Resultatlistor 2012

  • 1

    Adam Gustafsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:39:54

  • 2

    Martin Setterberg

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:40:40

  • 3

    Johan Jonsson

    Moheda

    Motion Herrar 41 km

    1:44:55

  • 4

    Greger Filipsson

    CK Antilopen

    Motion Herrar 41 km

    1:46:36

  • 5

    Tor Broström

    Mjölby CK

    Motion Herrar 41 km

    1:49:49

  • 6

    Peter kesson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:29

  • 7

    Rasmus Börjesson

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 41 km

    1:50:40

  • 1

    Cecilia Svensson

    Finspångs CA

    Motion Damer 41 km

    1:50:45

  • 8

    Ajay Pandit chhetri

    Primfaktor AB

    Motion Herrar 41 km

    1:51:02

  • 9

    Anders Stigsson

    Eksjö garnison

    Motion Herrar 41 km

    1:52:31

  • 10

    Marcus Andersson

    Mölndal

    Motion Herrar 41 km

    1:53:20

  • 11

    Claes Dahlén

    Eksjö garnisons IF

    Motion Herrar 41 km

    1:54:37

  • 12

    Göran Berg

    IF Hallby SOK

    Motion Herrar 41 km

    1:55:02

  • 13

    Martin Börjesson

    Alafors

    Motion Herrar 41 km

    1:55:12

  • 14

    Jacob Nyström

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    1:55:43

  • 15

    Per Henriksson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:55:47

  • 16

    Andre' Eklund

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:07

  • 17

    Robin Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:10

  • 18

    Viktor Benderius

    Hallby MTB

    Motion Herrar 41 km

    1:56:28

  • 2

    Maria Carlsson

    Nacka-Värmdö SK

    Motion Damer 41 km

    1:56:43

  • 19

    Johan Berg

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:56:48

  • 20

    Joakim Jonsson

    SMK Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    1:58:02

  • 21

    Carl-Johan Bogmark

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    1:58:48

  • 22

    Mikael Ulpe

    Tenhult SOK/mtb

    Motion Herrar 41 km

    1:59:36

  • 23

    Claes Lood

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:00:40

  • 24

    Sebastian Carlsson

    Hjo VK

    Motion Herrar 41 km

    2:01:54

  • 25

    Tomas Ljungdal

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:02:06

  • 26

    Ola Petersson

    Swedpart

    Motion Herrar 41 km

    2:02:26

  • 27

    Mattias Larsson

    Baskarps MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:02:44

  • 28

    Patrick Roth

    Lammhultscyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    2:02:48

  • 29

    Tomas Carlsson

    Bredaryd SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:02:49

  • 30

    Gustav Petersson

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:02:51

  • 31

    Tomas Eliasson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:19

  • 32

    August Kollberg

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:03:54

  • 33

    Mikael Ohlson

    Haninge

    Motion Herrar 41 km

    2:04:40

  • 3

    Ida Wånggren

    Motala aif ck

    Motion Damer 41 km

    2:04:42

  • 4

    Elin Wånggren

    Motala aif ck

    Motion Damer 41 km

    2:04:43

  • 34

    Daniel Berg

    Hallby mtb

    Motion Herrar 41 km

    2:05:25

  • 35

    Tommie kesson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:05:45

  • 36

    Magnus Andersson

    Lammhultcyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    2:05:51

  • 37

    Jörgen Jonsson

    Hjältevad

    Motion Herrar 41 km

    2:05:52

  • 38

    Robert Ohlson

    Nynäshamns

    Motion Herrar 41 km

    2:06:23

  • 39

    Mattias Dufva

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:06:31

  • 40

    Bengt Pettersson

    Eksjö garnison

    Motion Herrar 41 km

    2:06:43

  • 41

    Mårten Hermansson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:07:00

  • 42

    Peter Nordström

    Vallentuna

    Motion Herrar 41 km

    2:07:29

  • 43

    Martin Lindberg

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:07:33

  • 44

    Mikael Johansson

    Burseryds IF

    Motion Herrar 41 km

    2:08:20

  • 45

    Tomas Larsson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    2:08:54

  • 46

    Adam Rapp

    Skövde

    Motion Herrar 41 km

    2:09:04

  • 47

    Johan Berglund

    Eksjö garnison

    Motion Herrar 41 km

    2:09:05

  • 48

    Anders Helander

    Myresjö

    Motion Herrar 41 km

    2:09:13

  • 49

    Magnus Eriksson

    Hjo Velocipedklubb

    Motion Herrar 41 km

    2:09:16

  • 50

    Fredrik Oscarsson

    Eksjö SOK

    Motion Herrar 41 km

    2:09:26

  • 51

    Johan Löfstedt

    Virserum

    Motion Herrar 41 km

    2:09:26

  • 52

    Roger Andersson

    Rödeby

    Motion Herrar 41 km

    2:09:53

  • 53

    Wincent Karlsson

    Sollentuna

    Motion Herrar 41 km

    2:11:22

  • 54

    Markus Mangsien

    Alriksson Go Green

    Motion Herrar 41 km

    2:11:23

  • 55

    Karl-Johan Folke

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:12:32

  • 56

    Peter Elisson

    IFK Helsingborg

    Motion Herrar 41 km

    2:12:51

  • 5

    Sofia Westberg

    CKC4

    Motion Damer 41 km

    2:13:01

  • 57

    Mats Svensson

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    2:13:25

  • 58

    Rasmus Löfstedt

    Virserum

    Motion Herrar 41 km

    2:13:40

  • 59

    Daniel Bergman

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:14:11

  • 60

    Claes Steisjö

    Peab IF

    Motion Herrar 41 km

    2:14:14

  • 61

    Leif Hallingfors

    Norrköping

    Motion Herrar 41 km

    2:14:19

  • 62

    Cristoffer Wittskog

    SMHI IF

    Motion Herrar 41 km

    2:14:24

  • 63

    Peter Andersson

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:14:27

  • 64

    Ulf Rydberg

    Rimfors

    Motion Herrar 41 km

    2:14:34

  • 65

    Anders Bursjöö

    Ingarö

    Motion Herrar 41 km

    2:15:02

  • 66

    Dave Simmons

    KARLSKRONA CK

    Motion Herrar 41 km

    2:15:08

  • 67

    Tommy Andersson

    Hjo VK

    Motion Herrar 41 km

    2:15:51

  • 68

    Patrik Johansson

    Mariestadcyklisten

    Motion Herrar 41 km

    2:16:07

  • 69

    Mats Johansson

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 41 km

    2:16:57

  • 70

    Kenneth Breistål

    Eksjö garnison

    Motion Herrar 41 km

    2:17:12

  • 71

    Roland Björk

    Koppartrans IF

    Motion Herrar 41 km

    2:17:18

  • 72

    Gustav Borg

    NPGIK

    Motion Herrar 41 km

    2:17:30

  • 73

    Hans Magnusson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:17:39

  • 74

    Daniel Patriksson

    Sandjöfors SK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:15

  • 75

    Anders Dahlberg

    Jönköpings OK

    Motion Herrar 41 km

    2:18:24

  • 76

    Martin Stagenius

    Kvänums IF

    Motion Herrar 41 km

    2:18:47

  • 77

    Johnny Rentner

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 41 km

    2:19:34

  • 78

    Jyrki Terho

    Hjo

    Motion Herrar 41 km

    2:19:43

  • 79

    Mats Foss

    Svea VOIS

    Motion Herrar 41 km

    2:19:53

  • 80

    Tobias J Engström

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:19:54

  • 81

    Daniel Thoresson

    Kvänums IF

    Motion Herrar 41 km

    2:20:28

  • 82

    Sven-Erik Johansson

    Mariestadcyklisten

    Motion Herrar 41 km

    2:21:01

  • 6

    Jessica Albihn

    Mölndals ck

    Motion Damer 41 km

    2:21:32

  • 83

    Tomas Pettersson

    Mölndals ck

    Motion Herrar 41 km

    2:21:33

  • 84

    Kent Källström

    Svea Vois

    Motion Herrar 41 km

    2:21:35

  • 7

    Carina Malmlöv

    Maif ck

    Motion Damer 41 km

    2:21:36

  • 85

    Patrik Ferm

    Hjo VK

    Motion Herrar 41 km

    2:22:01

  • 86

    Micael Johnsson

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:22:01

  • 87

    Per Alfredson

    www.sensabikes.se

    Motion Herrar 41 km

    2:22:05

  • 88

    Christian Lindquist

    Vö„STERÅS

    Motion Herrar 41 km

    2:22:15

  • 89

    Morgan Henriksson

    COOL

    Motion Herrar 41 km

    2:22:23

  • 90

    John Höjer

    Rödeby

    Motion Herrar 41 km

    2:22:36

  • 91

    Daniel Thalén

    Jönköping

    Motion Herrar 41 km

    2:22:38

  • 92

    Ingvar Henriksson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:23:11

  • 93

    Rasmus Gunnarsson

    Snöfleboda

    Motion Herrar 41 km

    2:23:23

  • 94

    Linus Karlsson

    Högerum

    Motion Herrar 41 km

    2:23:27

  • 95

    Henrik Johannesson

    Ramdala

    Motion Herrar 41 km

    2:23:30

  • 96

    Per Björklund

    Mellby IF

    Motion Herrar 41 km

    2:23:33

  • 97

    Patrik Wahrby

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:24:02

  • 98

    Mattias Karlsson

    Eksjö CK

    Motion Herrar 41 km

    2:24:19

  • 99

    Mikael Nordqvist

    Floda

    Motion Herrar 41 km

    2:24:33

  • 100

    Rikard Ekstrand

    Swedpart

    Motion Herrar 41 km

    2:26:02

  • 101

    Martin Bondéus

    Värnamo Cykelklubb -Team High Chaparral

    Motion Herrar 41 km

    2:26:25

  • 102

    Jonathan Bondéus

    Värnamo Cykelklubb - Team High Chaparral

    Motion Herrar 41 km

    2:26:26

  • 103

    John Elf

    Tranås

    Motion Herrar 41 km

    2:26:27

  • 104

    Mattias Brage

    Norrköping

    Motion Herrar 41 km

    2:26:28

  • 105

    Ulf Fornanader

    Mölndal

    Motion Herrar 41 km

    2:26:43

  • 106

    Niklas Utterberg

    Huskvarna

    Motion Herrar 41 km

    2:27:01

  • 107

    n n

    Motion Herrar 41 km

    2:27:15

  • 8

    Lotta Levin

    Johanneshov

    Motion Damer 41 km

    2:27:18

  • 108

    Marcus Söderström

    Skövvd

    Motion Herrar 41 km

    2:27:25

  • 109

    Markus Brage

    Tok & Toka MTB

    Motion Herrar 41 km

    2:27:48

  • 110

    Anders Hermansson

    Falköping

    Motion Herrar 41 km

    2:28:03

  • 111

    Jan-Eric Johansson

    Stockholm

    Motion Herrar 41 km

    2:28:07

  • 112

    Anders Carlbom

    Skövde CK

    Motion Herrar 41 km

    2:28:07

  • 113

    Henrik Hulterskog

    Stensjön

    Motion Herrar 41 km

    2:29:32

  • 114

    Robin Patriksson

    Bodafors OK

    Motion Herrar 41 km

    2:29:50

  • 115

    Viktor Larsson

    Norrköping

    Motion Herrar 41 km

    2:30:00

  • 116

    Magnus Nilsson

    Berga

    Motion Herrar 41 km

    2:32:08

  • 117

    David Lindqvist

    Malmbäck

    Motion Herrar 41 km

    2:32:35

  • 118

    Magnus Sundholm

    Forshaga

    Motion Herrar 41 km

    2:32:35

  • 119

    Magnus Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:32:47

  • 120

    Jörgen Karlsson

    Högerum

    Motion Herrar 41 km

    2:32:48

  • 121

    Kent Jonsson

    Alecta Kamratförening

    Motion Herrar 41 km

    2:32:57

  • 122

    Ola Gustafsson

    Växjö AIS

    Motion Herrar 41 km

    2:33:56

  • 9

    Mona Hermansson

    Göteborg

    Motion Damer 41 km

    2:34:37

  • 10

    Jenny Bådenmalm

    Göteborg

    Motion Damer 41 km

    2:34:37

  • 123

    Jari Sova

    Uddevalla ck

    Motion Herrar 41 km

    2:34:38

  • 124

    Stefan Haffling

    CK Dainon

    Motion Herrar 41 km

    2:34:39

  • 125

    Thomas Mattsson

    Karlskrona CK

    Motion Herrar 41 km

    2:34:53

  • 126

    Jan-Ive Gustafsson

    Motala

    Motion Herrar 41 km

    2:34:54

  • 127

    Hans Jacobsson

    Helsingborg

    Motion Herrar 41 km

    2:35:14

  • 128

    Mattias Hansson

    Södra Vi

    Motion Herrar 41 km

    2:35:44

  • 129

    Alexander Nilsson

    Svedala

    Motion Herrar 41 km

    2:35:57

  • 130

    Tomas Sjöqvist

    Fmck

    Motion Herrar 41 km

    2:36:27

  • 131

    Karl-Johan Engdahl

    Skurup

    Motion Herrar 41 km

    2:37:18

  • 132

    Lars Hjertenstein

    Brokind

    Motion Herrar 41 km

    2:37:24

  • 133

    Stefan sterstöm

    Eksjö

    Motion Herrar 41 km

    2:38:29

  • 11

    Elin Sjögren

    Friskis&svettis

    Motion Damer 41 km

    2:39:25

  • 134

    Fredric Svensson

    Värnamo Frisksportklubb

    Motion Herrar 41 km

    2:39:26

  • 135

    Magnus Fagerman

    Alriksson Go Green

    Motion Herrar 41 km

    2:39:28

  • 136

    Lars Björklund

    Rusta IF

    Motion Herrar 41 km

    2:39:33

  • 12

    Helena Högblad

    Järbo IF

    Motion Damer 41 km

    2:40:17

  • 137

    Edvin Ljungström

    Team Sportia CK

    Motion Herrar 41 km

    2:40:49

  • 13

    Katarina Kummerling

    Haninge

    Motion Damer 41 km

    2:42:14

  • 138

    Morgan Sköld

    Linköping

    Motion Herrar 41 km

    2:42:42

  • 139

    Johannes Cruz

    Västerås

    Motion Herrar 41 km

    2:43:09

  • 140

    Joakim Ruckman

    Rönnängs IK

    Motion Herrar 41 km

    2:43:11

  • 14

    Linda Svensson

    Mölndal Outdoor IF

    Motion Damer 41 km

    2:43:23

  • 141

    Göran Andersson

    Eksjö Garnisions IF

    Motion Herrar 41 km

    2:43:30

  • 1

    Matthias Wengelin

    Team Kalas/Herbalife 24

    Herrar Elit

    2:45:45

  • 2

    Lars Bleckur

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:45:45

  • 15

    Siri Estehag

    Nässjö cykelklubb

    Motion Damer 41 km

    2:46:26

  • 142

    Magnus Dellenfalk

    Hällingsjö

    Motion Herrar 41 km

    2:46:35

  • 3

    Magnus Darvell

    Team Kalas/Pedalogerna

    Herrar Elit

    2:46:36

  • 143

    Roman van Aken

    Hjo vk

    Motion Herrar 41 km

    2:47:42

  • 16

    Emmelie Persson

    Södra IF

    Motion Damer 41 km

    2:47:56

  • 144

    Kristian Norrby

    Södra

    Motion Herrar 41 km

    2:47:56

  • 4

    Tobias Ludvigsson

    Falköping CK

    Herrar Elit

    2:48:25

  • 5

    Magnus Palmberg

    Ok Hammaren

    Herrar Elit

    2:48:55

  • 17

    Kristina Lundgren

    Borås CA

    Motion Damer 41 km

    2:49:05

  • 145

    Patric Mauritzon

    Södra IF

    Motion Herrar 41 km

    2:51:43

  • 18

    Carin Sjöqvist

    Helsingborg

    Motion Damer 41 km

    2:51:47

  • 19

    Karin Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Damer 41 km

    2:51:56

  • 146

    Marcus Danielsson

    Södra

    Motion Herrar 41 km

    2:51:57

  • 147

    Jörgen Nilsson

    Södra IF

    Motion Herrar 41 km

    2:52:35

  • 148

    Ola Samuelsson

    OK Vivill

    Motion Herrar 41 km

    2:53:02

  • 20

    Madelene Nordström

    IKNocOut.se

    Motion Damer 41 km

    2:53:06

  • 6

    Mattias Nilsson

    Team Kalas/Pedalogerna

    Herrar Elit

    2:53:09

  • 7

    Allan Oras

    Rietumu-Delfin

    Herrar Elit

    2:53:36

  • 21

    Ewa Larsson

    Hjo

    Motion Damer 41 km

    2:53:41

  • 22

    Annelie Wilhelmsson

    Hjo Vk

    Motion Damer 41 km

    2:53:42

  • 8

    Daniel Brengdahl

    Ck Hymer

    Herrar Elit

    2:53:53

  • 9

    Ludwig Söderquist

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:53:53

  • 1

    Johan Andersson

    Kvänums IF

    Herrar 30

    2:53:55

  • 149

    Clemens Ronge

    Ljungby

    Motion Herrar 41 km

    2:54:45

  • 10

    Johannes Karlsson

    Kvänums IF

    Herrar Elit

    2:54:54

  • 150

    Leif Rydholm

    Nybro ski

    Motion Herrar 41 km

    2:56:28

  • 11

    Håkan Löfström

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    2:56:49

  • 1

    Patrik Markling

    Spårvägen CF

    Herrar Sport

    2:57:37

  • 151

    Adam Ruckman

    Rönnängs IK

    Motion Herrar 41 km

    2:57:43

  • 1

    Michael Johansson

    CK Hymer

    Herrar 40

    2:58:06

  • 12

    Erik Karlsson

    Göteborgs CK

    Herrar Elit

    2:58:08

  • 152

    Magnus Svensson

    Team Novitius

    Motion Herrar 41 km

    2:58:52

  • 2

    Per Sjudin

    Sandvikens ck

    Herrar 40

    2:59:18

  • 13

    Jesper Andersson

    Sigtuna Märsta Arlanda CK

    Herrar Elit

    2:59:34

  • 14

    Niclas Andersson

    Kolmården MTB

    Herrar Elit

    2:59:37

  • 15

    Fredrik Lagercrantz

    Kolmården MTB

    Herrar Elit

    2:59:43

  • 16

    Stefan Dahl

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    2:59:44

  • 17

    Erik Jansson

    Alingsås Sportsclub

    Herrar Elit

    2:59:45

  • 18

    Jakob Björklund

    Kristinehamn multisport

    Herrar Elit

    3:00:42

  • 153

    Hans Wikensjö

    Tjust BRC Västervik

    Motion Herrar 41 km

    3:01:06

  • 19

    Jesper Hjortsberg

    Team Corratec Sweden

    Herrar Elit

    3:01:43

  • 23

    Eva-Lena Albihn

    Mölndals Cykelklubb

    Motion Damer 41 km

    3:02:07

  • 20

    Johan Brengdahl

    Göteborgs CK

    Herrar Elit

    3:02:32

  • 3

    Mikael Carlsson

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:02:36

  • 2

    Fredrik Svärm

    Motala Aif CK

    Herrar 30

    3:03:06

  • 4

    Rolf Svensson

    Varbergs MTB / Team Lapierre

    Herrar 40

    3:03:10

  • 21

    Patrik Paulsson

    CK C4

    Herrar Elit

    3:03:30

  • 22

    Jesper Gustafsson

    Hjo VK

    Herrar Elit

    3:04:20

  • 5

    Magnus Svensson

    Finspångs CA

    Herrar 40

    3:04:36

  • 3

    Per Kumlin

    Cykloteket Racing Team

    Herrar 30

    3:04:45

  • 4

    Nicolas Kouzas

    CKX

    Herrar 30

    3:04:52

  • 6

    Richard Karlsson

    Kvänums IF

    Herrar 40

    3:04:59

  • 5

    Stefan Sunnerberg

    Kolmården MTB

    Herrar 30

    3:06:28

  • 23

    Anders Höjer

    Ik Trasten

    Herrar Elit

    3:06:36

  • 1

    Atle Hansen

    Tullinge SK - MTB

    Herrar 50

    3:07:18

  • 6

    Jerry Olsson

    CKX

    Herrar 30

    3:07:39

  • 7

    Johan Helander

    Västerås CK

    Herrar 40

    3:08:27

  • 24

    Isak Strömberg

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    3:08:28

  • 25

    Martin Filipsson

    Trek Sweden Racing - CK C4

    Herrar Elit

    3:08:33

  • 7

    Tor Andersson

    Kolmården MTB

    Herrar 30

    3:08:35

  • 8

    Stefan Hilke

    Team Cannondale/Cykelspecialisten

    Herrar 30

    3:08:36

  • 9

    Johan stblom

    Sandvikens CK/Bikebrothers.se

    Herrar 30

    3:08:47

  • 8

    Morgan Björkdahl

    Märsta

    Herrar 40

    3:08:59

  • 26

    Peter Gustavsson

    Värnamo CK/Team High Chaparral

    Herrar Elit

    3:08:59

  • 2

    Peter Nilsson

    CK Antilopen

    Herrar 50

    3:09:12

  • 9

    Tomas Berg

    CSK Ludvika

    Herrar 40

    3:09:14

  • 27

    Dan Holmberg

    CK Uni

    Herrar Elit

    3:09:33

  • 10

    Peter Lundgren

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    3:09:48

  • 11

    Martin Wenhov

    CKX

    Herrar 40

    3:10:07

  • 28

    Tommy Hammarström

    IK Jarl Rättvik

    Herrar Elit

    3:10:34

  • 12

    Marcus Persson

    Hjo VK

    Herrar 40

    3:10:42

  • 13

    Jan Jakobsson

    Borlänge ck

    Herrar 40

    3:11:30

  • 24

    Jenny Andersson

    Lammhultscyklisterna

    Motion Damer 41 km

    3:11:31

  • 29

    Andreas Svensson

    Finspångs CA

    Herrar Elit

    3:12:17

  • 30

    Olov Svartström

    SMACK

    Herrar Elit

    3:12:23

  • 25

    Malin Assardotter

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Damer 41 km

    3:12:34

  • 14

    Peter Spetz

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:12:49

  • 31

    Oskar Lund

    IF Hallby SOK

    Herrar Elit

    3:12:52

  • 10

    Johan Karlsson

    Eskilstuna IK

    Herrar 30

    3:13:05

  • 11

    Peter Almlöf

    CSK Ludvika

    Herrar 30

    3:13:29

  • 12

    Björn sterberg

    CKX

    Herrar 30

    3:13:46

  • 15

    Tony Andersson

    City Wolfs

    Herrar 40

    3:14:01

  • 32

    Jonas Andersson

    Mariestadcyklisten

    Herrar Elit

    3:14:18

  • 16

    Henric Kreutz

    Söderköpings SK

    Herrar 40

    3:14:56

  • 3

    Benny Andersson

    Trek Sweden Racing

    Herrar 50

    3:15:34

  • 17

    Tommy Rylander

    Alingsås Sportsclub

    Herrar 40

    3:16:16

  • 33

    Daniel Wennergren

    IK Ymer

    Herrar Elit

    3:16:18

  • 2

    Simon Gabrielsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:16:18

  • 26

    Cathrin Ringeby

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Damer 41 km

    3:16:18

  • 18

    Torbjörn Svantesson

    Ck Ceres

    Herrar 40

    3:17:16

  • 13

    Donaldh Andersson

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:17:25

  • 1

    Emmy Thelberg

    Härnösands CK

    Damer Elit

    3:17:41

  • 19

    Stefan Snell

    Falu CK

    Herrar 40

    3:17:46

  • 2

    Angelica Edvardsson

    Cykloteket Racing Team

    Damer Elit

    3:18:05

  • 20

    Mikael Leitner

    Falu CK

    Herrar 40

    3:18:16

  • 21

    Allan Persson

    SMACK

    Herrar 40

    3:18:49

  • 14

    Ulf Lunnhed

    Hisingens CK

    Herrar 30

    3:18:51

  • 15

    Henrik Hejderup

    CK FIX

    Herrar 30

    3:18:55

  • 16

    Jon Ornelid

    Kvänums If

    Herrar 30

    3:18:55

  • 22

    Petter Holmegård

    Mölndals CK

    Herrar 40

    3:19:01

  • 1

    August Martin

    Ck Antilopen

    Herrar Junior

    3:19:13

  • 17

    Johan Treptow

    Mölndals CK

    Herrar 30

    3:19:35

  • 23

    Erik Ernstsson

    Finspångs CA

    Herrar 40

    3:20:18

  • 24

    Ulf Petäjä

    Halmstad MTB

    Herrar 40

    3:20:26

  • 2

    Lukas Tegendal

    CK Uni

    Herrar Junior

    3:20:44

  • 3

    Ann Berglund

    IK Hakarpspojkarna

    Damer Elit

    3:20:47

  • 25

    Kent-Inge Ahl

    Hjo vk

    Herrar 40

    3:20:51

  • 26

    Patrik Rowinski

    MTB Täby / Asterio

    Herrar 40

    3:21:08

  • 34

    Johan Fryksenius

    OK Tyr

    Herrar Elit

    3:21:37

  • 35

    Pontus Johansson

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    3:21:40

  • 36

    Robert Reyier Österling

    CK Parr

    Herrar Elit

    3:21:59

  • 4

    Thomas Stolt

    Uddevalla ck

    Herrar 50

    3:22:17

  • 37

    Erik Wikström

    Borås CA

    Herrar Elit

    3:22:32

  • 18

    Henrik Hågård

    CK Master

    Herrar 30

    3:23:12

  • 5

    Stefan Silwer

    FK Trampen

    Herrar 50

    3:23:16

  • 3

    Tomas Karlberg

    Nacka-Värmdö SK

    Herrar Sport

    3:23:18

  • 27

    Karl-Erik Broström

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:23:19

  • 28

    Nisse Larsson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 40

    3:23:54

  • 19

    Berner Yngwe

    Jönköpings CK

    Herrar 30

    3:24:23

  • 29

    Lars Therp

    CK

    Herrar 40

    3:24:29

  • 20

    Victor Johansson

    IF Hallby SOK

    Herrar 30

    3:24:30

  • 21

    Daniel Melin

    Almby IK

    Herrar 30

    3:25:05

  • 38

    Karl Johansson

    Kvänums IF Evalds MTB

    Herrar Elit

    3:25:45

  • 30

    Clive Lewis

    Cykloteket Racing Team

    Herrar 40

    3:26:06

  • 4

    Roger Wallén

    MTB Täby

    Herrar Sport

    3:26:19

  • 39

    Mathias Karlsson

    Alingsås CK

    Herrar Elit

    3:26:54

  • 5

    Erik Andersson

    Lammhultcyklisterna

    Herrar Sport

    3:26:57

  • 31

    Christian Albihn

    Mölndals Cykelklubb

    Herrar 40

    3:27:00

  • 6

    Tonie Olsson

    Mölndals CK

    Herrar Sport

    3:27:18

  • 32

    Pär Mörk

    Ck Ceres

    Herrar 40

    3:28:55

  • 22

    Martin Olsson

    IK Ymer

    Herrar 30

    3:28:59

  • 6

    Raymond Sjöberg

    Gävle CK

    Herrar 50

    3:29:16

  • 40

    Niklas Olsson

    Mera Lera MTB

    Herrar Elit

    3:29:37

  • 23

    Tobias Erlandsson

    ECK

    Herrar 30

    3:29:48

  • 33

    Anders Bohlin

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:29:52

  • 7

    Thomas Sjögren

    CSK Ludvika

    Herrar 50

    3:30:02

  • 34

    Björn Eriksson

    Göteborgs CK

    Herrar 40

    3:30:21

  • 35

    Lars Nilsson

    Mölndal Outdoor IF

    Herrar 40

    3:32:00

  • 1

    Marie Sjödén

    Varbergs MTB

    Damer 30

    3:32:08

  • 41

    Sebastian Holmgren

    Skövde CK

    Herrar Elit

    3:32:27

  • 3

    Dennis Wahlqvist

    Alingsås SC

    Herrar Junior

    3:32:29

  • 4

    Anna Persson

    CKX

    Damer Elit

    3:32:31

  • 7

    Johan Malmsten

    Malmö TC

    Herrar Sport

    3:32:31

  • 24

    Benny Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 30

    3:32:34

  • 8

    Kenneth Söderberg

    Värnamo Cykelklubb

    Herrar Sport

    3:32:36

  • 1

    Therese Lindqvist

    Kolmården MTB

    Damer 40

    3:32:44

  • 36

    Thomas Bråhn

    IF Hallby SOK

    Herrar 40

    3:32:58

  • 4

    Jesper Svensson

    Skövde CK

    Herrar Junior

    3:33:12

  • 37

    Thomas Pettersson

    CK Uni

    Herrar 40

    3:33:30

  • 25

    Nils Jacobsson

    storp CK

    Herrar 30

    3:33:49

  • 38

    Roger Edbom

    Borlänge CK

    Herrar 40

    3:33:49

  • 39

    Johan Winblad

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:33:51

  • 26

    Philip King

    Mölndals CK

    Herrar 30

    3:33:53

  • 9

    Björn Magnusson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:34:35

  • 27

    Marcus Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar 30

    3:34:37

  • 42

    Adam Skoglund

    MTB Täby

    Herrar Elit

    3:34:43

  • 28

    Henrik Eliasson

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    3:34:53

  • 29

    Richard Eggen

    Mölndals CK

    Herrar 30

    3:34:59

  • 1

    Peter Knoblach

    AXA Sportsclub

    Motion Herrar 78 km

    3:35:02

  • 5

    Sandra Salinger

    VCK-Team High Chaparral

    Damer Elit

    3:35:29

  • 10

    Jens Lindahl

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar Sport

    3:35:43

  • 27

    Maria Estehag

    Nässjö cykelklubb

    Motion Damer 41 km

    3:35:53

  • 2

    Magnus Sundberg

    Vetlanda

    Motion Herrar 78 km

    3:36:18

  • 11

    Fredrik Granlund

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:36:23

  • 12

    Tobias Andersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:36:27

  • 40

    Björn Källgren

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:36:28

  • 41

    Daniel Buckard

    Valhall CK

    Herrar 40

    3:36:55

  • 42

    Mats Edvardsson

    IK Jarl MTB

    Herrar 40

    3:36:56

  • 13

    Magnus Baer

    MTB Täby

    Herrar Sport

    3:36:56

  • 14

    Peo Svahn

    Kolmården MTB

    Herrar Sport

    3:36:56

  • 8

    Göran Eriksson

    Falu CK

    Herrar 50

    3:36:57

  • 30

    Daniel Nilsson

    FK Trampen

    Herrar 30

    3:37:11

  • 43

    Johan Zetterström

    Spårvägen CF

    Herrar 40

    3:37:26

  • 31

    Fredrik Nilsson

    Varbergs MTB

    Herrar 30

    3:37:37

  • 32

    Anders Stenberg

    Borås Ca

    Herrar 30

    3:37:55

  • 43

    Martin Andersson

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    3:37:55

  • 9

    Thore Evertson

    Team Sportia CK

    Herrar 50

    3:38:29

  • 33

    Stefan Eliasson

    Borensbergs IF CK

    Herrar 30

    3:38:32

  • 34

    Carl Heiwall

    Almby IK

    Herrar 30

    3:38:44

  • 15

    Andreas Rosén

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    3:38:44

  • 16

    Peter Tunek

    CK Wimer

    Herrar Sport

    3:38:45

  • 44

    Sevon Eriksson

    CK Uni

    Herrar Elit

    3:38:46

  • 45

    Tord Nilsson

    ckx

    Herrar Elit

    3:39:13

  • 35

    Johan Fintling

    Almby IK

    Herrar 30

    3:39:19

  • 44

    Kari Elfvengrén

    CK Valhall

    Herrar 40

    3:39:23

  • 46

    Gustav Larsson

    IF Hallby SOK

    Herrar Elit

    3:39:30

  • 36

    Anders Andersson

    IK YMER

    Herrar 30

    3:39:34

  • 17

    Joakim Grundmann

    CK Valhall

    Herrar Sport

    3:39:36

  • 10

    Tony Inkinen

    Ok Tyr

    Herrar 50

    3:40:17

  • 3

    Zbigniew Wizner

    Primfaktor AB

    Motion Herrar 78 km

    3:40:20

  • 4

    John Wikström

    Lammhult cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:40:58

  • 45

    Sven Abrahamsson

    Göteborgs CK

    Herrar 40

    3:41:03

  • 18

    Ludwig Dahlgren

    Kolmården MTB

    Herrar Sport

    3:41:07

  • 37

    Sauli Kangasvieri

    Ok Tyr

    Herrar 30

    3:41:56

  • 19

    Per Gustavsson

    Göteborg Majornas OK

    Herrar Sport

    3:41:59

  • 46

    Jan Löfgren

    Mjölby CK

    Herrar 40

    3:42:00

  • 20

    Kjell Karlsson

    Kolmården MTB

    Herrar Sport

    3:42:01

  • 21

    Jens Grundmann

    CK Valhall

    Herrar Sport

    3:42:07

  • 38

    Brian Malmberg

    storp CK

    Herrar 30

    3:42:40

  • 5

    Patrik Karlsson

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    3:42:55

  • 11

    Peter Svärm

    Borensberg CK

    Herrar 50

    3:43:59

  • 47

    Per dahl

    CKX

    Herrar 40

    3:44:22

  • 22

    Tomas Andersson

    Finspångs CA

    Herrar Sport

    3:44:48

  • 39

    Eric Svartström

    SMACK

    Herrar 30

    3:44:52

  • 48

    Jonas Levin

    Fredrikshofs IF

    Herrar 40

    3:45:14

  • 6

    Marcus Samuelsson

    Lammhultscyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:45:32

  • 23

    Stefan sterling

    CK Parr

    Herrar Sport

    3:45:43

  • 47

    Mattias Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Elit

    3:45:57

  • 48

    Tim Nilsson

    CK C4

    Herrar Elit

    3:46:10

  • 2

    Nellie Larsson

    CKX

    Damer 30

    3:46:26

  • 49

    Gergö Horvath

    Varbergs MTB

    Herrar Elit

    3:46:39

  • 49

    Peter Lindskog

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:46:40

  • 40

    Andreas Wikstrand

    Vårgårda CK

    Herrar 30

    3:46:42

  • 7

    Per Ekström

    Handen

    Motion Herrar 78 km

    3:46:45

  • 8

    Andreas Eidevåg

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:46:52

  • 50

    Jesper Halvarsson

    Kisa SK Cykel

    Herrar 40

    3:46:59

  • 41

    Jonas Lundberg

    Uddevalla CK

    Herrar 30

    3:47:05

  • 9

    Bo Pettersson

    Bollnäs CK

    Motion Herrar 78 km

    3:47:34

  • 51

    Hans Persson

    CKX

    Herrar 40

    3:48:01

  • 24

    Olof Hagliden

    OK Tyr

    Herrar Sport

    3:48:40

  • 10

    Mikael Johansson

    Lammhult cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:48:40

  • 25

    Magnus Holmgren

    Hit the Dirt

    Herrar Sport

    3:48:44

  • 26

    Tomas Karlsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:49:23

  • 27

    Joakim Månstierna

    Eksjö CK/Mitsubishi MTB Team

    Herrar Sport

    3:49:23

  • 52

    Johan Wennström

    Halmstad MTB

    Herrar 40

    3:49:25

  • 12

    Mikael Henriksson

    Vårgårda CK

    Herrar 50

    3:49:25

  • 28

    Björn Lilja

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:49:46

  • 42

    Henrik Nilsson

    CKC4

    Herrar 30

    3:49:54

  • 29

    Mikael Langhammer

    SMACK

    Herrar Sport

    3:50:08

  • 30

    Jakob Jarl

    IK Vista

    Herrar Sport

    3:50:08

  • 50

    Anton Johansson

    CK Master

    Herrar Elit

    3:50:14

  • 31

    Jens Berndtsson

    IK Trasten

    Herrar Sport

    3:50:14

  • 43

    Anders Lindqvist

    MTB Täby

    Herrar 30

    3:50:17

  • 53

    Per-Erik Nilsson

    CKX

    Herrar 40

    3:50:17

  • 32

    Robert Andersson

    CKX

    Herrar Sport

    3:50:17

  • 33

    Henrik Götsten

    Vårgårda ck

    Herrar Sport

    3:50:20

  • 13

    Christer hlen

    MJÖLBY CK

    Herrar 50

    3:50:33

  • 11

    Alexander Franzén

    SMK Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:50:40

  • 34

    Mikael Karlsson

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:51:02

  • 51

    Stefan Jansson

    Team Connondale

    Herrar Elit

    3:51:09

  • 12

    Staffan Kranberg

    Ryda SK

    Motion Herrar 78 km

    3:51:10

  • 35

    Tony Svensson

    Almby IK

    Herrar Sport

    3:51:18

  • 14

    Anders Hagestam

    Fredrikshof IF CK

    Herrar 50

    3:51:24

  • 36

    Ludvig Karlsson

    IK Ymer

    Herrar Sport

    3:51:26

  • 13

    Martin Abaji

    Eksjö garnison

    Motion Herrar 78 km

    3:51:27

  • 37

    Patrik Malmberg

    Frosta Multisport

    Herrar Sport

    3:51:40

  • 38

    Keith Johansson

    VCK-Team High Chaparral

    Herrar Sport

    3:51:57

  • 14

    Ola Stenbeck

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    3:51:57

  • 54

    Stefan Rundquist

    Skoghalls Cykelklubb - Hammarö

    Herrar 40

    3:52:05

  • 39

    Lars-Göran Sporre

    Värnamo CK - Team High Chaparral

    Herrar Sport

    3:52:26

  • 40

    Anton Lange

    CK Daion

    Herrar Sport

    3:52:45

  • 15

    Mats Wilensjö

    Tjust bike & running club

    Motion Herrar 78 km

    3:52:53

  • 16

    David Serup

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:53:09

  • 15

    Peter Hörwing

    storps CK

    Herrar 50

    3:53:23

  • 41

    Manne Alzen

    IF Hallby

    Herrar Sport

    3:53:58

  • 42

    Mattias Qvarnström

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar Sport

    3:54:27

  • 17

    David Alm

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    3:54:31

  • 44

    Johan Wiktorsson

    Alingsås sc

    Herrar 30

    3:54:36

  • 18

    mattias Pettersson

    Jönköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    3:54:45

  • 43

    Jonny Carlsson

    CK Dainon

    Herrar Sport

    3:55:43

  • 55

    Jan Eklund

    storps CK

    Herrar 40

    3:55:49

  • 19

    Christoffer Gustafsson

    Fmck Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    3:55:49

  • 44

    Bengt Hansson

    Strömstad

    Herrar Sport

    3:55:53

  • 56

    Kenneth Ljungström

    Team Sportia CK

    Herrar 40

    3:55:58

  • 57

    Harri Koskinen

    Spårvägen CF

    Herrar 40

    3:56:06

  • 45

    Ove Helgee

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    3:56:14

  • 46

    Daniel Flycht

    Ck Ceres

    Herrar Sport

    3:56:24

  • 6

    Erica Zetterlund

    Hjo VK

    Damer Elit

    3:56:31

  • 47

    Niclas sterberg

    Tullinge SK

    Herrar Sport

    3:56:39

  • 58

    Jan Hermansson

    Alingsås SC

    Herrar 40

    3:57:36

  • 20

    Marcus Eklund

    Lammhultcyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    3:57:50

  • 21

    Dan-Olof Wängberg

    Alingsås CK

    Motion Herrar 78 km

    3:57:50

  • 22

    David Johansson

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    3:57:52

  • 59

    Jörgen Bergström

    Skövde CK

    Herrar 40

    3:57:57

  • 60

    Fredrik Riström

    MTB Täby

    Herrar 40

    3:58:24

  • 23

    Christopher Nord

    Mullsjö

    Motion Herrar 78 km

    3:58:30

  • 48

    Jonas Sterner

    Vårgårda CK

    Herrar Sport

    3:58:38

  • 61

    Björn Eklund

    Eksjö CK

    Herrar 40

    3:58:40

  • 62

    Tony Johansson

    Hässleholms CK

    Herrar 40

    3:58:52

  • 63

    Mikael Andersson

    Alingsås Sportsclub

    Herrar 40

    3:59:03

  • 64

    Niklas Svensson

    IF Hallby

    Herrar 40

    3:59:40

  • 65

    Mattias Södereng

    Norbergs CK

    Herrar 40

    3:59:59

  • 45

    Jonas Olsson

    IK YMER

    Herrar 30

    4:00:09

  • 24

    Thomas Pettersson

    Mtb Täby

    Motion Herrar 78 km

    4:00:13

  • 49

    Håkan Lång

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    4:00:22

  • 46

    Patrik Midenborn

    Mölndals CK

    Herrar 30

    4:00:29

  • 25

    Kristofer Gunnarsson

    Emmaboda

    Motion Herrar 78 km

    4:01:46

  • 26

    Jonas Neiglick

    rebrocyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:02:44

  • 50

    Olliver Forsgren

    Tidaholms CA

    Herrar Sport

    4:03:10

  • 51

    Richard Mö¼nch

    Eksjö CK

    Herrar Sport

    4:03:16

  • 52

    Andreas Dahlström

    Hit The Dirt

    Herrar Sport

    4:03:42

  • 27

    Stefan berg

    Ljungby

    Motion Herrar 78 km

    4:03:56

  • 28

    Erik Bladh

    Team Cykelgubbar MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:04:00

  • 29

    Daniel Bäckelin

    Sorunda

    Motion Herrar 78 km

    4:04:03

  • 53

    Johan Wahrén

    Borlänge CK

    Herrar Sport

    4:04:10

  • 16

    Jörgen Petersson

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    4:04:34

  • 16

    Mikael Königsson

    Mölnlycke ck

    Herrar 50

    4:04:34

  • 30

    Marcus Lycksell

    Vectura

    Motion Herrar 78 km

    4:04:52

  • 18

    Mikael Zetterlund

    IK Hakarpspojkarna

    Herrar 50

    4:05:07

  • 31

    Marcus Thuresson

    SolidBeans

    Motion Herrar 78 km

    4:05:34

  • 32

    Peter Nilsson

    lmstad IS

    Motion Herrar 78 km

    4:05:34

  • 54

    kent karlsson

    skövde CK

    Herrar Sport

    4:05:45

  • 33

    Fredrik Ljunggren

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    4:05:45

  • 34

    Joel Ahlqvist

    Skarpnäcks OL

    Motion Herrar 78 km

    4:05:46

  • 35

    Mikael Nykvist

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:05:55

  • 36

    Anders Carlsson

    petersen machinery

    Motion Herrar 78 km

    4:06:23

  • 66

    Joakim Henriksson

    Uddevalla CK

    Herrar 40

    4:06:37

  • 37

    Andreas Lundbom

    sterbymo

    Motion Herrar 78 km

    4:06:44

  • 38

    Robert Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:06:51

  • 39

    Fredrik Nyblum

    Jönköpings

    Motion Herrar 78 km

    4:06:53

  • 19

    Gunnar Samuelsson

    Mölndals CK/ST1

    Herrar 50

    4:07:04

  • 40

    Göran Latva

    Vallentuna

    Motion Herrar 78 km

    4:07:05

  • 55

    Tobias Strandh

    Tidaholms ca

    Herrar Sport

    4:07:06

  • 41

    Magnus Henriksson

    CC Trollhättan

    Motion Herrar 78 km

    4:07:13

  • 56

    Daniel Ask

    CKC4

    Herrar Sport

    4:07:29

  • 57

    Christer Liliegren

    Team Bitwise CK

    Herrar Sport

    4:07:30

  • 47

    Carl Larsson

    CK Dainon

    Herrar 30

    4:07:45

  • 42

    Erik Lorentzon

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:01

  • 58

    Jonas Kreku

    Hit the dirt

    Herrar Sport

    4:08:17

  • 43

    Tomas Bergstrand

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:22

  • 20

    Lars Eriksson

    IK Ymer

    Herrar 50

    4:08:33

  • 44

    Johan Gustavsson

    Ryda SK

    Motion Herrar 78 km

    4:08:50

  • 48

    Niclas Selin

    SMACK

    Herrar 30

    4:08:56

  • 67

    Mikael Högblad

    Sandvikens CK

    Herrar 40

    4:09:49

  • 52

    Patrik Johansson

    Värnamo CK/Team High Caparral

    Herrar Elit

    4:10:10

  • 45

    Björn Ferm

    Falköping

    Motion Herrar 78 km

    4:10:14

  • 46

    Anders Abrahamsson

    Alingsås CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:21

  • 21

    Börje Ekstam

    lems CK/Cycle-in-Cyprus

    Herrar 50

    4:10:32

  • 47

    Petter Törefors

    Värnamo CK - Team High Chaparal

    Motion Herrar 78 km

    4:10:42

  • 59

    Jonas Nilsson

    Malmö TC

    Herrar Sport

    4:10:43

  • 48

    Robert Gading

    Staffanstorp CK

    Motion Herrar 78 km

    4:10:51

  • 68

    Martin Engström

    OK Tyr

    Herrar 40

    4:10:57

  • 49

    Christian Jernlid

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:11:06

  • 50

    Anton Rydell

    Fmck Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    4:11:35

  • 51

    Tobias Olsson

    Fredrikshof

    Motion Herrar 78 km

    4:11:50

  • 52

    Stefan Gustafsson

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    4:12:05

  • 2

    Maria Larsson

    Team Sportia CK Karlskoga

    Damer 40

    4:12:13

  • 53

    Anders Olsson

    CK Wimer

    Motion Herrar 78 km

    4:12:25

  • 54

    Marcus Gustafsson

    Bankeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:13:18

  • 55

    Ingvar Welin

    Peab

    Motion Herrar 78 km

    4:13:20

  • 3

    Ulrika Wånggren

    Motala aif ck

    Damer 40

    4:13:24

  • 3

    Susanna Lagerqvist

    Varbergs MTB

    Damer 30

    4:13:50

  • 56

    Claes Ringeby

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:14:03

  • 57

    Mikael Svensson

    Jönköpings CK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:06

  • 58

    Henrik Johansson

    Sävedalens CK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:07

  • 59

    Johan Grenner

    Hisingens CK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:12

  • 60

    Thomas Möller

    Skövde CK

    Motion Herrar 78 km

    4:14:14

  • 61

    Tony Sandqvist

    Gnosjö

    Motion Herrar 78 km

    4:14:15

  • 62

    Benny Svensson

    Höllviken ck

    Motion Herrar 78 km

    4:14:16

  • 63

    Anders Nyberg

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:15:01

  • 1

    Lena Buhre

    MTB Täby

    Damer Sport

    4:15:03

  • 64

    Peter Falk

    Onsala

    Motion Herrar 78 km

    4:15:12

  • 65

    Björn Falk

    Linköping

    Motion Herrar 78 km

    4:15:56

  • 66

    Joakim kerman

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:57

  • 67

    Jonas Andersson

    Mölndals CK

    Motion Herrar 78 km

    4:15:59

  • 68

    Ove Rosén

    Askersund

    Motion Herrar 78 km

    4:16:01

  • 69

    Daniel Andersson

    Borås CA

    Motion Herrar 78 km

    4:16:11

  • 60

    Gabriel Kotowski

    Spårvägen CF

    Herrar Sport

    4:16:27

  • 70

    Mattias Ström

    Hultsfred

    Motion Herrar 78 km

    4:16:34

  • 69

    Anders Nilsson

    storp CK

    Herrar 40

    4:16:41

  • 4

    Cecilia Rowley

    Uddevalla CK

    Damer 30

    4:16:45

  • 61

    Gunnar Tegendal

    CK Uni

    Herrar Sport

    4:17:00

  • 62

    Robert Lundahl

    Varbergs MTB

    Herrar Sport

    4:17:01

  • 63

    Erik Nilsson

    Team Sportia CK Karlskoga

    Herrar Sport

    4:17:03

  • 71

    Henrik Berg

    Team Cykelgubbar MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:17:06

  • 53

    Erik Johansson

    Kinds CK

    Herrar Elit

    4:17:09

  • 72

    Fredrik Jalve

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:17:14

  • 73

    Agne Bengtsson

    Team Transab

    Motion Herrar 78 km

    4:17:21

  • 64

    Daniel Claesson

    Värnamo

    Herrar Sport

    4:17:30

  • 74

    Patrik Clifford

    Mölndals CK

    Motion Herrar 78 km

    4:18:29

  • 75

    Johan Schagerlind

    OK Bävern

    Motion Herrar 78 km

    4:18:34

  • 75

    Martin Schagerling

    OK Bävern

    Motion Herrar 78 km

    4:18:34

  • 70

    Dan Dannberg

    Sandvikens CK/Mitsubishi MTB Team

    Herrar 40

    4:18:46

  • 77

    Jonas Jakobsson

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:18:56

  • 54

    Tom Vingård

    Ik Trasten

    Herrar Elit

    4:19:05

  • 78

    Fredrik Karlsson

    Boxholm

    Motion Herrar 78 km

    4:19:09

  • 79

    Per Thornblad

    Lomma

    Motion Herrar 78 km

    4:19:11

  • 80

    Andreas Järpmyr

    Team essellge

    Motion Herrar 78 km

    4:19:15

  • 81

    Henrik Janson

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:19:15

  • 82

    Morgan Munksjö

    Cykellistan

    Motion Herrar 78 km

    4:19:18

  • 5

    Maria Runeteg

    Varbergs MTB

    Damer 30

    4:19:40

  • 2

    Hanna stfeldt

    MTB Täby

    Damer Sport

    4:19:43

  • 6

    Helena Enqvist

    stersunds CK

    Damer 30

    4:19:45

  • 83

    Klas Karlsson

    Rydebäck

    Motion Herrar 78 km

    4:20:16

  • 84

    Martin Bergqvist

    Danderyd

    Motion Herrar 78 km

    4:20:47

  • 65

    Henrik Sandin

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    4:21:13

  • 85

    Thomas Jönsson

    Tetra Pak

    Motion Herrar 78 km

    4:21:30

  • 86

    Franz Tiensuu

    Hammarby MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:21:33

  • 87

    Christer Gustavsson

    LSSK

    Motion Herrar 78 km

    4:21:51

  • 88

    Tony Ståhl

    Tranås

    Motion Herrar 78 km

    4:21:52

  • 89

    Roger Löfgren

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:21:53

  • 90

    Marcus Brismo Ploetz

    Vallentuna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:21:53

  • 91

    Tommy Sandvall

    Team Bikeplace.se

    Motion Herrar 78 km

    4:21:54

  • 66

    Mattias Olsson

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    4:21:55

  • 92

    Magnus Claesson

    Norrahammar

    Motion Herrar 78 km

    4:21:58

  • 93

    Emaunel Hjälmarö

    lmstad IS

    Motion Herrar 78 km

    4:22:37

  • 67

    Carl Henriksson

    IF Hallby SOK

    Herrar Sport

    4:23:15

  • 94

    Martin Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:23:17

  • 68

    Lennart Bengtsson

    storp CK

    Herrar Sport

    4:23:20

  • 95

    Anders Baeck

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:23:21

  • 96

    Jonas Berndtsson

    Kinna

    Motion Herrar 78 km

    4:23:22

  • 69

    Hasse Fahlström

    Eksjö CK/Mitsubishi MTB Team

    Herrar Sport

    4:23:24

  • 97

    Anders Fagerlund

    Hovås

    Motion Herrar 78 km

    4:23:29

  • 98

    Rickard Frick

    CC Trollhättan

    Motion Herrar 78 km

    4:23:31

  • 99

    Patrik Svensson

    Team essellge

    Motion Herrar 78 km

    4:23:33

  • 100

    Mattias Nilsson

    Motion Herrar 78 km

    4:23:35

  • 101

    Torbjörn Dahlkvist

    Tjust bike & running club

    Motion Herrar 78 km

    4:23:46

  • 102

    Urban Lundberg

    Lammhultscyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:23:53

  • 103

    Eric Yngwe

    Team Murphy

    Motion Herrar 78 km

    4:23:58

  • 104

    Claes Högsveden

    Alingsås

    Motion Herrar 78 km

    4:24:09

  • 105

    Matias Toftrup

    Oskarshamns CK

    Motion Herrar 78 km

    4:24:18

  • 7

    Maria Kromnow

    CK HYMER

    Damer 30

    4:24:20

  • 106

    Rickard Mauritzson

    Hässleholms CK

    Motion Herrar 78 km

    4:24:21

  • 7

    Angelica Ek

    Södertälje CK

    Damer Elit

    4:24:28

  • 107

    Kristian Berndtson

    Hindås

    Motion Herrar 78 km

    4:24:37

  • 8

    Karin Holst

    Almby IK

    Damer 30

    4:24:43

  • 70

    Ulf Pettersson

    Finspångs CA

    Herrar Sport

    4:24:54

  • 108

    Erik Blomström

    Sävedalens CK

    Motion Herrar 78 km

    4:25:24

  • 71

    Nils Winge

    Mera Lera MTB

    Herrar Sport

    4:25:25

  • 72

    Christian Franzén

    CKC4

    Herrar Sport

    4:25:36

  • 109

    Johan Carlgren

    Kalmar MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:25:36

  • 110

    Niklas Patriksson

    Bodafors OK

    Motion Herrar 78 km

    4:25:40

  • 111

    Lars Andersson

    Trollhättans Skid och Orienteringsklubb

    Motion Herrar 78 km

    4:26:17

  • 112

    Anders Svensson

    Team Murphy

    Motion Herrar 78 km

    4:26:30

  • 113

    Ola Carlström

    Team Mikoc

    Motion Herrar 78 km

    4:26:38

  • 114

    Fredrik Liedberg

    Sya SK

    Motion Herrar 78 km

    4:26:55

  • 115

    Thomas Johansson

    Vänersborg

    Motion Herrar 78 km

    4:27:33

  • 154

    Martin Olsson

    Team Cykelgubbar

    Motion Herrar 41 km

    4:29:07

  • 116

    Fredrick Granat

    Friskis&svettis

    Motion Herrar 78 km

    4:29:28

  • 117

    Mikael Stark

    IKHP

    Motion Herrar 78 km

    4:29:29

  • 118

    Michael Schröder

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:29:36

  • 119

    Tobias Tobiasson

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    4:29:42

  • 120

    Martin Duhane

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:29:50

  • 121

    Jonas Henriksson

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:29:53

  • 122

    Lars Christer Andersson

    GOAT

    Motion Herrar 78 km

    4:29:56

  • 123

    Roger Lingeteg

    Västervik

    Motion Herrar 78 km

    4:29:57

  • 124

    John Svärd

    Team Cykelgubbar MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:29:58

  • 125

    Philip Johansson

    VCK

    Motion Herrar 78 km

    4:30:00

  • 126

    Bang Engström

    CK Valhall

    Motion Herrar 78 km

    4:30:20

  • 73

    Martin Solberg

    IK YMER

    Herrar Sport

    4:30:33

  • 74

    Lars-Petter Larsson

    Halmstad MTB

    Herrar Sport

    4:30:42

  • 127

    Tomas Johansson

    Kålleredo SK

    Motion Herrar 78 km

    4:30:53

  • 71

    Per-Ola Månsson

    Halmstad MTB

    Herrar 40

    4:30:54

  • 128

    Peter hman

    Vårgårda CK

    Motion Herrar 78 km

    4:30:57

  • 129

    Peter Gustavsson

    Lekeryd

    Motion Herrar 78 km

    4:30:59

  • 130

    Lars Ekman

    Ringhals IF

    Motion Herrar 78 km

    4:31:02

  • 75

    Martin Löf

    Gävle CA

    Herrar Sport

    4:32:07

  • 131

    Göran Lindqvist

    Nässjö CK

    Motion Herrar 78 km

    4:32:21

  • 132

    Ulf Gisselsson

    Varbergs MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:32:51

  • 133

    Johan Patriksson

    Sandjöfors SK

    Motion Herrar 78 km

    4:32:52

  • 134

    Kenneth Persson

    Borlänge

    Motion Herrar 78 km

    4:32:54

  • 8

    Sandra Carlander

    Borås CA

    Damer Elit

    4:33:04

  • 135

    Urban Claesson

    Björkehovs IS

    Motion Herrar 78 km

    4:33:35

  • 76

    Thomas Hemmingsson

    Eksjö CK* - Team Sportson Steel Nutrition

    Herrar Sport

    4:33:43

  • 136

    Martin jfelth

    lmstad IS

    Motion Herrar 78 km

    4:34:21

  • 1

    Madeleine Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Damer 78 km

    4:34:30

  • 137

    Mikael Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    4:34:30

  • 138

    Magnus Carlsson

    Gnosjö

    Motion Herrar 78 km

    4:34:32

  • 139

    Peter Stenbeck

    Oskarström

    Motion Herrar 78 km

    4:34:34

  • 2

    Sofia Davidsson

    lmstad IS

    Motion Damer 78 km

    4:34:37

  • 140

    Mikael Henriksson

    Muddra MTB

    Motion Herrar 78 km

    4:34:52

  • 141

    Mikael Wiksten

    Lammhult cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:34:54

  • 142

    Håkan Nordin

    Finspångs CA

    Motion Herrar 78 km

    4:34:56

  • 143

    Calle Gabinus

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:35:00

  • 144

    Conny Nordgren

    Spårvägen CF

    Motion Herrar 78 km

    4:35:18

  • 4

    Helen Henriksson

    Vårgårda CK

    Damer 40

    4:35:20

  • 22

    Sören Karlsson

    Team Sportia CK

    Herrar 50

    4:35:41

  • 145

    Jimmy Andersson

    Kimstad Goif

    Motion Herrar 78 km

    4:35:47

  • 3

    Ann-Christin Andersson

    SKL:s IF

    Motion Damer 78 km

    4:35:49

  • 146

    Anders Nilsson

    G.O.A.T

    Motion Herrar 78 km

    4:35:49

  • 147

    Jonny Werner

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:35:51

  • 148

    Ingemar Lundqvist

    CK Falken

    Motion Herrar 78 km

    4:35:57

  • 149

    Johan Hultman

    Jönköping

    Motion Herrar 78 km

    4:36:04

  • 150

    Martin Maars

    Skövde

    Motion Herrar 78 km

    4:36:22

  • 151

    Henrik Johansson

    Kfumck kalmar

    Motion Herrar 78 km

    4:36:59

  • 152

    Eddy Larsson

    Oskarström

    Motion Herrar 78 km

    4:37:01

  • 153

    Anders Brismo

    Vallentuna CK

    Motion Herrar 78 km

    4:37:18

  • 9

    Sofia Bursjöö

    Värmdö CK

    Damer 30

    4:37:30

  • 154

    Olle Spove

    ABB IF

    Motion Herrar 78 km

    4:37:35

  • 4

    Fanny Deckner

    Skarpnäcks OL

    Motion Damer 78 km

    4:37:48

  • 155

    Magnus Ljungqvist

    Lindome

    Motion Herrar 78 km

    4:37:56

  • 5

    Anette Magnusson

    Spårvägen CF

    Motion Damer 78 km

    4:38:24

  • 156

    Max hman

    Ik ymer

    Motion Herrar 78 km

    4:38:24

  • 157

    Micke Johansson

    Faik skidor

    Motion Herrar 78 km

    4:38:36

  • 158

    Björn Sultan

    Långareds BoIS

    Motion Herrar 78 km

    4:38:51

  • 72

    Kjell Carlsson

    Hjo VK

    Herrar 40

    4:39:00

  • 159

    Mats-Olof Lingersjö

    Oskarshamn

    Motion Herrar 78 km

    4:39:16

  • 77

    Hans Persson

    Kolmården MTB

    Herrar Sport

    4:39:39

  • 78

    Dag Bränfeldt

    Skövde CK

    Herrar Sport

    4:40:33

  • 160

    Matz Krångh

    Team Novitius

    Motion Herrar 78 km

    4:41:01

  • 161

    Daniel Engström

    Filemon Racing Team

    Motion Herrar 78 km

    4:41:43

  • 162

    Petteri Karlsson

    Nacka

    Motion Herrar 78 km

    4:42:29

  • 163

    Rolf Sjögren

    Maif ck

    Motion Herrar 78 km

    4:43:05

  • 79

    Daniel Liljestrand

    Eksjö CK* - Team Sportson Steel Nutrition

    Herrar Sport

    4:43:36

  • 164

    Henrik Attefors

    TEAM BINER

    Motion Herrar 78 km

    4:43:38

  • 165

    Mattias Bergkvist

    Atea Adventure Team

    Motion Herrar 78 km

    4:44:02

  • 166

    Ronald Karlsson

    Gökatorpet MBT

    Motion Herrar 78 km

    4:44:28

  • 167

    Reiner Berndt

    Team RM Komponenter Hjo

    Motion Herrar 78 km

    4:44:29

  • 168

    Lars Dahlgren

    Ryda SK

    Motion Herrar 78 km

    4:44:46

  • 169

    Magnus Grahn

    SOK Aneby

    Motion Herrar 78 km

    4:44:55

  • 170

    Christian Thorsén

    Acriplan brandskydd

    Motion Herrar 78 km

    4:44:56

  • 171

    Fredrik Gustavsson

    Vänersborg

    Motion Herrar 78 km

    4:45:36

  • 172

    Mattias Gruvaeus

    Almby IK

    Motion Herrar 78 km

    4:46:10

  • 173

    Anders Cederholm

    Ljungby

    Motion Herrar 78 km

    4:46:39

  • 174

    Joakim Sundén

    IK Ymer

    Motion Herrar 78 km

    4:47:12

  • 175

    Björn Zetterström

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    4:47:24

  • 176

    Christian Hedlund

    rebrocyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:47:36

  • 177

    Andreas Olsson

    CK Lunedi

    Motion Herrar 78 km

    4:47:58

  • 80

    Martin Helin

    IK Ymer

    Herrar Sport

    4:48:24

  • 178

    Jörgen Lindbäck

    Gnosjö

    Motion Herrar 78 km

    4:48:27

  • 179

    Tom Strandberg

    Falkenbergs CK

    Motion Herrar 78 km

    4:48:27

  • 180

    Thomas Hellström

    Flens byggelement

    Motion Herrar 78 km

    4:48:28

  • 181

    Roger Dahl

    Nässjö

    Motion Herrar 78 km

    4:48:31

  • 182

    Per-Anders Jimar

    Team Novitius

    Motion Herrar 78 km

    4:48:34

  • 183

    Stefan Jansen

    ADP DSI

    Motion Herrar 78 km

    4:50:04

  • 6

    sa Andersson

    Vårgårda CK

    Motion Damer 78 km

    4:50:11

  • 5

    Frida Helin

    IK Ymer

    Damer 40

    4:50:38

  • 184

    Mårten rlig

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:52:07

  • 185

    Carl Schnell

    Borensberg

    Motion Herrar 78 km

    4:52:18

  • 186

    Jan Olson

    Leksands IF

    Motion Herrar 78 km

    4:52:22

  • 187

    Magnus Salomonsson

    Växjö

    Motion Herrar 78 km

    4:52:40

  • 188

    Stefan Johansson

    Värnamo ck

    Motion Herrar 78 km

    4:52:49

  • 189

    Mikael Fors

    Skänningw

    Motion Herrar 78 km

    4:53:40

  • 10

    Elin Tibblin

    CK Dainon

    Damer 30

    4:54:20

  • 190

    Bengt Mattsson

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    4:54:24

  • 191

    Johan Blom

    Non stop Ljungby

    Motion Herrar 78 km

    4:55:10

  • 192

    Håkan Wahlgren

    Huskvarna

    Motion Herrar 78 km

    4:55:19

  • 193

    Magnus Andersson

    Habo

    Motion Herrar 78 km

    4:57:36

  • 194

    Mats Svensson

    Boxholm

    Motion Herrar 78 km

    4:58:18

  • 195

    Peter Lindahl

    Lammhultscyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    4:58:38

  • 7

    Caroline Ekehage

    Värnamo

    Motion Damer 78 km

    4:59:14

  • 81

    Jan Ekehage

    Värnamo CK

    Herrar Sport

    4:59:15

  • 196

    Conny Wicksell

    Goif Tjalve

    Motion Herrar 78 km

    4:59:33

  • 23

    Bo Larsson

    MTB Täby

    Herrar 50

    5:00:13

  • 197

    Christoph Junge

    Danmark

    Motion Herrar 78 km

    5:01:10

  • 198

    Peter Wall

    CK WIMER

    Motion Herrar 78 km

    5:01:15

  • 199

    Mattias Wilner

    Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    5:02:25

  • 200

    Håkan Aronsson

    FK Vittus

    Motion Herrar 78 km

    5:02:33

  • 49

    Magnus Christensson

    Borensberg IF

    Herrar 30

    5:02:36

  • 201

    Magnus Melin

    Fmck Eksjö

    Motion Herrar 78 km

    5:03:15

  • 202

    Jan-Åke Bengtsson

    Hässleholms CK

    Motion Herrar 78 km

    5:03:17

  • 203

    Sune Swärd

    Team RM Komponenter Hjo

    Motion Herrar 78 km

    5:04:28

  • 204

    Mikael Lundborg

    Team RM Komponenter Hjo

    Motion Herrar 78 km

    5:04:31

  • 205

    Dahn Haag

    Värnamo ck/team hc

    Motion Herrar 78 km

    5:04:37

  • 206

    Mats Persson

    Proactive people

    Motion Herrar 78 km

    5:05:13

  • 207

    Andreas Ingeborn

    Proactive People

    Motion Herrar 78 km

    5:05:13

  • 82

    Hasse Jonsson

    Skövde CK

    Herrar Sport

    5:05:16

  • 11

    Sylvia Rundquist

    Skoghalls Cykelklubb - Hammarö

    Damer 30

    5:05:48

  • 208

    Tony Sjöblom

    Gnosjö

    Motion Herrar 78 km

    5:05:53

  • 209

    Fredrik Hultgren

    Mera Lera MTB

    Motion Herrar 78 km

    5:07:13

  • 210

    Alexander Tar

    Oskarshamn

    Motion Herrar 78 km

    5:08:00

  • 211

    Håkan Salomonsson

    Vislanda

    Motion Herrar 78 km

    5:08:12

  • 24

    Hans Sundholm

    MTB Täby

    Herrar 50

    5:08:16

  • 212

    Thomas ström

    Partille

    Motion Herrar 78 km

    5:12:46

  • 213

    Magnus Kjellberg

    ACL Sweden AB

    Motion Herrar 78 km

    5:12:52

  • 8

    Jenny Siggesson

    Hagryd Bikers

    Motion Damer 78 km

    5:13:06

  • 214

    Andreas Hagested

    Uddevalla CK

    Motion Herrar 78 km

    5:13:29

  • 9

    Camilla Oscarsson

    Nykil

    Motion Damer 78 km

    5:13:47

  • 215

    Kristian Andersson

    Boxholm

    Motion Herrar 78 km

    5:13:56

  • 10

    Kimmie Dammegaard

    Aneby

    Motion Damer 78 km

    5:15:14

  • 216

    Markus Hjalmarsson Willander

    Garphyttan

    Motion Herrar 78 km

    5:15:23

  • 217

    Krister Ekdahl

    Atea Sverige AB

    Motion Herrar 78 km

    5:16:25

  • 6

    Anki Eriksson

    IK Ymer

    Damer 40

    5:16:39

  • 3

    Ann-Caroline Lundberg

    Fredrikshof IF CK

    Damer Sport

    5:17:22

  • 218

    Roland Karlsson

    Vallentuna

    Motion Herrar 78 km

    5:17:54

  • 219

    Fredrik Oscarsson

    Nykil

    Motion Herrar 78 km

    5:18:25

  • 220

    Thomas Amnér

    Proactive people

    Motion Herrar 78 km

    5:21:27

  • 221

    Martin Svensson

    Team Novitius

    Motion Herrar 78 km

    5:29:05

  • 222

    Patrik Grö¼ner

    Proactive People

    Motion Herrar 78 km

    5:33:33

  • 223

    Georg Förster

    Ymer Cykel Borås

    Motion Herrar 78 km

    5:41:03

  • 224

    Fredrik Andersson

    Ljungby

    Motion Herrar 78 km

    5:44:10

  • 225

    David Kjellerstedt

    Norrahammar

    Motion Herrar 78 km

    5:46:26

  • 226

    Mattias Hede

    Onsala

    Motion Herrar 78 km

    5:47:18

  • 227

    Conny Hallberg

    Hjo VK

    Motion Herrar 78 km

    5:50:58

  • 228

    Ulf Bengtsson

    Hälsö

    Motion Herrar 78 km

    5:51:22

  • 229

    Håkan Olsson

    peab

    Motion Herrar 78 km

    5:55:38

  • 230

    Pär Samuelsson

    Nykil

    Motion Herrar 78 km

    6:03:59

  • 231

    Jonas Samuelsson

    Nykil

    Motion Herrar 78 km

    6:03:59

  • Matthew Rowley

    Uddevalla ck

    Herrar 30

    DNF

  • Kasper Mölgaard-Ibsen

    CK Ringen

    Herrar 30

    DNF

  • Boris Karlsson

    Söderköpings SK

    Herrar 40

    DNF

  • Claus Meyer

    Västerås CK/ Team Sportia

    Herrar 40

    DNF

  • Mats Svensson

    CK X

    Herrar 40

    DNF

  • Kaj Kosonen

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    DNF

  • Patrik Hillström

    Nässjö CK

    Herrar 40

    DNF

  • Staffan Sandberg

    Svanesunds gif

    Herrar 40

    DNF

  • Magnus Wiking

    Järfälla CK

    Herrar 40

    DNF

  • Magnus Jarl

    Mera Lera MTB

    Herrar 40

    DNF

  • Staffan Haag

    Bålsta CK

    Herrar 40

    DNF

  • Anders Clason

    Falu CK

    Herrar 50

    DNF

  • Dennis Henriksson

    IF Hallby SOK

    Herrar 50

    DNF

  • Martin Groth

    Tullinge SK

    Herrar Elit

    DNF

  • Mikael Oskarsson

    CK Uni

    Herrar Elit

    DNF

  • Fabian Bender

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNF

  • Bill Hellström

    Eksjö CK

    Herrar Elit

    DNF

  • Fredrik Edin

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNF

  • Olof ström

    CK Master

    Herrar Elit

    DNF

  • Martin Eriksson

    Cykloteket Racing Team

    Herrar Elit

    DNF

  • Martin kesson

    Värnamo CK - Team High Chaparral

    Herrar Sport

    DNF

  • Mikael Strömberg

    HiT the Dirt

    Herrar Sport

    DNF

  • Charlotte Dufva

    SKL:s IF

    Motion Damer 78 km

    DNF

  • Björn Oredsson

    Torsebro

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Carl-Fredrik Haegerström

    Lidingö B4L

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Mats Larsson

    Sävedalens CK

    Motion Herrar 41 km

    DNF

  • Bengt-Inge Lundin

    SYA SK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Mats Andersson

    Götenehus FK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Stefan Månsson

    CKX

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Rune Grongstad

    No name

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Ralf Woodlund

    No name

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Lars-Göran Thorstenson

    CKc4

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Lars-Ove Boström

    CC Trollhättan

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Johan Davik

    Ok Hammaren

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Anders Sahlin

    Ryda SK

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Martin Thorin

    Sköndac

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Linder

    SOK Aneby

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Jonatan Green

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Jonas Kleye

    Team Murphy

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Björn Mattsson

    Göteborg

    Motion Herrar 78 km

    DNF

  • Merve Mö¼ller

    CK Master

    Damer 30

    DNS

  • Oskar Persson

    CKX

    Herrar 30

    DNS

  • Erik Norén

    SMACK

    Herrar 30

    DNS

  • Mattias Björkegren

    Kolmården MTB

    Herrar 30

    DNS

  • Fredrik Sääw

    Kvänums IF

    Herrar 30

    DNS

  • Fredrik Israelsson

    Norbergs CK

    Herrar 30

    DNS

  • Magnus Christensson

    Borensbergs IF

    Herrar 30

    DNS

  • Christian Ek

    Sälens IF

    Herrar 30

    DNS

  • Tobias Belforth

    Herkules

    Herrar 30

    DNS

  • Jonathan Lindegren

    Crank it Bike Club / Team Cannondale Cykelspeciali

    Herrar 30

    DNS

  • Kai Sokolowski

    Bike Market Team

    Herrar 30

    DNS

  • Jan-Erik Backman

    CK Örnen/Mitsubishi

    Herrar 40

    DNS

  • Ulf Johansson

    CKX

    Herrar 40

    DNS

  • Kaj Kosonen

    Mariestadcyklisten

    Herrar 40

    DNS

  • Peter Vincent Blomqvist

    Alingsås Sportsclub

    Herrar 40

    DNS

  • Leif Lundberg

    Lammhult Cyklisterna

    Herrar 40

    DNS

  • Niclas Ahl

    Tullinge SK

    Herrar 40

    DNS

  • Hans Gustafsson

    stersunds CK

    Herrar 40

    DNS

  • Pär Mörk

    CK Ceres

    Herrar 40

    DNS

  • Magnus Thomassn

    Ulricehamns CK

    Herrar 50

    DNS

  • Mikael Flockhart

    Team Corratec Sweden

    Herrar Elit

    DNS

  • Michael Carlsson

    Jönköpings CK

    Herrar Elit

    DNS

  • Carl-Emil Bengtsson

    Lammhultcyklisterna

    Herrar Elit

    DNS

  • Johan Norén

    Mariestadcyklisten

    Herrar Elit

    DNS

  • Johan Lindgren

    Upsala CK

    Herrar Elit

    DNS

  • Conny Carlsson

    CK-Filip, Filipstad

    Herrar Elit

    DNS

  • Fredrik Ludvigsson

    Falköping CK

    Herrar Junior

    DNS

  • Ola Hagberg

    Mariestadcyklisten

    Herrar Sport

    DNS

  • Tony Tillerkvist

    CKC4

    Herrar Sport

    DNS

  • Stefan Norling

    Eksjö CK/Enervit

    Herrar Sport

    DNS

  • Mattias Ström

    Polisens idrottsförening

    Herrar Sport

    DNS

  • Daniel Claesson

    Värnamo CK - Team High Chaparral

    Herrar Sport

    DNS

  • Karin Eriksson

    Göteborgs CK

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Eva Jönsson

    Ryhovs Motions klubb

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Jessica Blomqvist

    Alingsås Sportsclub

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Anna Petersson

    Gemla

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Maria Larsson

    Anderstoprs OK

    Motion Damer 41 km

    DNS

  • Håkan Granath

    Taberg

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Anders Berg

    IK habocyklisterna

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Lennart Dusterdieck

    Torslanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • David Hanngren

    Torslanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Mats Petersson

    Norrköping

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Tommy Warin

    Vetlanda

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Magnus Keijser

    Fredrikshof

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Håkan Berglund

    Ryhovs Motions klubb

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Christer Davidsson

    Hjorted

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Joakim Dahl

    Kalmar

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Ronny stling

    Gemla

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Claes Roosberg

    Sävedalens CK

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Fredrik Larsson

    Team lakebay

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Johan Delborg

    K3 IF

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Kim Janso

    Västervik

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Mats-Åke Hansson

    Vimmerby

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Jakob Ekman

    FK Friskus Varberg

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Rickard Evaldsson

    Kvänums IF

    Motion Herrar 41 km

    DNS

  • Alf Andersson

    Tjust bike & running club

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Jan-Olof Carlsson

    Värnamo CK - Team High Chaparral

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Håkan Pettersson

    Ljusnefall

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Olle Spove

    ABB IF Västerås

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Henrik Jonsson

    Under Ytan

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Patrick Bergander

    SK Aneby

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Ove Sandberg

    IK Hakarpspojkarna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Anders Ahl

    Lammhult Cyklisterna

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Jan Gummesson

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mikael Björkqvist

    Hagryd Bikers

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mikael Zackrisson

    team cykelgubbar

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Kristian Ravantti

    Gunnebo

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mattias Fogelberg

    Falköpings ck

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Mattias Johannesson

    Varberg

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Christopher Pickering

    Göteborgs CK

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Nicklas Gelotte

    Uppsala

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Anton Ascher

    AXA Sportsclub

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • Emil Lindblom

    Mitsubishi MTB Team

    Motion Herrar 78 km

    DNS

  • ThomaS Arnesson

    Norrahammar

    Motion Herrar 78 km

    DNS