Resultatlistor 2018

  • 1

    Hugo Sandin

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14 21km

    0:49:38

  • 2

    Edvin Elofsson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:53:34

  • 3

    Sebastian Pettersson

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14 21km

    0:53:35

  • 4

    Oliver Vesterlund

    CK Antilopen

    Pojkar 13-14 21km

    0:53:55

  • 5

    Carl Enhörning

    Almby IK

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:44

  • 6

    Jonathan Kindahl

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14 21km

    0:54:48

  • 1

    Tuva Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 15-16 21km

    0:55:08

  • 1

    Nils Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:10

  • 7

    Rasmus Lindén

    CK Master

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:34

  • 2

    Ida Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 15-16 21km

    0:55:46

  • 2

    Albin Sandin

    IK Hakarpspojkarna / Bankeryd

    Pojkar 10-12 21km

    0:56:24

  • 1

    Noel Olsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Pojkar 21 km

    0:56:26

  • 9

    Isac Wiberg

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:56:29

  • 10

    Axel Kans

    Föreningen Wexiö Velo

    Pojkar 13-14 21km

    0:56:30

  • 3

    Felicia Andersson

    CK Master / Team lapierre sweden

    Flickor 15-16 21km

    0:56:36

  • 3

    Oskar Edberg

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    0:57:21

  • 11

    Casper Lövgren

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:24

  • 4

    Noah Hillenborg

    IK Hakarpspojkarna / Huskvarna

    Pojkar 10-12 21km

    0:57:29

  • 1

    Jörgen Jonsson

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    0:57:45

  • 12

    Linus Törnström

    Borås CA

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:53

  • 1

    Alva Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Flickor 13-14 21km

    0:57:57

  • 13

    Noah Uveborn

    Tjust Bike o RC

    Pojkar 13-14 21km

    0:58:21

  • 5

    Kevin Du Rietz

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    0:59:23

  • 6

    Joel Hoflund Martinson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 10-12 21km

    0:59:35

  • 2

    Linnea Bråhn

    IK Hakarpspojkarna / JÖNKÖPING

    Flickor 13-14 21km

    0:59:47

  • 14

    Denny Nilsson

    Hässleholms CK / Finja

    Pojkar 13-14 21km

    1:00:24

  • 2

    William Berg

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:00:55

  • 15

    Emil Kumpula

    Kungsörs SK / Team Hallstahammar

    Pojkar 13-14 21km

    1:00:58

  • 7

    Wille Kraft Hernegård

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:01:30

  • 3

    Oscar Svensson

    Landsbro

    Motion Pojkar 21 km

    1:02:18

  • 8

    Elias Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Pojkar 10-12 21km

    1:02:19

  • 16

    Erik Hogenfält

    Ringmurens CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:02:24

  • 3

    Wilma Erlandsson

    Eksjö CK

    Flickor 13-14 21km

    1:03:03

  • 9

    Filip Magnusson

    Anderstorps OK / Team Jonsbo

    Pojkar 10-12 21km

    1:03:19

  • 17

    Erik Andersson

    Skövde CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:03:21

  • 2

    Christian Lockström

    Silverdalen

    Motion Herrar 21 km

    1:04:31

  • 4

    Isak Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:04:32

  • 10

    Simon Elg

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:04:46

  • 11

    Ville Jutterdal

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:04:48

  • 1

    Sara Andersson

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:05:17

  • 1

    Saga Jones

    Mora CK / Mora CK

    Flickor 10-12 21km

    1:05:42

  • 12

    Isak Sävenlund

    Borås CA

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:00

  • 4

    Per Christensson

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:06:17

  • 6

    Edvin Wiberg

    Vetlanda

    Motion Pojkar 21 km

    1:06:21

  • 13

    Albin Minfors

    IK Trasten

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:22

  • 5

    Claes Blomander

    Hjältevad

    Motion Herrar 21 km

    1:06:44

  • 2

    Lovis Minfors

    IK Trasten

    Flickor 10-12 21km

    1:06:58

  • 14

    Terje Jones

    Mora CK / Mora

    Pojkar 10-12 21km

    1:08:09

  • 7

    Emil Ohlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:08:32

  • 4

    Olivia Rutkvist

    CK Natén Säter

    Flickor 15-16 21km

    1:08:40

  • 3

    Tilde Elofsson

    Mjölby CK

    Flickor 10-12 21km

    1:08:46

  • 1

    Elina Forsberg

    Aneby

    Motion Damer 21 km

    1:08:48

  • 7

    Erik Lernedal

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:09:38

  • 15

    Olle Brandt

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:10:28

  • 8

    Joakim Bergfors

    Göteborgenergis IF

    Motion Herrar 21 km

    1:11:15

  • 8

    Jack Tudt

    Varbergs MTB / Warbergs Paintball

    Motion Pojkar 21 km

    1:11:28

  • 4

    Ella Mårtensson

    Borås CA

    Flickor 10-12 21km

    1:11:35

  • 2

    Jenny Mårtensson

    Borås CA

    Motion Damer 21 km

    1:11:36

  • 16

    Isak Rosenlöf

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:11:43

  • 17

    Adam Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:11:46

  • 5

    Tuva Carlsson

    Mjölby CK

    Flickor 10-12 21km

    1:11:47

  • 18

    Algot Idelind

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:11:48

  • 3

    Sanna Kullman

    Hässleholms CK

    Motion Damer 21 km

    1:13:24

  • 9

    Malte Hjälmdahl

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:13:59

  • 18

    Hugo Holmberg

    Eksjö

    Pojkar 13-14 21km

    1:14:17

  • 9

    Magnus Tellt

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:14:20

  • 19

    Otto Nyholm

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:14:31

  • 4

    Anette Olsson

    Tullinge SK

    Motion Damer 21 km

    1:14:41

  • 5

    Maria Kumpula

    Kungsörs SK / Team Hallstahammar

    Motion Damer 21 km

    1:15:50

  • 6

    Eleonor Björnhag

    Eksjö CK / EKSJÖ

    Motion Damer 21 km

    1:16:36

  • 11

    Mats Karlsson

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:16:42

  • 12

    Stefan Pantzare

    Borås CA

    Motion Herrar 21 km

    1:17:08

  • 11

    Victor Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:17:50

  • 7

    Pia Olsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Damer 21 km

    1:18:34

  • 8

    Carina Blomander

    BRUZAHOLM

    Motion Damer 21 km

    1:19:03

  • 13

    Tommy Klaar

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:19:09

  • 9

    Sofie Svensson

    IK Vista

    Motion Damer 21 km

    1:20:34

  • 12

    Theo Johansson

    Lammhult Cyklisterna / Växjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:35

  • 13

    Måns Junerud

    Anderstorps OK / Team Junerud

    Motion Pojkar 21 km

    1:21:48

  • 14

    Martin Mimer

    Linghem

    Motion Herrar 21 km

    1:22:16

  • 10

    Jessica Forsgard

    Linghem

    Motion Damer 21 km

    1:22:18

  • 14

    Emil Stensson

    Växjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:23:47

  • 15

    Johannes Fager

    Växjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:23:48

  • 1

    Viktor Lindqvist

    Kolmårdens MTB

    Pojkar 15-16 41km

    1:25:25

  • 11

    Monica Nielsen

    Skövde CK / Skövde

    Motion Damer 21 km

    1:26:04

  • 12

    Evelina Svensson

    -

    Motion Damer 21 km

    1:26:07

  • 16

    Eric Andersson

    Vetlanda

    Motion Pojkar 21 km

    1:26:58

  • 17

    Simon Borsved

    Bor

    Motion Pojkar 21 km

    1:29:08

  • 14

    Helena Stensson

    Växjö

    Motion Damer 21 km

    1:29:11

  • 18

    William Mild

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:29:37

  • 15

    Lennart Schönning

    Järfälla

    Motion Herrar 21 km

    1:29:57

  • 22

    Gustav Enhörning

    Almby IK

    Pojkar 10-12 21km

    1:30:03

  • 2

    Casper Johansson

    Varbergs MTB / Team crescent Varberg

    Pojkar 15-16 41km

    1:30:10

  • 16

    Stig Andersson

    Frölunda Indians

    Motion Herrar 21 km

    1:30:12

  • 2

    Ina Uhlin

    Mälarhöjden

    Motion Flickor 21 km

    1:30:45

  • 15

    Jennicka Berglind-Uhlin

    Mälarhöjden

    Motion Damer 21 km

    1:30:46

  • 16

    Maria Johansson

    Lammhult Cyklisterna / Växjö

    Motion Damer 21 km

    1:31:51

  • 17

    Elin Johansson

    Lammhult Cyklisterna / Växjö

    Motion Damer 21 km

    1:31:52

  • 3

    Hugo Lennartsson

    Mariestadcyklisten / Team 30K

    Pojkar 15-16 41km

    1:32:38

  • 4

    Filip Ström

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:34:30

  • 18

    Sofia Jones

    JoBeCon

    Motion Damer 21 km

    1:34:32

  • 17

    Olof Möllerström

    Helsingborg

    Motion Herrar 21 km

    1:34:42

  • 1

    Lars Lennartsson

    Mariestadcyklisten

    Motion Herrar 41 km

    1:35:58

  • 19

    Fanny Johansson

    Borås

    Motion Damer 21 km

    1:37:36

  • 5

    Hugo Hassellund

    IK Trasten

    Pojkar 15-16 41km

    1:37:38

  • 23

    Valter Axeland

    Borås CA

    Pojkar 10-12 21km

    1:38:03

  • 2

    Andreas Johansson

    Kolmårdens MTB / Norrköping

    Motion Herrar 41 km

    1:38:11

  • 3

    Magnus Månsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 41 km

    1:38:18

  • 20

    Karin Pettersson

    CK Master

    Motion Damer 21 km

    1:38:30

  • 6

    William Lewis

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:38:53

  • 7

    Teodor Lundborg

    Hjo Velocipedklubb

    Pojkar 15-16 41km

    1:38:54

  • 4

    Erik Uhlin

    MSL MSL

    Motion Herrar 41 km

    1:39:14

  • 5

    Anders Uhlin

    MSL MSL

    Motion Herrar 41 km

    1:39:19

  • 7

    Magnus Sandberg

    Sportson CK / Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:39:30

  • 8

    Magnus Winblad

    Knivsta CK

    Motion Herrar 41 km

    1:39:43

  • 9

    Ola Carlström

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    1:40:03

  • 21

    Isabella Tudt

    Varbergs MTB / Warbergs Paintball

    Motion Damer 21 km

    1:40:26

  • 22

    Carina Forsberg Tudt

    Varbergs MTB / Warbergs Paintball

    Motion Damer 21 km

    1:40:27

  • 4

    Alicia Gustavsson

    Eksjö CK

    Motion Flickor 21 km

    1:40:37

  • 23

    Ida Persson

    Eksjö CK

    Motion Damer 21 km

    1:40:38

  • 24

    Elin Frick

    Trollhättans SOK

    Motion Damer 21 km

    1:41:42

  • 10

    Johan Nilsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:41:47

  • 11

    Tony Eriksson

    Tonyz PR Look

    Motion Herrar 41 km

    1:42:11

  • 9

    Elias Lindén

    CK Master

    Pojkar 15-16 41km

    1:42:14

  • 12

    Jörgen Wallström

    Eskilstuna CK

    Motion Herrar 41 km

    1:42:39

  • 14

    Björn Eklund

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:43:08

  • 15

    Erik Axene

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:43:28

  • 18

    Alexander Tolvtin

    Ljungbyholm

    Motion Herrar 21 km

    1:43:35

  • 10

    Axel Sävenlund

    Borås CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:43:47

  • 17

    Lars Carlgren

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:43:48

  • 18

    Fredrik Wallberg

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:45:14

  • 16

    Ludvig Carlsson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:16

  • 20

    Viktor Park

    Team CYKLAMERA

    Motion Herrar 41 km

    1:46:21

  • 1

    Marie Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    1:46:29

  • 11

    Jesper Nyman

    Skövde CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:46:32

  • 12

    Isak Tillback

    CK Master / Olofstorp

    Pojkar 15-16 41km

    1:46:35

  • 19

    Stefan Silvander Ahlrik

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:47:06

  • 25

    Therese Silvander Ahlrik

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Damer 21 km

    1:47:08

  • 23

    Thomas Hempel

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:11

  • 22

    Jonas Bergvall

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:47:15

  • 24

    Martin Svensson

    Klågerup

    Motion Herrar 41 km

    1:47:44

  • 19

    Robert Carlsson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    1:48:18

  • 29

    Martin Svensson

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 41 km

    1:48:29

  • 33

    Björn Torstensson

    Falkenberg

    Motion Herrar 41 km

    1:49:18

  • 32

    Tommy Skagert

    Umara SC

    Motion Herrar 41 km

    1:49:23

  • 34

    Robert Karlsson

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    1:49:43

  • 21

    Claes Miilus-Larsen

    MTB Täby

    Motion Herrar 41 km

    1:50:05

  • 36

    Leif DuRietz

    OK64 Torpa MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:50:20

  • 13

    Hampus Wennebro

    Kvänums IF

    Pojkar 15-16 41km

    1:50:31

  • 38

    Stefan Bodin

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:33

  • 40

    Joakim Creutz

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:40

  • 25

    Fredrik Petersson

    JÖNKÖPING

    Motion Herrar 41 km

    1:50:44

  • 41

    Tobias Hammarström

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:50:47

  • 2

    Petra Kjellberg

    Falkenberg

    Motion Damer 41 km

    1:51:02

  • 26

    Christian Svensson

    Lammhult Cyklisterna / Hovmantorp

    Motion Herrar 41 km

    1:51:03

  • 20

    Tomas Titus

    Daddy's Awsome

    Motion Herrar 21 km

    1:51:26

  • 30

    Eric Hedström

    Borås

    Motion Herrar 41 km

    1:51:37

  • 28

    Sören Nilsson

    Mullsjö

    Motion Herrar 41 km

    1:51:49

  • 31

    Lukas Lapinski

    Athletic Club Salt Lake

    Motion Herrar 41 km

    1:52:28

  • 55

    Dennis Solander

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:52:47

  • 58

    Benny Sjåstad

    Hjorten CC

    Motion Herrar 41 km

    1:52:51

  • 59

    Kjell Holgersson

    OK 64 TORPA MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:53:11

  • 35

    Anders Norberg

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:53:13

  • 39

    Martin Gustafsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:53:53

  • 42

    Peter Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:53:59

  • 37

    Nicky Short

    Ålems CK / Cycle-in-Cyprus

    Motion Herrar 41 km

    1:54:21

  • 26

    Monika Paske

    Södertälje

    Motion Damer 21 km

    1:54:24

  • 44

    Michael Lindh

    Vadstena cykel

    Motion Herrar 41 km

    1:54:26

  • 5

    Lina Sandström

    Team CYKLAMERA/Gnosjö

    Motion Damer 41 km

    1:54:33

  • 43

    Robert Svensson

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:54:42

  • 46

    Stephan Näsberg

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    1:55:49

  • 48

    Tobias Neuberg

    Bankeryd

    Motion Herrar 41 km

    1:55:51

  • 50

    Kalle Rydén

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    1:55:57

  • 45

    Pär Gyllengren

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:56:04

  • 54

    Lars-johan Lundell

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:05

  • 49

    Richard Fagerlund

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:56:06

  • 52

    Henning Jonsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:56:11

  • 51

    Victor Wållgren

    Taberg

    Motion Herrar 41 km

    1:56:12

  • 60

    Ragnar Rosenqvist

    Hälsans VC

    Motion Herrar 41 km

    1:56:15

  • 47

    John Öberg

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:16

  • 3

    Elin Hellgren

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    1:56:21

  • 56

    Johan Hedström

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 41 km

    1:56:33

  • 61

    Patrik Lundin

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:37

  • 57

    Marcus Carlsson

    Borås

    Motion Herrar 41 km

    1:56:58

  • 53

    Stefan Andersson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    1:57:01

  • 77

    Tommy Andersson

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 41 km

    1:57:32

  • 65

    Lars Andersson

    Bodafors

    Motion Herrar 41 km

    1:57:34

  • 63

    Linus Hillström

    CK Norrtälje

    Motion Herrar 41 km

    1:57:39

  • 62

    Svenne Bälter

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    1:57:54

  • 66

    Benny Fransson

    Finspångs CA

    Motion Herrar 41 km

    1:57:56

  • 67

    Anders Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:58:02

  • 85

    Fernando Diogo Junior

    Östercykel

    Motion Herrar 41 km

    1:59:19

  • 68

    Philip Stenborg

    Älvängen

    Motion Herrar 41 km

    1:59:21

  • 69

    Magnus Hillström

    CK Norrtälje

    Motion Herrar 41 km

    1:59:22

  • 70

    Patrik Granman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:59:45

  • 72

    Martin Åkerholm

    Lidingö

    Motion Herrar 41 km

    1:59:49

  • 74

    Håkan Svensson

    IK Vista

    Motion Herrar 41 km

    1:59:52

  • 71

    August Strid

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    1:59:53

  • 73

    Erik Andersson

    Donkeys Triathlon

    Motion Herrar 41 km

    2:00:08

  • 7

    Lisa Behm Stener

    Landskrona

    Motion Damer 41 km

    2:00:23

  • 6

    Ingela Håkansson

    Norrköping

    Motion Damer 41 km

    2:00:25

  • 76

    Stefan Olsson

    Ålems CK / Mönsterås

    Motion Herrar 41 km

    2:00:29

  • 78

    Peter Schweidenbach

    MTB Täby

    Motion Herrar 41 km

    2:01:03

  • 79

    Emil Caesar

    Lishult

    Motion Herrar 41 km

    2:01:07

  • 81

    Erik Abrahamsson

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    2:01:34

  • 75

    Frank Östhed

    Mullsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:01:41

  • 80

    Henrik Johansson

    Vadstena cykel

    Motion Herrar 41 km

    2:01:42

  • 84

    Per Björklund

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    2:02:06

  • 82

    David Hagström

    Borås CA

    Motion Herrar 41 km

    2:02:17

  • 8

    Katrin Lichan

    2radhenke

    Motion Damer 41 km

    2:02:20

  • 83

    Christer Dacke

    Strömsholmens endurocyklister

    Motion Herrar 41 km

    2:02:43

  • 86

    Andreas Elmqvist

    Tenhults mtb

    Motion Herrar 41 km

    2:02:44

  • 11

    Lenore Kannius

    Hässleholms CK

    Motion Damer 41 km

    2:03:13

  • 88

    Erik Ljungström

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:03:15

  • 10

    Emma Ekström

    Sävsjö

    Motion Damer 41 km

    2:03:23

  • 9

    Josefin Axeland

    Borås CA

    Motion Damer 41 km

    2:03:24

  • 19

    Elias Wennerberg

    Växjö

    Motion Pojkar 21 km

    2:03:35

  • 89

    Stellan Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:39

  • 87

    Simon Karlsson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:03:40

  • 90

    Benny Ewers

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:03:43

  • 27

    Anna Wennerber

    Cykelklubben Wheels of Carlshamn

    Motion Damer 21 km

    2:03:49

  • 92

    Mikael Petersson

    Jönöping

    Motion Herrar 41 km

    2:04:33

  • 91

    Peter Svärd

    Gränna

    Motion Herrar 41 km

    2:04:42

  • 93

    Fredrik Abelsson

    Landsbro IF

    Motion Herrar 41 km

    2:04:52

  • 95

    Tony Velin

    Tenhult

    Motion Herrar 41 km

    2:05:06

  • 94

    Tony Gustavsson

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:05:32

  • 12

    Caroline Andersson

    Vetlanda

    Motion Damer 41 km

    2:05:33

  • 96

    Joacim Pettersson

    IK Hakarpspojkarna / Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:05:59

  • 115

    Micael Johnsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:00

  • 99

    Per Malm

    Värnamo CK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:01

  • 13

    Lotta Lundstedt

    Vadstena cykel

    Motion Damer 41 km

    2:06:05

  • 97

    Thomas Svensk

    Mjölby CK / Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:06:23

  • 100

    Magnus Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:06:28

  • 98

    Marcus Engblom

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:06:30

  • 104

    Henrik Sjöberg

    SOK Knallen

    Motion Herrar 41 km

    2:07:06

  • 103

    Robin Askman

    Ronneby

    Motion Herrar 41 km

    2:07:22

  • 102

    Dennis Hjalmarsson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:07:24

  • 14

    Karin Ingemansson

    Tajts MTB

    Motion Damer 41 km

    2:07:35

  • 101

    Robert Holmberg

    Team Prippebo

    Motion Herrar 41 km

    2:07:38

  • 106

    Ingwald Björklund

    LAMMÅSA

    Motion Herrar 41 km

    2:07:42

  • 15

    Charlotta Nilsson Skarin

    IK Trasten

    Motion Damer 41 km

    2:07:48

  • 105

    Simon Karlsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:07:58

  • 107

    Nicklas Lindorsson

    OK64 Torpa

    Motion Herrar 41 km

    2:08:06

  • 108

    Thomas Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:51

  • 24

    Sandra Enarsson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:09:05

  • 109

    Mikael Lundborg

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 41 km

    2:09:06

  • 114

    Christopher Dahlberg

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:09:11

  • 23

    Jennie Tjulander

    Serneke IF

    Motion Damer 41 km

    2:09:17

  • 111

    Jim Bengtsson

    Anneberg

    Motion Herrar 41 km

    2:09:25

  • 112

    Martin Johansson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:09:27

  • 110

    Ola Törnström

    Borås CA

    Motion Herrar 41 km

    2:09:35

  • 18

    Hanna Nordenhem

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:09:38

  • 120

    Samuel Ideskog

    Månsarp

    Motion Herrar 41 km

    2:10:21

  • 119

    Andreas Caesar

    Hovmantorp

    Motion Herrar 41 km

    2:10:23

  • 19

    Petra Minfors

    IK Trasten / Kinna

    Motion Damer 41 km

    2:10:24

  • 113

    Daniel Jönsson

    Tenhult MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:10:26

  • 116

    Lars Asklund

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:10:27

  • 16

    Maria Hoff Olsson

    Frosta Multisport

    Motion Damer 41 km

    2:10:28

  • 17

    Alva Frick

    Trollhättans SOK

    Motion Damer 41 km

    2:10:32

  • 125

    Erik Stillemark

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:35

  • 117

    Ulf Claesén

    Gränna

    Motion Herrar 41 km

    2:10:39

  • 118

    Djamel Zeghachov

    SKARPNÄCK

    Motion Herrar 41 km

    2:10:54

  • 130

    Tobias Annér

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:11:16

  • 121

    Simon Gustavsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:11:26

  • 20

    Madlene Johansson

    Wheels of carlshamn

    Motion Damer 41 km

    2:11:31

  • 124

    Per Johansson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:11:43

  • 123

    Emil Larsson Zeghachov

    Stadium IF

    Motion Herrar 41 km

    2:11:51

  • 126

    Tomas Lööf

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    2:11:52

  • 127

    Fredrik Lind

    Vadstena cykel

    Motion Herrar 41 km

    2:11:53

  • 132

    Anders Tuvesson

    Hultsfreds LK

    Motion Herrar 41 km

    2:11:59

  • 133

    Stefan Mäkk

    IF Hallby SOK / Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:12:30

  • 22

    Ulrika Svensson

    Hörby CK

    Motion Damer 41 km

    2:12:32

  • 139

    Melker Eriksson

    MTB 343

    Motion Herrar 41 km

    2:12:34

  • 137

    Tobias Gustafsson Gren

    -

    Motion Herrar 41 km

    2:12:35

  • 27

    Carolina Johansson

    Motala AIF CK

    Motion Damer 41 km

    2:12:44

  • 131

    Jimmie Nilsson

    Mörrum

    Motion Herrar 41 km

    2:12:45

  • 128

    Robert Kristiansson

    Viasandh Ab

    Motion Herrar 41 km

    2:12:47

  • 129

    Kristian Jansson

    Team Norrvalla

    Motion Herrar 41 km

    2:12:53

  • 25

    Tina Gusténius

    Äspereds IF / Äspered

    Motion Damer 41 km

    2:12:55

  • 135

    Patrik Ljungkvist

    AB jajamensan

    Motion Herrar 41 km

    2:12:56

  • 134

    Ingemar Ottosson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:13:01

  • 138

    Johan Elfström

    Hult

    Motion Herrar 41 km

    2:13:03

  • 140

    Aron Jönnervik

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:13:19

  • 136

    Henrik Karlsson

    Ahlsell

    Motion Herrar 41 km

    2:13:22

  • 26

    Ann-Christin Holmberg

    Team Prippebo

    Motion Damer 41 km

    2:13:55

  • 142

    Emil Thorstensson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:13:57

  • 141

    Anders Landberg

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    2:14:22

  • 143

    Tobias Karlemi

    Simson

    Motion Herrar 41 km

    2:15:08

  • 144

    Robin Hammargren

    SVANEHOLM

    Motion Herrar 41 km

    2:15:25

  • 28

    Kristin Karlemi

    Simson

    Motion Damer 41 km

    2:15:36

  • 29

    Maria Back

    Varbergs MTB / Varberg

    Motion Damer 41 km

    2:15:56

  • 146

    Robert Borsved

    Bor

    Motion Herrar 41 km

    2:16:02

  • 154

    Per Röberg

    Fjäderskruden

    Motion Herrar 41 km

    2:16:21

  • 31

    Linnéa Andersson

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 41 km

    2:16:22

  • 147

    Kjell Johansson

    Ahlsell

    Motion Herrar 41 km

    2:16:23

  • 148

    Stefan Olsson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 41 km

    2:16:28

  • 151

    Robin Lundell

    Tajts MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:16:42

  • 149

    Alexander Hägg

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:16:45

  • 30

    Carina Andersson

    Finspångs CA

    Motion Damer 41 km

    2:16:50

  • 32

    Monica Gustafsson

    Fritsla vinteridrottsklubb/cykel

    Motion Damer 41 km

    2:16:52

  • 155

    Rikard Samuelsson

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    2:17:01

  • 150

    Dag Nilsson

    Team Family IF / Team Family IF

    Motion Herrar 41 km

    2:17:04

  • 152

    Tomas Ramevik

    Ödeshög

    Motion Herrar 41 km

    2:17:07

  • 157

    Andreas Kristiansson

    Viasandh Ab

    Motion Herrar 41 km

    2:17:57

  • 158

    Manuel Ährenstråle

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:18:01

  • 161

    Johan Rapp

    Värnamo

    Motion Herrar 41 km

    2:18:09

  • 162

    Claes Arvidsson

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    2:18:15

  • 159

    Svante Andren

    Tibro OK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:16

  • 34

    Erica Kindahl

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:18:17

  • 160

    Johan Kindahl

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:18

  • 33

    Emelie Hammarström

    IFK Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:18:22

  • 164

    Jan-Åke Dahlberg

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:18:53

  • 169

    Peter Ljungberg

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    2:19:00

  • 168

    Jan-Olof Bengtsson

    Ringhals IF

    Motion Herrar 41 km

    2:19:12

  • 163

    Håkan Johansson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    2:19:14

  • 166

    Börje Ekstam

    Ålems CK / Cycle-in-Cyprus

    Motion Herrar 41 km

    2:19:19

  • 165

    Alex Nilsson

    Svedala

    Motion Herrar 41 km

    2:19:33

  • 167

    Martin Olsson

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    2:19:44

  • 37

    Lotta Funk

    Mariestadcyklisten

    Motion Damer 41 km

    2:20:09

  • 177

    Stefan Svensson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:20:10

  • 36

    Madelen Alexandersson

    LENHOVDA

    Motion Damer 41 km

    2:20:11

  • 170

    Mats Isaksson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:20:12

  • 173

    Björn Sand

    Göteborg

    Motion Herrar 41 km

    2:20:13

  • 38

    Veronica Engqvist

    Ulricehamns CK

    Motion Damer 41 km

    2:20:20

  • 35

    Elin Strock Götesson

    Rejlers IF

    Motion Damer 41 km

    2:20:22

  • 171

    Jan-Åke Bengtsson

    Hässleholms CK / Hässleholm

    Motion Herrar 41 km

    2:20:23

  • 172

    Kristian Norrby

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:20:33

  • 176

    Albin Karlsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:20:42

  • 41

    Kerstin Mauritzson

    Hässleholms CK

    Motion Damer 41 km

    2:20:50

  • 181

    Bertil Tallqvist

    Skene

    Motion Herrar 41 km

    2:21:03

  • 40

    Malin Gilje Halvarsson

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:21:04

  • 178

    Andreas Gradén

    Pålskog Lia

    Motion Herrar 41 km

    2:21:08

  • 179

    Anders Söderberg

    Pålskog Lia

    Motion Herrar 41 km

    2:21:16

  • 180

    Andreas Larsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:21:18

  • 184

    Dan Eriksson

    Emmaboda

    Motion Herrar 41 km

    2:21:24

  • 42

    Petra Svensson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:22:02

  • 28

    Anna Uhlin

    Krokarps CK

    Motion Damer 21 km

    2:22:26

  • 186

    Robert Törnqvist

    Färjestadens Motions IF

    Motion Herrar 41 km

    2:22:35

  • 185

    Peter Wall

    CK Wimer

    Motion Herrar 41 km

    2:22:43

  • 43

    Annie Bergman

    Highland Cycling Club

    Motion Damer 41 km

    2:24:17

  • 46

    Susanne Hedberg

    Vetlanda

    Motion Damer 41 km

    2:24:31

  • 44

    Lena Persson

    Falköping

    Motion Damer 41 km

    2:24:54

  • 187

    Per-Inge Borehall

    Lotorp

    Motion Herrar 41 km

    2:26:06

  • 189

    Christoffer Sundelin

    Örebro

    Motion Herrar 41 km

    2:27:41

  • 190

    Stefan Arvidsson

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:29:05

  • 193

    Johan Stenberg

    Knivsta

    Motion Herrar 41 km

    2:29:16

  • 191

    Mats Hellberg

    Älvängen

    Motion Herrar 41 km

    2:29:31

  • 47

    Petra Johansson

    Motion Damer 41 km

    2:29:35

  • 29

    Johanna Berg

    Gislaved

    Motion Damer 21 km

    2:29:52

  • 48

    Katarina Holm

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:30:59

  • 196

    Mikael Johansson

    TIF jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:34:14

  • 195

    Tommy Andersson

    Mantorp

    Motion Herrar 41 km

    2:34:35

  • 197

    Steen Wallin

    Team Solvinden, Öland

    Motion Herrar 41 km

    2:34:36

  • 49

    Susanne Bard

    Godegårds SK

    Motion Damer 41 km

    2:36:11

  • 50

    Sara Frömo

    Borås CA

    Motion Damer 41 km

    2:36:41

  • 199

    Ulf Bexell

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    2:36:42

  • 200

    Jonny Johansson

    Kärret

    Motion Herrar 41 km

    2:38:13

  • 1

    Emil Lindgren

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:45:43

  • 2

    Lucas Eriksson

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB TEAM

    Herrar Elit

    2:45:46

  • 3

    Michael Olsson

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:46:10

  • 4

    Dennis Bengt Vincent Wahlqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:46:47

  • 21

    Nils Nordén

    CK Lunedi

    Motion Herrar 21 km

    2:46:53

  • 5

    Mikael Flockhart

    MTB Täby

    Herrar Elit

    2:47:55

  • 6

    Jesper Svensson

    Skövde CK

    Herrar Elit

    2:48:04

  • 7

    Henrik Sparr

    Stockholm Cykelklubb / Team HIQ

    Herrar Elit

    2:48:23

  • 8

    Adam Gustafsson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    2:48:28

  • 202

    Henrik Attefors

    TEAM BINER

    Motion Herrar 41 km

    2:49:39

  • 9

    Erik Åkesson

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:51:10

  • 10

    Johan Norén

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:51:13

  • 51

    Marie Hjertenstein

    Linköping

    Motion Damer 41 km

    2:51:21

  • 11

    Michael Stjernquist

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Elit

    2:52:20

  • 52

    Sofia Caesar

    Klågerup

    Motion Damer 41 km

    2:53:00

  • 14

    Elias Vitelli Bryngelsson

    CK Master

    Pojkar 15-16 41km

    2:53:17

  • 12

    Joakim Öberg

    Ryska Posten SK

    Herrar Elit

    2:53:26

  • 13

    Johan "Limpan" Lindbom

    Almby IK / Örebro

    Herrar Elit

    2:53:28

  • 14

    Viktor Ludvigsson

    Skövde CK / Elit

    Herrar Elit

    2:53:29

  • 15

    Adam Engström

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    2:53:33

  • 1

    Joel Karlsson

    Bålsta CK / Spolpatrullen Fastighetsbyrånbålsta

    Herrar 30

    2:53:54

  • 16

    Fredrik Lagercrantz

    Kolmårdens MTB

    Herrar Elit

    2:54:29

  • 2

    Martin Johansson

    Aktivitus SC / Void cycling

    Herrar 30

    2:54:32

  • 17

    Per Rönmark

    Athletic Club Salt Lake / Fortum

    Herrar Elit

    2:55:47

  • 18

    Albin Andersson

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    2:56:08

  • 19

    Jakob Björklund

    Team Skoglöfs Bil IF / Ktmbikesswe

    Herrar Elit

    2:56:17

  • 20

    Daniel Wennergren

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:56:38

  • 1

    Joel Ernstsson

    Finspångs CA / Finspång

    Herrar Junior

    2:58:02

  • 2

    Daniel Grass

    CK Lunedi

    Herrar 40

    2:58:08

  • 1

    Stefan Carlsson

    Kolmårdens MTB / Öster Cykel

    Herrar 50

    2:58:09

  • 3

    Lars Hansen

    Highland Cycling Club

    Herrar 40

    2:59:11

  • 2

    Lukas Mörtsell Rörfors

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Junior

    2:59:16

  • 4

    Simon Gabrielsson

    CK Olympic

    Herrar 40

    2:59:22

  • 3

    Jakob Håkansson

    Roslins CK

    Herrar Junior

    2:59:43

  • 22

    Henrik Öijer

    Falu CK

    Herrar Elit

    3:00:37

  • 23

    Tim Gustavsson

    Rooster Club Varberg IF

    Herrar Elit

    3:01:14

  • 5

    Gunnar Bäckgren

    Norbergs CK

    Herrar 40

    3:01:18

  • 24

    Daniel Brengdahl

    CK Hymer / Linkoping

    Herrar Elit

    3:01:23

  • 3

    Fredrik Hermansson

    Dala-Järna IK

    Herrar 30

    3:01:39

  • 25

    Jonatan Steen

    Serneke Allebike CK / Team allebike/serneke

    Herrar Elit

    3:01:51

  • 6

    Pär Dalhielm

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar 40

    3:02:17

  • 204

    Joakim Elofsson

    Målilla

    Motion Herrar 41 km

    3:02:21

  • 26

    Jesper Larsson

    CK Antilopen

    Herrar Elit

    3:03:05

  • 4

    Christian Abrahamsson

    Rönninge Cykelförening

    Herrar 30

    3:03:25

  • 7

    Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    3:03:35

  • 5

    Ville Edlund

    Östra Aros CK

    Herrar 30

    3:03:36

  • 6

    Joakim Eriksson

    Lima IF / Team FMM Vaude

    Herrar 30

    3:03:40

  • 8

    Manne Alzén

    IF Hallby SOK / Jönköping

    Herrar 40

    3:03:57

  • 2

    Rolf Svensson

    Varbergs MTB / Team lapierre Sweden

    Herrar 50

    3:04:00

  • 7

    Robin Stenhöös

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:04:11

  • 4

    Elias Nilsson

    Mjölby CK

    Herrar Junior

    3:04:26

  • 5

    Carl Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Junior

    3:04:35

  • 9

    Jim Fransson

    Skövde CK / Skövde

    Herrar 40

    3:04:41

  • 10

    Joakim Carlson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:04:44

  • 8

    Tommy Wänerskär

    Lidköpings CK

    Herrar 30

    3:04:47

  • 9

    Alexander Estehag

    Föreningen vexio welo

    Herrar 30

    3:05:08

  • 10

    John Johansson

    Tjust Bike o RC / Cykel 33:an

    Herrar 30

    3:05:09

  • 11

    Martin Sundelin

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:05:10

  • 12

    Johan Carlsson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:05:14

  • 6

    Albin Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Junior

    3:05:16

  • 13

    Johan Possman

    Länna Sport CK / Länna Sport

    Herrar 40

    3:05:20

  • 12

    Anders Hernegård

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:05:35

  • 14

    Calle Nelson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:05:37

  • 15

    Anders Cederberg

    Eksjö CK / Racing Bike Sweden

    Herrar 40

    3:05:57

  • 27

    David Klasson

    Örebrocyklisterna

    Herrar Elit

    3:06:02

  • 4

    Martin Wenhov

    Ck CX

    Herrar 50

    3:06:24

  • 13

    John Midelf

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 30

    3:06:35

  • 28

    Mathias Hjärtström

    CK Hymer

    Herrar Elit

    3:06:44

  • 16

    Dennis Larsson

    CK Uni

    Herrar 40

    3:06:48

  • 7

    Joel Thulin Elofsson

    Kolmårdens MTB

    Herrar Junior

    3:07:02

  • 14

    Carl-Fredrik Johansson

    Highland Cycling Club

    Herrar 30

    3:07:07

  • 15

    Jimmy Edvardsson

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:07:11

  • 16

    Emil Carlsson

    CK Ceres

    Herrar 30

    3:07:14

  • 17

    Simon Svensson

    CK Wimer / Motorsport

    Herrar 30

    3:07:20

  • 17

    Magnus Karlsson

    Enköpings CK

    Herrar 40

    3:07:52

  • 18

    Christian Nilsson

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:07:55

  • 5

    Jyrki Terho

    Mariestadcyklisten / Team 30K

    Herrar 50

    3:08:02

  • 2

    Mathias Nilsson

    Karlskrona CK

    Herrar Sport

    3:08:15

  • 29

    Jonathan Wallin

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    3:09:36

  • 18

    Alexander Lapajne

    CK X

    Herrar 40

    3:10:07

  • 19

    Tobias Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:10:24

  • 20

    Mattias Lindberg

    Länna Sport CK

    Herrar 30

    3:10:34

  • 21

    Andreas Witén

    VPF Punschrullen / Velocipedföreningen Punschrulle

    Herrar 30

    3:10:35

  • 19

    Max Ahston

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 40

    3:10:36

  • 22

    Henrik Hågård

    Föreningen Wexiö Velo / Allt om MTB

    Herrar 30

    3:10:41

  • 3

    David Eriksson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:10:42

  • 6

    Pär Bergman

    Örebrocyklisterna

    Herrar 50

    3:11:03

  • 20

    Michael Jansson

    Örebrocyklisterna

    Herrar 40

    3:11:07

  • 23

    Gustav Heurlin

    CK X / Trelleborg

    Herrar 30

    3:11:09

  • 21

    Jerry Olsson

    Ck CX

    Herrar 40

    3:11:14

  • 4

    Fredrik Arbin

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    3:11:34

  • 22

    David Nilsson

    Skövde CK

    Herrar 40

    3:11:44

  • 23

    Fredrik Silvén

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:11:49

  • 24

    Tobias Rydholm

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:12:03

  • 25

    Martin Engström

    AXA SC

    Herrar 30

    3:12:43

  • 1

    Bo Dertell

    Länna Sport CK / LännaSport/Scott

    Herrar 60

    3:12:45

  • 5

    Jim Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    3:13:19

  • 24

    Per Kumlin

    Föreningen Cykloteket RT / Cykloteket Racing Team

    Herrar 40

    3:13:45

  • 1

    Emmy Thelberg

    Team TCM Sweden CF

    Damer Elit

    3:13:48

  • 9

    Anders Fredriksson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:14:22

  • 26

    Linus Holmgren

    CK X

    Herrar 30

    3:14:24

  • 11

    Peter Lundgren

    Mera Lera MTB

    Herrar 50

    3:14:25

  • 27

    Mattias Åkerlund

    Mera Lera MTB / Linköping

    Herrar 30

    3:14:26

  • 7

    Anton Pettersson

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:14:41

  • 28

    Henry Churchill

    CK Barriär

    Herrar 30

    3:14:50

  • 2

    Sandra Salinger

    Mix Sports Club

    Damer Elit

    3:14:56

  • 25

    Niclas Persson

    Elmhults SC

    Herrar 40

    3:15:11

  • 26

    Johan Bjurhäll

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:15:15

  • 8

    Stefan Axelsson

    Skruvstads Idrottsklubb

    Herrar Sport

    3:15:48

  • 29

    Oskar Hessel

    IK Hakarpspojkarna / Titus-Skogis CK

    Herrar 30

    3:16:11

  • 30

    Martin Münch

    Eksjö CK / Emmegi MTB

    Herrar Elit

    3:16:19

  • 1

    Thomas Svensson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:16:20

  • 9

    Andreas Johansson

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:16:24

  • 27

    Mattias Carlén

    Skövde CK

    Herrar 40

    3:16:25

  • 10

    Jimmie Andersson

    IF Rigor

    Herrar Sport

    3:16:32

  • 11

    Gustav Johansson

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:16:54

  • 28

    Andreas Järpmyr

    Kungsbacka CK / Team Merida Cykelvasan

    Herrar 40

    3:16:55

  • 29

    Andre Nilsson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:17:00

  • 12

    Pontus Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar 50

    3:17:02

  • 30

    Oskar Persson

    CK X

    Herrar 40

    3:17:20

  • 31

    Nils Jacobsson

    CK Fix

    Herrar 40

    3:17:24

  • 12

    Fredrik Karlsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:17:26

  • 8

    Robbin Nilsson

    Hässleholms CK / Finja

    Herrar Junior

    3:17:27

  • 32

    Peter Tunek

    CK Wimer / Cykel33:an

    Herrar 40

    3:17:28

  • 31

    David Landberg

    CK Wimer / Cykel33:an

    Herrar 30

    3:17:36

  • 13

    Mats Johansson

    Tibro Cykelklubb

    Herrar Sport

    3:17:42

  • 14

    Johan Kastensson

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:17:51

  • 33

    Andreas Nilsson

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Herrar 40

    3:18:29

  • 34

    Staffan Åkerlund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:18:39

  • 2

    Brian Malmberg

    Mariapark EL CK

    Motion Herrar 78 km

    3:19:00

  • 15

    Jacob Nyström

    Eksjö CK / IFK Österbymo

    Herrar Sport

    3:19:08

  • 32

    Robin Söderholm

    Halmstad MTB / Team CYKLAMERA

    Herrar 30

    3:19:14

  • 2

    Ulf Spång

    Mjölby CK

    Herrar 60

    3:19:19

  • 35

    Johan Fredriksson

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:19:40

  • 36

    Hans Ulvbane

    Tjust Bike o RC / TR

    Herrar 40

    3:19:57

  • 32

    Albin Carlsson

    Kisa SK / Team Motosport

    Herrar Elit

    3:20:04

  • 33

    Jonas Zackrisson

    Kvänums IF / Evalds MTB

    Herrar Elit

    3:20:27

  • 3

    Patrik Karlsson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:20:28

  • 16

    Peter Olin

    CK X

    Herrar Sport

    3:20:41

  • 37

    Patric Alm

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:20:47

  • 19

    Daniel Olsson

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:20:52

  • 206

    Jan Olofsson

    Sollebrunn

    Motion Herrar 41 km

    3:21:02

  • 38

    Daniel Bäckelin

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:21:04

  • 13

    Kaj Kosonen

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 50

    3:21:05

  • 39

    Tommy Rylander

    Alingsås SC / Alingsås

    Herrar 40

    3:21:11

  • 33

    Robert Sjödelius

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:21:12

  • 34

    Johan Korpisalo

    Anderstorps OK

    Herrar 30

    3:21:13

  • 20

    Edward Sandin

    CK Fix

    Herrar Sport

    3:21:18

  • 4

    Gustav JOHANSSON

    ÖSARP

    Motion Herrar 78 km

    3:21:24

  • 35

    Mikael Ek

    Cykelkraft CK

    Herrar 30

    3:21:42

  • 21

    Joakim Svensson

    CK Wimer / Team Motorsport

    Herrar Sport

    3:21:45

  • 3

    Maria Carlsson

    Obbola IK / Team Hi5 OIK race

    Damer Elit

    3:21:55

  • 41

    Per Nilsson

    Järfälla CK / Utforska.com

    Herrar 40

    3:21:57

  • 42

    Peter Grafström

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 40

    3:22:00

  • 15

    Mats Pihlström

    Rocket Racing Sweden

    Herrar 50

    3:22:01

  • 4

    Jessica Clarén

    She Rides CK / Team She Rides PWRD by Scott

    Damer Elit

    3:22:03

  • 43

    Torbjörn Elofson

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:22:13

  • 5

    Conny Eskilsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:22:17

  • 23

    David Siebers

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:22:26

  • 207

    Patrik Davidsson

    Gnosjö

    Motion Herrar 41 km

    3:22:29

  • 16

    Peter Rörfors

    Tullinge SK

    Herrar 50

    3:22:30

  • 24

    Kent Lindgren

    Östansjö SK

    Herrar Sport

    3:22:40

  • 44

    Henrik Bergström

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:22:41

  • 17

    Lars Persson

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar 50

    3:23:05

  • 18

    Peter Lindskog

    Enköpings CK

    Herrar 50

    3:23:16

  • 36

    Adam Karlsson

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:23:17

  • 45

    Marcus Persson

    Lidköpings CK

    Herrar 40

    3:23:24

  • 46

    Henrik Johansson

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 40

    3:23:28

  • 37

    Richard Zenno

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:23:57

  • 19

    Sören Fabricius

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 50

    3:24:04

  • 5

    Sara Öberg

    She Rides CK / Team She Rides PWRD by Scott

    Damer Elit

    3:24:07

  • 20

    Stefan Wendt

    Skövde CK

    Herrar 50

    3:24:08

  • 9

    Oscar Johansson

    Almby IK / ÖREBRO

    Herrar Junior

    3:24:09

  • 47

    Henrik Rönn

    Åstorps CK

    Herrar 40

    3:24:11

  • 38

    Mattias Grenhall

    CK X

    Herrar 30

    3:24:19

  • 39

    Tobias Arvidsson

    Kungsbacka CK

    Herrar 30

    3:24:35

  • 40

    Niklas Israelsson

    AXA SC

    Herrar 30

    3:24:40

  • 41

    Linus Eriksson

    CK X / AdventureLinus

    Herrar 30

    3:24:43

  • 21

    Stefan Jespersen

    Alingsås SC

    Herrar 50

    3:24:45

  • 6

    Björn Källgren

    Eksjö CK / EKSJÖ

    Motion Herrar 78 km

    3:24:47

  • 25

    Rickard Svensson

    CK Bure

    Herrar Sport

    3:24:48

  • 42

    Anders Hedlund

    Karlskrona CK

    Herrar 30

    3:24:54

  • 26

    Christoffer Risberg

    Köpings CK

    Herrar Sport

    3:24:55

  • 49

    Anders Fred

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:25:13

  • 50

    Henrik Kjellberg

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:25:18

  • 22

    Thomas Bråhn

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    3:25:19

  • 7

    Johan Tufvesson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 78 km

    3:25:31

  • 51

    Peter Bengtsson

    Varbergs MTB

    Herrar 40

    3:25:44

  • 27

    Anders Roth

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:26:02

  • 9

    Niklas Malmborg

    Highland Cycling Club / NÄSSJÖ

    Motion Herrar 78 km

    3:26:27

  • 10

    Jesper Hübner

    Team CYKLAMERA

    Motion Herrar 78 km

    3:26:30

  • 8

    Samuel Lejon

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:26:46

  • 43

    Henrik Rosenlöf

    Mjölby CK / Boxholm

    Herrar 30

    3:27:18

  • 52

    Gunnar Tibert

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:27:30

  • 6

    Monika Gradin

    CK Uni / Uppsala

    Damer Elit

    3:27:50

  • 28

    Erik Josefsson

    OK Tyr

    Herrar Sport

    3:27:51

  • 11

    Magnus Elf Boberg

    AXA SC

    Motion Herrar 78 km

    3:27:54

  • 29

    Tommy Jensen

    Åstorps CK

    Herrar Sport

    3:27:55

  • 7

    ASA Erlandsson

    Varbergs MTB / Göteborg

    Damer Elit

    3:28:03

  • 30

    Andreas Tellmo

    Ålems CK

    Herrar Sport

    3:28:04

  • 53

    Niklas Hjalmarson

    Highland Cycling Club

    Herrar 40

    3:28:05

  • 31

    Johan Berg

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:28:11

  • 13

    Jimmy Gustavsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:28:14

  • 14

    Carl Johan Ekelund

    Borgholm CK

    Motion Herrar 78 km

    3:28:18

  • 44

    Henri Nilsson

    Skövde CK

    Herrar 30

    3:28:19

  • 15

    Ulf Sillberg

    Cykelklubben Sundet

    Motion Herrar 78 km

    3:28:27

  • 45

    Mattias Persson

    CK X

    Herrar 30

    3:28:30

  • 46

    Daniel Thalén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:28:35

  • 32

    Albin Karlsson

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:28:42

  • 23

    Mikael Karlsson

    Aktivitus SC / Nordic Truckcenter-DAF

    Herrar 50

    3:28:45

  • 33

    Niklas Evertsson

    Almby IK

    Herrar Sport

    3:28:59

  • 54

    Jimmy Rosdahl

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:29:10

  • 16

    Mattias Lundell

    Gnosjö FK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:16

  • 34

    Jojje Borssèn

    Colting Borssén

    Herrar Sport

    3:29:30

  • 47

    Tom Andersson

    CK Dainon

    Herrar 30

    3:29:32

  • 24

    Per Taube

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar 50

    3:29:34

  • 17

    Jonas Våtz

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:29:48

  • 35

    Oskar Lindholm

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:30:05

  • 18

    Oskar Johansson

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    3:30:08

  • 55

    Daniel Knudsen

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:30:15

  • 56

    Mikael Svensson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:30:20

  • 19

    Andreas Rosén

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    3:30:25

  • 57

    Christian Thorsén

    Acriplan Cykelklubb / Team Acriplan

    Herrar 40

    3:30:32

  • 36

    Martin Söderman

    Hisingens CK

    Herrar Sport

    3:30:38

  • 37

    Niclas Ylvén

    Kungsbacka CK

    Herrar Sport

    3:30:46

  • 58

    Per Thornblad

    Landskrona CK / KCE

    Herrar 40

    3:30:50

  • 38

    Torgny Wijk

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:30:51

  • 59

    Jonas Ungerbäck

    Karlskrona CK

    Herrar 40

    3:30:52

  • 48

    Rickard Evaldsson

    Kvänums IF

    Herrar 30

    3:30:59

  • 20

    Filip Almqvist

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    3:31:02

  • 39

    Tony Sandqvist

    Gnosjö FK

    Herrar Sport

    3:31:05

  • 21

    Mikael Nordfeldt

    Karlskrona CK / Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    3:31:10

  • 22

    Micael Gustavsson

    CSK Ludvika

    Motion Herrar 78 km

    3:31:19

  • 49

    Oscar Wigstrand

    Föreningen Wexiö Velo

    Herrar 30

    3:31:22

  • 40

    Paul Jedenfalk

    Vreta somk

    Herrar Sport

    3:31:29

  • 35

    Alexander Jensen

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:31:32

  • 25

    Tomas Engqvist

    Ulricehamns CK

    Herrar 50

    3:31:35

  • 60

    Fredrik Solgevik

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:31:37

  • 23

    Jörgen Fherm

    Ulricehamns CK / Ulricehamn

    Motion Herrar 78 km

    3:31:38

  • 42

    Fredrik Ottosson

    Nässjö CK

    Herrar Sport

    3:31:45

  • 10

    Patrik Johansson

    IK Trasten

    Herrar Junior

    3:32:06

  • 61

    Robert Dahl

    Tjust Bike o RC

    Herrar 40

    3:32:11

  • 11

    Lukas Kilander

    Eksjö CK

    Herrar Junior

    3:32:13

  • 62

    Fredrik Georgsson

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:32:20

  • 50

    Simon Axeland

    Borås CA

    Herrar 30

    3:32:22

  • 63

    Gustaf Von Eckermann

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:32:33

  • 64

    Martin Stadler

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:32:40

  • 4

    Esa Suonperä

    Motala AIF CK

    Herrar 60

    3:32:44

  • 24

    Linus Carlsson

    Umara Nybro

    Motion Herrar 78 km

    3:32:48

  • 51

    Niklas Lundin

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:32:59

  • 26

    Clive Lewis

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:33:02

  • 44

    Jörgen Olofsson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:33:09

  • 25

    Patrik Thornström

    Hässleholms CK

    Motion Herrar 78 km

    3:33:17

  • 65

    Petri Karjalainen

    Motala AIF CK

    Herrar 40

    3:33:28

  • 66

    Gunnar Pettersson

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 40

    3:33:33

  • 26

    Mattias Collin

    Eskilstuna

    Motion Herrar 78 km

    3:33:34

  • 45

    Nicklas Wikell

    CK Wimer / Team Motorsport

    Herrar Sport

    3:33:35

  • 28

    Roger Sundberg

    Fredrikshofs IF CK

    Motion Herrar 78 km

    3:33:42

  • 27

    Karl-Henrik Kalenius

    Älvsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:33:46

  • 1

    Jenny Eliasson

    Norbergs CK

    Damer 40

    3:34:02

  • 30

    Niclas Bäckström

    Färgelanda

    Motion Herrar 78 km

    3:34:08

  • 32

    Linus Hildingsson

    Karlskrona CK / LYCKEBY

    Motion Herrar 78 km

    3:34:12

  • 31

    Rickard Söderberg

    Rooster Club Varberg IF

    Motion Herrar 78 km

    3:34:18

  • 46

    Rickard Mauritzson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:34:19

  • 8

    Jessica Blomqvist

    Serneke Allebike CK

    Damer Elit

    3:34:31

  • 9

    Sandra Backman

    CK X / Singletrack Sisters Race Team

    Damer Elit

    3:34:39

  • 67

    Per Peterson

    Tranemo Cykelsällskap

    Herrar 40

    3:34:44

  • 34

    David Ringström

    CK Lunedi

    Motion Herrar 78 km

    3:34:54

  • 47

    Mattias Reman

    Göteborgs CK / Xtenso SE

    Herrar Sport

    3:35:02

  • 33

    Jakob Johansson

    Gnosjö FK / Gnosjö fk

    Motion Herrar 78 km

    3:35:06

  • 35

    Daniel Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Motion Herrar 78 km

    3:35:44

  • 52

    Emil Fahlström

    Almby IK

    Herrar 30

    3:35:48

  • 68

    Peder Karlén

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:35:52

  • 48

    Jesper Johansson

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:35:55

  • 53

    Tedd Levin

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:35:59

  • 49

    John Hillberg

    Vårgårda CK / Alingsås

    Herrar Sport

    3:36:02

  • 69

    Henry Ivarsson

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:36:03

  • 50

    Niklas Cohen

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:36:15

  • 70

    Oskar Ahlsen

    AXA SC

    Herrar 40

    3:36:16

  • 208

    Lars Patriksson

    TEAM BINER

    Motion Herrar 41 km

    3:36:17

  • 209

    Jon Nordhammer

    TEAM BINER

    Motion Herrar 41 km

    3:36:18

  • 71

    Henrik Öhrlund

    Team TCM Sweden CF / TYRESÖ

    Herrar 40

    3:36:19

  • 37

    Fredrik Andersson

    Söderköping

    Motion Herrar 78 km

    3:36:20

  • 1

    Erika Magnusson

    Skövde CK

    Damer Sport

    3:36:21

  • 51

    Niclas Lauren

    Södertälje CK / Team Merida Cykelvasan

    Herrar Sport

    3:36:43

  • 54

    Henrik Persson

    Acriplan Cykelklubb / Team Acriplan

    Herrar 30

    3:36:51

  • 52

    Patric Mauritzon

    Ålems CK

    Herrar Sport

    3:36:52

  • 53

    Stefan Arvidsson

    Alingsås SC

    Herrar Sport

    3:36:55

  • 55

    Andreas Rosén

    Järfälla CK

    Herrar 30

    3:36:58

  • 2

    Anna Rutkvist

    CK Natén Säter

    Damer 40

    3:37:01

  • 72

    Christian Isetjärn

    CK Master / Gothenburg

    Herrar 40

    3:37:19

  • 56

    Tobias Von Stöckel

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:37:21

  • 56

    Peter Svensson

    AXA SC

    Herrar 30

    3:37:26

  • 40

    Andreas Hammarberg

    Eskilstuna

    Motion Herrar 78 km

    3:37:41

  • 57

    Christoffer Gustafsson

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    3:37:42

  • 41

    Johan Hammenvik

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:37:47

  • 210

    Peter Jarlvik

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    3:37:56

  • 42

    Marcus Näsberg

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:38:17

  • 58

    Magnus Berglund

    IF Mantra Sport / Shimano Racing Team

    Herrar Sport

    3:38:20

  • 59

    Tommy Aronsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:38:46

  • 73

    Tony Karlsen

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:38:56

  • 44

    Patrick Huijskens

    Rooster Club Varberg IF

    Motion Herrar 78 km

    3:38:58

  • 1

    Sanna Olsson

    Kvänums IF

    Damer 30

    3:38:59

  • 74

    Markus Kumpula

    Kungsörs SK / Team Hallstahammar

    Herrar 40

    3:39:18

  • 60

    Jonas Bengtsson

    Rooster Club Varberg IF

    Herrar Sport

    3:39:29

  • 47

    Håkan Lindgren

    Kolmården Adventures

    Motion Herrar 78 km

    3:39:45

  • 2

    Helene Lagercrantz

    Borås CA

    Damer 30

    3:39:50

  • 5

    Hans Melkersson

    Trosabygdens OK

    Herrar 60

    3:39:53

  • 61

    Markus Sykora

    Hillerstorp

    Herrar Sport

    3:40:00

  • 48

    Mikael Nordenhem

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:40:10

  • 51

    Mikael Ulpe

    Tenhults SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:40:15

  • 27

    Magnus Eriksson

    Uddevalla CK

    Herrar 50

    3:40:18

  • 62

    Ulf Holmberg

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:40:33

  • 75

    Paan Hermansson

    Acriplan Cykelklubb

    Herrar 40

    3:40:39

  • 28

    Jonas Ericsson

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:40:41

  • 63

    Jocke Sterner

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:40:53

  • 56

    Niclas Lindqvist

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:01

  • 43

    Andreas Petersson

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:03

  • 54

    Thomas Kullman

    Hässleholms CK / P&L

    Motion Herrar 78 km

    3:41:06

  • 58

    Oskar Pettersson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:12

  • 59

    Mikael Åkesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:15

  • 76

    Jakob Gawlik

    Frosta Multisport

    Herrar 40

    3:41:16

  • 57

    Sebastian Schygge

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    3:41:21

  • 60

    Leif Wikström

    Eksjö CK / Sibbemålen

    Motion Herrar 78 km

    3:41:48

  • 62

    Andreas Welin

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:49

  • 63

    Håkan Johansson

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:41:56

  • 64

    Johan Banstorp

    Idrottsförening 30k.se

    Herrar Sport

    3:42:21

  • 64

    Peter Lundgren

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:42:34

  • 77

    Nisse Larsson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:42:41

  • 57

    Pontus Hillström

    CK Norrtälje

    Herrar 30

    3:42:42

  • 67

    Hugo Jakobsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:42:52

  • 65

    Daniel Abrahamsson

    Fliseryd

    Motion Herrar 78 km

    3:42:54

  • 65

    Henrik Ahl

    Hisingens CK

    Herrar Sport

    3:42:57

  • 66

    Robin Vannemyr

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:42:58

  • 66

    Mikael Norrman

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:42:59

  • 71

    Johan Bergström

    IK Nocout.se

    Motion Herrar 78 km

    3:43:02

  • 69

    Kim Andersson

    Tibro Cykelklubb / Mustasch Cruisers

    Motion Herrar 78 km

    3:43:07

  • 68

    Erik Räf

    Axvall

    Motion Herrar 78 km

    3:43:11

  • 72

    Kent Kinkaid

    Ålems CK

    Motion Herrar 78 km

    3:43:12

  • 46

    Erik Sörman

    CK Vesslan

    Motion Herrar 78 km

    3:43:15

  • 67

    Jesper Berg

    CK Bure

    Herrar Sport

    3:43:17

  • 74

    Fredrik Andersson

    51350 MTB TEAM

    Motion Herrar 78 km

    3:43:18

  • 75

    Claes Markström

    Ekhagen MTB Extreme

    Motion Herrar 78 km

    3:43:19

  • 77

    Christopher Österholm

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:43:34

  • 53

    Jennie Bournonville

    Karlskrona CK

    Motion Damer 41 km

    3:43:44

  • 68

    Tony Sjöblom

    Gnosjö FK

    Herrar Sport

    3:43:45

  • 79

    Tomas Larsson

    Skövde CK / Lerdala

    Motion Herrar 78 km

    3:43:49

  • 80

    Peter Halldan

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:08

  • 55

    Fredrik Henrysson

    Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    3:44:09

  • 81

    Daniel Olsson

    Frosta Multisport

    Motion Herrar 78 km

    3:44:12

  • 83

    Marcus Eklundh

    Team UBK

    Motion Herrar 78 km

    3:44:13

  • 70

    Jonas Gefvert

    OK Tyr

    Herrar Sport

    3:44:18

  • 85

    Dag Wetterholm

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 78 km

    3:45:03

  • 86

    Mikael Herling

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:45:07

  • 87

    Emil Andersson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:45:48

  • 71

    Kristian Wirsén

    CK Sportson Jönköping

    Herrar Sport

    3:46:04

  • 58

    Carl Josefsson

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:46:06

  • 78

    Joakim Cefalk

    Hässleholms CK

    Herrar 40

    3:46:09

  • 59

    Björn Berglund

    Mariestadcyklisten

    Herrar 30

    3:46:11

  • 76

    Kent Sandelius

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:46:19

  • 88

    Micael Axelsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:46:26

  • 89

    Peter Westman

    Borås CA

    Motion Herrar 78 km

    3:46:43

  • 78

    Patrik Elf

    Falköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:46:47

  • 70

    David Moldin

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    3:46:49

  • 3

    Ulrika Grass

    CK Lunedi

    Damer 40

    3:46:54

  • 79

    Joakim Sundén

    Borås CA

    Herrar 40

    3:47:13

  • 82

    Tobias Igefors

    Team HF Rör

    Motion Herrar 78 km

    3:47:39

  • 92

    Patrik Ohlsson

    Team RWB

    Motion Herrar 78 km

    3:47:40

  • 84

    Andreas Mårtensson

    Staffanstorp

    Motion Herrar 78 km

    3:47:55

  • 72

    Henrik Jonsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:48:06

  • 97

    Conny Johansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:48:16

  • 101

    Thomas Storm

    Huddinge

    Motion Herrar 78 km

    3:48:46

  • 99

    Andreas Zakrisson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:48:48

  • 100

    Niklas Liljedahl

    Vrigstad

    Motion Herrar 78 km

    3:48:49

  • 10

    Alicia Petersdotter

    Kolmårdens MTB / Norrköping

    Damer Elit

    3:49:25

  • 4

    Åsa Dalhielm

    Västerås CK

    Damer 40

    3:49:41

  • 80

    Ronny Gustavsson

    Motala AIF CK

    Herrar 40

    3:49:54

  • 30

    Tony Johansson

    Gemini Team Italy

    Herrar 50

    3:49:56

  • 90

    Timmy Juved

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:03

  • 2

    Ellen Fälth

    Eksjö CK / Sibbemålen

    Motion Damer 78 km

    3:50:21

  • 91

    Anton Lund

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    3:50:26

  • 108

    Ulf Johansson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    3:50:35

  • 110

    Jack Svensson

    Mjölby CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:02

  • 31

    Svein Svendsen

    Halden CK

    Herrar 50

    3:51:06

  • 112

    Daniel Östvall

    FK Trampen / Södra Sandby

    Motion Herrar 78 km

    3:51:14

  • 111

    Christer Lindborg

    Falköping/Åsarp

    Motion Herrar 78 km

    3:51:18

  • 96

    Urban Lundberg

    Sockertoppen IF

    Motion Herrar 78 km

    3:51:19

  • 95

    Marcus Vermelin

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    3:51:29

  • 3

    Felicia Samuelsson

    CK Wimer / Team Motorsport

    Damer Sport

    3:51:34

  • 118

    Erik Svensson

    Bertilshult MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:51:45

  • 4

    Sofia Ahlqvist

    Specialized Concept Store CK

    Damer Sport

    3:51:49

  • 117

    Johan Olsson

    Vettlösa CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:54

  • 116

    Martin Noord

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:58

  • 103

    Håvard Eriksen

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:13

  • 120

    Jonas Sterner

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:18

  • 121

    Otto Wiberg

    CK 08

    Motion Herrar 78 km

    3:52:23

  • 123

    Mats Kjellstrand

    Mölndal Outdoor IF

    Motion Herrar 78 km

    3:52:25

  • 104

    Johan Hoff

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:52:26

  • 102

    Sam Olofsson

    Sam´s Cykel & Motor

    Motion Herrar 78 km

    3:52:30

  • 98

    Rasmus Nagy

    Älvängen

    Motion Herrar 78 km

    3:52:40

  • 106

    Daniel Adrian

    Sam´s Cykel & Motor

    Motion Herrar 78 km

    3:53:05

  • 73

    Johan Perslow

    WP MTB

    Herrar Sport

    3:53:11

  • 32

    Martin Helin

    Borås CA

    Herrar 50

    3:53:27

  • 129

    Tobias Björkgren

    Stockholm

    Motion Herrar 78 km

    3:53:47

  • 130

    Markus Börklund

    Tibro Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    3:53:49

  • 107

    Mats Jönsson

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    3:53:51

  • 132

    Tomas Matuschek

    Team UBK

    Motion Herrar 78 km

    3:53:52

  • 134

    Tobias Axandersson

    Team UBK

    Motion Herrar 78 km

    3:54:00

  • 1

    Maria Magnusson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 78 km

    3:54:03

  • 109

    Marcus Andersson

    Göteborgs SC

    Motion Herrar 78 km

    3:54:05

  • 133

    Mojje Younan

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:54:08

  • 136

    Oscar Cruuse

    Eksjö CK / IFK Sävsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:54:13

  • 135

    Magnus Claesson

    MTB 343

    Motion Herrar 78 km

    3:54:18

  • 60

    Johan Pålsson

    Team Kungälv IS

    Herrar 30

    3:54:29

  • 139

    Mats Johansson

    MTB343

    Motion Herrar 78 km

    3:54:56

  • 114

    Joakim Ingesson

    CK Wano

    Motion Herrar 78 km

    3:55:06

  • 142

    Johan Börjesson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:55:07

  • 113

    Tobias Gäfvert

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    3:55:11

  • 119

    Martin Skogeryd

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    3:55:16

  • 61

    Anton Rommedahl

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:55:19

  • 144

    Clas Carlsson

    Deutsche Windtechnik

    Motion Herrar 78 km

    3:55:21

  • 74

    Peder Ihregren

    Skövde CK

    Herrar Sport

    3:55:24

  • 146

    Magnus Andersson

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    3:55:44

  • 122

    Marcus Svarén

    Mullsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:55:50

  • 124

    Tony Tegheim

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:55:53

  • 115

    Joacim Gustafsson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:56:01

  • 126

    Tommy Warin

    Pedalkraft Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:56:17

  • 127

    Andreas Skarland

    Ylab Lekeryd

    Motion Herrar 78 km

    3:56:25

  • 125

    Emil Danielsson

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    3:56:28

  • 155

    Love Lönnblom

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Herrar 78 km

    3:56:52

  • 156

    Roberth Wigren

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    3:56:57

  • 131

    Petter Nordholm

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:01

  • 5

    Sofia Ekdahl

    IF Hallby SOK

    Damer Sport

    3:57:02

  • 159

    Michael Ahlquist

    Kranglers

    Motion Herrar 78 km

    3:57:09

  • 160

    Peter Hammarberg

    Tullinge SK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:35

  • 137

    Andreas Olsson

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    3:57:54

  • 5

    Yvonne Östman

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Damer 40

    3:58:07

  • 138

    Max Wester

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    3:58:14

  • 163

    Martin Eves

    Örebrocyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:58:19

  • 164

    Jan Eriksson

    AB KARL HEDIN

    Motion Herrar 78 km

    3:58:32

  • 81

    Per Nobrant

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    3:58:51

  • 145

    Joakim Öfverberg

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:58:55

  • 143

    Björn Wernesjö

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:59:05

  • 148

    Mikael Flink

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    3:59:10

  • 147

    Espen Skancke

    G.O.A.T

    Motion Herrar 78 km

    3:59:13

  • 141

    Fredrik Karlsson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:59:14

  • 171

    Magnus Karlsson

    Godegårds SK

    Motion Herrar 78 km

    3:59:15

  • 149

    Lars Johansson

    OK 64

    Motion Herrar 78 km

    3:59:18

  • 151

    Johan Gustafsson

    Mariestadcyklisten / Mariestad

    Motion Herrar 78 km

    3:59:32

  • 174

    Jonas Nilsson

    Tajts MTB

    Motion Herrar 78 km

    3:59:40

  • 158

    Per Sivertson

    Tenhult

    Motion Herrar 78 km

    3:59:50

  • 154

    Rickard Bardh

    Eksjö CK / Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:59:53

  • 157

    Mathias Brorsson

    IK Högaborgs Atleter

    Motion Herrar 78 km

    3:59:54

  • 152

    Anders Hillerström

    Taberg

    Motion Herrar 78 km

    3:59:56

  • 178

    Anders Dahlberg

    MTB343

    Motion Herrar 78 km

    4:00:08

  • 75

    Peter Lenestad

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    4:00:14

  • 33

    Dragan Tudt

    Rooster Club Varberg IF / Warbergs Paintball

    Herrar 50

    4:00:16

  • 82

    Mikael Von Pfaler

    AXA SC / HaleauUrsäkta!

    Herrar 40

    4:00:35

  • 161

    Robert Einarsson

    Team Husky

    Motion Herrar 78 km

    4:00:50

  • 182

    Niklas Johansson

    Vadstena

    Motion Herrar 78 km

    4:01:05

  • 3

    Maria Kromnow

    CK Hymer

    Damer 30

    4:01:14

  • 162

    Jan Gustavsson

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:15

  • 188

    Fredrik Eidenskog

    Team UBK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:29

  • 186

    Marcus Hellmark

    Team Averbo

    Motion Herrar 78 km

    4:01:43

  • 187

    Jörgen Averbo

    Spårvägen CF / Team Averbo

    Motion Herrar 78 km

    4:01:44

  • 169

    Johan Källberg

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:48

  • 165

    Roger Siverth

    IK Vista

    Motion Herrar 78 km

    4:01:49

  • 166

    Erik Sivedal

    Fritsla VIK

    Motion Herrar 78 km

    4:01:51

  • 170

    Rickard Dahl

    Järfälla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:02:09

  • 167

    Erik Karlsson

    Rooster Club Varberg IF

    Motion Herrar 78 km

    4:02:12

  • 168

    Ola Nilsson

    Team Noel

    Motion Herrar 78 km

    4:02:18

  • 6

    Johannes Akkerman

    Norbergs CK

    Herrar 60

    4:02:22

  • 194

    Petter Johansson

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    4:02:24

  • 173

    Johan Leander

    Team Månsarp

    Motion Herrar 78 km

    4:02:34

  • 195

    Ivan Ström

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    4:02:41

  • 76

    Peter Dahlquist

    IF Rigor

    Herrar Sport

    4:02:45

  • 176

    Stefan Nildén

    Hässelby

    Motion Herrar 78 km

    4:02:47

  • 172

    Johan Trohlin

    Cykellistan

    Motion Herrar 78 km

    4:02:58

  • 177

    Anders Farinder

    Ringmurens CK / KIWA

    Motion Herrar 78 km

    4:03:08

  • 179

    Mårten Wilberon

    -

    Motion Herrar 78 km

    4:03:14

  • 180

    Leif Göransson

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    4:03:38

  • 204

    Henrik Götsten

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    4:03:42

  • 181

    Lars Christer Andersson

    GOAT

    Motion Herrar 78 km

    4:04:05

  • 184

    Dan Hättander

    Hultsfreds LK / Hultsfred

    Motion Herrar 78 km

    4:04:35

  • 185

    Albin Axelsson

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:04:41

  • 77

    Johan Pickl

    Köpings CK

    Herrar Sport

    4:04:49

  • 34

    Peder Eriksson

    Mariestadcyklisten

    Herrar 50

    4:05:08

  • 208

    Ulf Honeth

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:05:10

  • 191

    Lars Gutlöv

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:05:25

  • 6

    Pernilla Nilsson

    Godegårds SK

    Damer Sport

    4:05:30

  • 209

    Ulf Claesson

    Ulricehamn

    Motion Herrar 78 km

    4:05:39

  • 192

    David Larsson

    LIB

    Motion Herrar 78 km

    4:05:40

  • 189

    Magnus Anundsson

    Borensberg

    Motion Herrar 78 km

    4:05:44

  • 213

    Johan Feldt

    Rooster Club Varberg IF

    Motion Herrar 78 km

    4:05:49

  • 190

    Niklas Gusténius

    Free Riders MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:05:50

  • 193

    Roger Hagberg

    Skara

    Motion Herrar 78 km

    4:05:52

  • 196

    Klas Eriksson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    4:05:58

  • 214

    Göran Löfqvist

    Ringmurens CK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:04

  • 4

    Anna Eriksson

    Serneke IF

    Motion Damer 78 km

    4:06:18

  • 215

    Mikael Mattsson

    Kisa SK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:20

  • 201

    Wincent Karlsson

    Fredrikshofs IF CK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:32

  • 202

    Göran Johansson

    Tvärred

    Motion Herrar 78 km

    4:06:41

  • 7

    Wictoria Richardsson

    Varbergs MTB

    Damer Sport

    4:06:42

  • 198

    Mikael Svensson

    Tived

    Motion Herrar 78 km

    4:06:50

  • 203

    Håkan Wallgren

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:06:51

  • 205

    Anders Svensson

    Aneby

    Motion Herrar 78 km

    4:06:52

  • 200

    Daniel Eklund

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:07:09

  • 199

    Johan Hovgren

    Bålsta

    Motion Herrar 78 km

    4:07:34

  • 206

    Henrik Lindqvist

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    4:07:56

  • 207

    Johan Granath

    Habo IF

    Motion Herrar 78 km

    4:08:31

  • 211

    Andreas Liffgarden

    Born in Oaklake

    Motion Herrar 78 km

    4:08:33

  • 3

    Karin Olausson

    G.O.A.T

    Motion Damer 78 km

    4:08:51

  • 210

    Johan Rydell

    Risatorpet CK

    Motion Herrar 78 km

    4:09:00

  • 212

    Magnus Junerud

    Anderstorps OK / Team Junerud

    Motion Herrar 78 km

    4:09:03

  • 217

    Henrik Johansson

    IK Vista

    Motion Herrar 78 km

    4:09:40

  • 218

    Johan Malmström

    Västerås

    Motion Herrar 78 km

    4:09:44

  • 220

    Mathias Hesselgåtd

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:10:03

  • 221

    Göran Lindqvist

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:16

  • 5

    Susann Evertsson

    IK Trasten

    Motion Damer 78 km

    4:10:36

  • 6

    Tina Carlson Ingdahl

    IK Trasten

    Motion Damer 78 km

    4:10:39

  • 216

    Elias Wallby

    Eldvattnets CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:40

  • 234

    Carl Johan Franzén

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 78 km

    4:11:02

  • 225

    Patrik Göransson

    MTB Täby

    Motion Herrar 78 km

    4:11:09

  • 222

    Robin Patriksson

    Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:11:11

  • 224

    Marek Zacharzewski

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:11:12

  • 235

    Gustav Hellqvist

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 78 km

    4:11:13

  • 227

    David Johansson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:11:40

  • 226

    Fredrik Forsberg

    Gråbo

    Motion Herrar 78 km

    4:11:46

  • 228

    Johan Brandt

    AXA SC / Vaxholm

    Motion Herrar 78 km

    4:11:47

  • 229

    Patrik Krögli

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:11:50

  • 1

    Lena Bernström

    Fredrikshofs IF CK

    Damer 50

    4:12:01

  • 230

    Reine Johansson

    Ljung

    Motion Herrar 78 km

    4:12:21

  • 232

    Timmie Olofsson

    Bräkne-Hoby

    Motion Herrar 78 km

    4:13:57

  • 231

    Thomas Grönwall

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:13:58

  • 248

    Andreas Grumsén

    IK Göpa

    Motion Herrar 78 km

    4:14:20

  • 78

    Jonas Tillback

    CK Master

    Herrar Sport

    4:14:35

  • 237

    Daniel Karlsson

    Hässleholms CK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:13

  • 236

    Wiktor Krancher

    NCC Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:15:28

  • 238

    Johan Norden

    Anderstorps OK / Team Junerud

    Motion Herrar 78 km

    4:15:56

  • 239

    Per Stridh

    RaceONE

    Motion Herrar 78 km

    4:16:14

  • 240

    Lars Palmblad

    Rejlers IF

    Motion Herrar 78 km

    4:16:33

  • 244

    Peter Mickelsson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:16:55

  • 242

    Niclas Grimmer

    Eksjö CK / GOAT

    Motion Herrar 78 km

    4:16:58

  • 246

    David Norrman

    Varberg

    Motion Herrar 78 km

    4:17:18

  • 249

    Fredrik Hansson

    Landsbro IF skidor

    Motion Herrar 78 km

    4:17:28

  • 241

    Daniel Strömbäck

    MTB Ronneby

    Motion Herrar 78 km

    4:17:29

  • 245

    Anders Rimen

    Mölndal

    Motion Herrar 78 km

    4:17:31

  • 247

    Jimmy Bele Palm

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:17:40

  • 243

    Michael Carlsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:17:46

  • 252

    Anton Envall

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    4:18:06

  • 250

    Ola Emanuelson

    Hallby

    Motion Herrar 78 km

    4:18:17

  • 251

    Daniel Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:18:30

  • 7

    Pernilla Öfverberg

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 78 km

    4:18:32

  • 254

    Rodrick Blomdahl

    Lammhult Cyklisterna / Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:18:35

  • 8

    Rut Elfving

    Fredrikshofs IF CK / Järfälla

    Motion Damer 78 km

    4:19:31

  • 260

    Dan Rönnholm

    Team Husky

    Motion Herrar 78 km

    4:19:34

  • 255

    Krister Ljung

    Herrljunga CK

    Motion Herrar 78 km

    4:19:43

  • 257

    David Puustinen

    Skå

    Motion Herrar 78 km

    4:19:48

  • 256

    Benny Pernius

    Ålems CK / Blomstermåla

    Motion Herrar 78 km

    4:19:56

  • 258

    Jörgen Hurtig

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 78 km

    4:20:14

  • 261

    Mattias Hägg

    Norpans Skogstjänst

    Motion Herrar 78 km

    4:20:43

  • 4

    Noor Odeheim

    She Rides CK

    Damer 30

    4:20:53

  • 262

    Anders Patriksson

    Team Patriksson

    Motion Herrar 78 km

    4:21:25

  • 264

    Weine Gustavsson

    Skillingaryds FK

    Motion Herrar 78 km

    4:21:32

  • 263

    Mikael Bramstedt

    338 Småland Triathlon & MF

    Motion Herrar 78 km

    4:21:46

  • 266

    Niklas Gustavsson

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    4:21:49

  • 265

    Ken Larsson

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:21:55

  • 267

    Sven-Erik Björklund

    Mölltorp

    Motion Herrar 78 km

    4:22:40

  • 271

    Henrik Melin

    Landsbro

    Motion Herrar 78 km

    4:22:43

  • 284

    Lars Nyberg

    Team UBK

    Motion Herrar 78 km

    4:22:50

  • 269

    Sven Morén

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:23:03

  • 268

    Christian Andersson

    Kullavik

    Motion Herrar 78 km

    4:23:12

  • 9

    Ellen Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Motion Damer 78 km

    4:23:48

  • 274

    Fredric Granat

    Eksjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:23:55

  • 275

    Patrik Ferm

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:24:03

  • 290

    Håkan Lundgren

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 78 km

    4:24:19

  • 277

    Mattias Palmqvist

    Hestra

    Motion Herrar 78 km

    4:24:22

  • 273

    Anders Wiberg

    Russnäs CK

    Motion Herrar 78 km

    4:24:25

  • 272

    Glenn Thejl

    BMC Sverige

    Motion Herrar 78 km

    4:24:37

  • 291

    Per-Oscar Berggren

    51350 MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:25:21

  • 278

    Bengt Pettersson

    Cyklistan

    Motion Herrar 78 km

    4:25:23

  • 280

    Tobias Granflo

    Kexholms sk

    Motion Herrar 78 km

    4:25:25

  • 276

    Aron Blomqvist

    Lerums CK

    Motion Herrar 78 km

    4:25:31

  • 283

    Mats Uddbäck

    FK Finn

    Motion Herrar 78 km

    4:25:32

  • 10

    Elaine Petersson

    Mariapark EL CK

    Motion Damer 78 km

    4:25:35

  • 281

    Anders Johansson

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:25:42

  • 279

    Marcus Lorentzon

    Maloo

    Motion Herrar 78 km

    4:25:43

  • 7

    Madeleine Finn

    Hässleholms CK / Finja

    Damer 40

    4:25:49

  • 285

    Joakim Abrahamsson

    Falköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    4:26:11

  • 286

    Hans-Christian Lövhage

    Borås

    Motion Herrar 78 km

    4:27:05

  • 288

    Thomas Östervall

    Väskinde

    Motion Herrar 78 km

    4:27:06

  • 287

    Krister Nyman

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:27:10

  • 289

    Mikael Fagerström

    KCE

    Motion Herrar 78 km

    4:27:52

  • 296

    Erik Löfgren

    Visby

    Motion Herrar 78 km

    4:28:40

  • 293

    Per Fahlgren

    Nybro

    Motion Herrar 78 km

    4:28:58

  • 301

    Marcus Sillberg

    Team Kungälv IS

    Motion Herrar 78 km

    4:29:24

  • 294

    Ulrik Alvarsson

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    4:29:47

  • 297

    Robert Bjurling

    Ahlsell

    Motion Herrar 78 km

    4:29:51

  • 292

    Kjell Eriksson

    Sannum

    Motion Herrar 78 km

    4:29:53

  • 295

    Håkan Borehall

    Eksjö CK / Finspång

    Motion Herrar 78 km

    4:29:57

  • 298

    Daniel Bjarsch

    Team BINER

    Motion Herrar 78 km

    4:29:58

  • 299

    Torbjörn Iserstål

    Tjust Bike o RC

    Motion Herrar 78 km

    4:30:23

  • 79

    Jimmy Andersson

    Höganäs Cykelklubb

    Herrar Sport

    4:30:32

  • 12

    Sofia Magnusson

    Anderstorps OK

    Motion Damer 78 km

    4:30:42

  • 300

    Christofer Kvarnefors

    Ölmstad IS

    Motion Herrar 78 km

    4:30:50

  • 305

    Henrik Johnsson

    IK VISTA

    Motion Herrar 78 km

    4:30:52

  • 302

    Johan Collby

    Östra Aros CK

    Motion Herrar 78 km

    4:30:56

  • 303

    Jens Carlsson

    Motion Herrar 78 km

    4:30:59

  • 309

    Andreas Magnusson

    Skillingaryd

    Motion Herrar 78 km

    4:31:01

  • 11

    Amalia Apaza

    Hisingens CK

    Motion Damer 78 km

    4:31:03

  • 310

    Victor Pettersson

    Beer Bike Brothers

    Motion Herrar 78 km

    4:31:07

  • 311

    Andreas Torstensson

    Moheda

    Motion Herrar 78 km

    4:31:41

  • 307

    Kjell Johannesson

    Ingarp CK

    Motion Herrar 78 km

    4:31:45

  • 306

    Håkan Ahl

    Karlstad

    Motion Herrar 78 km

    4:31:55

  • 312

    Fredrik Lindwall

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:32:13

  • 313

    Joachim Sand

    Månsarp

    Motion Herrar 78 km

    4:32:51

  • 5

    Anna Karlsson

    Team Kungälv IS

    Damer 30

    4:33:12

  • 314

    Peter Jarheden

    Sturefors

    Motion Herrar 78 km

    4:33:31

  • 7

    Erik Lindeberg

    Gauldal SK

    Herrar 60

    4:34:26

  • 315

    Stefan Nordén

    Bestorp

    Motion Herrar 78 km

    4:34:52

  • 325

    Andreas Bergfeldt

    Lindome

    Motion Herrar 78 km

    4:35:11

  • 13

    Sofia Skörde

    Åsenhöga

    Motion Damer 78 km

    4:35:26

  • 318

    Göran Gustafsson

    Ik vista

    Motion Herrar 78 km

    4:35:29

  • 316

    Håkan Sjöstrand

    MTB Södermöre

    Motion Herrar 78 km

    4:35:53

  • 322

    Björn Wiberg

    Seroven

    Motion Herrar 78 km

    4:36:37

  • 14

    Maja Johansson

    Mölndals CK / Team Merida Sverige

    Motion Damer 78 km

    4:36:43

  • 319

    Patrik Andersson

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:36:50

  • 323

    Oskar Lawner

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:37:01

  • 324

    Erik Carlsson

    Tajts MTB / Norrköping

    Motion Herrar 78 km

    4:38:10

  • 326

    Ulf Svahn

    ElectroteamBolagen

    Motion Herrar 78 km

    4:39:23

  • 329

    Per Emilsson

    Sälens IF

    Motion Herrar 78 km

    4:41:37

  • 330

    Kristoffer Stern

    Nybro

    Motion Herrar 78 km

    4:41:39

  • 331

    Martin Karlsson

    Rooster Club Varberg IF

    Motion Herrar 78 km

    4:41:41

  • 328

    John Brundin

    Virserum

    Motion Herrar 78 km

    4:41:46

  • 333

    Johan Blom

    Non Stop

    Motion Herrar 78 km

    4:41:53

  • 327

    Torbjörn Helgeson

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:42:01

  • 336

    Arne Tärnåsen

    Tranås Cykelklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:42:18

  • 335

    Carl Von Hofsten

    Gråbo

    Motion Herrar 78 km

    4:42:22

  • 333

    Jörgen Lundholm

    Söders

    Motion Herrar 78 km

    4:42:25

  • 332

    Lars Nordström

    GBG

    Motion Herrar 78 km

    4:42:29

  • 337

    Ralph Boman

    Eksjö CK / Team NGU

    Motion Herrar 78 km

    4:43:34

  • 338

    Rickard Frick

    Team NGU

    Motion Herrar 78 km

    4:43:35

  • 342

    Patrik Qvist

    Askersund

    Motion Herrar 78 km

    4:44:08

  • 341

    Thomas Ask

    Laserkraft

    Motion Herrar 78 km

    4:44:12

  • 80

    Hasse Jonsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:44:51

  • 344

    Thomas Sevefelt

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    4:45:03

  • 343

    Rasmus Axén

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:45:04

  • 345

    Eric Conradsson

    Gränna

    Motion Herrar 78 km

    4:45:07

  • 15

    Louise Ström

    Tjust Bike o RC

    Motion Damer 78 km

    4:45:08

  • 16

    Marina Petersson

    Gnosjö FK / Gnosjö FK

    Motion Damer 78 km

    4:46:15

  • 347

    David Johansson

    Team Slöinge

    Motion Herrar 78 km

    4:46:42

  • 346

    Simon Arrhenius

    Ahlselll

    Motion Herrar 78 km

    4:46:51

  • 351

    Håkan Arvidsson

    Fritsla

    Motion Herrar 78 km

    4:47:34

  • 348

    Samuel Nordangård

    Bua

    Motion Herrar 78 km

    4:49:31

  • 349

    Johan Ljung

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    4:49:58

  • 6

    Elna Dahlstrand

    IK Hakarpspojkarna

    Damer 30

    4:50:10

  • 350

    Thomas Averbo

    Spårvägen CF / Team Averbo

    Motion Herrar 78 km

    4:51:40

  • 352

    Magnus Frenne

    Team Suunto MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:51:58

  • 354

    Niclas Abrahamsson

    Gränna

    Motion Herrar 78 km

    4:52:36

  • 357

    Roland Eriksson

    Muskö IF

    Motion Herrar 78 km

    4:55:06

  • 355

    Jonas Söderberg

    Ingelstad

    Motion Herrar 78 km

    4:55:19

  • 356

    Alexander Norberg

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:59:03

  • 358

    Jimmy Lorentzen

    Hultsfreds Löparklubb

    Motion Herrar 78 km

    5:00:07

  • 359

    Johan Haldén

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    5:00:22

  • 360

    Anders Lundh

    Lenhovda IF

    Motion Herrar 78 km

    5:03:05

  • 361

    Dag Einar Töråsen

    IK Trasten

    Motion Herrar 78 km

    5:04:10

  • 363

    David Lang

    Bjärred

    Motion Herrar 78 km

    5:04:22

  • 362

    Leif Alriksson

    Växjö LGF

    Motion Herrar 78 km

    5:05:21

  • 364

    Per-Johan Andersson

    Team Granstorp

    Motion Herrar 78 km

    5:05:39

  • 365

    Morgan Tingström

    Cykelklubben Wheels of Carlshamn

    Motion Herrar 78 km

    5:06:20

  • 366

    Björn Danielsson

    Rejlers IF

    Motion Herrar 78 km

    5:06:38

  • 367

    Martin Ockerdal

    Cykelklubben Wheels of Carlshamn

    Motion Herrar 78 km

    5:07:47

  • 368

    Mikael Nilsson

    Gällaryd enduro

    Motion Herrar 78 km

    5:08:34

  • 369

    Niklas Lindbergh

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    5:11:15

  • 370

    Hans Schönning

    Ghetto riders

    Motion Herrar 78 km

    5:14:11

  • 371

    Conny Widlund

    Finspång

    Motion Herrar 78 km

    5:15:59

  • 372

    Gabriel Råvik

    Råvik

    Motion Herrar 78 km

    5:16:37

  • 373

    Oskar Bergman

    Beer Bike Brothers

    Motion Herrar 78 km

    5:19:18

  • 374

    Jörgen Johansson

    AXA SC / Karlskrona

    Motion Herrar 78 km

    5:21:02

  • 375

    Bengt Swarlander

    -

    Motion Herrar 78 km

    5:46:28

  • 376

    Andreas Teodorsson

    Team Edge

    Motion Herrar 78 km

    5:51:25

  • 378

    Jonas Bäckman

    Hvck

    Motion Herrar 78 km

    5:52:52

  • 377

    Kristofer Larsson

    Sölvesborgs CSK / Näsum

    Motion Herrar 78 km

    5:53:24

  • Linda Tufvesson

    CK X

    Damer 30

    DNF

  • Edit Wilson

    Cykelkraft CK / Team CKCK

    Damer Elit

    DNS