • 330

    Rickard Amrén

    OK Stigen

    Motion Herrar 78 km

    4:47:55

  • 331

    Ulf Skarp

    Varberg Inlines Speedskating Team

    Motion Herrar 78 km

    4:48:37

  • 87

    Sonny Oskarsson

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    4:48:45

  • 332

    Christian Olsson

    IF Rigor / Team Annebergs Bygg & Anläggning AB MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:48:58

  • 333

    Patrik Josephsson

    Waggeryd MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:49:04

  • 334

    Alexander Norberg

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:49:22

  • 335

    Anders Hansson

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:52:08

  • 336

    Björn Tuvestad

    Tuvestad & Thorn

    Motion Herrar 78 km

    4:52:33

  • 337

    Tobias Johansson

    Herrljunga CK

    Motion Herrar 78 km

    4:52:55

  • 338

    Thomas Sydvart

    Hisingens CK

    Motion Herrar 78 km

    4:54:06

  • 339

    Jonatan Östling

    Alvesta SOK

    Motion Herrar 78 km

    4:54:07

  • 340

    Leif Alriksson

    Växjö LGF

    Motion Herrar 78 km

    4:55:27

  • 341

    Anders Wiberg

    Russnäs

    Motion Herrar 78 km

    4:55:49

  • 342

    Adam Ekström

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:56:58

  • 343

    Anders Ekström

    Varbergs MTB / Swedish Oat fiber

    Motion Herrar 78 km

    4:56:59

  • 11

    Renée Löwhagen

    Nässjö CK

    Motion Damer 78 km

    4:58:10

  • 344

    Peter Karlsson

    X

    Motion Herrar 78 km

    5:02:00

  • 12

    Petra Korall

    Motala AIF CK

    Motion Damer 78 km

    5:04:20

  • 345

    Fredrik Lindwall

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    5:04:42

  • 346

    Bo Nix

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    5:06:48

  • 347

    Jimmy Karlsson

    Kockums Maskin

    Motion Herrar 78 km

    5:10:06

  • 348

    Daniel Berggren

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    5:17:01

  • 349

    Torbjörn Sjölander

    AXA SC / Bockad Fullproppad Gåbbe

    Motion Herrar 78 km

    5:18:58

  • 13

    Maria Edmundsson

    Maxprestation Sportclub

    Motion Damer 78 km

    5:19:51

  • 350

    Nicklas Broström

    Jönköping OK

    Motion Herrar 78 km

    5:32:29

  • Sara Öberg

    Serneke Allebike CK

    Damer Elit

    DNF

  • Gustav Heurlin

    CK X / Trelleborg

    Herrar 30

    DNF

  • Jocke Bernström

    Motala AIF CK / Vättern Bike Games

    Herrar 30

    DNF

  • Niklas Lundin

    Eksjö CK

    Herrar 30

    DNF

  • Robert Dahl

    Maxprestation Sports Club

    Herrar 30

    DNF

  • Fredrik Hagström

    CK Ceres

    Herrar 30

    DNF

  • Mattias Lindberg

    Länna Sport CK

    Herrar 30

    DNF

  • Jeffrey Stokes

    CK X

    Herrar 40

    DNF

  • Magnus Alexandersson

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 40

    DNF

  • Thor Kruse Eén

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    DNF

  • Joakim Bolteus

    Cykelklubben Sundet

    Herrar 40

    DNF

  • Christopher Anjevik

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    DNF

  • Ola Knutsson

    CK Bure

    Herrar 40

    DNF

  • Ola Nilsson

    Motala AIF CK

    Herrar 50

    DNF

  • Anders Fredriksson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    DNF

  • Oscar Jacobsson

    Team Henrikssons CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Gustav Höög

    Team Coop

    Herrar Elit

    DNF

  • Johan Wallström

    Alingsås SC

    Herrar Elit

    DNF

  • Daniel Brengdahl

    CK Hymer

    Herrar Elit

    DNF

  • Fredrik Berg

    Almby IK / Team Bergslagsloppet

    Herrar Elit

    DNF

  • Johan Hellman

    Swesports CK / Team Swesports

    Herrar Elit

    DNF

  • Jonathan Wallin

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNF

  • Michael Stjernquist

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Elit

    DNF

  • Emil Krona

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Carl Jarnhagen

    Serneke Allebike CK / Team Serneke Allebike

    Herrar Junior

    DNF

  • Olof Abrahamsson

    CK Master / Art-V Cycling Club

    Herrar Junior

    DNF

  • Stefan Axelsson

    Skruvstads Idrottsklubb

    Herrar Sport

    DNF

  • Fredrik Arbin

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Carl Andén

    Uddevalla CK

    Herrar Sport

    DNF

  • André Lisspers

    Perbellum SS

    Herrar Sport

    DNF

  • Anders Hedlund

    Karlskrona CK

    Herrar Sport

    DNF

  • Mattias Trofast

    CK Sportson Jönköping

    Herrar Sport

    DNF

  • Sara Dybäck

    Team Dybäck/ MIPS brain protection system

    Motion Damer 41 km

    DNF

  • Niclas Abrahamsson

    Gränna

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Emma Palmer

    Taberg

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Emma Svensson

    Skillingaryd

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Marie Petersson

    Kalmar RC

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • NicklasI Antonsson

    Nässjö

    Motion Herrar 21 km

    DNF

  • David Nors

    Bobmek

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Johan Nilsson

    Krokarps cykelklubb

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Erik Karlsson

    Ljusfallshammar

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Stefan Kollberg

    Eksjö CK / Eksjö CK/SOK

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Henry Ivarsson

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Daniel Willenhed

    X

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Erik Målqvist

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Wergeland

    Löddeköpinge

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Richard Lindahl

    Trångsund

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Clas Carlsson

    Deutsche Windtechnik

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Fredrik Wernborg

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Niklas Gustafsson

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Wiberg

    Seroven

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Niklas Wallanger

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Anders Franklund

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Fredrik Karlsson

    Team Rubank Racing

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Aron Blomqvist

    Lerums CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Hans Lind

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Oredsson

    Ahlsell

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Torgny Pettersson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Andreas Råvik

    Vaggeryd

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Mattias Bornvall

    BMTBK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Mikael Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Gabriel Estehag

    Nässjö CK

    Pojkar 15-16 41km

    DNF

  • Anna Eriksmo

    CK Ringen / Fribergs/Merida

    Damer 30

    DNS

  • Sofia Ödeen

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 30

    DNS

  • Marie Sjödén

    Varbergs MTB

    Damer 40

    DNS

  • Nellie Larsson

    CK X / Team Lapierre Sweden

    Damer Elit

    DNS

  • Tina Carlson Ingdahl

    IK Trasten

    Damer Sport

    DNS

  • Per Flack

    CK Kultur

    Herrar 30

    DNS

  • Nicklas Johansson

    Cykelklubben Sundet

    Herrar 30

    DNS

  • Marius Bekkevold

    Halden CK

    Herrar 30

    DNS

  • Craig Gerber

    Team Squirt Sweden

    Herrar 40

    DNS

  • Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    DNS

  • Jim Fransson

    Skövde CK

    Herrar 40

    DNS

  • Mattias Blomqvist

    CK Norrtälje

    Herrar 40

    DNS

  • Stefan Holmgren

    CK Bure

    Herrar 40

    DNS

  • Michael Johansson

    Strömstad CK / WED/RLS

    Herrar 50

    DNS

  • Torbjörn Svantesson

    CK Ceres

    Herrar 50

    DNS

  • Thomas Sjögren

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    DNS

  • Kristian Norrby

    Ålems CK

    Herrar 50

    DNS

  • Matthias Wengelin

    Örebrocyklisterna / Örebrocyklisterna

    Herrar Elit

    DNS

  • Isak Nordin

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNS

  • Sebastian Olsson

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    DNS

  • Jimmy Bodin

    Värnamo CK / Boddan Cycling Project

    Herrar Elit

    DNS

  • David Hultström

    Skövde CK / Team Sportson

    Herrar Elit

    DNS

  • Michael Andersson

    Enköpings CK

    Herrar Elit

    DNS

  • Jesper Fält

    Föreningen Cykloteket RT

    Herrar Elit

    DNS

  • Eric Gunnarsson

    OK Tyr

    Herrar Junior

    DNS

  • Axel Höglund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Junior

    DNS

  • Joakim Nordin

    CK Uven

    Herrar Sport

    DNS

  • Marcus Daniel Bäckman

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    DNS

  • Tedd Levin

    Mullsjö

    Herrar Sport

    DNS

  • Björn Berglund

    Mariestadcyklisten

    Herrar Sport

    DNS

  • Marcus Ingvarsson

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    DNS

  • Eva-Karin Dahlberg

    Hultsfreds Löparklubb

    Motion Damer 21 km

    DNS

  • Maria Bälter

    Storebro

    Motion Damer 21 km

    DNS

  • Anna Melin Lefring

    MTB Täby

    Motion Damer 78 km

    DNS

  • Emil Karlsson

    Nässjö

    Motion Herrar 21 km

    DNS

  • Mattias Arnesson

    Lund

    Motion Herrar 21 km

    DNS

  • Joakim Creutz

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Karl Petersson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Emil Hall

    Sya

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Emil Wedenhjelm

    Golvteam

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Johan Samuelsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Christoffer Olsson

    Muddtropers

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Lars Asklund

    Strömsholmens Endurocyklister

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Viktor Karlsson

    KPV

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Per Alvarsson

    Växjö stig cyklister

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Ola Sjö

    Braås

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Mikael Opdal

    Team EVRY

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Tomas Lantz

    Jordbro

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Mattias Schmidt

    Högaborgs atleter

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Jakob Nygårds

    IFK Österbymo

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Eric Jonsson

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Gustav Ström

    Team

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Tobias Engström

    Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Tomas Norling

    CK Natén Säter

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Håkan Sandberg

    Tullinge SK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Magnus Blom

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mathias Hugo

    Virserum

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Daniel Petersson

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Paan Hermansson

    CK X

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mattias Qvarnström

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Per Hessel

    OK Skogsvargarna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Torbjörn Jansson

    Hasses Gubbar, Garphyttan

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Patrik Krögli

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Kristian Adolfsson

    Borås

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Joakim Claesson

    Axa SC

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Anton Geijersson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Tomas Johansson

    KålleredoSK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Ludvig Lind

    Uddevalla CK

    Motion Pojkar 21 km

    DNS

  • Adam Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Linus Wernid

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Philip Sjöstrand

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Carl Wernlid

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Alex Carlsson

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Erik Nyréus

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS

  • Max Hermansson

    Värnamo CK

    Pojkar 10-12 21km

    DNS