Resultatlistor 2019

  • 1

    Edvin Elofsson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:51:55

  • 2

    Oliver Vesterlund

    CK Antilopen

    Pojkar 13-14 21km

    0:51:56

  • 3

    Joel Hoflund Martinson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14 21km

    0:51:58

  • 4

    Jonathan Kindahl

    Finspångs CA

    Pojkar 13-14 21km

    0:52:09

  • 5

    Nils Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Pojkar 13-14 21km

    0:52:17

  • 6

    Carl Enhörning

    Almby IK

    Pojkar 13-14 21km

    0:52:40

  • 7

    Erik Hogenfält

    Ringmurens CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:52:41

  • 1

    Rasmus Lövgren

    Finspångs CA

    Pojkar 10-12 21km

    0:54:14

  • 1

    Emma Sjöberg

    Eksjö CK

    Flickor 15-16 21km

    0:54:15

  • 9

    Filip Magnusson

    Anderstorps OK / AOK

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:45

  • 10

    Oliver Arnekvist

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:55:48

  • 3

    Vile Torbrink

    IF Rigor

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:55

  • 4

    Viggo Rudklint

    CK Master

    Pojkar 10-12 21km

    0:55:57

  • 5

    Olle Brandt

    Mjölby CK / Mjölby

    Pojkar 10-12 21km

    0:56:54

  • 11

    Alvin Andersson

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    0:57:29

  • 1

    Daniel Dalek

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 21 km

    0:57:42

  • 6

    Elias Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Pojkar 10-12 21km

    0:58:10

  • 7

    Viktor Dalek

    Trollhättans SOK

    Pojkar 10-12 21km

    0:58:15

  • 8

    Felipe Vergara

    Trollhättans SOK

    Pojkar 10-12 21km

    0:58:23

  • 1

    Melker Eriksson

    Föreningen Wexiö Velo

    Motion Pojkar 21 km

    0:58:57

  • 1

    Ida Ernstsson

    Finspångs CA

    Flickor 13-14 21km

    0:59:13

  • 2

    Erik Gustafsson

    Fritsla VIK

    Motion Pojkar 21 km

    0:59:46

  • 9

    Alwin Lingmerth

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:00:10

  • 2

    Jörgen Jonsson

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:00:12

  • 2

    Wilma Erlandsson

    Eksjö CK

    Flickor 13-14 21km

    1:00:34

  • 10

    Ville Jutterdal

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:00:45

  • 1

    Tilde Elofsson

    Mjölby CK

    Flickor 10-12 21km

    1:00:53

  • 1

    Sofia Magnusson

    Anderstorps OK / AOK

    Motion Damer 21 km

    1:01:14

  • 11

    Elias Landh

    MTB Täby

    Pojkar 10-12 21km

    1:01:17

  • 3

    Fredrik Abelsson

    Landsbro IF

    Motion Herrar 21 km

    1:01:32

  • 4

    Lars Kumlin

    CK Wimer

    Motion Herrar 21 km

    1:02:39

  • 3

    Saga Jones

    Perbellum SS

    Flickor 13-14 21km

    1:02:40

  • 4

    Tova Fridström

    Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum Racing team

    Flickor 13-14 21km

    1:03:07

  • 12

    Anton Karlsson

    Enköpings CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:03:20

  • 13

    Simon Elg

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:03:33

  • 14

    Hugo Lundberg

    Sockertoppen IF

    Pojkar 13-14 21km

    1:04:59

  • 13

    Axel Magnusson

    Anderstorps OK / AOK

    Pojkar 10-12 21km

    1:05:31

  • 3

    Theo Eriksson

    Sandsbro

    Motion Pojkar 21 km

    1:05:36

  • 5

    Elma Rudklint

    CK Master

    Flickor 13-14 21km

    1:05:39

  • 5

    Mattias Bengtsson

    Landvetter

    Motion Herrar 21 km

    1:05:42

  • 14

    Terje Jones

    Perbellum SS

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:01

  • 15

    Wilmer Andersson

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:06:44

  • 6

    Christian Lockström

    Silverdalen

    Motion Herrar 21 km

    1:07:29

  • 16

    Isak Rosenlöf

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:08:46

  • 17

    Viggo Ingeroth-Lindbom

    Almby IK

    Pojkar 10-12 21km

    1:09:21

  • 18

    Adam Carlsson

    Mjölby CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:09:23

  • 15

    Algot Idelind

    Mjölby CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:09:29

  • 2

    Disa Molin

    Ringmurens CK

    Flickor 10-12 21km

    1:09:40

  • 2

    Louise Petersson

    Eksjö CK

    Motion Damer 21 km

    1:09:56

  • 8

    Mathias Lind

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 21 km

    1:10:02

  • 1

    Klara Lind

    Uddevalla CK

    Flickor Motion 21 km

    1:10:03

  • 4

    Lucas Ekeflo

    Ydre

    Motion Pojkar 21 km

    1:10:15

  • 19

    Albert Belfort

    CK Master

    Pojkar 10-12 21km

    1:10:16

  • 3

    Madeline Hillmarker

    Tranås

    Motion Damer 21 km

    1:10:38

  • 2

    Ebba Nordenhem

    Mjölby CK

    Flickor Motion 21 km

    1:10:44

  • 9

    Thomas Svensk

    Mjölby CK / Linköping

    Motion Herrar 21 km

    1:10:46

  • 4

    Eleonor Björnhag

    Eksjö CK

    Motion Damer 21 km

    1:10:57

  • 10

    Niklas Åkerhag

    Skillingaryds FK

    Motion Herrar 21 km

    1:11:26

  • 11

    Christopher Lantz

    Skurugata

    Motion Herrar 21 km

    1:11:39

  • 6

    Karl Lennartsson

    Tranås

    Motion Pojkar 21 km

    1:12:15

  • 16

    Malte Hjälmdahl

    Eksjö CK

    Pojkar 13-14 21km

    1:12:26

  • 20

    Pontus Silverbåge

    CK Master

    Pojkar 10-12 21km

    1:12:47

  • 3

    Wilma Gillerfors

    Ringmurens CK / Gotland

    Flickor 10-12 21km

    1:13:36

  • 7

    Charlie Emterby

    OK Vivill

    Motion Pojkar 21 km

    1:13:57

  • 21

    Julius Hjelmar

    Godegårds SK

    Pojkar 10-12 21km

    1:14:01

  • 22

    Wille Hagström

    Eksjö CK

    Pojkar 10-12 21km

    1:14:03

  • 12

    Anders Nilsson

    Wexiö Velo

    Motion Herrar 21 km

    1:14:16

  • 10

    Victor Silvander

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Pojkar 21 km

    1:14:45

  • 13

    Jimmy Kernell

    Norrahammar

    Motion Herrar 21 km

    1:16:26

  • 14

    Christoffer Örfelth

    Örfelth

    Motion Herrar 21 km

    1:16:31

  • 15

    Marcus Junhav

    Norrköping

    Motion Herrar 21 km

    1:16:32

  • 16

    Johan Hultman

    Göteborg

    Motion Herrar 21 km

    1:16:42

  • 11

    Nick Gustafsson

    Ydre

    Motion Pojkar 21 km

    1:17:19

  • 17

    Mats Karlsson

    Tranås

    Motion Herrar 21 km

    1:17:42

  • 5

    Anna Hultman

    Rimforsa

    Motion Damer 21 km

    1:17:44

  • 12

    Emil Ganfjord

    Eksjö

    Motion Pojkar 21 km

    1:18:41

  • 18

    Fredrik Ganfjord

    Eksjö CK

    Motion Herrar 21 km

    1:18:42

  • 6

    Therese Kindahl

    Finspångs CA

    Motion Damer 21 km

    1:19:33

  • 7

    Carina Blomander

    Bruzaholm

    Motion Damer 21 km

    1:19:37

  • 19

    Henrik Erickson

    Ulricehamns Ok

    Motion Herrar 21 km

    1:20:32

  • 14

    Pelle Jakobsson

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:22:41

  • 20

    Lennart Andersson

    Eksjö

    Motion Herrar 21 km

    1:22:58

  • 15

    Liam Kallin

    Borås CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:24:19

  • 16

    William Mild

    Eksjö CK

    Motion Pojkar 21 km

    1:25:44

  • 21

    Conny Jäderkvist

    Nyköping

    Motion Herrar 21 km

    1:26:10

  • 22

    Stefan Arvidsson

    Motion Herrar 21 km

    1:26:21

  • 8

    Ulrika Kallin

    Borås CA

    Motion Damer 21 km

    1:26:43

  • 1

    Filip Ström

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:31:30

  • 9

    Annelie Wernqvist

    Vreta Skid o MK

    Motion Damer 21 km

    1:31:57

  • 2

    Theodor Antman

    Trosabygdens OK

    Pojkar 15-16 41km

    1:33:04

  • 3

    André Czarnecki

    Norbergs CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:33:05

  • 3

    Henny Jardle

    Borås CA

    Flickor Motion 21 km

    1:34:40

  • 4

    Hugo Hassellund

    IK Trasten

    Pojkar 15-16 41km

    1:35:14

  • 5

    Albin Rimås

    IK Hakarpspojkarna / Huskvarna

    Pojkar 15-16 41km

    1:35:16

  • 23

    Mikael Nilsson

    Hörby ck

    Motion Herrar 21 km

    1:35:24

  • 17

    Gustav Larsson

    Borås CA

    Motion Pojkar 21 km

    1:35:36

  • 10

    Josefin Larsson

    Sjömarken

    Motion Damer 21 km

    1:35:40

  • 4

    Elsa Jardle

    Borås CA

    Flickor Motion 21 km

    1:35:41

  • 24

    Stefan Silvander Ahlrik

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 21 km

    1:35:57

  • 7

    Sebastian Pettersson

    Finspångs CA

    Pojkar 15-16 41km

    1:37:47

  • 1

    Anders Magnusson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    1:38:37

  • 2

    Andreas Johansson

    Kolmårdens MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:39:04

  • 3

    Janne Gunnarsson

    OK Tyr

    Motion Herrar 41 km

    1:39:31

  • 11

    Linda Tufvesson

    CK X / Singletrack Sisters

    Motion Damer 21 km

    1:39:45

  • 18

    Axel Tufvesson

    Bjärred

    Motion Pojkar 21 km

    1:39:46

  • 4

    Patrik Jonsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:41:02

  • 8

    Hugo Johansson

    Halmstad MTB

    Pojkar 15-16 41km

    1:41:08

  • 12

    Liina Lennartsson

    Tranås

    Motion Damer 21 km

    1:41:13

  • 13

    Britt-Marie Svensson

    Tranås Cykelklubb

    Motion Damer 21 km

    1:41:15

  • 5

    Jan Eriksson

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    1:41:19

  • 9

    Anton Wiking

    MTB Täby

    Pojkar 15-16 41km

    1:41:23

  • 6

    Johan Hammenvik

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 41 km

    1:41:28

  • 7

    Robin Rydberg

    Tajts MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:42:17

  • 8

    Daniel Brandt

    Mjölby CK / Mjölby

    Motion Herrar 41 km

    1:42:30

  • 9

    Staffan Granberg

    Vara

    Motion Herrar 41 km

    1:42:36

  • 5

    Alicia Gustavsson

    Eksjö CK

    Flickor Motion 21 km

    1:42:49

  • 14

    Susanne Göransson

    Hörby ck

    Motion Damer 21 km

    1:43:18

  • 10

    Patrik Svensson

    Rimforsa

    Motion Herrar 41 km

    1:43:29

  • 19

    Rasmuz Ekeflo

    Ydre

    Motion Pojkar 21 km

    1:44:07

  • 11

    Fredrik Georgsson

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:44:12

  • 12

    Erik Axene

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:45:16

  • 13

    Bernt Malmberg

    CK Revanche

    Motion Herrar 41 km

    1:45:32

  • 25

    Jonas Glad

    Ydre

    Motion Herrar 21 km

    1:45:46

  • 14

    Stefan Bodin

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:06

  • 15

    Patrik Widing

    Motala AIF CK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:29

  • 16

    Rickard Bardh

    OK Bävern

    Motion Herrar 41 km

    1:46:32

  • 17

    Peter Åkesson

    Edsbyns SK

    Motion Herrar 41 km

    1:46:56

  • 18

    Folke Gustafsson

    Motion Herrar 41 km

    1:47:03

  • 19

    Mikael Ulpe

    Tenhults SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:19

  • 20

    Tobias Hammarström

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:47:26

  • 21

    Lars Carlgren

    Spyfys CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:29

  • 22

    Thomas Hempel

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:47:44

  • 23

    Kim Johansson

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 41 km

    1:48:37

  • 15

    Karin Pettersson

    CK Master

    Motion Damer 21 km

    1:48:39

  • 25

    Kenneth Mattelin

    Highland Cycling Club

    Motion Herrar 41 km

    1:48:43

  • 27

    Lukas Lapinski

    Motion Herrar 41 km

    1:48:52

  • 16

    Kerstin Löfgren

    Tranås

    Motion Damer 21 km

    1:49:22

  • 28

    Kenth Lund

    Habo

    Motion Herrar 41 km

    1:49:30

  • 26

    Mathias Cassegård

    Ydre

    Motion Herrar 21 km

    1:49:54

  • 29

    Jonas Bergvall

    Rydsnäs IF

    Motion Herrar 41 km

    1:49:55

  • 17

    Linda Ekeflo

    Ydre

    Motion Damer 21 km

    1:49:56

  • 30

    Håkan Sjögren

    OK 64 Torpa

    Motion Herrar 41 km

    1:50:06

  • 1

    Ida Pettersson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    1:50:07

  • 31

    Niklas Gustenius

    Ulricehamns CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:09

  • 33

    Mikael Hall

    OK Bävern

    Motion Herrar 41 km

    1:50:11

  • 34

    Håkan Danielsson

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    1:50:17

  • 35

    Peter Karlsson

    IFK Österbymo

    Motion Herrar 41 km

    1:50:19

  • 36

    Fredrik Petersson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:50:28

  • 37

    Jonathan Rosén

    JOHANNESHOV

    Motion Herrar 41 km

    1:50:55

  • 11

    Joakim Sahlén

    IF Hallby SOK

    Pojkar 15-16 41km

    1:51:00

  • 2

    Alva Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    1:51:14

  • 38

    David Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:51:19

  • 3

    Linnea Bråhn

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    1:51:21

  • 40

    Thomas Bråhn

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:51:27

  • 41

    Anton Danielsson

    Växjö

    Motion Herrar 41 km

    1:51:28

  • 42

    Magnus Petersson

    Växjö OK

    Motion Herrar 41 km

    1:51:42

  • 43

    Johnny Linder

    Bliz Cykling Team

    Motion Herrar 41 km

    1:52:00

  • 44

    Leif DuRietz

    OK64 Torpa MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:52:13

  • 12

    Fredrik Silverbåge

    CK Master

    Pojkar 15-16 41km

    1:52:31

  • 46

    Mikael Åkesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:52:46

  • 27

    Gösta Frode

    Rimfors

    Motion Herrar 21 km

    1:53:02

  • 47

    Mattias Rosenberg

    EKSJÖ

    Motion Herrar 41 km

    1:53:25

  • 13

    Lucas Molin

    Ringmurens CK

    Pojkar 15-16 41km

    1:53:28

  • 48

    Nicky Short

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    1:53:40

  • 49

    Tomas Skallström

    Dalek Lås

    Motion Herrar 41 km

    1:53:45

  • 4

    Tina Lindström

    Försvarets SK

    Motion Damer 41 km

    1:53:49

  • 5

    Frida Jönsson Hellstadius

    Linköpings-cykel-och-övrigt-nybörjarförening

    Motion Damer 41 km

    1:54:21

  • 50

    Marcus Engqvist

    CK Sportson Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    1:54:24

  • 51

    Kjell Holgersson

    OK 64 TORPA MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:54:50

  • 52

    Patrik Strock

    Laholm

    Motion Herrar 41 km

    1:55:09

  • 53

    Benny Fransson

    Finspångs CA

    Motion Herrar 41 km

    1:55:52

  • 54

    Rickard Frick

    Trollhättans SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:05

  • 6

    Katrin Lichan

    Waxholm CK

    Motion Damer 41 km

    1:56:11

  • 55

    Dennis Byström

    Godegårds SK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:22

  • 56

    Patrik Granman

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:41

  • 57

    Jimmy Rosen

    Kalmar CK / MTB-ligan

    Motion Herrar 41 km

    1:56:49

  • 58

    Thomas Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:52

  • 7

    Mia Eronn

    Linköpings OK

    Motion Damer 41 km

    1:56:53

  • 59

    Magnus Gustafsson

    Emmaboda

    Motion Herrar 41 km

    1:57:08

  • 60

    Jonas Thorstensson

    Nyköping

    Motion Herrar 41 km

    1:57:14

  • 61

    Casper Lövgren

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    1:57:22

  • 62

    Claes Palm

    Palm

    Motion Herrar 41 km

    1:57:33

  • 63

    Dennis Solander

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:58:41

  • 8

    Ellen Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Motion Damer 41 km

    1:58:58

  • 9

    Lisa Behm Stener

    Landskrona CK / Landskrona

    Motion Damer 41 km

    1:59:11

  • 64

    Bengt Pettersson

    Eksjö Garnison IF

    Motion Herrar 41 km

    1:59:13

  • 65

    Dennis Hillmarker

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:59:42

  • 10

    Anki Thonäng

    Falkenbergs CK

    Motion Damer 41 km

    1:59:46

  • 66

    Fernando Diogo

    CK Revanche

    Motion Herrar 41 km

    2:00:07

  • 67

    Stellan Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:00:20

  • 68

    Johan Lenegård

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    2:00:27

  • 69

    Per Alfredson

    Www.sensabikes.se

    Motion Herrar 41 km

    2:00:47

  • 70

    Johan Johansson

    Hunneberg Sport o MK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:13

  • 71

    Christian Lysell

    Dalsjöfors

    Motion Herrar 41 km

    2:01:30

  • 11

    Åsa Blomkvist

    Borgholm CK

    Motion Damer 41 km

    2:01:36

  • 72

    Henrik Malm

    Anderstorps OK / Ringvägen 3 33432 Anderstorp Swed

    Motion Herrar 41 km

    2:01:48

  • 73

    Tobias Eiderbäck

    Sturefors

    Motion Herrar 41 km

    2:02:03

  • 74

    Jonny Ljung

    Sturefors

    Motion Herrar 41 km

    2:02:08

  • 75

    Magnus Lindström

    IFK Österbymo

    Motion Herrar 41 km

    2:02:20

  • 12

    Gabriella Jonsson

    Colias IF

    Motion Damer 41 km

    2:02:30

  • 77

    Kristian Jansson

    Team Norrvalla

    Motion Herrar 41 km

    2:02:37

  • 78

    William Storm

    Tormentas

    Motion Herrar 41 km

    2:02:39

  • 79

    Daniel Gustafsson

    Motion Herrar 41 km

    2:02:46

  • 81

    Stefan Svensson

    Anderstorps OK

    Motion Herrar 41 km

    2:02:50

  • 82

    Mattias Bergkvist

    Team Cait

    Motion Herrar 41 km

    2:02:53

  • 84

    Stephan Wallin

    Fulldämpat

    Motion Herrar 41 km

    2:02:57

  • 13

    Marie Dahlén

    Ulricehamns CK

    Motion Damer 41 km

    2:03:03

  • 85

    Michael Lindh

    Vadstena Cykel

    Motion Herrar 41 km

    2:03:19

  • 14

    Lotta Lundstedt

    Vadstena Cykel

    Motion Damer 41 km

    2:03:21

  • 20

    Einar Holmberg

    Highland Cycling Club / HolmBergmans

    Motion Pojkar 21 km

    2:03:44

  • 86

    Jonas Augustsson

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:49

  • 21

    Lukas Bergman

    Highland Cycling Club / HolmBergmans

    Motion Pojkar 21 km

    2:03:58

  • 15

    Ann Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Damer 41 km

    2:04:37

  • 88

    Johan Gustafsson

    Finspång

    Motion Herrar 41 km

    2:04:39

  • 16

    Åsa Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:04:41

  • 17

    Felicia Carlström Jarsin

    Eskilstuna

    Motion Damer 41 km

    2:04:55

  • 18

    Ramona Karlsson

    Motala AIF CK

    Motion Damer 41 km

    2:05:00

  • 89

    Lars Asklund

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:05:02

  • 90

    Anders Rimås

    Team Bonigi

    Motion Herrar 41 km

    2:05:06

  • 91

    Mikael Svensson

    Landvetter

    Motion Herrar 41 km

    2:05:23

  • 19

    Sandra Enarsson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:05:38

  • 20

    Hanna Nordenhem

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:05:39

  • 92

    Anders Rimén

    MÖLNDAL

    Motion Herrar 41 km

    2:05:49

  • 93

    Joacim Pettersson

    IK Hakarpspojkarna / Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:05:51

  • 94

    Martin Mimer

    Linghem

    Motion Herrar 41 km

    2:06:02

  • 95

    Magnus Andersson

    Cafebar

    Motion Herrar 41 km

    2:06:15

  • 21

    Jeanette Gullbrandson

    Camfil Svenska AB

    Motion Damer 41 km

    2:06:30

  • 96

    Edwin Nyberg

    Ljungby

    Motion Herrar 41 km

    2:06:52

  • 22

    Sofia Dannert

    Mera Lera MTB

    Motion Damer 41 km

    2:07:01

  • 98

    Tobias Gustafsson Gren

    Motion Herrar 41 km

    2:07:40

  • 99

    Mikael Skog

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    2:07:41

  • 101

    Fredrik Erlandsson

    Motion Herrar 41 km

    2:07:44

  • 102

    Andreas Caesar

    Lishult

    Motion Herrar 41 km

    2:07:55

  • 103

    Alex Hübers

    Ryd

    Motion Herrar 41 km

    2:08:01

  • 23

    Anna Lundin

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:08:05

  • 24

    Carolina Johansson

    Motala AIF CK

    Motion Damer 41 km

    2:08:15

  • 104

    Linus Törnquist

    Gränna

    Motion Herrar 41 km

    2:08:24

  • 105

    Nicklas Lindorsson

    OK64 Torpa MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:08:26

  • 106

    Morgan Stoppert

    Vreta Skid o MK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:34

  • 25

    Malin Hellström

    Norbergs CK

    Motion Damer 41 km

    2:08:58

  • 26

    Alva Frick

    Trollhättans SOK

    Motion Damer 41 km

    2:09:01

  • 107

    Anders Adolfsson

    Södermöre MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:09:11

  • 108

    Djamel Zeghachov

    SKARPNÄCK

    Motion Herrar 41 km

    2:09:28

  • 109

    Niklas Thörnberg

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:09:55

  • 27

    Carola Axelsson

    Glasrikets RC Nybro

    Motion Damer 41 km

    2:10:18

  • 110

    Nicklas Falk

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:10:20

  • 111

    Mattias Johansson

    Värnamo

    Motion Herrar 41 km

    2:10:27

  • 112

    Richard Möller

    Norrahammar

    Motion Herrar 41 km

    2:10:54

  • 28

    Tina Gusténius

    Äspereds IF

    Motion Damer 41 km

    2:10:56

  • 113

    Markus Lennartsson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:10:58

  • 114

    Fredrik Törnquist

    Gränna

    Motion Herrar 41 km

    2:11:03

  • 115

    Bertil Tallqvist

    IK Trasten

    Motion Herrar 41 km

    2:11:38

  • 116

    Nicklas Broström

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 41 km

    2:11:46

  • 117

    Oskar Andersson

    Team CGit

    Motion Herrar 41 km

    2:12:06

  • 118

    Filip Carlström

    Anderstorp

    Motion Herrar 41 km

    2:12:11

  • 119

    Jörgen Johansson

    AXA SC / Karlskrona

    Motion Herrar 41 km

    2:12:23

  • 120

    Dag Nilsson

    Team Family IF / Team Family IF

    Motion Herrar 41 km

    2:12:32

  • 18

    Malin Hagberg

    Hestra

    Motion Damer 21 km

    2:12:49

  • 6

    Tilda Hagberg

    Hestra

    Flickor Motion 21 km

    2:12:52

  • 121

    Andreas Carlsson

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:12:56

  • 122

    Ingwald Björklund

    LAMMÅSA

    Motion Herrar 41 km

    2:13:07

  • 124

    Simon Karlsson

    Ålems CK

    Motion Herrar 41 km

    2:13:08

  • 125

    Remigijus Grigas

    Ljungbyholm

    Motion Herrar 41 km

    2:13:10

  • 29

    Emelie Hammarström

    IFK Österbymo

    Motion Damer 41 km

    2:13:20

  • 30

    Therese Adler

    Motala

    Motion Damer 41 km

    2:14:18

  • 126

    Martin Lageson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:14:25

  • 127

    Lasse Jansson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:14:26

  • 31

    Katarina Holm

    Eksjö CK

    Motion Damer 41 km

    2:14:27

  • 128

    Oskar Nilsson

    CK Sportson Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:14:37

  • 129

    Anders Wiberg

    Russnäs CK

    Motion Herrar 41 km

    2:14:47

  • 130

    Martin Abrahamson

    Smålandsstenar

    Motion Herrar 41 km

    2:14:59

  • 32

    Carolin Broke

    IF Hallby SOK

    Motion Damer 41 km

    2:15:05

  • 33

    Anna Rönström

    Friluftsboden.se adventure racing team

    Motion Damer 41 km

    2:15:06

  • 34

    Linda Palmér

    Tranås

    Motion Damer 41 km

    2:15:16

  • 131

    Samuel Ljunggren

    Malmbäck

    Motion Herrar 41 km

    2:15:25

  • 132

    Lars Hjertenstein

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:15:46

  • 133

    Claes Wingqvist

    Borås CA

    Motion Herrar 41 km

    2:15:56

  • 134

    Jan-Olof Bengtsson

    Ringhals IF

    Motion Herrar 41 km

    2:16:23

  • 135

    Albert Brickarp

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:16:27

  • 35

    Linnea Sjöbrink

    Sjöbrink

    Motion Damer 41 km

    2:16:55

  • 136

    Johan Hagelberg

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:17:03

  • 137

    Emil Zeghachov Larsson

    BROMMA

    Motion Herrar 41 km

    2:17:09

  • 36

    Fia Forslind

    Vreta Skid o MK

    Motion Damer 41 km

    2:17:14

  • 138

    Tomas Bäckman

    Göteborg

    Motion Herrar 41 km

    2:17:15

  • 37

    Regina Våtz

    Mjölby CK

    Motion Damer 41 km

    2:17:17

  • 139

    Stefan Svensson

    Nässjö

    Motion Herrar 41 km

    2:17:46

  • 140

    Simon Karlsson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:18:03

  • 141

    Martin Thoma

    Alingsås

    Motion Herrar 41 km

    2:18:07

  • 142

    Thomas Lundgren

    Pepparkroken

    Motion Herrar 41 km

    2:18:24

  • 19

    Maria Andersson

    Tranås

    Motion Damer 21 km

    2:19:59

  • 144

    Håkan Johansson

    Eksjö Garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    2:20:20

  • 145

    Mattias Björnström

    Borås

    Motion Herrar 41 km

    2:20:34

  • 146

    Bo Johansson

    Värnamo

    Motion Herrar 41 km

    2:22:05

  • 147

    Manfred Olejnik

    SOK Viljan

    Motion Herrar 41 km

    2:22:57

  • 38

    Emma Bexell

    Ydre

    Motion Damer 41 km

    2:23:27

  • 148

    Ulf Österberg

    Team Villagatan

    Motion Herrar 41 km

    2:23:44

  • 39

    Theresia Viska

    Race & Shine Sports Club

    Motion Damer 41 km

    2:24:51

  • 149

    Robert Sundqvist

    Långhem

    Motion Herrar 41 km

    2:25:27

  • 150

    Göran Sundqvist

    Långhem

    Motion Herrar 41 km

    2:25:28

  • 151

    Peter Sjöbrink

    Sjöbrink

    Motion Herrar 41 km

    2:25:37

  • 152

    Andreas Mårtensson

    Skurup

    Motion Herrar 41 km

    2:25:42

  • 153

    Glenn Engberg

    Gemla bikers

    Motion Herrar 41 km

    2:25:54

  • 40

    Ulrika Olsson

    She Rides CK

    Motion Damer 41 km

    2:26:10

  • 154

    Henrik Svensson

    Lessebo OK

    Motion Herrar 41 km

    2:27:23

  • 155

    Oskar Blixt

    MTB FTW

    Motion Herrar 41 km

    2:27:43

  • 156

    Mikael Wallsten

    MTB FTW

    Motion Herrar 41 km

    2:27:47

  • 41

    Ulrika Ärlig

    Habo

    Motion Damer 41 km

    2:28:10

  • 157

    Mats Hellberg

    Älvängen

    Motion Herrar 41 km

    2:28:27

  • 42

    Jeanette Eklöf

    Sollentuna

    Motion Damer 41 km

    2:28:39

  • 43

    Elisabeth Andersson

    Habo

    Motion Damer 41 km

    2:29:16

  • 44

    Madelen Alexandersson

    Lenhovda

    Motion Damer 41 km

    2:29:31

  • 159

    Lars Willer

    Sollerön

    Motion Herrar 41 km

    2:29:56

  • 45

    Petra Johansson

    Älvängen

    Motion Damer 41 km

    2:29:59

  • 46

    Diana Evertsson

    Örebro

    Motion Damer 41 km

    2:30:02

  • 160

    Jimmy Hemmingsson

    Bliz cycling team

    Motion Herrar 41 km

    2:30:50

  • 47

    Ida Elf

    Falköping

    Motion Damer 41 km

    2:31:03

  • 161

    Patrik Elf

    Falköpings CK

    Motion Herrar 41 km

    2:31:04

  • 48

    Sandra Johansson

    Tvärreds IF

    Motion Damer 41 km

    2:32:35

  • 162

    Andreas Carlsson

    Kumla

    Motion Herrar 41 km

    2:32:44

  • 49

    Malin Kretz

    Landskrona CK

    Motion Damer 41 km

    2:32:56

  • 50

    Petra Svensson

    Varbergs MTB

    Motion Damer 41 km

    2:33:25

  • 163

    Lars-Olof Ingvarsson

    Motion Herrar 41 km

    2:33:34

  • 51

    Nelly Nilsson

    Hjärsås

    Motion Damer 41 km

    2:34:00

  • 164

    Tobias Annér

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:34:11

  • 165

    Patrick Persson

    Hörby ck

    Motion Herrar 41 km

    2:35:20

  • 166

    Michael Vernersson

    Gouden Carolus CC

    Motion Herrar 41 km

    2:35:21

  • 167

    Niklas Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:35:26

  • 168

    Leif Rydholm

    Nybro Ski

    Motion Herrar 41 km

    2:36:23

  • 52

    Susanne Jacobson

    Djurgårdens IF Cykelförening

    Motion Damer 41 km

    2:36:55

  • 169

    Michael Jacobson

    Djurgårdens IF Cykelförening

    Motion Herrar 41 km

    2:36:56

  • 170

    Ola Lundgren

    Tajts MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:38:26

  • 171

    Peter Andersson

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:38:41

  • 172

    Per-Anders Johansson

    Motion Herrar 41 km

    2:38:51

  • 53

    Camilla Thiellström

    Motala AIF CK

    Motion Damer 41 km

    2:40:09

  • 173

    Love Väljä

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:41:47

  • 174

    Mattias Norén

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:43:40

  • 175

    Pentti Kosonen

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:44:04

  • 176

    Janne Väljä

    Sävsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:45:45

  • 54

    Petra Väljä

    Sävsjö

    Motion Damer 41 km

    2:45:47

  • 177

    Henrik Söderlind

    Lessebo OK

    Motion Herrar 41 km

    2:45:52

  • 55

    Marie Sjöbrink

    Sjöbrink

    Motion Damer 41 km

    2:45:53

  • 178

    Tommy Andersson

    Mantorp

    Motion Herrar 41 km

    2:46:04

  • 179

    Bo Nix

    Forza Ronneby

    Motion Herrar 41 km

    2:46:20

  • 56

    Ulrika Johansson

    Team Villagatan

    Motion Damer 41 km

    2:46:29

  • 180

    Martin Hallgren

    Falkenberg

    Motion Herrar 41 km

    2:46:36

  • 57

    Kajsa Larsson

    Borås

    Motion Damer 41 km

    2:46:53

  • 1

    Emil Lindgren

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:47:32

  • 181

    Damir Andrasi

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:47:39

  • 2

    Johan Norén

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    2:47:46

  • 3

    Henrik Sparr

    HiQ Sports Club / Team HiQ

    Herrar Elit

    2:48:49

  • 4

    Viktor Ludvigsson

    Skövde CK / Elit

    Herrar Elit

    2:49:30

  • 5

    Erik Mattelin

    Highland Cycling Club

    Herrar Elit

    2:49:44

  • 1

    Eric Herlitz

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike

    Herrar Junior

    2:50:25

  • 2

    Oscar Lind

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike Mtb Team

    Herrar Junior

    2:50:28

  • 6

    Adam Gustafsson

    Eksjö CK / Merida Sverige

    Herrar Elit

    2:50:32

  • 7

    Viktor Junell

    Team Ormsalva AC / Team Ormsalva-Bianchi

    Herrar Elit

    2:50:58

  • 182

    Anders Bohm

    Horndals SK

    Motion Herrar 41 km

    2:51:19

  • 8

    Jesper Svensson

    Skövde CK

    Herrar Elit

    2:51:42

  • 9

    Anders Solin

    Föreningen Cykloteket RT / CRT Cykelklubb

    Herrar Elit

    2:52:37

  • 183

    Torbjörn Sjölander

    Bockad Fullproppad Gåbbe

    Motion Herrar 41 km

    2:52:49

  • 1

    Fredrik Lagercrantz

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    2:53:58

  • 10

    Adam Engström

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    2:56:25

  • 1

    John Midelf

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 30

    2:56:43

  • 2

    Mathias Bohman

    Länna Sport CK / Länna Sport ck

    Herrar 30

    2:56:47

  • 11

    Daniel Wennergren

    Serneke Allebike CK

    Herrar Elit

    2:56:59

  • 58

    Therese Silverbåge Silverbåge

    CK Master

    Motion Damer 41 km

    2:57:20

  • 3

    Andreas Ringvall

    Sala CK

    Herrar 30

    2:57:54

  • 4

    Martin Johansson

    Aktivitus SC / Void cycling

    Herrar 30

    2:58:00

  • 1

    Stefan Carlsson

    Kolmårdens MTB / Öster Cykel

    Herrar 50

    2:58:02

  • 2

    Simon Gabrielsson

    CK Olympic

    Herrar 40

    2:59:46

  • 5

    Johan Fryksenius

    Skoghalls CK-Hammarö

    Herrar 30

    2:59:47

  • 184

    Dan Mårtenson

    Alvesta

    Motion Herrar 41 km

    3:00:01

  • 12

    Henrik Öijer

    Falu CK

    Herrar Elit

    3:00:30

  • 3

    Daniel Grass

    CK Lunedi

    Herrar 40

    3:00:37

  • 13

    Oliver Lindblom

    Falu CK

    Herrar Elit

    3:01:16

  • 4

    Christian Abrahamsson

    HiQ Sports Club

    Herrar 40

    3:01:17

  • 14

    Sebastian Högdahl

    Team TCM Sweden CF / Team TCMcykel.se

    Herrar Elit

    3:01:23

  • 15

    Markus Nilsson

    Sumo CC

    Herrar Elit

    3:01:29

  • 3

    Erik Zälle

    Kvänums IF

    Herrar Junior

    3:01:35

  • 6

    Carl Andén

    Ulricehamns CK

    Herrar 30

    3:01:38

  • 16

    Dennis Bengt Vincent Wahlqvist

    Serneke Allebike CK / Serneke Allebike MTB Team

    Herrar Elit

    3:01:54

  • 17

    Jimmy Bodin

    Värnamo CK / COR Cycling Team

    Herrar Elit

    3:02:04

  • 18

    Stefan Dahl

    Föreningen Cykloteket RT / CRT Cykelklubb

    Herrar Elit

    3:03:21

  • 2

    Mattias Rudklint

    CK Master

    Herrar 50

    3:04:47

  • 5

    Niclas Rosenberg

    CK Ceres

    Herrar 40

    3:05:16

  • 6

    Carl-Fredrik Johansson

    Highland Cycling Club

    Herrar 40

    3:05:54

  • 3

    Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:06:02

  • 7

    Robert Eliasson

    Hisingens CK

    Herrar 40

    3:06:03

  • 4

    Casper Johansson

    Varbergs MTB / Team crescent varberg

    Herrar Junior

    3:06:04

  • 1

    Fredrik Olsson

    CSK Ludvika

    Herrar Sport

    3:06:10

  • 8

    Anders Stenberg

    OK Vivill

    Herrar 40

    3:06:11

  • 7

    Martin Engström

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:06:15

  • 9

    Christian Assmus

    Uddevalla CK

    Herrar 40

    3:06:39

  • 8

    Simon Svensson

    CK Wimer / Team Motorsport

    Herrar 30

    3:06:41

  • 21

    Jonatan Steen

    Serneke Allebike CK / Team serneke/allebike

    Herrar Elit

    3:06:54

  • 9

    Fredrik Hermansson

    Dala-Järna IK

    Herrar 30

    3:06:55

  • 2

    Alexander Franzén

    Highland Cycling Club / Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:07:07

  • 10

    Jim Fransson

    Skövde CK / Skövde CK Elit

    Herrar 40

    3:07:11

  • 10

    Olof Hagliden

    OK Tyr / Idrottslabbet

    Herrar 30

    3:07:12

  • 22

    Patrik Jansson

    Örebrocyklisterna

    Herrar Elit

    3:07:14

  • 5

    Lukas Mörtsell Rörfors

    Föreningen Cykloteket RT / CRT Cykelklubb

    Herrar Junior

    3:07:29

  • 3

    Joakim Ramstedt

    MTB Täby / Cykelhuset UV

    Herrar Sport

    3:07:46

  • 4

    Joakim Jensen

    CSK Ludvika / Rocketpower mtb team

    Herrar Sport

    3:08:38

  • 5

    Jim Eriksson

    Norbergs CK

    Herrar Sport

    3:08:40

  • 11

    Mattias Åkerlund

    Mera Lera MTB

    Herrar 30

    3:08:44

  • 12

    Henry Churchill

    Cykelklubben Barriär

    Herrar 30

    3:08:51

  • 11

    Joakim Carlson

    IK Trasten

    Herrar 40

    3:08:55

  • 12

    Pär Dalhielm

    Föreningen Cykloteket RT / Cycle Racing Team

    Herrar 40

    3:09:02

  • 23

    Andreas Karlsson

    Kolmårdens MTB

    Herrar Elit

    3:09:05

  • 13

    Andreas Järpmyr

    Kungsbacka CK / Merida Bikefixx

    Herrar 40

    3:09:18

  • 13

    Christian Nilsson

    Aktivitus SC

    Herrar 30

    3:09:19

  • 14

    Calle Nelson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:09:22

  • 14

    Jonas Hagström

    Godegårds SK

    Herrar 30

    3:10:15

  • 1

    Kenneth Karlsson

    CK Stabil

    Herrar 60

    3:10:30

  • 6

    Henrik Jonsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Sport

    3:10:36

  • 6

    Anton Strand

    Eksjö CK

    Herrar Junior

    3:10:41

  • 4

    Jörgen Andersson

    Eksjö CK

    Herrar 50

    3:10:42

  • 15

    Anders Cederberg

    Eksjö CK / Racing Bike Sweden

    Herrar 40

    3:11:08

  • 24

    Jakob Björklund

    Team Skoglöfs Bil IF / Ktmbikesswe

    Herrar Elit

    3:11:22

  • 16

    Jens Rangefelt

    CK Lunedi

    Herrar 40

    3:11:31

  • 1

    Jennie Stenerhag

    Falu CK / ÅBRO

    Damer Elit

    3:11:41

  • 17

    Gunnar Bäckgren

    Norbergs CK

    Herrar 40

    3:11:44

  • 25

    David Eriksson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Elit

    3:12:20

  • 18

    Anders Hernegård

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:12:29

  • 7

    Axel Sävenlund

    Borås CA

    Herrar Junior

    3:12:45

  • 15

    Tommy Wänerskär

    Kvänums IF

    Herrar 30

    3:12:50

  • 19

    Max Ahston

    Team TCM Sweden CF

    Herrar 40

    3:12:54

  • 16

    Jimmy Edvardsson

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:13:04

  • 17

    Martin Gustafsson

    CK Wänershof

    Herrar 30

    3:13:40

  • 18

    Linus Holmgren

    CK X

    Herrar 30

    3:13:54

  • 19

    Mattias Grenhall

    CK X

    Herrar 30

    3:13:59

  • 20

    Robin Söderholm

    Halmstad MTB / Team CYKLAMERA

    Herrar 30

    3:14:12

  • 21

    Mikael Ek

    Cykelkraft CK / TEAM CKCK

    Herrar 30

    3:15:01

  • 20

    Kay Gingbäck

    Eskilstuna CK

    Herrar 40

    3:15:21

  • 59

    Lea Evertsson

    Glanhammar

    Motion Damer 41 km

    3:15:33

  • 2

    Emmy Thelberg

    Team TCM Sweden CF / Team Tcmcykel.se

    Damer Elit

    3:15:39

  • 26

    Johan Münch

    Eksjö CK / Emmegi MTB

    Herrar Elit

    3:16:01

  • 21

    Mikael Beckius

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:16:09

  • 7

    Gustav Johansson

    Bukten Mountainbike Klubb

    Herrar Sport

    3:16:10

  • 6

    Jyrki Terho

    Mariestadcyklisten

    Herrar 50

    3:16:12

  • 22

    Tobias Arnekvist

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:16:14

  • 23

    Torbjörn Elofson

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:16:25

  • 22

    Mathias Holm

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar 30

    3:16:36

  • 25

    Mattias Carlén

    Skövde CK

    Herrar 40

    3:16:43

  • 3

    Sandra Salinger

    Mix Sports Club

    Damer Elit

    3:17:17

  • 8

    Erik Junsved

    MTB Täby

    Herrar Junior

    3:17:20

  • 26

    Johan Bjurhäll

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:17:24

  • 4

    Nellie Larsson

    Bukten Mountainbike Klubb / Team Lapierre Sweden

    Damer Elit

    3:17:26

  • 1

    Martin Münch

    Eksjö CK / Emmegi MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:18:06

  • 27

    Jimmy Karlsson

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 40

    3:18:31

  • 28

    Tobias Andersson

    Kolmårdens MTB

    Herrar 40

    3:18:45

  • 29

    Philip Nilsson

    Staffanstorp CK

    Herrar 40

    3:19:03

  • 23

    Daniel Bash

    CK Sportson Jönköping

    Herrar 30

    3:19:06

  • 24

    Henrik Jansson

    Länna Sport CK

    Herrar 30

    3:19:07

  • 8

    Andreas Steinwandt

    Karlskrona CK / Carbon8 Racing Team

    Herrar Sport

    3:19:09

  • 9

    Oskar Persson

    CSK Ludvika

    Herrar Sport

    3:19:10

  • 25

    Albin Carlsson

    Kisa SK / Team Motosport

    Herrar 30

    3:19:17

  • 30

    Jonas Nilsson

    CK X

    Herrar 40

    3:19:22

  • 26

    Daniel Nises

    CSK Ludvika

    Herrar 30

    3:19:32

  • 31

    Per Kumlin

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:19:40

  • 32

    Henrik Kjellberg

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:19:44

  • 33

    Andreas Karlsson

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:19:47

  • 34

    Lars Rosencrantz

    Triathlon Väst

    Herrar 40

    3:19:51

  • 10

    Håkan Erklint

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    3:19:55

  • 11

    Peter Bergqvist

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:20:04

  • 27

    Niklas Lundin

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:20:05

  • 12

    Marcus Eriksson

    CK Ceres

    Herrar Sport

    3:20:20

  • 35

    Joachim Lyth

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:20:25

  • 36

    Johan Lindkvist

    Västerås CK

    Herrar 40

    3:20:49

  • 13

    Gustav Dellback

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:21:02

  • 37

    Andreas Nilsson

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Herrar 40

    3:21:22

  • 38

    Magnus Karlsson

    Enköpings CK

    Herrar 40

    3:21:24

  • 27

    Mattias Lundell

    Gnosjö FK

    Herrar Elit

    3:21:31

  • 39

    Jimmy Bjöörn

    CK Dainon

    Herrar 40

    3:21:32

  • 28

    Edvin Wilson

    Tranemo Cykelsällskap

    Herrar Elit

    3:21:39

  • 14

    Andreas Tellmo

    Ålems CK

    Herrar Sport

    3:21:44

  • 29

    Michael Stjernquist

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Elit

    3:21:51

  • 28

    Henrik Rosenlöf

    Mjölby CK

    Herrar 30

    3:21:58

  • 29

    Johan Korpisalo

    Anderstorps OK

    Herrar 30

    3:22:07

  • 2

    Per Falkviken

    Mariapark EL CK

    Herrar Motion 78 km

    3:22:12

  • 3

    Fredrik Karlsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    3:22:14

  • 15

    Fredrik Wäppling

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    3:22:38

  • 4

    Conny Eskilsson

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:22:42

  • 30

    Mikael Flockhart

    MTB Täby

    Herrar Elit

    3:22:44

  • 16

    Björn Völcker

    Skabersjöby

    Herrar Sport

    3:22:50

  • 41

    Peter Tunek

    CK Wimer / Team Cykel33an

    Herrar 40

    3:23:00

  • 42

    Tony Syropoulos

    Varbergs MTB

    Herrar 40

    3:23:12

  • 60

    Emma Ahlström

    Taberg

    Motion Damer 41 km

    3:23:25

  • 17

    Sebastian Eringfält

    Lidköpings CK

    Herrar Sport

    3:23:29

  • 61

    Elisabeth Ahlström

    Eksjö

    Motion Damer 41 km

    3:23:37

  • 18

    Viktor Larsson

    Söderköpings SK

    Herrar Sport

    3:23:39

  • 5

    Niepraschk Sebastian

    Waxholm CK

    Herrar Motion 78 km

    3:23:45

  • 43

    Nils Jacobsson

    CK Fix

    Herrar 40

    3:23:57

  • 6

    Henrik Gustafsson

    Varbergs MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:24:06

  • 19

    Tim Sultan

    Långareds BOIS

    Herrar Sport

    3:24:36

  • 20

    Karl Rydén

    Skillingaryds FK / Skillingaryds FK

    Herrar Sport

    3:24:42

  • 22

    JOHAN KASTENSSON

    Highland Cycling Club

    Herrar Sport

    3:24:48

  • 44

    Henry Ivarsson

    CK Hymer

    Herrar 40

    3:24:53

  • 23

    Joakim Jonsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:25:07

  • 24

    Lukas Merkel

    CK Hymer

    Herrar Sport

    3:25:14

  • 30

    Johan Nogeus

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:25:15

  • 45

    Gunnar Tibert

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:25:24

  • 25

    Stefan Brobeck

    CK Sportson Jönköping

    Herrar Sport

    3:25:36

  • 7

    Johan Jensen

    Karlskrona CK

    Herrar Motion 78 km

    3:25:43

  • 8

    Björn Källgren

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:25:46

  • 7

    Göran Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    3:26:07

  • 46

    Per Flack

    Almby IK

    Herrar 40

    3:26:34

  • 186

    Benny Dahl

    Ullared

    Motion Herrar 41 km

    3:26:36

  • 26

    Erik Ljungberg

    Hunneberg Sport o MK

    Herrar Sport

    3:26:44

  • 8

    Bo Pettersson

    Bollnäs CK

    Herrar 50

    3:26:52

  • 31

    Filip Johansson

    OK Vivill

    Herrar Elit

    3:26:54

  • 47

    Daniel Bäckelin

    Aktivitus SC

    Herrar 40

    3:27:00

  • 48

    Pär Mörk

    CK Ceres

    Herrar 40

    3:27:05

  • 49

    Johan Andersson

    Gävle CA

    Herrar 40

    3:27:09

  • 31

    Mattias Berggren

    Sandvikens CK

    Herrar 30

    3:27:10

  • 50

    Fredrik Arbin

    Landskrona CK

    Herrar 40

    3:27:20

  • 51

    Jimmie Andersson

    Varbergs MTB

    Herrar 40

    3:27:35

  • 27

    Carl Johan Ekelund

    Borgholm CK / Team KBK!

    Herrar Sport

    3:27:39

  • 52

    Tony Larsson

    Ronneby SS

    Herrar 40

    3:27:47

  • 187

    Ludvig Askander

    Alvesta

    Motion Herrar 41 km

    3:28:00

  • 9

    Robin Zetterström

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    3:28:06

  • 10

    Ulf Sillberg

    Cykelklubben Sundet

    Herrar Motion 78 km

    3:28:07

  • 32

    Henrik Gustafsson

    Ulricehamns CK

    Herrar 30

    3:28:15

  • 32

    Erik Åkesson

    Föreningen Cykloteket RT / CRT Cykelklubb

    Herrar Elit

    3:28:21

  • 9

    Patrik Alritzson

    Karlskrona CK

    Herrar 50

    3:28:24

  • 33

    Tedd Levin

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:28:26

  • 53

    Hans-Göran Jakobsson

    OK Vivill

    Herrar 40

    3:28:28

  • 34

    Pontus Siesing

    Cykelklubben Barriär

    Herrar 30

    3:28:29

  • 28

    Patric Åkerblom

    Borlänge

    Herrar Sport

    3:28:33

  • 29

    Johan Rudberg

    Järfälla CK

    Herrar Sport

    3:28:36

  • 11

    Patrik Karlsson

    Tjust Bike o RC

    Herrar Motion 78 km

    3:28:54

  • 54

    Fredrik Silven

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:29:01

  • 30

    Albin Larsson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    3:29:05

  • 12

    Johan Granath

    IF Hallby SOK

    Herrar Motion 78 km

    3:29:15

  • 31

    Marcus Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar Sport

    3:29:21

  • 13

    Magnus Clasén

    Dalsjöfors

    Herrar Motion 78 km

    3:29:30

  • 55

    Per Johansson

    Rooster Club Varberg IF

    Herrar 40

    3:29:40

  • 14

    Alexander Lindskog

    Karlstad

    Herrar Motion 78 km

    3:29:56

  • 15

    Jonas Våtz

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    3:30:09

  • 33

    Linus Rask

    Sumo CC

    Herrar Elit

    3:30:37

  • 1

    Stina Sjöberg

    Godegårds SK

    Damer 30

    3:30:40

  • 3

    Jessica Häggqvist

    Perbellum SS

    Damer 30

    3:30:45

  • 9

    Adam Pettersen

    Almby IK

    Herrar Junior

    3:31:16

  • 16

    Tommy Jensen

    Mariapark EL CK

    Herrar Motion 78 km

    3:31:20

  • 10

    Staffan Andersson

    MTB Täby

    Herrar 50

    3:31:25

  • 11

    Tomas Molin

    Ringmurens CK

    Herrar 50

    3:32:00

  • 32

    Erik Sundblad

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    3:32:02

  • 33

    Martin Bjerkefeldt

    CK X

    Herrar Sport

    3:32:04

  • 17

    Magnus Bonnevier

    Nässjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:32:20

  • 57

    Tony Karlsen

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:32:25

  • 58

    Fredrik Wallberg

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:32:36

  • 1

    Hanna Winberg

    CK Lunedi

    Damer 40

    3:32:39

  • 18

    Mathias Isaksson

    Horreds SK

    Herrar Motion 78 km

    3:32:41

  • 19

    Niclas Lindqvist

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:32:43

  • 12

    Anders Lernerud

    Trosabygdens OK / Friluftsboden.se Adventure Racin

    Herrar 50

    3:32:47

  • 34

    Jimmy Gustavsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:32:51

  • 20

    Jon Nyren

    Våxlanda

    Herrar Motion 78 km

    3:32:52

  • 35

    Lars-Ivar Lie

    Kungsbacka CK

    Herrar 30

    3:32:55

  • 59

    Christian Albihn

    Göteborgs CK

    Herrar 40

    3:33:00

  • 60

    Johan Zetterström

    Spårvägen CF

    Herrar 40

    3:33:03

  • 2

    Esa Suonperä

    Mjölby CK

    Herrar 60

    3:33:04

  • 35

    Niklas Evertsson

    Örebrocyklisterna

    Herrar Sport

    3:33:08

  • 61

    Roger Nilsson

    Acriplan Cykelklubb / Team Acriplan

    Herrar 40

    3:33:16

  • 13

    Per Taube

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar 50

    3:33:19

  • 62

    Karl Egerius

    Hässleholms CK / Team MC-center-Cannondale

    Herrar 40

    3:33:38

  • 4

    Malin Karlsson

    Finspångs CA

    Damer 30

    3:34:00

  • 36

    Thomas Eriksson

    CSK Ludvika / Grangärdepsyklisterna

    Herrar 30

    3:34:08

  • 14

    Stefan Wendt

    Skövde CK

    Herrar 50

    3:34:15

  • 23

    MATS JÖNSSON

    RSS-Forza

    Herrar Motion 78 km

    3:34:21

  • 37

    Jens Angsman

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    3:34:22

  • 24

    Andreas Olin

    CK C4 / Team MC-CENTER

    Herrar Motion 78 km

    3:34:39

  • 36

    Karl-Henrik Kalenius

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar Sport

    3:34:54

  • 37

    Leif Wikström

    Eksjö

    Herrar Sport

    3:35:00

  • 5

    Lisa Olofsson

    Gävle CA

    Damer Elit

    3:35:10

  • 25

    Brian Malmberg

    Mariapark EL CK

    Herrar Motion 78 km

    3:35:22

  • 26

    Andreas Mårtensson

    Staffanstorp

    Herrar Motion 78 km

    3:35:27

  • 64

    Petri Karjalainen

    Motala AIF CK

    Herrar 40

    3:35:37

  • 38

    Mathias Nilsson

    Karlskrona CK

    Herrar Sport

    3:35:41

  • 15

    Tony Sjöblom

    Gnosjö FK

    Herrar 50

    3:35:49

  • 27

    Kent Sandelius

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    3:35:50

  • 28

    Andreas Petersson

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    3:35:51

  • 10

    Joel Thulin-Elofsson

    Kolmårdens MTB

    Herrar Junior

    3:35:52

  • 38

    Niklas Gustafsson

    Ulricehamns CK

    Herrar 30

    3:36:04

  • 65

    Niclas Fagerlund

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar 40

    3:36:05

  • 16

    Tommy Hesslöw

    IFK Sala

    Herrar 50

    3:36:10

  • 35

    Emil Backlund

    CK Master

    Herrar Elit

    3:36:41

  • 29

    Claes Klarin

    Västerås CK

    Herrar Motion 78 km

    3:37:03

  • 2

    Jenny Eliasson

    Norbergs CK

    Damer 40

    3:37:19

  • 39

    Martin Falkbrink

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    3:37:22

  • 66

    Mattias Wengrud

    Tranemo Cykelsällskap

    Herrar 40

    3:37:27

  • 30

    Artūras Kulikauskas

    Södermöre MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:37:33

  • 17

    Peter Halldan

    Godegårds SK

    Herrar 50

    3:37:35

  • 32

    Anders Cederblad

    Möre MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:37:37

  • 39

    Vincent Lindén

    CK Valhall

    Herrar 30

    3:37:38

  • 67

    Mikael Karlsson

    Cykelkraft CK / Team CKCK

    Herrar 40

    3:37:47

  • 33

    Gunnar Nilsson

    Finspångs CA

    Herrar Motion 78 km

    3:37:49

  • 34

    Per Karlsson

    Almby IK

    Herrar Motion 78 km

    3:37:51

  • 35

    Johan Östlund

    Almby IK

    Herrar Motion 78 km

    3:38:21

  • 36

    Petrus Johansson

    Kopparbergs CK

    Herrar Motion 78 km

    3:38:41

  • 68

    Per Thornblad

    Landskrona CK / KCE

    Herrar 40

    3:39:08

  • 69

    Christian Gustafsson

    Trosabygdens OK

    Herrar 40

    3:39:13

  • 70

    Patrik Fahlström

    IFK Sala

    Herrar 40

    3:39:14

  • 40

    Mats Johansson

    Tibro Cykelklubb

    Herrar Sport

    3:39:39

  • 37

    Mikael Herling

    Mera Lera MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:39:44

  • 3

    Petra Kjellberg

    Falkenbergs CK

    Damer 40

    3:39:48

  • 42

    Gustav Sassner

    CK X

    Herrar Sport

    3:40:05

  • 40

    Tobias Arvidsson

    Kungsbacka CK

    Herrar 30

    3:40:08

  • 38

    Per Larsson

    Sundbyberg

    Herrar Motion 78 km

    3:41:01

  • 43

    Felix Karlsson

    Cykelslang CC

    Herrar Sport

    3:41:08

  • 39

    Martin Gunnarsson

    Team Turbo

    Herrar Motion 78 km

    3:41:20

  • 40

    Marcus Kilveus

    CK Wimer / Jockes tak&plåt

    Herrar Motion 78 km

    3:41:38

  • 41

    Mattias Collin

    Eskilstuna CK / Eskilstuna CK

    Herrar 30

    3:41:47

  • 41

    Göran Bejmar

    Olofström

    Herrar Motion 78 km

    3:42:06

  • 42

    Magnus Carlsson

    Gnosjö FK

    Herrar Motion 78 km

    3:42:18

  • 71

    Christian Thorsén

    Acriplan Cykelklubb / Team Acriplan

    Herrar 40

    3:42:23

  • 43

    Claes Markström

    Ekhagen MTB extreme

    Herrar Motion 78 km

    3:42:28

  • 44

    Dan Sjursvens

    Team Truckservice

    Herrar Motion 78 km

    3:42:35

  • 18

    Jörgen Eriksson

    Kinds Go Green CK

    Herrar 50

    3:42:38

  • 72

    Marcus Persson

    Lidköpings CK

    Herrar 40

    3:42:56

  • 4

    Erika Jepson

    CK Lunedi

    Damer 40

    3:43:04

  • 45

    Andreas Nordström

    Hallsta MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:43:13

  • 46

    Johan Pettersson

    Haga MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:43:14

  • 44

    Daniel Petersson

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:43:15

  • 42

    Henrik Persson

    Acriplan Cykelklubb / Team Acriplan

    Herrar 30

    3:43:18

  • 45

    Tobias Emterby

    OK Vivill

    Herrar Sport

    3:43:21

  • 43

    Christopher Österholm

    Mera Lera MTB

    Herrar 30

    3:43:24

  • 47

    Lars Nilsson

    Mariapark EL CK

    Herrar Motion 78 km

    3:43:28

  • 73

    Niklas Koistinen

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:43:48

  • 48

    Daniel Våtz

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    3:43:49

  • 49

    Patrik Nyrén

    Våxlan MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:43:52

  • 50

    Elias Wallby

    Blondino-Eldvattnet CK

    Herrar Motion 78 km

    3:43:57

  • 36

    Johan Branstorp

    IF 30k.se

    Herrar Elit

    3:44:03

  • 74

    Andreas Johansson

    Eskilstuna CK

    Herrar 40

    3:44:04

  • 51

    Henrik Kronander

    Tvärred MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:44:06

  • 52

    Daniel Carlsson

    Hässleholms CK

    Herrar Motion 78 km

    3:44:22

  • 19

    Jörgen Torin

    Borås CA

    Herrar 50

    3:44:30

  • 53

    Anders Nilsson

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar Motion 78 km

    3:44:40

  • 54

    Niklas Cohen

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:44:46

  • 20

    Kaj Kosonen

    Tibro Cykelklubb

    Herrar 50

    3:44:47

  • 55

    Mattias Qvarnström

    Lekeryd/SvarttorpSK

    Herrar Motion 78 km

    3:44:52

  • 56

    Peter Lundgren

    Anderstorps OK

    Herrar Motion 78 km

    3:45:00

  • 57

    Henrik Johansson

    Body 4 Life

    Herrar Motion 78 km

    3:45:05

  • 75

    Paul Jedenfalk

    Vreta Skid o MK

    Herrar 40

    3:45:13

  • 58

    Ludvig Strandberg

    Varberg

    Herrar Motion 78 km

    3:45:14

  • 59

    Kim Eggen

    HiQ Sports Club

    Herrar Motion 78 km

    3:45:39

  • 76

    Markus Nyström

    Göteborgs CK

    Herrar 40

    3:45:43

  • 60

    Emil Andersson

    Eksjö

    Herrar Motion 78 km

    3:45:56

  • 61

    Johan Bergström

    IK Nocout.se

    Herrar Motion 78 km

    3:46:06

  • 5

    Therese Lindqvist

    Kolmårdens MTB

    Damer 40

    3:46:08

  • 62

    Anders Evertsson

    Sundsta.se

    Herrar Motion 78 km

    3:46:10

  • 63

    Johan Börjesson

    Ekhagen MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:46:15

  • 64

    Joakim Pålsson

    FK Trampen / Svedala

    Herrar Motion 78 km

    3:46:24

  • 46

    Samuel Lejon

    Varbergs MTB / Team Fåglum

    Herrar Sport

    3:46:25

  • 47

    Jesper Johansson

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:46:28

  • 65

    Ronny Bengtsson

    Staffanstorp CK / Team Fridhems

    Herrar Motion 78 km

    3:46:36

  • 44

    Mathias Hesselgård

    Eksjö CK

    Herrar 30

    3:46:43

  • 66

    Jens Mårtensson

    Örebrocyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    3:46:44

  • 67

    Per Hellmen

    Örebrocyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    3:46:51

  • 45

    Oscar Larsson

    CK Sundet

    Herrar 30

    3:47:13

  • 68

    Morgan Alf

    Nybro golv

    Herrar Motion 78 km

    3:47:34

  • 69

    Charlie Turesson

    Keva Motor AB

    Herrar Motion 78 km

    3:47:35

  • 70

    Fredrik Forsman

    GTO Racing Team

    Herrar Motion 78 km

    3:47:40

  • 71

    Ralf Lichan

    Waxholm CK

    Herrar Motion 78 km

    3:48:00

  • 72

    Henrik Nilsson

    Maxprestation Sports Club

    Herrar Motion 78 km

    3:48:01

  • 73

    Thomas Hemmingsson

    Team Murphy SCS

    Herrar Motion 78 km

    3:48:02

  • 74

    Roger Siverth

    IK Vista

    Herrar Motion 78 km

    3:48:26

  • 75

    Urban Lundberg

    Sockertoppen IF

    Herrar Motion 78 km

    3:48:30

  • 49

    Anders Sjögren

    Västra Ämterviks IF

    Herrar Sport

    3:48:35

  • 77

    Paan Hermansson

    Acriplan Cykelklubb

    Herrar 40

    3:48:36

  • 6

    Cecilia Jessen

    Örebrocyklisterna

    Damer Elit

    3:48:41

  • 76

    Kim Hovbjer

    Skövde CK

    Herrar Motion 78 km

    3:48:58

  • 50

    Daniel Thalén

    Sportson CK

    Herrar Sport

    3:49:09

  • 4

    Jan-Anders Johansson

    Falkenbergs CK

    Herrar 60

    3:49:15

  • 77

    Ulf Jonsson

    Alingsås SC

    Herrar Motion 78 km

    3:49:21

  • 78

    Jakob Slottner

    Skea

    Herrar Motion 78 km

    3:49:34

  • 1

    Sandra Lindahl eriksson

    Karlskrona CK

    Damer Motion 78 km

    3:49:37

  • 51

    Thomas Jönsson

    Landskrona CK

    Herrar Sport

    3:49:48

  • 79

    Tobias Granflo

    Kexholms sk

    Herrar Motion 78 km

    3:49:50

  • 80

    Johan Feldt

    Rooster Club Varberg IF / Team Fika

    Herrar Motion 78 km

    3:49:53

  • 81

    Stefan Aronsson

    Team Happy Homes

    Herrar Motion 78 km

    3:49:54

  • 82

    Christofer Löf

    MTB Täby

    Herrar Motion 78 km

    3:50:32

  • 83

    Andreas Eklund

    Raglunda MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:50:33

  • 11

    Patrik Bergman

    Örebrocyklisterna

    Herrar Junior

    3:50:50

  • 6

    Åsa Dalhielm

    Västerås CK

    Damer 40

    3:50:56

  • 84

    David Hagström

    Borås CA

    Herrar Motion 78 km

    3:51:00

  • 85

    Jonas Marberg

    Kungsbacka CK

    Herrar Motion 78 km

    3:51:06

  • 86

    Tobias Krantz

    Hjo Velocipedklubb

    Herrar Motion 78 km

    3:51:07

  • 21

    Svein Svendsen

    Halden CK

    Herrar 50

    3:51:18

  • 46

    Mattias Lindberg

    Länna Sport CK / Scott Sports

    Herrar 30

    3:51:20

  • 78

    Håkan Smeds

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:51:22

  • 88

    Fredrik Gitsin

    MAIF

    Herrar Motion 78 km

    3:51:27

  • 89

    Pierre Adolfsson

    Åseda

    Herrar Motion 78 km

    3:51:47

  • 90

    Benny Lindgren

    Finspångs CA

    Herrar Motion 78 km

    3:51:51

  • 91

    Magnus Claesson

    MTB 343

    Herrar Motion 78 km

    3:51:52

  • 92

    David Elgh

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Motion 78 km

    3:52:12

  • 93

    Rikard Elg

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:52:13

  • 1

    Emma Wickman

    Köpings CK

    Damer Sport

    3:52:21

  • 47

    Emil Fahlström

    Örebrocyklisterna

    Herrar 30

    3:52:40

  • 94

    Daniel Emilsson

    Anderstorps OK / Jonsbo

    Herrar Motion 78 km

    3:52:42

  • 48

    Adam Karlsson

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:52:45

  • 5

    Thomas Storm

    Specialized Concept Store CK

    Herrar 60

    3:52:48

  • 95

    Bertil Eronn

    Linköpings OK

    Herrar Motion 78 km

    3:52:54

  • 7

    Åsa Wallinder

    Västerås CK

    Damer 40

    3:52:57

  • 96

    Johan Hillberg

    Allingsås

    Herrar Motion 78 km

    3:53:00

  • 97

    Peder Hahne

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    3:53:02

  • 98

    Hugo Jakobsson

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    3:53:16

  • 99

    Albin Andersson

    Tullinge SK

    Herrar Motion 78 km

    3:53:29

  • 100

    Mikael Nordenhem

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    3:53:49

  • 49

    Mikael Linefur

    Uppsala Multisport

    Herrar 30

    3:53:50

  • 101

    Andreas Torstensson

    Moheda

    Herrar Motion 78 km

    3:54:18

  • 102

    Christian Åkerberg

    Friluftsfrämjandet

    Herrar Motion 78 km

    3:54:24

  • 52

    Sebastian Swedberg

    MTB Täby

    Herrar Sport

    3:54:33

  • 103

    Fredrik Simonson

    Team Hårdsvans

    Herrar Motion 78 km

    3:54:34

  • 104

    Ivan Agapiev

    Team Hårdsvans

    Herrar Motion 78 km

    3:54:35

  • 53

    Mattias Östlund

    Hofors AIF Skid och Cykelklubb

    Herrar Sport

    3:54:48

  • 79

    Fredrik Winberg

    Tullinge SK

    Herrar 40

    3:54:59

  • 50

    Tobias Björkgren

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:55:00

  • 54

    Nikh Jakobsson

    Strängnäs CK / Strängnäs Bilforum racing team

    Herrar Sport

    3:55:33

  • 105

    Johan Rappu

    Eskilstuna

    Herrar Motion 78 km

    3:56:06

  • 7

    Sofia Ekdahl

    IF Hallby SOK

    Damer Elit

    3:56:14

  • 106

    David Hallbeck

    Status Automation MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:56:34

  • 107

    Niclas Ax

    MTB SÖDERMÖRE

    Herrar Motion 78 km

    3:56:40

  • 108

    Torgny Wijk

    Frosta Multisport

    Herrar Motion 78 km

    3:56:45

  • 109

    David Helgesson

    Ålems CK

    Herrar Motion 78 km

    3:56:47

  • 110

    Håvard Eriksen

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    3:56:50

  • 111

    Per Linder

    Skultuna AIK

    Herrar Motion 78 km

    3:56:53

  • 112

    Thomas Carlsson

    IFK Österbymo

    Herrar Motion 78 km

    3:56:55

  • 113

    Johan Källberg

    Kisa SK

    Herrar Motion 78 km

    3:56:56

  • 114

    Klas Pamp

    Höganäs Cykelklubb

    Herrar Motion 78 km

    3:56:59

  • 115

    Jonas Ahlin

    Varnhem MTB

    Herrar Motion 78 km

    3:57:03

  • 55

    Karl Larsson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    3:57:08

  • 116

    Mårten Wilberon

    CK Gripen

    Herrar Motion 78 km

    3:57:26

  • 117

    Marcus Carlsson

    Matcus cyckellubb

    Herrar Motion 78 km

    3:57:38

  • 119

    Andreas Olsson

    Forza Ronneby

    Herrar Motion 78 km

    3:57:47

  • 6

    Hans Melkersson

    Trosabygdens OK

    Herrar 60

    3:57:54

  • 120

    Magnus Andersson

    Tibro Cykelklubb / Team WästgötaPöjka

    Herrar Motion 78 km

    3:58:31

  • 121

    Henrik Johansson

    IK Vista

    Herrar Motion 78 km

    3:58:55

  • 122

    Johan Lilius

    MTB-Ligan

    Herrar Motion 78 km

    3:59:02

  • 123

    Daniel Strömbäck

    Forza Ronneby

    Herrar Motion 78 km

    3:59:07

  • 7

    Johannes Akkerman

    Norbergs CK

    Herrar 60

    3:59:13

  • 56

    Mikael Norrman

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    3:59:17

  • 124

    Per Sivertson

    Tenhult

    Herrar Motion 78 km

    3:59:44

  • 125

    Sven Engström

    Team Turbo

    Herrar Motion 78 km

    3:59:50

  • 126

    Anders Wäring

    Team WästgötaPöjka

    Herrar Motion 78 km

    3:59:56

  • 2

    Susann Evertsson

    IK Trasten

    Damer Motion 78 km

    4:00:01

  • 127

    Anders Svensson

    Aneby

    Herrar Motion 78 km

    4:00:10

  • 3

    Tina Carlson Ingdahl

    IK Trasten

    Damer Motion 78 km

    4:00:11

  • 129

    Fredrik Eidenskog

    Team UBK Växjö

    Herrar Motion 78 km

    4:00:19

  • 8

    Elna Dahlstrand

    She Rides CK / Team She Rides PWRD by Scott & Idre

    Damer Elit

    4:00:21

  • 130

    Magnus Karlsson

    Gnosjö FK

    Herrar Motion 78 km

    4:00:24

  • 131

    David Fransson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    4:00:30

  • 132

    Peter Larsson

    Team paj

    Herrar Motion 78 km

    4:00:40

  • 8

    Ulrika Grass

    CK Lunedi

    Damer 40

    4:00:41

  • 133

    Håkan Lundgren

    Jönköpings OK

    Herrar Motion 78 km

    4:00:55

  • 134

    Benny Pernius

    Ålems CK / Blomstermåla

    Herrar Motion 78 km

    4:00:58

  • 135

    Erik Gustafsson

    Varbergs MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:01:01

  • 136

    Alfred Carlsson

    AXA SC

    Herrar Motion 78 km

    4:01:02

  • 137

    Niklas Arenius

    Linköping

    Herrar Motion 78 km

    4:01:04

  • 57

    Göran Löfqvist

    Ringmurens CK

    Herrar Sport

    4:01:05

  • 138

    Ovee Wadman

    Fagersanna

    Herrar Motion 78 km

    4:01:10

  • 5

    Linda Persson

    CSK Ludvika

    Damer 30

    4:01:11

  • 139

    Jesper Johansson

    CK Lunedi

    Herrar Motion 78 km

    4:01:12

  • 140

    David Johansson

    Eksjö

    Herrar Motion 78 km

    4:01:22

  • 141

    Martin Svensson

    Lishult

    Herrar Motion 78 km

    4:01:26

  • 142

    Christian Rudholm

    Herrar Motion 78 km

    4:01:27

  • 143

    Henrik Viker

    Team Wästgötapöjka

    Herrar Motion 78 km

    4:01:39

  • 144

    Carl Wrangel

    Mariapark EL CK

    Herrar Motion 78 km

    4:01:50

  • 145

    Mikael Petersson

    Jönköping

    Herrar Motion 78 km

    4:01:51

  • 146

    Jan-Ove Holmberg

    Uddevalla CK

    Herrar Motion 78 km

    4:02:11

  • 37

    Roger Sundberg

    Järfälla CK

    Herrar Elit

    4:02:23

  • 147

    Kristofer Svensson

    Umara SC

    Herrar Motion 78 km

    4:02:30

  • 6

    Mia Nilsson

    Örebrocyklisterna

    Damer 30

    4:02:37

  • 148

    Johan Patriksson

    Team Patriksson

    Herrar Motion 78 km

    4:02:49

  • 149

    Mats Abrahamsson

    Team MotorHalland Volkswagen

    Herrar Motion 78 km

    4:02:56

  • 150

    Fredrik Schelin

    Borgholm CK

    Herrar Motion 78 km

    4:03:03

  • 22

    Jan-olof Svärd

    Eksjö CK

    Herrar 50

    4:03:19

  • 151

    Ralph Boman

    Team Alliansloppet SK

    Herrar Motion 78 km

    4:03:24

  • 58

    Robert Carlsson

    Mjölby CK

    Herrar Sport

    4:03:43

  • 8

    Magnus Karlsson

    Godegårds SK

    Herrar 60

    4:03:48

  • 152

    Patric Wernqvist

    Vreta Skid o MK

    Herrar Motion 78 km

    4:04:14

  • 153

    Alexander Östling

    Fredriksberg

    Herrar Motion 78 km

    4:04:49

  • 154

    Niklas Axelsson

    Nybro

    Herrar Motion 78 km

    4:04:50

  • 155

    Andreas Zakrisson

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    4:05:27

  • 156

    Johan Eriksson

    Ålems CK

    Herrar Motion 78 km

    4:05:40

  • 157

    Martin Josefsson

    Borås GIF

    Herrar Motion 78 km

    4:05:41

  • 158

    Wiktor Krancher

    NCC Skövde

    Herrar Motion 78 km

    4:05:45

  • 160

    Johan Hedström

    Svenljunga

    Herrar Motion 78 km

    4:05:53

  • 23

    Thomas Wallinder

    Ramnäs CK

    Herrar 50

    4:05:55

  • 9

    Yvonne Östman

    Höganäs Cykelklubb / Summit Cycling

    Damer 40

    4:05:59

  • 161

    Gustav Jensen

    Team Truckservice

    Herrar Motion 78 km

    4:06:05

  • 59

    Peter Dahlquist

    IF Rigor

    Herrar Sport

    4:06:09

  • 188

    Magnus Oskarsson

    Nybro Cykel & Hjälpmedel

    Motion Herrar 41 km

    4:06:17

  • 163

    Kent Johansson

    Tvärreds MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:06:19

  • 164

    Nicklas Lindqvist

    Landsbro

    Herrar Motion 78 km

    4:06:23

  • 4

    Helena Linefur

    Storvreta

    Damer Motion 78 km

    4:06:27

  • 165

    Andreas Skarland

    YLAB

    Herrar Motion 78 km

    4:06:37

  • 166

    Conny Johansson

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    4:06:40

  • 167

    Andreas Egerius

    Kivik

    Herrar Motion 78 km

    4:06:44

  • 168

    Jacob Kilandf

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Motion 78 km

    4:06:57

  • 3

    Elisabet Ekblad

    Trosabygdens OK

    Damer Sport

    4:07:05

  • 169

    Peter Österberg

    Team villagatan MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:07:13

  • 170

    Micke Malm

    Finspångs CA

    Herrar Motion 78 km

    4:07:17

  • 171

    Inge Arvidsson

    IK Trasten

    Herrar Motion 78 km

    4:08:07

  • 51

    Marek Zacharzewski

    Eksjö CK

    Herrar 30

    4:08:24

  • 172

    Tomas Hästbacka

    Glasrikets RC Nybro

    Herrar Motion 78 km

    4:10:27

  • 173

    Harri Sjöblom

    Svenljunga IK

    Herrar Motion 78 km

    4:10:48

  • 174

    Lars Gutlöv

    Västervik

    Herrar Motion 78 km

    4:10:57

  • 175

    Anders Cederholm

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar Motion 78 km

    4:11:00

  • 176

    Roberth Karlsson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    4:11:02

  • 177

    Daniel Vahtra

    Tvärred MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:11:04

  • 4

    Hanna Goodwin

    338 Småland

    Damer Sport

    4:11:19

  • 178

    Mårten Ärlig

    Habo

    Herrar Motion 78 km

    4:11:25

  • 179

    Janne Vetelainen

    Godegårds SK

    Herrar Motion 78 km

    4:11:29

  • 180

    Daniel Båge

    IF Hallby SOK

    Herrar Motion 78 km

    4:11:31

  • 181

    Martin Svensson

    Highland Cycling Club

    Herrar Motion 78 km

    4:11:35

  • 182

    Carl Provén

    Dannike

    Herrar Motion 78 km

    4:11:39

  • 183

    August Strid

    Växjö

    Herrar Motion 78 km

    4:11:44

  • 184

    Joakim Kenczek

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    4:12:03

  • 185

    Johan Hellström

    CK Uni

    Herrar Motion 78 km

    4:12:52

  • 186

    Daniel Kjell

    Nyköping

    Herrar Motion 78 km

    4:13:02

  • 187

    Stefan Gunnarsson

    Trollhättans SOK

    Herrar Motion 78 km

    4:13:05

  • 188

    Max Åhman

    Herrar Motion 78 km

    4:13:10

  • 189

    Stefan Goodwin

    338 Småland

    Herrar Motion 78 km

    4:13:15

  • 60

    Niclas Holm

    Kolmårdens MTB

    Herrar Sport

    4:13:16

  • 190

    Jimmy Andersson

    Höganäs Cykelklubb

    Herrar Motion 78 km

    4:13:37

  • 191

    Martin Eves

    Örebrocyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    4:14:08

  • 192

    Mattias Borsiö

    CK Wimer / Vimmerby

    Herrar Motion 78 km

    4:14:25

  • 193

    Martin Hjelmar

    Godegårds SK

    Herrar Motion 78 km

    4:14:28

  • 194

    Andreas Liffgarden

    VARMDO

    Herrar Motion 78 km

    4:14:30

  • 195

    Mojje Younan

    Jönköping

    Herrar Motion 78 km

    4:14:32

  • 196

    Stefan Olsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    4:14:35

  • 197

    Patrik Pettersson

    Ljungsbro

    Herrar Motion 78 km

    4:14:49

  • 9

    Ida Kristensen

    Stjärnhovs IK

    Damer Elit

    4:14:59

  • 5

    Hellen Anderson

    Hultsfreds LK

    Damer Motion 78 km

    4:15:08

  • 198

    Fredrik Eisner

    Alingsås Triathlonklubb

    Herrar Motion 78 km

    4:15:22

  • 199

    Erik Lennartsson

    SOK Viljan

    Herrar Motion 78 km

    4:15:47

  • 200

    Johan Gustafsson

    Mariestadcyklisten

    Herrar Motion 78 km

    4:15:55

  • 201

    Mikael Svensson

    Kbg

    Herrar Motion 78 km

    4:16:01

  • 12

    SAdrian Almetun Smeds

    CK Master

    Herrar Junior

    4:16:09

  • 202

    Anders Hjalmarson

    Skillingaryds FK

    Herrar Motion 78 km

    4:16:12

  • 203

    Rune Arvidsson

    IK Trasten

    Herrar Motion 78 km

    4:16:29

  • 204

    Roland Leek

    Öxnevalla

    Herrar Motion 78 km

    4:16:37

  • 205

    Ivan Ström

    Tjust Bike o RC

    Herrar Motion 78 km

    4:16:41

  • 206

    Patrik Lindblom

    Elleholm

    Herrar Motion 78 km

    4:16:47

  • 207

    Weine Gustavsson

    Skillingaryds FK

    Herrar Motion 78 km

    4:16:49

  • 209

    Regin Swenning

    Karlskrona CK

    Herrar Motion 78 km

    4:16:54

  • 210

    Anders Hillerström

    Taberg

    Herrar Motion 78 km

    4:16:55

  • 6

    Mona Lindqvist

    Överlida

    Damer Motion 78 km

    4:16:56

  • 212

    Daniel Sunnerek

    Göteborg

    Herrar Motion 78 km

    4:17:16

  • 213

    Niklas Nordahl

    Simrishamn

    Herrar Motion 78 km

    4:17:36

  • 10

    Maria Modig

    Ringmurens CK / Visby

    Damer 40

    4:17:44

  • 214

    Emil Tellman

    Alvesta

    Herrar Motion 78 km

    4:17:59

  • 9

    Freddy Tengberg

    CK Master

    Herrar 60

    4:18:08

  • 215

    Patrik Oskarsson

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    4:18:22

  • 216

    Linus Karlsson

    Ljungbyholm

    Herrar Motion 78 km

    4:18:38

  • 217

    Dennis Hörberg

    Habo

    Herrar Motion 78 km

    4:18:54

  • 11

    Erika Magnusson

    Skövde CK

    Damer 40

    4:18:58

  • 218

    Peter Jonsson

    OK Vivill / Smålandsstenar

    Herrar Motion 78 km

    4:19:00

  • 219

    Fredrik Dahlberg

    Nasdaq MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:19:11

  • 7

    Terese Warme

    Glasrikets RC

    Damer Motion 78 km

    4:19:15

  • 220

    Magnus Grip

    Örserums IK

    Herrar Motion 78 km

    4:19:32

  • 221

    Patrik Ohlsson

    MTB-LIGAN

    Herrar Motion 78 km

    4:19:55

  • 222

    Thed Franzén

    Glasriket RC Nybro

    Herrar Motion 78 km

    4:20:06

  • 223

    David Lang

    Bjärred

    Herrar Motion 78 km

    4:20:08

  • 61

    Carl-Johan Berletin

    Borgholm CK / Team KBK!

    Herrar Sport

    4:20:21

  • 224

    Martin Karlsson

    S.o.r.c.k.

    Herrar Motion 78 km

    4:21:00

  • 225

    Mikael Persson

    Herrar Motion 78 km

    4:21:06

  • 62

    Hasse Jonsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:21:16

  • 226

    Daniel Larsson

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar Motion 78 km

    4:22:02

  • 227

    Adam Bolling

    Team Paj

    Herrar Motion 78 km

    4:22:07

  • 228

    Philip Nilsson

    Herrar Motion 78 km

    4:22:18

  • 229

    Mattias Olsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    4:22:22

  • 230

    Martin Linder

    Härryda

    Herrar Motion 78 km

    4:23:06

  • 231

    Pär Gyllengren

    Team såg och betong

    Herrar Motion 78 km

    4:23:29

  • 10

    Wilma Lindström

    CK Olympic

    Damer Elit

    4:24:04

  • 232

    Christoffer Andersson

    CK Mandarinen

    Herrar Motion 78 km

    4:24:15

  • 63

    Peter Nilsson

    Kungsörs SK

    Herrar Sport

    4:24:30

  • 233

    Matt Gilmer

    Kalvsvik

    Herrar Motion 78 km

    4:24:52

  • 234

    Jon Mattsson

    Huskvarna

    Herrar Motion 78 km

    4:24:56

  • 235

    Peter Svärd

    Team Såg och Betong

    Herrar Motion 78 km

    4:25:02

  • 8

    Jeanna Nylander

    SERNEKE IF

    Damer Motion 78 km

    4:25:18

  • 236

    Erik Nylander

    Bukten Mountainbike Klubb

    Herrar Motion 78 km

    4:25:19

  • 237

    Markus Kinnander

    Nybro Ski

    Herrar Motion 78 km

    4:25:25

  • 9

    Inda Svea Folkegård

    Strängnäs Malmby OL

    Damer Motion 78 km

    4:25:31

  • 12

    Maria Yngvesson

    Gävle CA

    Damer 40

    4:25:36

  • 5

    Maija Isaksson

    Tullinge SK

    Damer Sport

    4:25:43

  • 7

    Malin Damm

    Västerås CK

    Damer 30

    4:25:49

  • 239

    Thommy Sedhav

    Norrköping

    Herrar Motion 78 km

    4:26:04

  • 240

    Micael Carlén

    Tibro Cykelklubb

    Herrar Motion 78 km

    4:26:25

  • 241

    Henrik Johansson

    Örserums IK

    Herrar Motion 78 km

    4:26:33

  • 10

    Elina Forsberg

    Aneby SOK

    Damer Motion 78 km

    4:27:03

  • 242

    Mikael Algotsson

    Oskarshamns CK

    Herrar Motion 78 km

    4:27:05

  • 243

    Johan Proven

    Kinds Go Green CK

    Herrar Motion 78 km

    4:27:07

  • 244

    Jonas Idelind

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    4:27:29

  • 8

    Anna-Maria Johansson

    Varbergs MTB

    Damer 30

    4:27:43

  • 245

    Johan Gustafsson

    Lynnens venner

    Herrar Motion 78 km

    4:27:46

  • 246

    Sören Johansson

    SOK Knallen

    Herrar Motion 78 km

    4:27:57

  • 247

    Mats Kjellstrand

    Mölndal Outdoor IF

    Herrar Motion 78 km

    4:28:02

  • 248

    Alexander Stjernborg

    Habo

    Herrar Motion 78 km

    4:28:10

  • 38

    Robin Gyllander Larsson

    Kolmårdens MTB

    Herrar Elit

    4:28:19

  • 11

    Louise Ström

    Tjust Bike o RC

    Damer Motion 78 km

    4:28:40

  • 249

    Tommy Paananen

    Mjölby CK

    Herrar Motion 78 km

    4:28:55

  • 1

    Pernilla Nilsson

    Godegårds SK

    Damer 50

    4:28:58

  • 250

    Tortsen Björklund

    MTB Täby

    Herrar Motion 78 km

    4:29:03

  • 251

    Isak Eklöv

    Tjust Bike o RC

    Herrar Motion 78 km

    4:29:14

  • 252

    Pether Lager

    Västra Frölunda

    Herrar Motion 78 km

    4:30:31

  • 13

    Malin Jones

    Perbellum SS

    Damer 40

    4:30:33

  • 253

    Carl-Johan Bogmark

    Eksjö CK

    Herrar Motion 78 km

    4:32:10

  • 254

    Daniel Eklund

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    4:32:21

  • 255

    Kjell Eriksson

    Sannum

    Herrar Motion 78 km

    4:32:32

  • 256

    Mikael Grekula

    Bollebygd

    Herrar Motion 78 km

    4:32:39

  • 257

    Samuel Sjöstrand

    Bottnaryd

    Herrar Motion 78 km

    4:33:00

  • 258

    Johan Staaf

    Lund

    Herrar Motion 78 km

    4:34:00

  • 259

    Torbjörn Iserstål

    Tjust RBC

    Herrar Motion 78 km

    4:34:10

  • 261

    Mats Anderberg

    CK C4

    Herrar Motion 78 km

    4:34:18

  • 262

    Ulf Claesén

    Såg och Betong

    Herrar Motion 78 km

    4:34:35

  • 263

    Magnus Olsson

    Huskvarna

    Herrar Motion 78 km

    4:35:10

  • 264

    Håkan Sjöstrand

    MTB I Södermöre

    Herrar Motion 78 km

    4:35:15

  • 265

    Torleif Cumléus

    MTB Täby

    Herrar Motion 78 km

    4:35:19

  • 12

    Rut Elfving

    Fredrikshofs IF CK

    Damer Motion 78 km

    4:36:09

  • 266

    Roger Persson

    Herrar Motion 78 km

    4:36:16

  • 267

    Fredrik Lindborg

    CK C4

    Herrar Motion 78 km

    4:36:41

  • 268

    Mikael Karlsson

    Östersunds CK

    Herrar Motion 78 km

    4:36:48

  • 269

    Lars Nilsson

    Astrazeneca if

    Herrar Motion 78 km

    4:36:49

  • 270

    Anders Bråhn

    MTB343

    Herrar Motion 78 km

    4:37:01

  • 13

    Eva Lindgren

    Finspångs CA

    Damer Motion 78 km

    4:37:10

  • 271

    Per Fahlgren

    Nybro runningclub

    Herrar Motion 78 km

    4:37:20

  • 272

    Stefan Jardle

    Borås CA

    Herrar Motion 78 km

    4:37:25

  • 273

    Magnus Pettersson

    Herrar Motion 78 km

    4:37:37

  • 274

    Fredrik Magnusson

    Jönköping

    Herrar Motion 78 km

    4:37:45

  • 275

    Anders Hörbo

    CK C4

    Herrar Motion 78 km

    4:38:22

  • 276

    Patric Olsson

    Ulricehamn

    Herrar Motion 78 km

    4:39:11

  • 277

    Robin Askman

    Ronneby

    Herrar Motion 78 km

    4:40:07

  • 278

    Björn Tuvestad

    Lygnens Venner

    Herrar Motion 78 km

    4:40:16

  • 279

    Kristofer Andersson

    Falkenberg

    Herrar Motion 78 km

    4:40:25

  • 280

    Andreas Olsson

    Lund

    Herrar Motion 78 km

    4:40:31

  • 281

    Per-Ola Risenberg

    Ålems CK

    Herrar Motion 78 km

    4:41:31

  • 282

    Daniel Berggren

    Göteborg

    Herrar Motion 78 km

    4:41:44

  • 283

    Anders Käll

    EKSJÖ

    Herrar Motion 78 km

    4:41:48

  • 284

    Henrik Johansson

    Aneby

    Herrar Motion 78 km

    4:42:09

  • 285

    Morgan Tingström

    Cykelklubben Wheels of Carlshamn / WOC

    Herrar Motion 78 km

    4:42:41

  • 286

    Erik Stillemark

    IF Hallby SOK

    Herrar Motion 78 km

    4:42:42

  • 62

    Helena Torstenson

    WOC/Wheels of Carlshamn

    Motion Damer 41 km

    4:42:52

  • 287

    Marcus Sillberg

    Team Kungälv IS

    Herrar Motion 78 km

    4:43:29

  • 288

    Erik Ljungström

    Höglandets Räddningstjänstförbund

    Herrar Motion 78 km

    4:44:32

  • 189

    Thomas Kron

    Nässjö CK

    Motion Herrar 41 km

    4:45:45

  • 289

    Torbjörn Landenberg

    CK Hymer

    Herrar Motion 78 km

    4:45:50

  • 290

    Niklas Sundin

    Åseda

    Herrar Motion 78 km

    4:45:57

  • 291

    Peter Värnqvist

    CK Nollåtta

    Herrar Motion 78 km

    4:45:59

  • 292

    Martin Ockedal

    WOC

    Herrar Motion 78 km

    4:46:36

  • 6

    Ulrica Ekström

    She Rides CK

    Damer Sport

    4:46:46

  • 293

    Jörgen Olsson

    Acriplan Cykelklubb

    Herrar Motion 78 km

    4:46:49

  • 294

    Mats Maurin

    BÅSTAD MTB

    Herrar Motion 78 km

    4:47:11

  • 295

    Anders Wahlberg

    Färjestadens motions IF

    Herrar Motion 78 km

    4:47:19

  • 296

    Per Lennartson

    Hässelby

    Herrar Motion 78 km

    4:47:22

  • 297

    Marcus Lorentzon

    Lund

    Herrar Motion 78 km

    4:48:14

  • 298

    Jörgen Nilsson

    Åhus CK

    Herrar Motion 78 km

    4:48:19

  • 299

    Johnny Lundgren

    Mörlunda

    Herrar Motion 78 km

    4:48:35

  • 52

    Markus Johansson

    Kungsbacka CK

    Herrar 30

    4:49:02

  • 300

    Daniel Larsson

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar Motion 78 km

    4:49:43

  • 24

    Peter Jarheden

    Mera Lera MTB

    Herrar 50

    4:49:44

  • 301

    Patrik Qvist

    Askersund

    Herrar Motion 78 km

    4:50:08

  • 14

    Monica Gustafsson

    Fritsla VIK

    Damer Motion 78 km

    4:50:37

  • 302

    Tony Gustavsson

    Nässjö CK

    Herrar Motion 78 km

    4:51:28

  • 303

    Simon Mainwaring

    Herrar Motion 78 km

    4:52:04

  • 304

    Erik Eklöf

    Fredrikshofs IF CK

    Herrar Motion 78 km

    4:52:05

  • 305

    Fredrik Holm

    Ljungby

    Herrar Motion 78 km

    4:52:57

  • 306

    Emil Andersson

    IF Hallby SOK

    Herrar Motion 78 km

    4:53:55

  • 307

    Svante Björn

    Björnligan

    Herrar Motion 78 km

    4:54:48

  • 308

    Kristoffer Stern

    Team Ugglan

    Herrar Motion 78 km

    4:54:54

  • 309

    Stefan Larsson

    Bandvagn.nu

    Herrar Motion 78 km

    4:54:57

  • 310

    Patrik Gustafsson

    CK Lovehandles

    Herrar Motion 78 km

    4:55:25

  • 311

    Daniel Hörberg

    Eksjö

    Herrar Motion 78 km

    4:55:27

  • 312

    Axel Byrmo

    Smörviks IF

    Herrar Motion 78 km

    4:56:12

  • 313

    Jonas Viberg

    Maxprestation Sports Club / Västervik

    Herrar Motion 78 km

    4:56:22

  • 314

    Daniel Wallgren

    MTB Ronneby

    Herrar Motion 78 km

    4:57:06

  • 9

    Andrea Rimpi Willman

    Obbola IK

    Damer 30

    4:57:39

  • 315

    Mats Uddbäck

    Ljungby

    Herrar Motion 78 km

    4:58:56

  • 316

    Stefan Nilsson

    Örkelljunga

    Herrar Motion 78 km

    5:00:30

  • 317

    Eward Sandin

    CK Fix

    Herrar Motion 78 km

    5:00:31

  • 318

    Hans Johansson

    Motala

    Herrar Motion 78 km

    5:02:15

  • 319

    Jens Iversen

    CK C4

    Herrar Motion 78 km

    5:02:59

  • 320

    Anders Hellberg

    Askersund

    Herrar Motion 78 km

    5:04:59

  • 321

    Bengt Lundell

    Frosta Multisport

    Herrar Motion 78 km

    5:05:35

  • 322

    Johan Rapp

    Värnamo

    Herrar Motion 78 km

    5:06:51

  • 323

    Christian Ask

    Såg&Betong

    Herrar Motion 78 km

    5:06:54

  • 324

    Jonathan Westlund

    Torsås OK

    Herrar Motion 78 km

    5:08:10

  • 325

    Mikael Bramstedt

    338 Småland Triathlon & MF

    Herrar Motion 78 km

    5:08:56

  • 326

    Mikael Redin

    Lindsdal MTB

    Herrar Motion 78 km

    5:09:14

  • 327

    Joakim Frid

    Sölvesborg

    Herrar Motion 78 km

    5:09:21

  • 328

    Stefan Noorlind

    Sturefors

    Herrar Motion 78 km

    5:09:45

  • 329

    Patrik Henriksson

    Team Villagatan

    Herrar Motion 78 km

    5:10:00

  • 7

    Petra Gillerfors

    Ringmurens CK / Gotland

    Damer Sport

    5:10:28

  • 330

    Emanuel Strandberg

    Varberg

    Herrar Motion 78 km

    5:16:51

  • 331

    Daniel Svensson

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Motion 78 km

    5:17:33

  • 332

    Christofer Elmsäter

    Team Såg och Betong

    Herrar Motion 78 km

    5:17:51

  • 2

    Anki Eriksson

    Alingsås SC

    Damer 50

    5:18:08

  • 333

    Anders Gustavsson

    Stigtomta

    Herrar Motion 78 km

    5:18:41

  • 15

    Caroline Johansson

    World Class, Söderköping

    Damer Motion 78 km

    5:19:43

  • 334

    Conny Widlund

    Finspång

    Herrar Motion 78 km

    5:21:25

  • 335

    Magnus Andersson

    Jönköping

    Herrar Motion 78 km

    5:22:16

  • 10

    Erik Lindeberg

    Gauldal SK

    Herrar 60

    5:23:22

  • 336

    Håkan Lustig

    Skara

    Herrar Motion 78 km

    5:24:04

  • 337

    Rickard Greve

    Finspångs CA

    Herrar Motion 78 km

    5:25:27

  • 338

    Joakim Eriksson

    Team Paj

    Herrar Motion 78 km

    5:25:37

  • 339

    Jesper Larsen

    Tscherning

    Herrar Motion 78 km

    5:25:42

  • 340

    Hans Eriksson

    Sjömarken

    Herrar Motion 78 km

    5:29:56

  • 341

    Andreas Johansson

    Gemla bikers

    Herrar Motion 78 km

    5:30:58

  • 342

    Daniel Grundström

    Gemla bikers

    Herrar Motion 78 km

    5:33:52

  • 343

    Tommy Brewitz

    Borås

    Herrar Motion 78 km

    5:34:12

  • 344

    Niklas Hellsing

    Team Hellsing, Kolmården

    Herrar Motion 78 km

    5:40:38

  • 345

    Jan Kneczke

    JÄRFÄLLA

    Herrar Motion 78 km

    5:41:02

  • 346

    Alexander Nilsson

    Svedala

    Herrar Motion 78 km

    5:41:39

  • 10

    Tuulikki Suonperä

    Varbergs MTB

    Damer 30

    5:51:07

  • 347

    Joakim Sjögren

    Kinds Go Green CK

    Herrar Motion 78 km

    5:51:41

  • Josefin Wallin

    Norbergs CK

    Damer 30

    DNF

  • Ellen Henrysson

    Skövde CK / 30k Skövde

    Damer Elit

    DNS